Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Gulovy dvojak-Bajkal 30-06SPR - diskusia

autor: off Jozefff
pridané: 14.1.2016 19:09
Poprosil by som skusenosti.
počet zobrazení: 7 220
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off majko82, 14.1.2016 o 19:29

vlastním ho a zatial spokojnosť , kúpil som ho trošku upravený čo sa týka krásy a čo sa týka mechaniky som si dal na ňom upraviť -zjemniť prednú spúšť , na čo ťa upozorním je jedna vec , ak ho chceš nastreliť a zoštelovať hlavne musíš sa obrniť trpezlivosťou a 2-3 krabičky streliva , ale po nastavení to striela spolahlivo . ja mám na tom montáž typu weaver , používam ho aj na posed aj do pohonu preto si môžem na weaver základni meniť puškohlad za kolimátor Gulovy dvojak-Bajkal 30-06SPR - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

komentáre

zoradiť
off laik, 6.11.2017 o 22:18

Pripadá mi trochu divné, aby si sústrel nastaval majiteľ zbrane. Ten musí byť garanciou výrobcu. Osobne si myslím, že aj profi CZ guľová kozlica je kvalitatívne na vyššej úrovni aj s firemnou zárukou. Pôvodne som ešte v r. 1973 po návšteve medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Brne zvažoval od ZB guľovú kozlicu 7x65R. Tam mali v ponuke iba silné kalibre pre export zbrani na lovy v Afrike. Na moju objednávku zo Zbrojovky Brno som dostal odpoveď, že tento kaliber nevyrábajú. Ale dokážu ho vyrobiť po polročnom spracovaní výrobnej dokumentácie. Cenu mi stanovili za samotné hlavne 22.000.- Kčs !!! Poďakoval som sa za ponuku a kúpil som v tom čase ZKK 600 kal.30-06 až "za" 2.200.- Kčs. Dodnes neľutujem a nikdy som nepocitil časový deficit medzi ranami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 19.1.2016 o 21:33

Kvalitu týchto zbraní pozná asi každý - na zhuntovanie do pohonu OK. K 45-70 všetko je možné - hlavne preto, že sa robia náboje s rôznym výkonom ( aj pre staršie zbrane ). No som toho názoru, že pri štandardne dobre umiestnenej rane do 150 m nemôže byť problem loviť čokolvek u nás. Kôr je to o celkovej presnosti sústavy od zeme po ústie. Osobne si na posed viem predstaviť vhodnejšie zbrane aj kalibre. Vec osobnej preferencie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mlsrb, 19.1.2016 o 19:26

Rešpektujem každu zbraň ktorá jej majiteľovi vyhovuje a páči sa mu,teraz je reč o ruskom dvojáku 3006 a pokiaľ si ju niekto kupi a teší sa z nej tak je to v poriadku,ja nepatrím k ľudom čo presadzuju za každu cenu svoju pravdu.Poznám ľudí čo sa viac tešia zo starej ZKK 600 ako niekto kto vlastní Blaser R8 a nakoniec kvalitu poľovníka ešte nerobí značka a cena zbrane aj to vieme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off majko82, 19.1.2016 o 19:03

aj v tomto máš pravdu ale tu sa bavíme o konkrétnej zbrani ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 19.1.2016 o 18:59

univerzálna guľovnica nieje a každá má svoje prednosti aj horšie stránky možno preto je dobre ked poľovník vlastní niekoľko zbraní pokiaľ mu to dovoluje finannčná situácia mal som na mysli aj kalibre od slabších až po veľmi výkonné.Veľmi záleží na tom v ako revíre poľujeme tiež spôsob poľovania a na aku zver asi o tom to je nepíšem nič nové. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 19.1.2016 o 18:36

mlsrb , ja netvrdím že je to chyba kalibru , chyba bola určite inde ale osobne mi príde špringfild univerzálnejší ak to teda nechce človek výlučne len do pohonu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 19.1.2016 o 18:32

majko82 teraz k téme: samozrejme suhlasím pokiaľ strieľa dobre teda presne aj tento dvoják a máš na ňom dobru spušť a optiku na posed prečo nie? A dufam že sa zhodneme na tom, že to že tvoj kamoš strelil na jeleňa a odišiel mu cca.2km nebude problém cal. 45-70gov.ale niekde uplne inde.Ja sám tento cal.nemám ale poznám niekoľko ľudí čo ho vlastnia a nesťažuju si. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 19.1.2016 o 16:00

Páni troška odbočenie od témy pozrite do fotosekcie témy účinky nábojov na zver kde 45-70goverent používa užívateľ rado100 a to úspešne aj na diviaky a to že neprestruluje bude zrejme dôvodom strelivo nie kaliber ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 19.1.2016 o 15:18

mlsb len tolko že kamarát to má a strielal aj diviaka aj jelena na sto metrov a ani jedneho to neprestrelilo , a jeleň odbehol cez dva km a gulový dvojak neni len do pohonu , ja ho skôr používam na posed , preto mám špringfild daniel napísal som len to čo som videl , ono by to chcelo viac skúseností potom sa dá niečo hodnotiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 19.1.2016 o 14:48

Reč je o guľovom ruskom dvojáku ktorý sa na 90% využíva práve na spol. poľovačkách a nemusí to byť zlé ale rozhodne to neni flinta na posed na väčšie vzdialenosti.majko82 ale 45-70 Gov. je iné kafe a predpokladám že si myslel v poradí druhého diviaka lebo cez prvého tá obrovská guľa preletí bez väčších problémov toľko mimo tému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Daniel8, 19.1.2016 o 14:18

Na divokom zapade s tym lovili 1t. vaziacich bizonov a tu to ma problem s diviakom. To je tiez na zamyslenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 19.1.2016 o 13:04

no neviem , do pohonu to chvália ale na posed na sto metrov zase nadávajú , energiu to má ale že to neprestrelí väčšieho diviaka poznám pár ludí čo to má a moc si to nepochvalujú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozefff, 19.1.2016 o 11:08

A co hovorite na kaliber 45-70 Govt????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 15.1.2016 o 17:43

hej preto som s tým vysoko spokojný , ale jak dám do toho iné strelivo už to lieta kade tade , preto hovorím dôležité je používať presne jeden druh ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zubzero, 15.1.2016 o 16:45

to co uvadzas ani nie je rozdiel ja by som to pomenoval slovami ze parada... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 15.1.2016 o 16:25

ja s tým nemám žiadny problém , sustrel to drží , a dá sa aj zvislo sústrel nastaviť , v predu na tej objímke su na to červíčky ja mám sústrel nastavený že smerovo to ide uplne presne a výškovo mám rozdiel 3cm na sto metrov , na 50 je to len 1,5cm a o tom že by to nedržalo sústrel neviem , väčšinou je to o tom že ludia zmenia strelivo alebo furt s tým sústrelom špekuluju a pootáčaju to koliesko štelovacie . treba byť pri tom trpezlivý a nastaviť to na prvý krát poriadne a potom s tým neni problém ale používať len jeden druh streliva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zubzero, 15.1.2016 o 12:29

Majko82 ako je to s tym drzanim sustrelu hlavni ?? U nas v dedine to ma jeden kamarat a sustrel mu drzi iba par ran.. potom to moze ist odznova... dalsi problem co mal bol ze sustrel sice nasteloval na par cm na 50 m ale zvislo bol problem ze to islo pol metra dole.. Co som sa pytal tak zletovanie hlavni u puskara na pevno stoji okolo 800 e.. Ja som tiez velmi dlho uvazoval o tejto zbrani ale po tychto peripetiach kamarata ma to odradilo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 14.1.2016 o 19:29

vlastním ho a zatial spokojnosť , kúpil som ho trošku upravený čo sa týka krásy a čo sa týka mechaniky som si dal na ňom upraviť -zjemniť prednú spúšť , na čo ťa upozorním je jedna vec , ak ho chceš nastreliť a zoštelovať hlavne musíš sa obrniť trpezlivosťou a 2-3 krabičky streliva , ale po nastavení to striela spolahlivo . ja mám na tom montáž typu weaver , používam ho aj na posed aj do pohonu preto si môžem na weaver základni meniť puškohlad za kolimátor Gulovy dvojak-Bajkal 30-06SPR - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM