Heming hunting
dnes je utorok,  16. apríl 2024,  meniny má Dana/Danica,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:56,  dnes západ slnka: 18:36
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poľovný pes a mačka na jednom dvore. - diskusia

autor: off Laski52
pridané: 5.6.2016 10:45
Je možné naučiť dospelého poľovného psa akceptovať prítomnosť novej domácej mačky.Konkrétne sa jedná o dvoj ročného Border terriéra so silným loveckým pudom. Má niekto s týmto skúsenosť? Podarilo sa niekomu prelomiť túto bariéru?
počet zobrazení: 4 594
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off mitko, 9.6.2016 o 8:29

Tiež som mal podobnú dilemu pri mojich dvoch sučinách (kopovka 5 a farbiarka 4 roky) ako ich zžiť s novým prírastkom na dvor - mačaťom. A verte, neverte s dávkou vynaloženej energie, trpezlivosti u všetkých zainteresovaných sa to podarilo. Musím ale podotknúť, že obe suky poslúchajú na slovo, čiže držal som mača v rukách a s povelom "nesmieš" som ich spolu zoznamoval.Takto som to robil v intervaloch niekoľko dní, potom som mača pustil, samozrejme vždy pod dohľadom a upozorňovaním súk s ráznym povelom. Po niekoľkých dňoch tohoto postupu si suky mača prestali všímať, no a po niekoľkých týždňoch mača začalo chodiť k sukám do voliery a tam s nimi prebývať. Nepoužil som ani raz nejaký silnejší trest,ktorý by mohol suky odradiť od ich ostrosti. Cudzie mačky majú naďalej "po chlebe" ak si nedajú pozor a včas neuniknú. Len pre ilustráciu ostrosti kopovky uvediem, že na jar natrafila na prezimovaného jazveca v revíre, najprv ho len hlasila, ale ako som sa približoval s umyslom ju odvolať dostala toľko chuti na neho, že ho "zatasila" Takže pre Laski52 odkaz len asi taký, ak sa dá naučiť medveď bicyklovať, dá sa naučiť aj mačko-psej tolerancii. Pridám aj fotočky, ako to prebiehalo a ako dopadlo :) Poľovný pes a mačka na jednom dvore. - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
off valo7319, 14.9.2016 o 21:59

Dakujem velmi pekne krpec ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on krpec, 14.9.2016 o 13:06

Teraz vážne, je to len výchova, výchova , výchova a akceptovanie teba ako alfa jedinca , že lovíte to čo ty chceš. Pes predurí všetko to je normálne, len závisí ako ďaleko a na to si ty ,aby si ho privolal. Alfa , omega výcviku psa privolanie a rešpektovanie teba a to isté platí aj doma keď bude predním sedieť hoci čo nesmie... Keď chceš len diviaka tak len diviaka dohľadávať, diviaka, len postrel a podobne , aby na konci jej práce bol vždy len diviak a nič iné. Prajem veľa zdaru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on krpec, 14.9.2016 o 13:00

Načo,alebo prečo si si kupoval duriča ???????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valo7319, 11.9.2016 o 12:43

ako odnaucit psa aby mi neduril vsetky zvierata dive aj domace aby sa venoval len diviakom jedna sa o suku slov. kopova 7 mesiacov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 9.6.2016 o 10:04

Odkedy som si zadovážil Patterdale teriéra Willa, tak náš 5 ročný kocúr sa presťahoval k susedom. Sem tam len príde v noci na dvor, keď je Will zatvorený vo voliére. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off mitko, 9.6.2016 o 8:30

ešte jedna ilustračná fotka :) Poľovný pes a mačka na jednom dvore. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mitko, 9.6.2016 o 8:29

Tiež som mal podobnú dilemu pri mojich dvoch sučinách (kopovka 5 a farbiarka 4 roky) ako ich zžiť s novým prírastkom na dvor - mačaťom. A verte, neverte s dávkou vynaloženej energie, trpezlivosti u všetkých zainteresovaných sa to podarilo. Musím ale podotknúť, že obe suky poslúchajú na slovo, čiže držal som mača v rukách a s povelom "nesmieš" som ich spolu zoznamoval.Takto som to robil v intervaloch niekoľko dní, potom som mača pustil, samozrejme vždy pod dohľadom a upozorňovaním súk s ráznym povelom. Po niekoľkých dňoch tohoto postupu si suky mača prestali všímať, no a po niekoľkých týždňoch mača začalo chodiť k sukám do voliery a tam s nimi prebývať. Nepoužil som ani raz nejaký silnejší trest,ktorý by mohol suky odradiť od ich ostrosti. Cudzie mačky majú naďalej "po chlebe" ak si nedajú pozor a včas neuniknú. Len pre ilustráciu ostrosti kopovky uvediem, že na jar natrafila na prezimovaného jazveca v revíre, najprv ho len hlasila, ale ako som sa približoval s umyslom ju odvolať dostala toľko chuti na neho, že ho "zatasila" Takže pre Laski52 odkaz len asi taký, ak sa dá naučiť medveď bicyklovať, dá sa naučiť aj mačko-psej tolerancii. Pridám aj fotočky, ako to prebiehalo a ako dopadlo :) Poľovný pes a mačka na jednom dvore. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off tome83, 8.6.2016 o 20:16

Moja skúsenosť je, že pokiaľ spolu vyrastajú, nie je problém. Ak prinesieš mačku neskôr ako psa, takmer istá smrť, pri tvojej prítomnosti to bude akože v pohode, akonáhle sa vzdiališ, pes pudy nepotlačí. Pokiaľ psa prinesieš neskôr ako mačku, je možné spolužitie, za predpokladu že mačka nebude psovi ubližovať pokiaľ je šteňa. Ak mu ublíži, pes jej to po dorastení pri prvej možnej príležitosti spočíta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Laski52, 8.6.2016 o 20:04

Ďakujem vám za príspevky neviem či to mám skúsiť rozum mi dáva viac argumentov proti ako za no uvidíme možno to nakoniec skúsim. Nechcem v ňom potlačiť lovecký pud ale na druhej strane dosiahnuť také niečo bez nátlaku by bol pre mňa obrovský pokrok a potvrdenie inteligencie tohto plemena v ktorú verím. Ale neviem čí nájdem na to toľko odhodlania. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 6.6.2016 o 14:55

Když je doma lovecký pes kocour spí za komínem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off HUGO09, 5.6.2016 o 22:32

Ja mám kopova aj jazvečíčku a mačku zo 4 mačencami a sú v pohode dokonca spávajú vedľa seba jazvečíčku som doniesol už ako 7 ročnú s tým že mačky a kury je proste problém chvilku to trvalo ale pochopila to pomerne rýchlo že čo smie a čo nie nejake 2 kury to odskákali ale teraz si ich ani nevšimne a mačence dokonca stráži treba so psom pracovať a jasne mu dať najavo čo môže a čo nie a chce to trpezlivosť a ešte jedno pes musí cítiť že ho máš rád neuznávam tzv kanadskú výchovu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 5.6.2016 o 12:20

pokiaľ psík poslúcha, tak v tvojej prítomnosti nezaloví... bude ho síce triasť ako elektriku, ale nechá. no v neprítomnosti krátky proces. platí pre popisované. ináč ako píše durell. a nesnaž sa to zlomiť, .... no po čase bude rešpektovať domácu, ale bude to také ozbrojené prímerie. vyskúšaj a všímaj si, aká bezočivá dokáže byť mačka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 5.6.2016 o 11:51

Je to možné - len je vysoká spotreba mačiek. :-))))))) Vážne - ak spolu vyrastajú nieje problem - hlavne pes od štenata. Dvoch dospelých jedincov - pochybujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov