Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aký kaliber na Kamzíka? - diskusia

autor: on Huskyman
pridané: 8.11.2017 14:40
Zdar môžte mi poradiť, že vraj treba na lov kamzíkov v Alpách kaliber 8x68 alebo niečo podobne silné, chcel som ísť s mojou 6,5 ale že vraj je to slabé a nikde to na nete neviem dočítať, tak mi prosím pošlite nejaký link, Dik
počet zobrazení: 6 090
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 5.11.2019 o 18:46

Anton to je svätá pravda aj keď vieš strieľať!? Ale ako stále tvrdím nieje dôležité jeden krát sa trafiť na 400m ale dokázať to každou ranou zopakovať. Treba si to natrénovať na strelnici, na tu vzdialenosť trafiť balón zavesený na šnúrke každým výstrelom a až potom ísť poľovať na väčšie vzdialenosti . Vieš keď niekto strieľa na 400m na strelnici a potom pôjde polovat napr. na kamzíka tak určite nepôjde s 7x57 a vieš prečo? Skúšal si s týmto kaliabrom strieľať na strelnici na 400m!? Na 400m tá 7x57 má na prd balistiku a už len cca 450m/s rýchlosť a to už musíš zvažovať aku strelu použiť aby to fungovalo . Môžeš mi kludne veriť viem o čom hovorím, skúšal som to neraz až na hranicu 1km. Keď sa vrátim k téme s čím na kamzíka, za prvé: treba si zvoliť optimálnu ráž s lepšou balistikou a k nej prispôsobiť strelivo aby fungovalo aj v dopadových rýchlostiach. Za druhé mať poriadnu optiku , treba si to odskúšať a poriadne natrénovať lebo streľba do 200m to ešte áno ale streľba na 400m a viac to už by nemalo byť o šťastí že vystrelím a hádam to niekde padne. Rozprával som sa s jedným s tejto stránky a ten mi sám povedal bol na kamzíka a prvá rana sa nepodarilá a kamzík odobehol a sprievodca mu vravel aby strieľal ale on sám usúdil že to už je dosť veľká vzdialenosť aby zodpovedne vystrelil a poviem vám mal veľmi slušnú výbavu 30R blaser a swara aj s balistickou vežou a verte že sa jedná o dobrého strelca . Rozhodol sa že strieľať nebude aj za cenu že tu trofej nezíska a za také rozhodnutie si ho ešte viac vážim. Už som pár strelcov učil strieľať a na 200m to boli excelentný strelci ale keď sme sa dostali na streľbu na 500m a viac začali robiť chyby. Je to normálne na väčšie vzdialenosti sa už do úvahy berie viac faktorov ako len vzdialenosť cieľa ale, aj to sa dá naučiť a natrénovať. Vážim si každého ktorí svoje železo derú aj na strelnici a nehanbia sa prísť si po radu alebo na kurz streľby. Škoda že taký strelci sa nezapoja do tejto diskusie oni sú presne tý ktorí by nemali problém streliť kamzíka aj na vami spomínaných 400m s 7x57 ale viem že nikdy by si túto zbraň na takýto lov nezobrali a to presne s týchto dôvodou. Želám všetkým poľovníkom len presnú mušku a nespoliehajte sa na šťastie trénujete a nebojte sa pýtať odborníkov o radu. S pozdravom LZ

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 51 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on icvokcem, 21.11.2019 o 10:58

nechel som sa zapajat do tejto diskusie ale neda my. opisuje sa tu vsetko mozne ano je mozne polovat kalibrami ktore opisujete no podla mna je jedno ci niekto tvrdi ze sa to da 22lr snou som dokazal aj ja strelit byka 800kg. mozme sa stavit ze na 100m to 22lr dokaze. no niekomu bude malo aj 50bmg.zachadza sa tu do extremou. podla mna je vela strelcou no len malo vyhovuje strelbe nad 300m. kazdy vypisuje 400az 500m no chcel by som vidiet ich strielat. vydel som vela polovnikou ktory mali taku triasku ze mali problem trafit srnca na 100m a ty najviac riesia balistiku podla mna pre bezneho polovnika je zaklad naucit sa strielat povecme na 300m.ano mmasska a xvolf ste vinikajuci strelci to nepopieram. no bezny polovnik ak trafi jelena na 150m mysli si je to extra vykon. kazdy ma hranice inde a ak niekto je sportovy strelec a zviknuty strielat na velke vzdialenosti tak sa nemoze porovnavat s polovnikmi. je to moj nazor.no rad by som si zastrielal niekedy s mmaska a xvolf povecme na 1km.....podla mna je super kaliber aj 6,5x68 alebo 300rum tie ja rad pouzivam a na kamzika ako usite.kazdy kaliber je dobry ak ma dostatocny vikon a zvoli sa dobra strela a hlavne strelec dokaze vyuzit jeho potencial. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off rys2, 12.11.2019 o 10:58

Príspevok bol administrátorom (spravca-lovuzdar) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

on pavian, 10.11.2019 o 20:39

findula, aký je vhodný kaliber na muflóna? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 10.11.2019 o 20:20

Príspevok bol administrátorom (spravca-lovuzdar) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off hubertushk, 10.11.2019 o 16:49

Reakcia na príspevok od xwolf, 9.11.2019 o 10:19 :
Dobrý deň. Téma bola "vhodný kaliber na kamzíka" ja osobne si myslím,že kaliber 7x57 je čo sa týka dopadovej energie, balistiky, priemeru, hmotnosti strely vhodný na lov tejto zveri. Sám som ho používal a bol som s ním spokojný. Čo sa týka presnosti tak je to tak ako uviedol "m98" W. Gehmann s týmto kalibrom vyhral MS na 300m. Tým nechcem povedať , že nie sú výkonnejšie a presnejšie špeciálne kalibre, ale určite by som ho nezatracoval. Odborníci tvrdia,že patrí medzi kalibre , ktoré majú najlepšie vyvážený pomer hmotnosti strely, prachovej náplne,dľžky nábojnice. Čo sa týka poľovníckej streľby na 300 m a viac myslím si,že to vôbec nieje jednoduché. Oprava na vzdialenosť sa dá pri použití diaľkomeru a dobrej optiky ľahko upraviť no ťažšie je prepočítať ďalšie opravy (polohový uhol,teplota,nadmorská výška,anatomická oprava), ktoré je nutné pri týchto vzdialenostiach brať do úvahy. Taktiež určiť silu bočného vetra v teréne v rôznych vzdialenostiach je obtiažne a vyžaduje mnoho času a praxe. Aspoň mne to trvalo dlhšie a stálo ma to veľa výstrelov. Každý poľovník by si mal streľbu na zver zvážiť podľa vlastného svedomia a možnosti. Vyskúšať si streľbu na rôzne vzdialenosti pri rôznych polohách streľby či na strelnici alebo podľa možnosti aj v teréne samozrejme mám na mysli do terča. A taktiež súhlasím s príspevkom "xwolf". Prajem všetkým veľa dobrých výstrelov či už na strelnici alebo poľovačke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off melechov, 10.11.2019 o 13:58

Pane kolego xwolfe, toto si vytisknu...dík! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 9.11.2019 o 17:15

xwolf- len doplním. RWS tam je 8g KS. Mám ho v 7x57 nastrelené.Načo diskutovat o 7x57. W. Gehmann by vedel rozprávať. Ja som bol osobne prítomný, keď sa strelil zajac na 475m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 9.11.2019 o 10:19

7x57mm - prečo ho nemám. Pretože som nemal a nemám vhodný záver, alebo zbraň na prestavbu. Keď som vystrieľal varmintku 243 Winchester, tak som chcel nejaký iný kaliber. Do krátkeho záveru je vhodný ktorýkoľvek člen rodiny 308 Win., ja som si vtedy vybral 7mm-08 Remington. Je veľmi podobný 7x57. V prospech 7mm-08 je máličko vyšší max. tlak 4150 bar vs. 3900. Na druhej strane 7x57 má o niečo väčší objem nábojnice 59,5gr H2O vs. 55gr. V praxi zanedbateľné rozdiely. Na tieto účely vhodné strelivo pre 7x57 som už spomenul predtým, doplnil by som ešte RWS s 9g Kegelspitzom. Výber fabrického streliva na takúto streľbu nie je široký, ale ešte aj taký S&B má v ponuke náboj s 10,5g strelou PTS, ktorý má v diskutovanej vzdialenosti dostatočné parametre - presnosť je otázka druhá. Kto prebíja, tak má naozaj široké možnosti výberu, ponuka moderných striel vhodných na streľbu aj na dlhšiu vzdialenosť je naozaj pestrá. V tomto prípade skutočne nie je problém v náboji 7x57mm, ten je po stránke parametrov a dostatočnej dopadovej rýchlosti a energie vyhovujúci. Jediným problémom bude strelec a jeho (ne)schopnosť. Toto bolo treba napísať a nie detinskosti o strieľaní kamzíka s 22LR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 9.11.2019 o 9:36

Reakcia na príspevok od xwolf, 9.11.2019 o 9:19 :
x wolf - Mne ide o technickú stránku veci, kto si z toho čo vyberie, je jeho problém. Potom tu vzniká zmes informácií ktoré má potencionálny záujemca o lov kamzíka problém vyhodnotiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 9.11.2019 o 9:19

Reakcia na príspevok od MMasska, 8.11.2019 o 10:53 :
MMasska, to, čo si mi napísal do správy si mal napísať na sklo. Tvoj uhol pohľadu, tvoja vec. Mne ide o technickú stránku veci, kto si z toho čo vyberie, je jeho problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 9.11.2019 o 7:57

Reakcia na príspevok od xwolf, 8.11.2019 o 13:38 :
xwolf - dakujem za info . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 8.11.2019 o 14:36

Reakcia na príspevok od MMasska, 8.11.2019 o 10:53 :
Máš pravdu MMaska, ty si to nepísal. Napísal si totiž ešte väčšie chobotiny a bude zábavné sledovať, ako sa budeš z toho snažiť vyvliecť. Sadnem si na posed a neskôr ti napíšem. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 8.11.2019 o 13:38

Reakcia na príspevok od dede, 6.11.2019 o 22:03 :
Dede, lovil som požičanou zbraňou. Blaser R8 300WSM, Swaro Z6i, fabrické strelivo Winchester 180gr. Ballistic Silvertip. Na daný účel trochu predimenzované, ale tak parafrázoval by som: “Požičanému koňovi na zuby nehľaď.” Domáci mal 270W s tým istým strelivom, len so 130gr. strelou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 8.11.2019 o 12:21

jepp414 - len trafit ako pises je malo, to MMasska dokaze aj ked bude mat vypitu flasu whisky, ale on zaroven vie, ze zver treba nielen trafit, ale hlavne usmrtit, cize umiestnit PRESNY ZASAH na zivotne dolezite organy a to MMasska vyborne ovlada aj v teorii, aj v praxi, kedze je naviac vynikajuci strelec. Ale treba zaroven poukazat na xwolfa, ktory dokaze podla mna uplne presne to iste, cize tu by som vitaza netipoval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on jepp414, 8.11.2019 o 11:17

Reakcia na príspevok od MMasska, 8.11.2019 o 10:53 :
Pre teba ľahko zarobené €€€ aj ja chcem staviť že trafis aký je kurz na prvú ranu??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 8.11.2019 o 10:53

Reakcia na príspevok od xwolf, 6.11.2019 o 21:25 :
Jasné práve preto ty osobne poluješ s 7x57 však a mal si ho aj na kamzíka! Si odborník na to sa pozná ;) Ja som nikde nepísal že 7x57 nieje dostatočný na kamzíka a že sa s ním nedá uloviť. Ja som písal že to už nieje nič moc s ním strieľať na 400m a že by som si ho na takýto lov nevybral, aj ked ... tak to potiehnem do extrému a tvojej rozprávke s poľovníckej kapsy, chceš sa staviť že strelím kamzíka s 22lr!? Spokojne pôjdem do stávky a celú poľovačku natočíme na kameru ako dôkaz, nebude to prvá takáto stávka preto ponúkam 200tisic € prjímaš stávku? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peho7, 7.11.2019 o 23:38

Jednoznacne 9,3x74R alebo 8x75RS ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 6.11.2019 o 22:03

xwolf - kamzíka ste lovil akým kalibrom ? Poprosím bez ,, poľovníckej kapsy ,,... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xwolf, 6.11.2019 o 21:25

Oba náboje stačia na kamzíka. Aj na 400, alebo aj na 500 metrov. Nehovoriac o tom, ak by sa prebil náboj na mieru konkrétnej zbrani s ešte vhodnejšou strelou, ako sú tie spomenuté dva. Bolo by vhodnejšie písať fakty a nekŕmiť obecenstvo bájkami z poľovníckej kapsy. Kaliber 7x57mm je rozhodne postačujúci aj na dlhšie vzdialenosti a na kamzíka by som si ho vzal bez mihnutia oka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 6.11.2019 o 21:19

Nosler 7x57: odkaz Hornady 7x57: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on majochalani, 5.11.2019 o 19:37

Ale zase treba povedat, ze na kamzika sa nelovi iba na velke vzdialenosti.ja som bol polovat na kamzika s kamaratmi a vsetci sme strielali okolo 100m.Ja napriklad iba na nejakych 75-80m.Strielali sme s 30-06 a k dispozicii bola aj 243w. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 5.11.2019 o 18:46

Reakcia na príspevok od cagi, 5.11.2019 o 12:10 :
Anton to je svätá pravda aj keď vieš strieľať!? Ale ako stále tvrdím nieje dôležité jeden krát sa trafiť na 400m ale dokázať to každou ranou zopakovať. Treba si to natrénovať na strelnici, na tu vzdialenosť trafiť balón zavesený na šnúrke každým výstrelom a až potom ísť poľovať na väčšie vzdialenosti . Vieš keď niekto strieľa na 400m na strelnici a potom pôjde polovat napr. na kamzíka tak určite nepôjde s 7x57 a vieš prečo? Skúšal si s týmto kaliabrom strieľať na strelnici na 400m!? Na 400m tá 7x57 má na prd balistiku a už len cca 450m/s rýchlosť a to už musíš zvažovať aku strelu použiť aby to fungovalo . Môžeš mi kludne veriť viem o čom hovorím, skúšal som to neraz až na hranicu 1km. Keď sa vrátim k téme s čím na kamzíka, za prvé: treba si zvoliť optimálnu ráž s lepšou balistikou a k nej prispôsobiť strelivo aby fungovalo aj v dopadových rýchlostiach. Za druhé mať poriadnu optiku , treba si to odskúšať a poriadne natrénovať lebo streľba do 200m to ešte áno ale streľba na 400m a viac to už by nemalo byť o šťastí že vystrelím a hádam to niekde padne. Rozprával som sa s jedným s tejto stránky a ten mi sám povedal bol na kamzíka a prvá rana sa nepodarilá a kamzík odobehol a sprievodca mu vravel aby strieľal ale on sám usúdil že to už je dosť veľká vzdialenosť aby zodpovedne vystrelil a poviem vám mal veľmi slušnú výbavu 30R blaser a swara aj s balistickou vežou a verte že sa jedná o dobrého strelca . Rozhodol sa že strieľať nebude aj za cenu že tu trofej nezíska a za také rozhodnutie si ho ešte viac vážim. Už som pár strelcov učil strieľať a na 200m to boli excelentný strelci ale keď sme sa dostali na streľbu na 500m a viac začali robiť chyby. Je to normálne na väčšie vzdialenosti sa už do úvahy berie viac faktorov ako len vzdialenosť cieľa ale, aj to sa dá naučiť a natrénovať. Vážim si každého ktorí svoje železo derú aj na strelnici a nehanbia sa prísť si po radu alebo na kurz streľby. Škoda že taký strelci sa nezapoja do tejto diskusie oni sú presne tý ktorí by nemali problém streliť kamzíka aj na vami spomínaných 400m s 7x57 ale viem že nikdy by si túto zbraň na takýto lov nezobrali a to presne s týchto dôvodou. Želám všetkým poľovníkom len presnú mušku a nespoliehajte sa na šťastie trénujete a nebojte sa pýtať odborníkov o radu. S pozdravom LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off rys2, 5.11.2019 o 15:31

Po kalibri 9,3x62 inak dost vazne poskulujem, ovsem s prioritnym vyuzitim na nocny lov diviacej zveri a SP. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rys2, 5.11.2019 o 15:25

Jager, tema je: AKY KALIBER NA KAMZIKA a nie, ze jednou puskou, hlavne tou svojou „zabijeme“ vsetko! Cize ja pri pozvani napr. do Rakuska vylucne na lov kamzika by som sa ako POLOVNIK /kedze som sa ucil polovnictvo/ urcite nezhovadoval a nekazil si renome. Skratka a jasne, urcite by som tam neniesol na lov kamzika kal. 9,3x62 a to ani s patronom L.Mollera, ktory „akoze“ dodal tomuto kalibru druhy dych.Ale za aku cenu? Ps- kolko drazok a ke stupanie ma Tvoja /ak ju mas/ 9,3x62? Co robi ta „tvoja“ rychla strela s vyvrtom? Aky tlak vyvola oproti klasickej pomalej strele, na ktoru je tento kaliber prednostne skonstruovany? Mas balisticku vezu, alebo dva puskohlady? Alebo sa uspokojis len tak, ze mas len jeden puskohlad a zmenu streliva si len poznacis? To je podla mna trochu malo na zodpovednu strelbu na kamzika na dajme tomu na 300 metrov, ci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 5.11.2019 o 12:10

Reakcia na príspevok od Discover5, 4.11.2019 o 16:31 :
Tak toto sa mi paci.-). Darmo, ked vies strielat, je jedno ci mas 6 alebo 9,3... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubertushk, 4.11.2019 o 21:37

Reakcia na príspevok od Huskyman, 4.11.2019 o 17:29 :
Dobrý večer. Máte pravdu zvoliť vhodné strelivo je dôležité, ale aj tak sú, niektoré kalibre vhodnejšie na ďalekú streľbu a iné boli primárne konštruované na streľbu na menšiu vzdialenosť. 6,5x55 je veľmi presný kaliber vhodný aj na veľkú vzdialenosť.Podľa mňa je to kaliber veľmi vhodný na lov kamzíka. Prajem Vám pekný zážitok a veľa šťastia pri love tejto krásnej zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Huskyman, 4.11.2019 o 17:29

Vyzerá to tak že je jedno aký mám kaliber, ide skôr o vhodne zvolené strelivo. Mám 6,5x55se, lovím prevažne s ňou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 4.11.2019 o 17:19

rys2 pouzival si niekedy 9,3x62?.asi nie. .strela . MJG 10g 1006m/s ustovka..co myslis..aku to ma balistiku ?... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Discover5, 4.11.2019 o 16:31

Kamarát z Čiech bol v Alpách na kamzíka, mal troják. Strieľal 7x57 R. so swarovski Z6i a balistickou vežou. Zameral diaľkomerom nastavil na veži, vypálil. Vzdialenosť 405 m. Zásah desiatka. Urobil dva kroky a skotúľal sa dole brehom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 4.11.2019 o 15:55

nemám ešte streleného kamzíka, tak by som mal byť asi ticho, ale ak raz na kamzíka pôjdem tak jedine s puškou od kamaráta kal. 6x62 Fréres, úžasná streľba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rys2, 4.11.2019 o 11:33

Reakcia na príspevok od Jager68, 30.10.2019 o 8:11 :
9,3x62? Ved to je knedla, ledva tam doleti a gulu pomaly dobehnes. Kolko "nadkladas" pri strelbe, 2-3 metre nad kamzika, ci este viac? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 3.11.2019 o 18:57

Reakcia na príspevok od dede, 31.10.2019 o 6:29 :
Miro ty vies ako ....MJG 10g 1006m/s....-).. a teraz fire možeš komentovať.tak ako fire..môže byť aj ta 9,3?...Okrem jedneho kamzika co som uôlovil kal 7RM som dalsie ulovil kal.9,3x62. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fire, 2.11.2019 o 10:11

Dede myslím že môže byť,,,,ja som u nás ešte kamzíka ani nevidel... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 1.11.2019 o 20:07

Reakcia na príspevok od fire, 1.11.2019 o 8:42 :
FIRE - ja mám pažbu ako aj predpaženie na zbrani ktorou lovím kamzíky vyrobené z dreveného želiezka. Môže byť ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off fire, 1.11.2019 o 8:42

ja používam na lov kamzíka guľometné dvojča....tu je ale debata .....ešte by som ju rozšíril ,že kto akú pažbu používa.....ja-drevenú.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 31.10.2019 o 17:40

Reakcia na príspevok od dede, 31.10.2019 o 6:29 :
Dede: aspoň aj po zlej rane padne v ohni a nebehá po krkahajoch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 31.10.2019 o 6:29

Reakcia na príspevok od Jager68, 30.10.2019 o 8:11 :
Peter myslel si to tak, ze strielas na terč kamzika ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hubertushk, 30.10.2019 o 22:57

Dobrý večer. Áno sú aj 6 mm kalibre vhodné na lov kamzíka. 243 Win. som uviedol, pretože je to kaliber dosť rozšírený a známy viac ako niektoré 6 mm špecialy. Myslel som to tak, že 243 W je podľa mňa na dolnej hranici výkonu na lov kamzíka. Aj keď netvrdím, že kamzík sa nedá streliť aj menším a slabším kalibrom, ale to je už o inom. Zo 6 mm kalibrov sa mne osobne veľmi páči 6x62 Fréres. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 30.10.2019 o 8:11

Ja pouzivam 9,3x62... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 29.10.2019 o 23:08

Reakcia na príspevok od hubertushk, 29.10.2019 o 22:13 :
Preco ta posledna veta? Vsak su aj gulove kalibre 6 mm a este ucinnejsie, ako je 243Win, ci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 51 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov