Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poradte dobrú mačetu - diskusia

autor: on Esty
pridané: 11.10.2017 10:26

Zdravim potreboval by som poradit pri vybere nejakej dobrej macety cenovo cca do 50e.Na osekavanie nejakych krikov konarov.

počet zobrazení: 2 520
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on MisiF, 15.10.2017 o 7:35

Mačeta je primárne určená na rastliny, ktoré nemajú drevnatú stonku ale ak sa s ňou chystáš vyslovene na kríky neodporúčam. Na kríky, do lesa napr. pri čistení chodníkov alebo okolia posedov sa my najviac osvedčili veľké vyvetvovacie nožnice, nevhodný krík sa s nimi dá jednoducho odstrániť jediným pohybom, nemusíš sa zohýňať, krík jednoducho odstrihneš hneď pri zemi a jednoducho odtiahneš tam kde ti už nebude zavadzať a nemusíš doň 5 minút mlátiť mačetou a aj tak ti to nepomôže lebo sa drevnaté konáre budú odrážať. Mačeta sa my osvedčila pri čistení krajov políčok a pod, kde rastú rôzne buriny od durmana po konope všetko možné ale všetko len s mäkou stonkou akonáhle narazíš na drevo je problém, preto by som ti na kríky odporučil skôr vyvetvovacie nožnice. Ja som ich kupoval v nemenovanom obchodnon reťazci začínajúcim aj končiacim písmenom L, za nejakých 20 EUR, používam ich už asi 5 rokov a sú stále fukčné a dávam ím poriadne zabrať každý rok, hlavne na jar pri čistení okolia posedov

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

komentáre

zoradiť
on MisiF, 15.10.2017 o 7:35

Mačeta je primárne určená na rastliny, ktoré nemajú drevnatú stonku ale ak sa s ňou chystáš vyslovene na kríky neodporúčam. Na kríky, do lesa napr. pri čistení chodníkov alebo okolia posedov sa my najviac osvedčili veľké vyvetvovacie nožnice, nevhodný krík sa s nimi dá jednoducho odstrániť jediným pohybom, nemusíš sa zohýňať, krík jednoducho odstrihneš hneď pri zemi a jednoducho odtiahneš tam kde ti už nebude zavadzať a nemusíš doň 5 minút mlátiť mačetou a aj tak ti to nepomôže lebo sa drevnaté konáre budú odrážať. Mačeta sa my osvedčila pri čistení krajov políčok a pod, kde rastú rôzne buriny od durmana po konope všetko možné ale všetko len s mäkou stonkou akonáhle narazíš na drevo je problém, preto by som ti na kríky odporučil skôr vyvetvovacie nožnice. Ja som ich kupoval v nemenovanom obchodnon reťazci začínajúcim aj končiacim písmenom L, za nejakých 20 EUR, používam ich už asi 5 rokov a sú stále fukčné a dávam ím poriadne zabrať každý rok, hlavne na jar pri čistení okolia posedov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off rudy72, 12.10.2017 o 15:04

Mne sa výborne osvedčila fiskars. Neviem čo stojí teraz,lebo ja ju mám už cez 15 rokov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 12.10.2017 o 14:03

ESTY - z Tvojho kraja sa odsťahoval Paľo Gúgl ( Google ) ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM