Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zníženie kvantity diviačej zveri - diskusia

autor: on kjuby
pridané: 14.8.2017 10:39
Dobrý deň, priatelia poľovníci, zaujímal by ma Váš názor ohľadom zníženia kvantity diviačej zveri. Naozaj by ste si priali aby sa u nás na Slovensku ročne strelilo cca 10 000 kusov diviačej zveri?
počet zobrazení: 3 590
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on WolfHunter, 17.8.2017 o 18:13

stále dookola vymáhanie škôd polnohospodármi stále ten istý blábol pol koncepcie je o tom a všetci vinný len nie tý ktorý vytváraju raj pre zver a ešte si nárokujú škodu?!...aj slepý vidí kam sme sa dopracovali možu to obhajovať tým že čo by ľudia jedli ale kto má trochu rozumu vie si zrátať rovnakým podielom viny ako je neplnenie plánov lovu je aj súčasné poľnoeurofondo nie hospodárenie ale šafárenie!...nemá význam to tu rozoberať ale všetko prispieva k tomu aby to cele bolo hore nohami...skromný postreh pusťme do lesa všetkých rekreantov cyklistov turistov neviem koho ešte a potom sa divme že hlupučký diviak si doláme nohy do lánov kukurice kde ho nebude nikto rušit ved kto pojde do kukurice na prechádzku...zvyšujuci sa stres zveri prispieva k tomu že sa prisposobuje aj takýmto štýlom predsa len polia okrem potravy poskytuju aky taky pokoj ktorý v mnohých revíroch nie je už ani v mladine...nechcem sa nikoho dotknúť ale nebaví ma sledovať ako su na vine len tý istý zlý poľovníci lebo krmia a hento a tamto... ano diviak je pliaga ale všetko je výsledok nie jednej skupiny ale celeho pozadia...správne tu bol spomenutý medved...nepomohlo ani zbieranie hovienok ani kontajnery veselo sa vyhadzuju peniaze nas všetkych v mediach sa prezentuju len paraziti ktorý pre peniaze budu tvrdit aj to že sa máme vysťahovať ludia zo sr nech sa premení na to čo je dnes v okolí černobilu a vobec nemusí isť o jadrovu katastrofu povedal by som že zmyšlanie niektorých je škodlivejšie ako radiacia!...prednedavnom tu koloval članok od istého pána hulíka aj keby bozkaval nohy pápežovi niekto kto si myslí že len tak zahodíme našu historiu vzdame sa vlastníckych prav revírov aby sme uvolnili miesto im nech sa preberie...bol som pred týždnom na skalnatom plese zažitok jak svina snat 1000ludí napriek najvyššiemu stupnu ochrany si mačalo nohy v plese kupali psov prekračovali pasky zo zakazom vstupu v tatrach diamante slovenska?! toto je mienoktvorna verejnosť pokrokovo zmyšlajuci narod?! hovno je to prepačte za výraz sme trvom v oku len preto že ak povolíme my prídeme o všetko ešte skor ako scenar ktorý nám denodenen predstiera LOZ VLk...odkedy si myslí každý že v duchu demokracie sa všetko všetkých týka ideme slušne povedané do teplých krajín ! tolko odborníkov do 30 sekund ohladom problematiky polovníctva v slovenskej republike nemá snad celá EU... pýtam sa dokedy...mna diviaci netrápia trápia ma hovedá ktoré okrem seba a vlastneho profitu neberu ohlad na nič a na nikoho a je jedno či je to aktivista developer turista urbar chatar družstevník polnohospodar polovník!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 31

komentáre

zoradiť
off dede, 16.12.2017 o 21:17

Termo je potrebné cez zimu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Jager68, 16.12.2017 o 17:23

v novom zakone uz bude povolene vsetko....termo,nocne atd .atd.a celorocne...takze hura do boja s diviakmi..:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 16.12.2017 o 17:11

Páni poľovníci , je tu ďalšia pliaga,Aujeszkého choroba, ktorú roznášajú diviaky okrem KMO a AMO, výskyt na východe Slovenska.Pri strete psa s nakazenou zverou pes hynie a hynie aj diviačia zver.Tak že ak neznížime stavy diviačej zveri mi poľovníci, tak sa s tým vysporiada príroda sama.Keď som začínal poľovať cca. pred štyridsiatimi rokmi, sme lovili na výmere 3200ha 4-Ks diviačej, aj to sa nepodarilo stále odloviť.Dnes lovíme 50-Ks a stále je to málo.Lov jelenej zvery sa podstatne nezmenil, ale je deficit jeleňov v 3a4-VT. A žiadna zver ktorá patrí do lesa sa nechovala vo zverniciach.Tam môže byť pes zakopaný.Čo patrí do lesa , má byť v lese.Tak že celoročný lov diviačej je opodstatnený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on kjuby, 20.9.2017 o 15:09

Dobrý deň, chcel by som reagovať na príspevok "sumcara" ... AMO sa zatiaľ ešte na Slovensku nevyskytol, aspoň nie na východnom Slovensku. v našom revíre diviaky máme zatiaľ zdravé, nepočul som od starších, že by zaznamenali nejaký úhyn v našom revíre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 18.9.2017 o 15:34

AMO zníži kvantitu aj nad niektorých očakávania, som zvedavý kedy už niekto nahlási uhyn, neviem koho klameme či samých seba že sa u nás ešte nevyskytol ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on kjuby, 15.9.2017 o 14:07

Prijali by ste, ak by sa lovila diviačia zver bez rozdielu veku a pohlavia celoročne tým mám na mysli kance 3,4,5 ročné ... ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on kjuby, 21.8.2017 o 15:12

Priatelia, ďakujem Vám za Vaše postrehy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on WolfHunter, 17.8.2017 o 18:13

stále dookola vymáhanie škôd polnohospodármi stále ten istý blábol pol koncepcie je o tom a všetci vinný len nie tý ktorý vytváraju raj pre zver a ešte si nárokujú škodu?!...aj slepý vidí kam sme sa dopracovali možu to obhajovať tým že čo by ľudia jedli ale kto má trochu rozumu vie si zrátať rovnakým podielom viny ako je neplnenie plánov lovu je aj súčasné poľnoeurofondo nie hospodárenie ale šafárenie!...nemá význam to tu rozoberať ale všetko prispieva k tomu aby to cele bolo hore nohami...skromný postreh pusťme do lesa všetkých rekreantov cyklistov turistov neviem koho ešte a potom sa divme že hlupučký diviak si doláme nohy do lánov kukurice kde ho nebude nikto rušit ved kto pojde do kukurice na prechádzku...zvyšujuci sa stres zveri prispieva k tomu že sa prisposobuje aj takýmto štýlom predsa len polia okrem potravy poskytuju aky taky pokoj ktorý v mnohých revíroch nie je už ani v mladine...nechcem sa nikoho dotknúť ale nebaví ma sledovať ako su na vine len tý istý zlý poľovníci lebo krmia a hento a tamto... ano diviak je pliaga ale všetko je výsledok nie jednej skupiny ale celeho pozadia...správne tu bol spomenutý medved...nepomohlo ani zbieranie hovienok ani kontajnery veselo sa vyhadzuju peniaze nas všetkych v mediach sa prezentuju len paraziti ktorý pre peniaze budu tvrdit aj to že sa máme vysťahovať ludia zo sr nech sa premení na to čo je dnes v okolí černobilu a vobec nemusí isť o jadrovu katastrofu povedal by som že zmyšlanie niektorých je škodlivejšie ako radiacia!...prednedavnom tu koloval članok od istého pána hulíka aj keby bozkaval nohy pápežovi niekto kto si myslí že len tak zahodíme našu historiu vzdame sa vlastníckych prav revírov aby sme uvolnili miesto im nech sa preberie...bol som pred týždnom na skalnatom plese zažitok jak svina snat 1000ludí napriek najvyššiemu stupnu ochrany si mačalo nohy v plese kupali psov prekračovali pasky zo zakazom vstupu v tatrach diamante slovenska?! toto je mienoktvorna verejnosť pokrokovo zmyšlajuci narod?! hovno je to prepačte za výraz sme trvom v oku len preto že ak povolíme my prídeme o všetko ešte skor ako scenar ktorý nám denodenen predstiera LOZ VLk...odkedy si myslí každý že v duchu demokracie sa všetko všetkých týka ideme slušne povedané do teplých krajín ! tolko odborníkov do 30 sekund ohladom problematiky polovníctva v slovenskej republike nemá snad celá EU... pýtam sa dokedy...mna diviaci netrápia trápia ma hovedá ktoré okrem seba a vlastneho profitu neberu ohlad na nič a na nikoho a je jedno či je to aktivista developer turista urbar chatar družstevník polnohospodar polovník! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 31

on Huskyman, 17.8.2017 o 13:16

Za mňa ako poľovníka a poľnohospodára súčasne, určite áno, som z podhorskej oblasti kedysi zemiakárskej, všade je samá kukurica a veľké kvantá plodín, ktoré sa tu nepestovali, no pre družstevníkov sú zaujímavé z hľadiska ekonomiky, ja ich nepestujem, pestujem len to čo potrebujem, obilniny, okopaniny, samozrejme všetko z toho chutí diviakom, je ich dosť aj keď tohto roku sú malé prírastky narozdiel od medveďov, a tu chcem poukázať na to že kde je dostatok potravy tam je dostatok zvery, kukurica-medvede, diviaky-vlci,.. v čechách striedajú vyskokú plodinu s nízkou, aby mali aspoň ako takú možnosť odlovu pri prechode zvery, lebo keď je niekde 100ha kukurice a ak tam je voda,tak tá zver nemá ani dôvod odtial vychádzať, to už môžme čakať a čakať. Diviak sa dá aspoň regulovať, ale čo medveď,? kolega z oravy nikdy s ním nemali problém, vždy to v tichosti upravili- stav im primeraný, naopak tu z druhej strany tatier kde je to moc komerčné, samí turisti,... tu je to veľké halóó ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

on cagi, 17.8.2017 o 12:40

No a ja to trosku otocim...co by som zato dal keby sme ich mali u nas viac! druzstvo nefunguje, resp. funguje ja to nazyvam v "dotacnom hospodareni". Pani majitelia sukromneho vyrobneho podniku prisli na to ze orna poda v podhorskych oblatiach je na pritaz a staci ju nechat uhorom alebo osiat nejakou hnusnou travou ktora sa bud mulcuje, alebo sa pokosi a napcha do krasnych igelitovych vakov na vyrobu biopaliva. Naklady na obhospodarovanie minimalne, peniazky z dotacii tecu, paradicka. Ekologicke dosledky z pohladu biocenozy takejto cinnosti su vsak katastrofalne... ale koho by to dnes zaujimalo?? Vysledok je taky, ze diviak su tu vyskytne asi len omylom. Pocas 7 dni splnu pri celkom aktivnej ucasti viacerych polovnikov sa podari na 700 ha polovnej plochy nasho useku ulovit horkotazko jeden diviak...takze u nas by som ich naozaj rad videl viac:-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Ondrik, 17.8.2017 o 11:45

Áno treba znížiť stavy tejto zveri!!! Vyskytuje sa aj tam, kde pred tým nebola. Stala sa z nej doslova ,,poľnohospodárska" zver. Keby má k dispozícií kukuricu, tak v nej žije doslova celý rok. Za mňa ako ,,radového" poľovníka jednoznačne znižovať jej stavy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on kjuby, 17.8.2017 o 10:54

V rôznych poľovníckych časopisoch napr.: Poľovníctvo a rybárstvo, Halali som čítal, že je nevyhnutné redukovať stavy diviačej a ostatnej raticovej zveri... Poznáte to... Diviačia zver spôsobuje obrovské škody na poliach a v lesoch. Poľnohospodári vymáhajú od poľovníkov peniaze za škody a znižovanie počtu diviakov a naopak poľovníci žiadajú od poľnohospodárov upraviť úživnosť územia a revíru tak, aby sa nám opäť prinavrátil zajac... Tie isté články o redukcii diviakov už aspoň 2 roky. Aj vysokí poľovnícki funkcionári napr.: prezident SPK tvrdia že diviakov je potrebné redukovať a že v posledných rokoch lovíme historické množstvá tejto zveri. Ale mňa by naozaj zaujímalo či si aj tzv. "radoví" poľovníci želajú aby bolo diviakov menej? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 14.8.2017 o 17:56

kjuby - Pridávam sa k "lubenkovi" a pýtam sa čo chcel zadaním predmetnej témy " básnik povedať" ?!?!?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 14.8.2017 o 15:48

Jakub skus napisat tvoj názor a čo ta ku nemu priviedlo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on kjuby, 14.8.2017 o 13:39

To sa pýtam ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 14.8.2017 o 11:02

Jakub to sa pýtaš ty ,alebo tvoj otec?????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov