Heming hunting
dnes je utorok,  19. marec 2024,  meniny má Jozef,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:52,  dnes západ slnka: 17:55
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Lesná stráž - diskusia

autor: off fezoj12
pridané: 17.1.2017 18:37
Zdravim, chcel by som sa opytat, ci je lesná straž opravnená nosit v oblasti svojho pôsobenia dlhu zbran. dik
počet zobrazení: 5 824
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lowec, 9.3.2018 o 14:25

Páni, napisal som, odpovedal som,ze sú spojene 2 diskusie v jednu bohuzial som nedvedel.Vysledok je chaos. Prikladám foto ako to mne ukazuje názov diskusie.. k comu som sa vyjadril.Dalej nebudem minat cas. Lesná stráž - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sager, 9.3.2018 o 14:12

Páni kľud. Na objasnenie. fezoj12 dňa 17.1.2017 o 18:37 založil diskusiu Lesná stráž. cuco656 5.3.2018 o 20:26 založil ďalšiu diskusiu Lesná stráž (zrejme prehliadol, že táto téma už existuje,) kde sa pýtal aké tlačivo potrebuje na lekársky posudok k lesnej stráži. Odpovedal mu lanus 5.3.2018 o 21:14 a ja (Sager) 7.3.2018 o 14:34. Následne to admin zaregistroval, že sú tu dve rovnaké témy a logicky ich spojil do jednej, tej prvej čo založil fezoj12. Moje názory ohľadom tlačiva na lekársky posudok k žiadosti k lesnej stráži a na nosenia dlhej poľovnej zbrane lesnou strážou a za akých podmienok je to možné v oblasti jej pôsobenia sú uvedené v tejto diskusii. Nemám čo k tomu dodať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 9.3.2018 o 14:08

lowec, OK. Na tvoju otázku o 12:47 si dovolím tvrdiť, že lesná stráž smie ako donucovací prostriedok použiť aj varovný výstrel z poľovnej zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 9.3.2018 o 13:44

Goret a co s tím mám Ja? Ved ja písem do diskusie autorovi fezoj12 na jeho otázku. Neodpovedal som cuco656 .tak? Sager reagoval k mojmu vyjadreniu a diskutujeme spolu. Som mimo temu či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.3.2018 o 13:35

lowec, Sager 7.3.2018 o 14:34 odpovedal Cucovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 9.3.2018 o 13:32

Goret :neni nahodou autor tejto diskusie fezoj12? 17.1.2017 18:37 ? Takže držim sa a odpovedám na temu v diskusiii vid názov. Vid: moj prvy koment nikoho nemenujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 9.3.2018 o 13:27

goret - Podľa mňa sa tu momentálne rieši odpoveď pre : cuco656, 5.3.2018 o 20:26 . On tam zbroják ani flintu neuvádzal a ani dosial svoju otázku neaktualizoval . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.3.2018 o 13:13

lowec, otázka znela, či na výkon funkcie lesnej stráže potrebujem absolvovať lekársku prehliadku, ak som držiteľom zbrojného preukazu? Podľa Sagerovho vyjadrenia 7.3.2018 o 14:34, sa zdá že nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 9.3.2018 o 12:47

Goret:sranduješ? Zdravim, chcel by som sa opytat, ci je lesná straž opravnená nosit v oblasti svojho pôsobenia dlhu zbran. dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.3.2018 o 12:19

Páni riešite tu problém, či sa smie poľovná zbraň použiť ako donucovací prostriedok pri výkone lesnej stráže. Otázka však znela, či na výkon funkcie lesnej stráže potrebujem absolvovať lekársku prehliadku, ak som držiteľom zbrojného preukazu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 9.3.2018 o 12:15

Sager: preto som ti napísal ak máš pridaj vecné foto.. nepoznám zatiaľ nikoho kto by mal dlhú zbraň kategoria D a aj C. D,C mas v podstate drzanie zbrane, ako by to v praxi neviem ked, polovnu zbran si dávas s puzdra von az v polovnom revíre. Mam mnoho kolegov od Lesnej straze, ktorý to robia profesionalne a kazdy má len kratku zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sager, 9.3.2018 o 12:12

lowec - nemám zbroják skupiny D a C. Mám len skupinu D. Som starobný dôchodca. Ale zo strany zákona o zbraniach a strelive nevidím žiadnu prekážku ani u lesnej stráži, ktorá je poľovníkom a nie je zamestnancom lesnej organizácie, kde je ustanovená za lesnú stráž. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lowec, 9.3.2018 o 11:27

Sager:diskutujeme tu konkretne o lesnej stráži, ak máš zbroják a tam aj skupinu príklad "C" na dlhú polovnú zbraň, tak pridaj fotku nemusím tu citovať,zákon.Ak mas C tak, to odfoť a hneď aj napiš k tomu zamestnanecky pomer k tomu pre vysvetlenie. Nie každá Lesná stráž,Stráž prírody ,Vodná stráz, Rybárska stráž je zamestnanec ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sager, 9.3.2018 o 10:50

lowec - prosím uveď konkrétne, kde je jasne v zákone definované a podľa ktorého paragrafu v platnom znení zákone č. 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach a strelive sa vylučuje, že keď je vydaný zbrojný preukaz zároveň na dve skupiny D a C (poľovné účely + výkon zamestnania alebo oprávnenia) nie je možné, aby v preukaze dlhej poľovnej zbrane v kolonke skupina zbrojného preukazu nemohlo byť uvedené: D, C a v kolonke miesto držania: poľovné účely + lesná stráž. Prípadne na základe akého predpisu by mali mať policajti s tým problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lowec, 9.3.2018 o 10:45

Pozdravujem Vás,áno lesná stráž má opravnenie nosiť zbraň,ale určite nie dlhú na polovné účely, v zbrojnom preukaze máte už uvedené skupiny takže polovná dlhá zbraň je na polovné účely a nikto Vám ju nezaradí pod inú kategoriu na výkon ochrannej služby lesnej stráže. Je rozdiel polovnícka stráž a jej obvod pôsobnosti ako aj výkon v danom polovnom rev. Osobne vykonávam lesnú straz a lemujeme obvodom niekoľko polovnickych zdruzeni na uzemí kraja. Ani Lesná stráž, Stráž prírody, Vodná stráž nenosí zbrane na výkon práva polovnictva, zákon hovorí všeobecne o zbrani áno ale zákon o zbraniach a strelive to definuje jasne.Ani policajt nechodí s gulovnicou na polovné účely do služby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Sager, 7.3.2018 o 14:34

cuco656 - podľa tvojho profilu vidím, že si poľovník. Tak v tvojom prípade podla Vyhlášky č.397 z 23.mája 2006 o lesnej stráži platí: Ak osoba navrhovaná za člena lesnej stráže má oprávnenie držať alebo nosiť zbraň a strelivo lekársky posudok sa nepredkladá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lanus, 5.3.2018 o 21:04

cuco656 - Asi rovnaké aké pre poľovnú stráž ; to asi píšem preto,že to nikto oficiálne nevie, len sa "domnieva" , keďže sa jedná o "dieru v zákone" . Obvykle sa vystavuje jednoduché potvrdenie kde je uvedené meno ,priezvisko a dátum narodenia žiadateľa "odobrené vetou ",že menovaný je schopný výkonu poľovnej či lesnej stráže samozrejme doplnené podpisom a pečiatkou obvodného lekára. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cuco656, 5.3.2018 o 20:26

lesná stráž - dobrý deň chcel by som sa opýtat aké tlačivo mi treba na lekarsky posudok ku lesnej stráže pretože to nikde neviem nájsť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Sager, 19.1.2017 o 10:03

Hekler - 1)súkromný revír nie je v našej legislatíve definovaný. Ja tento pojem chápem ako bežne (ľudovo) používaný názov pre poľovný revír, v ktorom je vlastníkom všetkých poľovných pozemkov len jedna fyzická osoba alebo rodina a sami si na svojich pozemkoch poľujú. 2)Nie je podmienka pre lesnú stráž, že môže dostať zbrojný preukaz skupiny C až keď je držiteľom skupinu D. Vo svojej odpovedi som vychádzal z toho, že som predpokladal, že fezoj12 vo svojom dotaze z 17.1.2017 o 18:37 mal na mysli dlhú poľovnú zbraň a že lesná stráž je tiež poľovník (prečo by inak vlastnil dlhú zbraň) ale nie je oprávnená poľovať v poľovnom revíry v ktorom je na lesných pozemkoch ustanovená za lesnú stráž. Pre názornosť uvediem príklad: Lesník mestských lesov je ustanovený za lesnú stráž pre celý obvod mestských lesov. Mestské lesy majú vlastný poľovný revír na svojich pozemkoch s výnimkou nejakej časti lesa, ktorá je zaradená do iného poľovného revíru, mestské lesy túto časť lesa prenajímajú poľovníckej spoločnosti. Lesník nie je členom tejto spoločnosti a ani nemá povolenie na lov zveri v danom revíry. Bežne však denne v práci (v lese) nosí zo sebou brokovnicu (zbrojný preukaz skupina D) pretože v jeho pracovnej náplni je aj poľovníctvo v mestskom revíry. Výkon funkcie člena lesnej stráže ho núti časť dňa stráviť aj v tej časti lesa, ktorý je síce vo vlastníctve mestských lesov a mestské lesy v ňom hospodária, ale nie je to mestský poľovný revír. Podľa môjho názoru má oprávnenie ako člen lesnej stráže na vstup na tieto lesné pozemky aj s dlhou zbraňou, v tomto prípade s brokovnicou, za podmienky ako som uviedol vo svojom príspevku zo 17.1.2017 o 19:35. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 19.1.2017 o 8:37

Sager, podľa mňa máš pravdu ... ale pre presnosť vyjadrovania poprosím odpoveď na dve otázky (aj napriek tomu, že nemenia nič na správnosti tvojej odpovede) : 1)čo je to "súkromný revír" a kde je definovaný ? a 2)prečo môže LS dostať C až vtedy keď už je držiteľom D ? ďakujem za odpoveď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Sager, 18.1.2017 o 9:04

semjan - áno napríklad aj štátnych lesoch, urbároch, mestských, cirkevných, súkromných, atď. ak je na týchto pozemkoch ustanovená lesná stráž a keď sú tieto lesné pozemky prenajaté na výkon práva poľovníctva poľovníckej organizácii a lesná stráž nie je členom príslušnej poľovníckej organizácie. Zákon o lesoch č. 326/2005 Z.z., §53, ods. 2, písm. l. (Člen lesnej stráže je oprávnený držať alebo nosiť zbraň a strelivo pri výkone funkcie, ak má na to oprávnenie podľa osobitných predpisov). Osobitné predpisy = zákon č. 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach ... Samozrejme, že lesná stráž ak nemá povolenie na lov nemôže poľovať, ale vstupovať na lesné poľovné pozemky na ktorých je ustanovená za lesnú stráž aj s poľovnou zbraňou, ak je táto zbraň zaevidovaná tak ako som uviedol pri výkone svojej funkcie môže.To platí aj u súkromných revírov. Zákon o lesoch hovorí o zbrani všeobecne, nešpecifikuje ju či je dlhá, krátka, poľovná atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 17.1.2017 o 21:19

Sager: uved prosim zakon odkial cerpas. Miesas vela nesuvisiacich veci. Snad je to mozne v statnych lesoch za urcitych podmienok ale urcite nie v sukr.reviroch ak nemas vydane povolenie na lov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MackoPu, 17.1.2017 o 20:06

chlapi kua nebláznite !!!, ako že v tejto džamaháriji je možné všetko, ale aby dedo z urbáru ktorý má preukaz člena lesnej stráže nosil v cudzom revíri dlhú poľovnú zbraň na výkon povolania ???? Príkladovo: Mestský policajt má oprávnenie používať iba krátku zbraň, vy však si zoberte do hory kľudne aj guľomet. Vysledkovo: Sprav si A-čko zbroják a kľudne môžeš ohrozovať ľudí v lese vytasením ale iba KRÁTKEJ zbrane na suseda ktorý si šiel do urbárskeho lesa odpíliť liesku na výrobu poľovníckej palice :-) Rozumu Zdar !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sager, 17.1.2017 o 19:35

K oprávneniu člena lesnej stráže patrí aj nosenie dlhej poľovnej zbrane v oblasti svojho pôsobenia – za predpokladu, že okrem skupiny D je držiteľom zbrojného preukazu aj skupiny C to je držanie zbrane a streliva na výkon zamestnania alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu, čiže je vlastníkom preukazu člena lesnej stráže. Ak sa jedná o dlhú poľovnú zbraň (guľovnica, brokovnica, kombinovaná poľovná zbraň) malo by byť v preukaze tejto zbrane v poznámke o mieste držania uvedené okrem poľovných revírov aj držanie tejto zbrane na výkon lesnej stráže. Člen lesnej stráže môže použiť zbraň iba v nutnej obrane na odvrátenie útoku proti jeho osobe, hroziacemu útoku, alebo útoku na život inej osoby, ďalej na zneškodňovanie zvierat, ktoré ohrozujú život alebo zdravie osôb. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 17.1.2017 o 19:29

Fezoj - aká by mala byť dlhá tá zbraň aby bola vhodná pre lesnú stráž ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama