Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

vada záveru - problém so záverom - diskusia

autor: správca admin
pridané: 1.5.2013 2:00
Problém so záverom, uzamykacia vôľa záveru, problém s vyťahovaním nábojníc.
počet zobrazení: 5 069
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off uhrineki, 14.6.2014 o 7:17

U Zetky treba vymeniť celú spodnú schránku a vybrať záchyt záveru a vymeniť za Francúzky napináčik mod.M-98. Čo sa týka záveru tak to je horšie, tam treba vymeniť ten zadný orech za Mauzerácky. Už som takúto úpravu robil a funguje to. Ale z môjho hľadiska by som to neprerábal, lebo tento typ Francúzkého napináčiku nikdy tak jemne nedoladíte ako ten nemecký. A za ďalšie Zetka by mala zostať Zetkou, preto je výnimočná. Ja som sám majiteľom celopažbenej Zetky v kal. 8x57 v pôvodnom stave.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 54 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Lysec, 10.2.2016 o 12:24

Čo toľko nad tým špekulujete. Autorovi témy som ponúkol iný záver (ako nový a mimoriadne rýchly!) ,s trojpolohovou poistkou zabezpečujúcou záver proti samovoľnému otvoreniu a vypadnutiu. Lenže asi patrí k tým, ktorým treba ešte priplatiť, alebo sa dobre baví na tom ,akú bohatú diskusiu vyvolal.Aj z toho však môže vzísť veľa dobrých informácií pre iných, to uznávam... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 9.2.2016 o 19:52

Môže to byť rôzne prácne (a tým rôzne nákladné), ale dá sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Zetka46, 9.2.2016 o 13:38

uzamykacia vôľa záveru - Dobry deň. Dá sa uzamykacia vôľa záveru upraviť u puškára? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robson, 18.7.2015 o 9:01

Na zkkacke nemusí byť zlí vytahovac skús vybrať záver pozri či vytahovac neotlaca zaverovi zub Jasomal ten istý problém zbrusil som zo zuba Tak dve tri desatini na gumovom kotuci A problém je odstránení natri hák fiksov potoc vyhadzovac či zotiera farbu tak to zistíš keď to nezotiera je zlí vytahovac ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off uhrineki, 18.7.2015 o 6:51

Do ZKK-čiek mám dosť náhradných dielov, a tuším že ešte mám aj jeden vyťahovák. Inak nemusí byť chyba len vo vyťahováku, ale aj v tom prstenci čo ten vyťahovák drží. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 17.7.2015 o 13:05

No v obchode ho asi nekúpiš, ale myslím si že každý lepší puškár ho mať bude. Pepiesov strýko p. Šutta ich má určite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 17.7.2015 o 11:11

OK, chlapci dakujem. Rado to popsial asi najpresnejsie k mojmu problemu. Ked poriadne prudko trhnem zaverom tak ako tak vyleti, ale ani nie vzdy. Myslite, ze este vzdy sa da zohnat taky vytahovač ??? Resp, da sa vyrobit puskarom, alebo sa to kupuje ako nahradny, diel ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 17.7.2015 o 8:49

ZKK má dlhý vyťahovač nie je v ňom pružina ale je to napružené pero ktoré sa dá v pohode vymeniť za iné. Vyhadzovač je pevný. Pri vyťahovaní vyťahovač svojím ozubom uchytí nábojnicu za drážku a pri náraze dna nábojnice na vyhadzovač nábojnica vyletí otvorom púzdra záveru von. Ja by som videl chybu vo vyťahovači v jeho krátkom ozube, ktorí ťahá nábojnicu za drážku. Ak je tento ozub malý, tak nábojnica ako náhle opustí nábojovú komoru a vôľa okolo nábojnice sa zväčší tak nábojnica prakticky vypadne z vyťahovača. Mal som presne ten istý problém. Pri pomalom vybíjaní mi vyťahovač vytiahol nábojnicu iba kusok von z komory a potom som ju musel prstami vytiahnuť. Ak som nábojnicu vytiahol prudkým ťahom záveru tak vtedy už ako tak vyletela. Tak že moja rada vymeň vyťahovač a malo by to byť ok. Každý dobrý puškár vyskúša viacero vyhadzovačov až pokiaľ to nepôjde k tvojej spokojnosti. Vymieňať záver nie je potrebné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Daniel8, 16.7.2015 o 23:10

Presne to napadlo aj mna a inu zavadu tam nevidim, ked som to skusal na mojej zkk 600. nabojnica nenarazi na vyhadzovac, ten bude zrejme pod urovnou dna nabojnice. Skus prstom zatlacat na ten vyhadzovac v puzdre zaveru, ci sa vracia spät (pruzi) hore-dole. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 16.7.2015 o 22:53

Podľa mňa netreba zhaňať nový záver, môže to byť len unava pružinky vyťahovača. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 16.7.2015 o 21:42

Vada zaveru ? - Zdravim kolegovia, hlavne majitelia ZKK601. Chcem sa opytat na problem. Kupil som ZKK601 308 win a nejako ma nenapadlo vyskusat aj nabijanie zbrane, nakolko zbran na pohlad vyzera celkom zachovalo. Avsak pri prebijani mi vobec nevyhadzuje nabojnicu, resp. len vynimocne. Ide o strelivo Sako Superhammerhead 9.7g. Ine strelivo som neskusal ale predpokladam, ze problem bude asi pretrvavat. Proste otvorim zaver, trhnem nim normalne dozadu a nic. nabojnica ostane vo vnutri.Vyhodi mi ju len raz za 12-15 prebiti - skusal som. NEviete mi poradit? skusal som nabojnicu osadit do zaveru len tak, pri jeho vytiahnuti a zda sa mi ze je tam dost volna, teda volne sa pohybuje. Neviem co s tym. ZKKckari, poradte. Alebo mozem zhanat novy zaver ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 8.3.2015 o 16:25

janohorar: tu poistku mam na Brno98-cke. funguje dobre, lenze je len dvojpolohova. po osadeni ti vsak zrejme hned fungovat nebude, aspom mne nesla. musel som najskor na nej zbrusit jednu hranu. pokial mas nejaku brusku s malym priemerom ( do 10mm). zalezi kolko zbrusis, podla toho bude mat chod. mne to chodi dost zthuha, ale mne to tak vyhovuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off uhrineki, 8.3.2015 o 15:43

Tato poistka nieje zlá, čo sa týka základní na násuvnú montáž, tak najednoduhšie je tie pôvodne kamene z klapkovej montáže vybiť a nasunúť do tých istých drážek nové. Aspoň ja to tak robím, až potom to ofrézujem aby som to mal stopercentne rovne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janohorar, 8.3.2015 o 8:09

Mam tam zakladne na klapkovu montaz no tie idem dat vymenit za zakladne na nasuvnu montaz,alebo druha moznost je, dat tam weaver listu,poradim sa este s puskarom.Ma niekto skusenosti s poistkou NPV Mauser 98. odkaz Dakujem za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off uhrineki, 8.3.2015 o 7:53

Originál záver a lebo len ten zadný orech zo ZG47 určite pasovať nebude. Už k vôli toho že ZG47 má inak riešený spúšťový mechanizmus a aj úderník, v úderníku je zafrezovaná drážka na tu poistku. Aj keby si tam záver zatvoril, tak budeš mať problém z poistkou a lebo z úderníkom (krádky chod záveru). Najednoduhšie by bolo tam dát ten zadok z M-98 a vymeniť poistku od Recknagelu ktorá pri zaistení je pod úhľom 45 stupňu. Inak nieje istota že ti pri tej výmene tá poistka bude fungovať tak ako má. Treba to potom ešte doladiť, ale mal by to robiť človek čo tomu rozumie a vie na akom princípe to funguje. Určite by som nemenil celý záver, už k vôli tomu že môžeš mať inú záverovú vôľu, to znamená že keď zatvoríš záver, tak náboj bude buď voľný, alebo keď zasuneš náboj do nab. komory tak ten záver nezatvoríš a lebo veľmi ťažko. Čo sa týka montáže, neviem či už máš urobené základne na montáž.Lebo VZ 24 šínku nemá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 7.3.2015 o 21:09

Neviem či zo ZG bude pasovať , ale mala by tam sadnúť záverová hlava typu tornado odkaz . Má to bočnú poistku a nič netreba prerábať , len sa to vymení a hotovo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janohorar, 7.3.2015 o 18:36

Mam dotaz, da sa na zaver gulovnice Vz. 24 Mauser vymenit poistka z gulovnice ZG 47.Mam tam klasicku trojpolohovu no idem riesit montaz, tak uvazujem nad touto alternativou, kvoli vyske montaze.Vraj by sa to malo dat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 29.10.2014 o 13:42

Ak máte záujem skutočne problém odstrániť, zavolajte mi na číslo 0918334901. Lysec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 27.10.2014 o 14:29

ono náboj pri bežnej posliedke nestrácam, iba pri dohľadávke...vtedy to robím tak,že záver zavrem ale tak,že nezasuniem náboj do komory a naprázdno cvaknem,poprípade zbraň mám odistenú(náboj nie je v komore) takto sa ti záver neotvorí...keď pes hlási alebo vidím zver obtiahnem a búcham... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mikole, 27.10.2014 o 12:48

Pre uhrineki, skúsim to vymeniť, postrácal som už dosť nábojov, malo by sa to zmestiť, mám tam starú Zeissku asi 6 x 40, je to originál pôvodná zbraň,celopažba s dlhou hlavňou - veľmi presná. Zišlo by sa síce vymeniť aj puškohľad lebo starý Zeiss má slabú svetelnosť a chýba svetelný bod ale na to sa nájde aj iná zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Otváranie záveru na guľovnici "Z" (autor: mikole).

off uhrineki, 26.10.2014 o 10:04

Dá sa tam vymeniť komplet celý zadný diel za typ M-98, Len treba vyskúšať či sa poistka pri zajištení vojde popod puškohľad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 18.6.2014 o 16:55

A jak se Ztkou střílíte přes mechanická mířidla? Na mojí jen boční posun mušky. Hledí je natvrdo, takže výškové nastavení je problém. Občas při dosledu je dobrý sundat optiku a pak se může stát,že člověk musí vystřelit na dál přes pevná mířidla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 18.6.2014 o 16:46

babiak 1 - ak ste ešte nevyriešili Váš problém a potrebovali by ste pri jeho riešení materiálnu výpomoc vo forme funkčného ND mohol by som Vám asi pomôcť. 0918334901. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rubi764, 16.6.2014 o 19:14

Takisto som majitelom Z-ky z roku 1946 v kalibri 7x64. Je fakt, ze bez natiahnutia nemeckeho napinacika nie som schopny vystrelit, co je tak strasne tvrda spust. Ale to je len vecou zvyku, no urcite by som ju nedal prerobit. Je to nadherna a originalna zbran a som rad, ze ju mam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off uhrineki, 14.6.2014 o 7:17

U Zetky treba vymeniť celú spodnú schránku a vybrať záchyt záveru a vymeniť za Francúzky napináčik mod.M-98. Čo sa týka záveru tak to je horšie, tam treba vymeniť ten zadný orech za Mauzerácky. Už som takúto úpravu robil a funguje to. Ale z môjho hľadiska by som to neprerábal, lebo tento typ Francúzkého napináčiku nikdy tak jemne nedoladíte ako ten nemecký. A za ďalšie Zetka by mala zostať Zetkou, preto je výnimočná. Ja som sám majiteľom celopažbenej Zetky v kal. 8x57 v pôvodnom stave. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

off dusab, 8.4.2014 o 9:06

Tym si nie som isty, ci by to zo ZG pasovalo. Ale videl som uz Zetky s jednospustou bez nemeckeho napinaku. No netusim ci ta spust bola robena individualne, alebo existuje nejaka nahrada a jednoducho to vymenis... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 8.4.2014 o 8:41

Má někdo zkušenost s výměnou dvou spouští u Zetky na jednospoušť? Jsem ve fázi zjišťování, zda to jde. Svého puškaře jsem tím dotazem zaskočil, ale bylo to jen tak mezi tím naší tradičním mysliveckým krafáním, asi na to zepomněl. Zatím ho nebomarduju požadavky a dotazy.Údajně by šlo vyměnit spouště za soušť ze ZG, tedy Galašky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 14.5.2013 o 15:38

Karči, neprovokuj! ;-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 14.5.2013 o 8:44

peto len skusaj dalej mozno ti raz vystreli:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on pepies, 14.5.2013 o 8:23

Bakchus mal som možnosť všetky popisované situacie vyskušat a zbran mi nevystrelila... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 14.5.2013 o 7:43

strelí len niekedy aj dozadu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 14.5.2013 o 5:51

pepies, ja dako nestudujem zbrane ale pocul som ze sa to s tym blaserom da. Je to naozaj tak ze ho netreba dobre zavriet a streli? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on pepies, 13.5.2013 o 21:43

Chlapi nešpekulujte,kúpte si Blasera tam vám neblbne poistka nevypadáva záver,ten Vám maximálne vyletí do tváre ked ho dobre nedovriete :ob ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 13.5.2013 o 21:31

tak toto Ti nepomôže, je to tiež len dvojpolohové a nezaisťuje to záver. Aspoň ja som to mal tak na mojej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 13.5.2013 o 21:20

dvojpolohovú.Je to také krídelko dlhé dva a široké jeden centimeter.je možné ho dat len hore,alebo dole. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 13.5.2013 o 21:01

Lišiak maš tam trojpolohovú alebo dvojpolohovú poistku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 13.5.2013 o 20:50

Zdravím.Aj ja mám zetku a hoci som zatial nemal problém s tým že by sa mi otvoril záver aj tak ma zaujal odkaz ktory tu dal M98 odkaz .Len som sa chcel opýtat či sa hodí ta poistka na môj model.Mám tam momentalne tu klasickú poistku čo je na "zetkách".Motýlik na ľavej strane.obsluhuje sa "hore"-zaistenie,"dolu"-odistenie.Rieši ta nová poistka,čo je v odkaze,neželané otvorenie záveru?Pri objednaní sa zasiela len samotna poistka,alebo aj ustrojenstvo,na ktorom je upevnená?NA obrázku je zobrazená dolu??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 13.5.2013 o 19:27

Mam ten isty zaver, nastracal som v pohone dost nabojov kym som mal len tuto pusku a veru stalo sa mi aj to ze vypadol aj zaver keed som v smere chodze zavadil o poistku zaveru v polohe ze som siel po styroch a pusku som drzal v lavej ruke a poistka zaveru je nalavo. Ale bol tam urcity odpor. Otvorenie zaveru je ale niekedy tazko badatelne- v hustine, v snehu... Ale asi najhorsia vec sa mi stala ze vybehol diviak, ja som odistil a skoro som zohol kohutik - nebol dobre zevrety zaver - diviak usiel. Ak by bol postrielany (co sa mi tiez stalo) tak som v ri..! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rolee, 13.5.2013 o 19:13

Ma volakto prakticke skusenosty s tou poistkou NVP Mauser 98? Ako sa to montuje? je k vymene potrebny puskar? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 13.5.2013 o 16:31

m98 to tiež nie je nejaká výhra, ja som ju mal, ale pri nízkej montáži to bolo trochu nepohodlné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 54 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM