Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

cz 98 clasic hunter - diskusia

autor: off wafers8
pridané: 26.3.2017 13:37
Zdravým Už dlhší čas hľadám informácie o zbrani CZ 98 Hunter clasic vyr.CZ Strakonice raz.6,5x55 se.Ale neviem sa dopátrať k žiadnym informáciám .Preto sa obraciam na vás. Za príspevky vopred ďakujem.
počet zobrazení: 2 287
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off PETAJKO, 29.6.2018 o 16:09

Aj ja som majiteľom tejto zbrane v kalibri 308 win. zdedil som ju po otcovi. Len musím potvrdiť, že spúšť je naozaj veľmi jemná a krátka, napináčik vôbec nie je potrebný. Presnosť je perfektná, ale musím priznať, že strelivo si robím sám a lieta to v podstate diera do diery. Podľa mnňa je nevýhodou to, že poistka neistí aj otváranie záveru, pár krát sa mi už stalo, že som pákou na závere o niečo zachytil a šup už bol záver otvorený... Vraj od výroby je tam namontovaná úsťová brzda, teda aspoň na tej mojej je, klasicky na závite odnímateľná. Otec mi tvrdí, že to takto kúpil. Tak neviem.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 26.3.2017 o 20:47

1200 je hodne premrstena cena aj na to ze je to rarita. tu sa vydrazila za necelych 300 Eur. :-) cz 98 clasic hunter - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off SIAD, 26.3.2017 o 20:32

Výrobcom zbrane boli ČZ Strakonice a nie Uhorský Brod tak ako je to vyššie napísané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 26.3.2017 o 20:26

Ak chceš viac info tak by asi bolo vhodné napísať napr. výrobcovi,tam by už o nej mohli čosi vedieť ak ju vyrábali pre amíkov,i keď je pravda že oni sú tam celkovo skúpi na komunikáciu s ľuďmi.Asi ešte stále majú nejakú utkvelú predstavu,že v naších dvoch štátikoch nemajú konkurenciu a preto si to môžu dovoliť...1200 eur je dosť cez limit,u mňa takú hodnotu nemá žiadna opakovacia gulovnica vyrobená v Uherskom Brode,nieto ešte z roku 97.Len to už je nejak v tej slovenskej náture,mať doma niečo čoho bolo vyrobené pár kusov a myslieť si že mám unikát v enormnej finančnej hodnote. Chcem raritu za 1200 eur na Slovensku tak si kúpim používanú Krico,Heym alebo Anschutz a mám popri rarite i kvalitu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 26.3.2017 o 18:45

Tak až tak si ti ju opisovať nemusel :-))). Tá cena 1.200 Euriek sa mi zdá trochu cez. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off wafers8, 26.3.2017 o 16:45

pandur1 ta cena bola za komplet zo starším puškohladom od meopty a v nazve ma napisane ze je to rarita .Ja tiež vlastním tuto zbraň v razi 6,5x55se a som z ňou nadmieru spokojný mam ju uz asi 6 rokov a za tu dobu som sa nestretol s tým aby tato zbraň bola umiestnená na nejakej inzercii alebo aby ju niekto vlastnil a stále sa ma vypytovali že čo je to za puška?A ja som o nej v podstate nič nevedel tak odo dnes už budem múdrejší ďakujem za info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 26.3.2017 o 16:07

wafers8, tieto zbrane boli vyrábané v Čechách pre USA trh. Bola to celkom elegantná zbraň, bez napinaku, ale ten vobec nebolo treba. Spušť bola vynikajúca aj chod záveru. Nezadrhával, ako na niektorých CZ. Trochu nevýhoda bola váha. Mal som ju v 7x64rke. presnosť bola vynikajúca. Tá cena čo uvádzaš je za samostanú zbraň, alebo za komplet?. Cena samostatnej zbrane bola necelých 15.000.- Sk. ja som ju kupoval u Fraňa v NR v 1995 a bola druhá predaná v SR. Celý komplet čiže zbraň, montáž a puškohľad Artemis 1,6x42 ma vtedy vyšiel cca 24.000.- Sk. Veľa sa ich v SR nepredalo a poznám ešte jedného majiteľa tejto zbrane v 6,5x55 SE. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off wafers8, 26.3.2017 o 14:38

MiroSR Super ale to si len prekopíroval z inej diskusie ale ja by som chcel vedieť ine nez tecnicke parametre pre aký trh bola tato zbraň urcena ,prečo su tak tazko dostupne diely,atd.Pretoze odpovede ktore som sa do teraz dozvedel sa dost rozchadzaju niekde pisu ze tato zbran bola vyrobená v usa inde zase pisu ze bola vyrobená v cechach ale vyvazana do zahranicia.teraz je na predaj tato zbran len v inom kalibry a majitel za nu ziada 1200eur.preto by som chcel vediet aj aku ma skutocne hodnotu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on MiroSR, 26.3.2017 o 14:15

CZ 98 Hunter Classic , dlzka 1098 mm , dlzka hlavne 560 mm , vaha cca 3,6 kg , schranka na 5 nabojov . Kalibre : 6,5 x 55 SE ; .270 Win. ; 7 x 64 ; .308 Win. ; .30-06 ; 300 Win. mag. . Vyroba bezala od konca r. 94 do konca r. 97 na priamu objednavku firmy Sprigfield . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov