Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Koncepcia rozvoja poľovníctva - diskusia

autor: off jozefpetr
pridané: 16.5.2017 7:23
Dávam do pozornosti rozbehnutý proces medzirezortného pripomienkového konania:rnodkaz
počet zobrazení: 2 652
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stopinko, 23.5.2017 o 14:42

Zacnem asi od vrcholu ladovca . Stat ako taky ma svoj rezort resp priamo ministerstvo podohospodarstva a aj zivotneho prostredia . Pod podohospodarstvo ako vieme patri a aj rezort polovnictva a rybarstva . Pytam sa ako tieto rezorty spolupracuju aby bola zabezpecena nejaka rovnovaha medzi obhospodarovanim pody a lesov so zachovanim biotopov pre rozvoj a zlepsovaniu genofondu ( ako aj zvyseniu populacie malej zveri) plus ochrana ohrozenych druhov ( drop , hluchan napr.). Polnohospodarom ide hlavne o vynosy , manazment v rezorte polovnictva ( mat svoj revir ine ma nezaujima ), a ochrana prirody sa toci tusim viac ako 20 rokov len okolo medveda. Miesto toho aby si sadli mudre hlavy a uviedli do praxe ako pestovat plodiny pre zivocisnu vyrobu a obyvatelstvo so zachovanim prirodzeneho biotopu pre malu zver a popri tom robit rozumnu ochranu prirody tak sa z tohoto nic nedeje . Potom tu mame polovnikov , ktori sa snazia na vlastne naklady zabezpecit to o co by sa mali snazit menovane skupiny . Uz sa pomaly neda vraviet o uzivnosti revirov pretoze zver sa nam stahuje tam z okolitych revirov kde je vysadena plodina , ktora im najviac vyhovuje a zabezpeci im dostatok potravy na dlhe obdobie. Takze moj nazor je taky ze pokial sa nezacne zavadzat do praxe nejaka rovnovaha padne vsetko na hubu vid manazment a ochrana medveda ... nema to ani hlavu ani pätu. Ak sa nam toto podari potom mozeme zacat uvazovat o tom ako zlepsovat genofond danej zveri resp obnovit miznucu populaciu daneho druhu . Zlepsenie a skvalitnenie biotopov a porovnatelna uzivnost jednotlivych revirov , vacsia spolupraca medzi revirmi ohladom chovu a lovu zveri .Mozno to tak nie je mozem sa mylit . prajem pekny den .

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
off LubosBA, 24.5.2017 o 10:31

WolfHunter na grcanie s pripomienok musý byť každemu rozumnému poĺovnikovy. Každy si hudie svoje. Ochranary a SPPK su super nezmyselne skupiny. Ak ale nedokaze SPK presadit na zaklade odborných a vedeckych poznatkov zaujmy naozaj trvalo udržateĺného polovníctva bude to úplne na zle. Ja napríklad nechápem ako je mozne podpísat memorandum o škodách bez jasného príslubo o zmene obhospodarovania pódy. Žiaden greening, žiadne políčka s miešankou iba mega lány dotácie a veĺké zisky. Hnus velebnosti. A bolševicky poĺnohospodár ktory obrába prenajatú pódu bude rozhodovat ci urbarnici budú na svojej dedovizni poĺovat. Spinavy biznis ktory chce polnohospodárska lobby rozširit aj o lov. O pár rokov ak sa naši zastupcovia nezobudia budu polovať polnohospodary. Dólezite a pre nas nebezpecny je aj fakt ze tento stav bude vyhovovať aj štatu. Ak totiž budu o love rozhodovat polnohospodary stat sa zbavy nahrady skôd a bude vymalovane. Jdu blejt velebnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

on WolfHunter, 24.5.2017 o 8:03

Od včera mi je na grcianie po prečítaní pripomienok ohľadom zmienovanej koncepcie...neviem ale nevidím tu žiadne pripomienky od nás zato to čo vidím?...rozpravky o bobrovi ...u nás sa jeho expanzii podarilo zlikvidovať pstruhy v potoku kedže jeho haťe bránia prirodzenemu procesu neresenia a tým jeho rozmnožovaniu bezohladu na to že potok je v štvrtom stupni ochrany je zaujimave že znovu budeme chranit jedno na ukor druheho...popodmývane cesty vychýlene toky zdevastovane porasty najnovšie sa nám veselo búšťa do bukov ale ved pohoda...to isté veľa vážena potravinarska komora sa cíťi dotknuto a namieta že za rozmach raticovej zvery može nedosledne plnenie planov nie 100% zlepšenie podmienok pestovatelskymi zazrakmi ako je kukurica a ine plodiny pestovane na xy vymerach...prečo mam pocit že toto je začiatok konca kedy sa zase trepe do popredia bezcharakerna podnikavosť a len pokrytecke hranie sa na spolupracu všetkych sektorov ked je jasne že každy tu zase planuje kopať sam za seba a tak vznikne priestor aby sa z pozicie štatu dostali zlodeji tam kde ešte nie su?... tie bludy čo som si dnes prečital ma len utvrdzuju v tom že zase niekto potrebuje odviesť pozornosť ...zaujimalo by ma kto akože zastupuje verejnosť ekoultras VLK...? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 23.5.2017 o 20:45

dakujem za info, dufajme ze sa nesratila, lebo nic nie je nemozne.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 23.5.2017 o 20:23

Pozeral som,nie je tam, posledný termín bol pondelok, našu pripomienku sme dali na podateľňu min. uvidíme... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.5.2017 o 18:10

hubert2012 teraz tomu celkom nerozumien, na jednej strane kritizujete beznych polovnikov, ze sa nezaujimaju a nevyjadruju a neriesia a na druhej strane hovorite o tom ze ste ku koncepcii dali stanovisko ale zaroven hovorite, ze neviete kolko je oficialnych pripomienok. Ku koncepcii bolo MPK od 9.5. - 22.5. a vsetky oficialne pripomienky sa daju vidiet na odkaz. Z verejnosti su tam len 2 pripomienky ako som pisal. Tak teraz neviem co sa stalo s Vasim stanoviskom? Komu ste ho davali? Lebo podla vsetkeho sa neobjavilo v MPK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 23.5.2017 o 14:42

Zacnem asi od vrcholu ladovca . Stat ako taky ma svoj rezort resp priamo ministerstvo podohospodarstva a aj zivotneho prostredia . Pod podohospodarstvo ako vieme patri a aj rezort polovnictva a rybarstva . Pytam sa ako tieto rezorty spolupracuju aby bola zabezpecena nejaka rovnovaha medzi obhospodarovanim pody a lesov so zachovanim biotopov pre rozvoj a zlepsovaniu genofondu ( ako aj zvyseniu populacie malej zveri) plus ochrana ohrozenych druhov ( drop , hluchan napr.). Polnohospodarom ide hlavne o vynosy , manazment v rezorte polovnictva ( mat svoj revir ine ma nezaujima ), a ochrana prirody sa toci tusim viac ako 20 rokov len okolo medveda. Miesto toho aby si sadli mudre hlavy a uviedli do praxe ako pestovat plodiny pre zivocisnu vyrobu a obyvatelstvo so zachovanim prirodzeneho biotopu pre malu zver a popri tom robit rozumnu ochranu prirody tak sa z tohoto nic nedeje . Potom tu mame polovnikov , ktori sa snazia na vlastne naklady zabezpecit to o co by sa mali snazit menovane skupiny . Uz sa pomaly neda vraviet o uzivnosti revirov pretoze zver sa nam stahuje tam z okolitych revirov kde je vysadena plodina , ktora im najviac vyhovuje a zabezpeci im dostatok potravy na dlhe obdobie. Takze moj nazor je taky ze pokial sa nezacne zavadzat do praxe nejaka rovnovaha padne vsetko na hubu vid manazment a ochrana medveda ... nema to ani hlavu ani pätu. Ak sa nam toto podari potom mozeme zacat uvazovat o tom ako zlepsovat genofond danej zveri resp obnovit miznucu populaciu daneho druhu . Zlepsenie a skvalitnenie biotopov a porovnatelna uzivnost jednotlivych revirov , vacsia spolupraca medzi revirmi ohladom chovu a lovu zveri .Mozno to tak nie je mozem sa mylit . prajem pekny den . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off goret, 23.5.2017 o 14:26

hubert, u mňa čítanie koncepcií rozvoja nemá zmysel a teda ani čítanie pripomienok k nim. Mne oboznamovanie sa s koncepciami rozvoja a pripomienkami k nim nechýba. Stačí mi, že sa jedná o dôležité dokumenty. Na takéto dokumenty sme machri, či už sa to týka poľovníctva, alebo trebárs i ľadového hokeja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 23.5.2017 o 14:00

Koncepcia je téma, ktorá sa nedá riešiť tu, myslím si že mala byt k tomu široká diskusia formou seminárov, prednášok a pod.No ale ani o vytvorení SPK nebola žiadna diskusia, aj to tak vyzerá. Ako to asi funguje, naznačil kaso79. Koľko je oficialnych pripomienok neviem, nedávno som bol na Liptove na PD a tam sme začali diskusiu asi 5 poľovníkov, téma medvede, škody, vztah polovníkov, poľnohospodárov, ochranárov..velmi zaujímavé. A to tu chýba vo väčšom, diskusia odborníkov, nie nejakých funkcionárov SPK, nechcem sa nikoho dotknúť, aj tam je veľa správnych poľovníkov a odborníkov. pozrime sa na koncepciu a stav poľovníctva, je niekde pokoj a poriadok? kynológia, strelectvo, sokoliarstvo..koncepcia hovorí ako keby tu bol sokoliar iba Kaššák a spol. nejaký klub pri SPK,iná skupina sokoliarov ja PO zaregistrovaná, právnická osoba, o nich ani slovo. Vzťah polnohospodárov, poľovníkov, ochranárov...celý systém riadenia poľovníctva, totálny chaos, SPK sa obsolútne neosvedčila, je to likvidácia poľovníctva, nemáš na to, nepoľuj, hlavne funguje systém členských príspevkov. Absolútna netransparentnosť, nedodržiavanie zákona o informáciach, je toho veľa a hráme sa tu s nejakou koncepciou, ako pomohlo poľovníctvu viac ako 11 mil EUR od r.2010???Kto vie, nech odpovie...poľ. lístky výpalníctvo, načo?? povinné streľby, kde je v zákone napísané že sú povinné???OPK načo? pre koho? všetko fungovalo cez SPZ a iné organizácie, čo bolo na tom zlé??Goret, budeš čítať, nechcem na nikoho útočiť, ale to je realita...dokedy, kedy sa konečne poľovníci zobudia???Takéto niečo by si nikto nemohol dovoliť v Rakúsku, Nemecku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off motaq, 23.5.2017 o 12:43

hubert2012, v inej diskusii ale k tejto teme ste napisali "Ale ja si myslím, že skôr treba riešiť čo bude ďalej s naším poľovníctvom, ku koncepcií sme dali snanovisko a nielen my, čo som hovoril s poľovníkmi, ktorých pokladám za skutočných odborníkov, tiež mali vážne výhrady." kde sa daju tieto vyhrady resp. pripomienky najst_ Na odkaz su od verejnosti len 2 pripomienky a aj to od zdruzenia na ochranu dravcov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 18.5.2017 o 10:18

Len ak sa podla koncepcie zacne spravat aj LU a podla toho nastavovat odlov...to bude sranda este len. Napr Levice oblast M.XI, na levickych dnoch tam byva 1200 kusov jelenej odlovenej, a NKS cielovy podla koncepcie polovnictva je 26 kusov??? Senica MII kde patri aj Skalicko, na chovatelskej za rok 2016/17 vyse 200ks len trofejovej danielej, a oni planuju NKS len 260ks? Genove zakladne v reviroch kde jelene nie su, alebo su slabe, ale tam kde su silne, na severovychode nerobia, lebo vlk a tazke obhospodarovanie (a daleko od BA?), obdobne diviacia zver: genova zakladna v reviri kde sa lovi 7 kusov rocne...co tam ma tie geny ako zabezpecit? a pristup k malej zveri zase nulovy...len frazy a parafrazy ale nic z toho. Cela koncepcia by mohla zniet uplne inak ak by sa nerobila len v jednom rezorte, ale bola medirezortne zladena s polnohospodarskym sektorom a ochranarskym. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off goret, 18.5.2017 o 9:41

Koncepcia poľovníctva je skutočne dôležitý dokument, ale len dokument. Koľko rokov sa píše a hovorí o znižovaní stavov raticovej zveri a zvyšovaní malej? A aký je reálny stav? Áno, seminár o jarabiciach so zahraničnou účasťou je dobrá vec, ale je to len seminár. Teória je nutná, ale bez zodpovednej praxe len prázdna aktivita. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 18.5.2017 o 9:03

Tu vidieť poľovnícku realitu na Slovensku, koncepcia je dôležitý dokument, len asi málo poľovníkov to zaujíma a pochopí.Naše poľovníctvo smeruje k tomu, že o pár rokov budú poľovať iba určité skupiny, SPK nás k tomu vedie a tu sa riešia iné problémy, určite aj dôležité, ale o tom ako bude vyzerať naše poľovníctvo v budúcnosti o to nie je velký záujem. Táto situácia vyhovuje bossom slovenského poľovníctva, ktorí si vo veľkej miere naše poľovníctvo sprivatizovali.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off matus66, 18.5.2017 o 7:35

nikto nič.. ale keď Vám z revíru urobia génovú základňu (viď str. 17 posl. odsek) a ostanú Vám oči pre plač, tak budete kričať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM