Heming hunting
dnes je utorok,  19. marec 2024,  meniny má Jozef,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:52,  dnes západ slnka: 17:55
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Nastavenie výšky nástrelu na staršom puškohľade Hertell_Reuss - diskusia

autor: off balance
pridané: 30.10.2016 9:10
Priatelia, potreboval by som poradiť ako nastaviť výšku nástrelu na staršom puškohľade Hertel & Reuss 6x46. Ako z priloženej fotografie vidíte, má nastavovanie výškového posunu a stranového posunu na jedinom "koliesku" na hornej časti puškohľadu. Na tom bočnom sa nastavuje zaostrenie.rnPredpokladal som, že po uvoľnení skrutiek nastavím výšku a to tak, že do maličkého otvoru vo vonkajšom kruhu vložením napr. ihly s ním pootočím. Ale neide to.rnNastavenie stranového posunu ide, výšky nie.rnTeraz neviem, či tie skrutky majú vyť vytočené obe alebo je každá na inú časť kruhu t.j. jedna pre nastavenie výšky a jedna pre smer.rnJe kľudne možne že ten vonkajší kruh iba akoby prilepený (tým, že sa tým dlhšie nehýbalo).rnVie mi s tým niekto poradiť?rnĎakujem
počet zobrazení: 2 965
počet hlasov: 0
Nastavenie výšky nástrelu na staršom puškohľade Hertell_Reuss - diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off balance, 5.1.2017 o 16:51

Pandur - tie som samozrejme povolil. Ale otáčať je možné iba vnútorným kruhom, vonkajším nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 5.1.2017 o 6:16

balance skus povoliť tie dve skrutky v strede vežičky, ak sa nemýlim mali by to byť aretačné skrutky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off balance, 4.1.2017 o 19:04

Lysec - Zbraň strieľa na 100 m - 8 cm nad stred terča. Potreboval by som to zrovnať, ale neviem ako pohnúť s tým vonkajším kolieskom. Ako keby bolo prilepené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 4.1.2017 o 15:19

Mne sa to tiež tak vidí (H = die Hohe),čiže výška, Šípka a R (R= rechts = vpravo) ,čiže stranový posun doprava.Len ešte treba zistiť či sa pohybuje zám.osnova,alebo to už má moderné riešenie, že sa natáča celý tunel so zámernou osnovou opačným smerom proti zámernému bodu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petjan, 30.10.2016 o 9:38

Já bych si tipnul, že otáčením kolečka po obvodu, se nastavuje výška a vložením mince do drážky se nastavuje stranová korekce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off balance, 30.10.2016 o 9:12

Ešte foto Nastavenie výšky nástrelu na staršom puškohľade Hertell_Reuss - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Poľovníctvo TEREM