Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ďalekohľad DELTA OPTICAL TITANIUM - diskusia

autor: off laik
pridané: 10.9.2016 22:46

DELTA OPTICAL TITANIUM 10x50. Prosím majiteľov uvedeného ďalekohľadu o skúsenosti z praxe, či jeho skutočné technické parametre zodpovedajú dolu pripojenej charakteristike výrobcu - predajcov k Vašej spokojnosti. Zvažujem jeho prípadnú kúpu pre uvádzané optické vlastnosti. Ďakujem. "Dalekohled Delta Optical Titanium 10x56 spojují v sobě klasický optický systém s vynikající kvalitou obrazu a precizním dílenským zpracováním. Čočky a hranoly optického systému dalekohledu mají vícevrstvové povlaky nanášené speciální technologii a vykazují hodnotu 99.5% pro přenos světelného toku. Tato technologie má za následek dosažení téměř teoretický možných hodnot pro celkový přenos světla optickým systémem dalekohledu, který se rovná 93%".

počet zobrazení: 5 091
počet hlasov: 0
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off laik, 10.4.2018 o 23:17

Má niekto skúsenosti v rozdiele kvality za šera u : - Delta Optical Titanium 10x50 klasický opt. systém a - Delta Optical Titanium 10x56 ROH Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 1.4.2017 o 8:49

ahojte ja by som reagoval len na znacku ... mam deltu 7x50 asi 6 mozno aj viac rokov ... ohladom pozorovacich vlasnosti je to super dalekohlad ktory sa vyrovna urcite aj dalekohladom pomerne drahsim aj o niekolko 100-viek eur ... nemam problem pozorovat zver aj za sera a pri troche mesacneho svitu aj v noci .. vrelo odporucam ..!!! Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HRRR, 31.3.2017 o 22:04

Mám DOT 12x56 ROH. Kúpil som ho v Krakove, za lepšiu cenu ako v našich e-shop-och. Mal som skúsenosti, s Deltou 11x70, čo bol robustný a pomerne ťažký ďalekohľad. Avšak obraz v ňom bol nádherný a aj za šera. Žiaľ, už ho nemám. Preto som si zadovážil nový z tejto istej značky, ale novší model. Mal som možnosť ho porovnať s Vortex Diamondback 12x50 na posede v klude, za šera a som rád, že mám Deltu. Mám práve preto tú 12, leb už nie som najmladší a srncov pozorujem najmä za svetla až šera, a pre mňa má väčší benefit zväčšenie, ako priemer výstupnej pupily. Zase žiaden zázrak to nieje. Chromatická aberácia je aj v tomto ďalekohľade. Na druhej strane, má ju dosť víraznú aj Steiner Nighthunter XRT 8x56, čo ma len utvrdilo v tom, že pomer kvalita a cena sú u značky Delta Optical Titanium na vysokej hodnote. Ešte čo by som vytkol tejto Delte je púzdro. Na prvý pohľa nádhera, dizaj prepracovaný, ale plastový zips mi vydržal asi 10 zapnutí a „pošol“. Ak by som sa teda mal rozhodnúť ešte raz, či si Deltu 12x56 ROH kúpim alebo ne, tak rozhodne áno. Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 30.3.2017 o 20:54

Ospravedlňujem sa za chybu v úvode príspevku. Správne to má byť : DELTA OPTICAL TITANIUM 10x56. Ďalej v tom texte je to už správne : ..."Dalekohled Delta Optical Titanium 10x56 spojují v sobě klasický optický systém s vynikající kvalitou obrazu a precizním dílenským zpracováním.... V článku v Myslivosti 01/2011 je tiež hodnotený, ako veľmi dobrá voľba. Z hodnocených přístrojů doporučujeme 8 x 56 pro mladší uživatele a pro starší myslivce nad 50 let potom dalekohled 10 x 56. Celkové hodnocení dalekohledů Delta Optical jsme stanovili na úroveň velmi dobrou až výbornou. Bez přehánění můžeme konstatovat, že ze všech dalekohledů levnější a levné úrovně, které jsme měli možnost dosud testovat, je dalekohled Delta Optical výrazně nejlepší a doslova šlape na paty nebo se i vyrovná přístrojům z podstatně vyšší cenové úrovně. V každém případě vlastnosti dalekohledů vysoce přesahují jejich cenu, která patří k velmi nízké úrovni, zatímco kvalita dalekohledů patří do vyšší střední třídy a ve své cenové úrovni nemají naprosto konkurenci.id. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MisiF, 30.3.2017 o 16:18

Optické parametre fakt na vynikajúcej úrovni, ale vnútorný mechanizmus je z nejakých druhotriedných plastov. Môj dobrý kamarát mal dve 8x56 delta titanium, keď som si obzrel prvý ktorý si kúpil a vyskúšal ho pri mesiačiku, skoro som nechcel veriť vlastým očiam, videl som v mňom skoro tak ako v mojom sware slc 8x56, cez deň boli v sware o niečo lepšie farby ale pri horších svetelných podmienkach bol v delte fakt krásny jasný obraz aj na väčšie vzdialenosti. Kamarát bol aj patrične hrdý aký vynikajúci ďalekohľad si kúpil za zlomok ceny môjho, ale rozčarovanie prišlo po niekoľkých mesiacoch používania keď sa mu jednoducho zasekol pri zaostrovaní a bolo po ňom. Predajca u ktorého ho kupoval, mu ho vymenil za ďalší nový taký istý, ten mu podobným spôsobom odišiel po necelom mesiaci, potom ho vymenil za minox 8x56 presne ktorý typ si už nepamätám, ten ho však veľmi neoslovil po optickej stránke ani mne sa veľmi nepáčil čo som v ňom videl, delta mala lepší obraz na tom sme sa zhodli obaja. Na koniec predal aj minox a niekde v Rakúsku kúpil staršie swaro 8x56, ktoré používa s veľkou spokojnosťou dodnes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 30.3.2017 o 15:02

Kúpil som Deltu otcovi...10x56....Otec ma 72 r..Po prvej polovacke cez spln mi Deltu vrátil..Na ďalší večer som mu požičal moju Leicu 8x42..To som nemal robit..:-)...Deltu používam cez deň....Tých 10x...sa dá využiť,..A na splny si musím kúpiť aspoň Steiner...Nikde zrejme nie je taká úmera čo sa týka kvality a ceny ako v optike.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 30.3.2017 o 10:49

Taky si myslim rozdíl mezi doctrem 8x56 a deltou 10x50 je sakra znát musí být už jen z principu věci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 30.3.2017 o 0:20

Nic moc...Radšej si priplatiť za Steiner. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off george, 29.3.2017 o 23:09

Nemyslel si 10x56 ? O Delte Titanium 10x50 neviem. Nemám síce ani tú 10x56, ale skúšal som ho a za tú cenu mu nie je čo vytknúť. Ja som veľmi uvažoval o 8x56 ED a nakoniec som skončil pri takmer 30-ročnom Carl Zeiss Jena 10x50 DEKAREM MC a som veľmi spokojný... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 13.9.2016 o 11:14

Mám 10x56 ROH dva roky. Jsem s ním spokojený, používám ho velmi často při lovu černé a lišek při měsíci, na sněhu. Hlavně se mi mezi očnice vejde můj "dinosauří" nos.Včera jsme se byli podívat v oboře na říji. Kamarád má Doctera Nobilem 8x56 . Za šera mne poprosil, abych mu půjčil mou Deltu. Sám jsem pak oba dalekohledy vyzkoušel a došli jsme shodně k závěru, že rozdíly ve světelnosti jsou dá se říci minimální. To myslím svědčí o kvalitě Delty. Naopak ceny obou dalekohledů srovnávat nelze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM