Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ďalekohľad ZEISS CONQUEST - diskusia

autor: off Davidek95
pridané: 6.7.2017 16:32
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či máte niekto skúsenosti s týmto ďalekohľadom po prípade nejaké bližšie info k nemu. Ďakujem
počet zobrazení: 2 605
počet hlasov: 0
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off laik, 19.7.2017 o 22:46

jtulacik a mate skúsenosti za šera v porovnaní s 8x56 Conquest ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jtulacik, 19.7.2017 o 10:49

mam zeiss conqest hd 8x42 cca 2 roky, v lese stále na krku a chodím veľa, zaostrujem preostrujem, nezdá sa mi že by bol nejaký krehký, guma odoláva aj živiciam zo stromov, šošovky zatiaľ odolávajú poškriabaniu možno aj vďaka krytkám ktoré celkom pekne držia a tesnia na porovnanie - podobná váha rozmer aj pocit z priblíženia - fomei Hd 10x42 mal pekný obraz aj stále má, ale za takú istú dobu požívania som ho reklamoval 3x farba z neho zliezla, začal rozladením potom vypadla šošovka vo vnútri v jednom a o polroka od opravy to isté v druhom tubuse - Ďalekohľad stále trochu hŕka ale na pozeranie z okna po báňoch sa dá mechanika nestojí za veľa a navyše má slabé uchitenie šošoviek a ozaj mi nepadal stalo sa to otrasmi na krku neviem či veľmi dupem po lese :) ešte že opravili vrámci záruky ale možno som mal len smolu a český ruce boli len pozlátené :) takže ak by som si predstavil krehkú konštrukciu tak určite nie conqest ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 15.7.2017 o 23:35

Predpokladám, že ich má viac poľovníkov. Je problém napísať svoje postrehy ? Bol by som tiež povďačný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 8.7.2017 o 15:12

plastová mechanika ,pri častejšom používaní rýchlo odchádza, aj u predajcov dosť reklamácií,neodporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off yaskynar, 7.7.2017 o 17:09

Zdravim, mam doma Conquest HD 10x56 a som absolutne spokojny. Pri vybere som mal moznost porovnavat medzi nim a Steiner Nighthunter Xtreme (autofocus) a bola to jednoznacna volba. Mozno som na autofocus len nebol zvyknuty, ale nie je to nic pre mna. Treba si to ale urcite vyskusat. Inak prevedenim sa mi Zeiss zda (minimalne) o triedu lepsi, pouzite materialy aj celkovy vzhlad su podla mna uplna spicka. A co sa tyka optickych vlastnosti, tato vecicka je fakt perfektna. Ci uz vo dne, rano alebo neskoro vecer, nedam na neho dopustit. S mensimi zvacseniami nemam skusenosti, ale myslim, ze Zeiss nesklame. Stoji sice viac ako ostatne, za znacku sa ale plati. Ale v tomto pripade by som som do toho isiel bez vahania znova. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM