Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Štýrský brakýř (štajerský durič) - diskusia

autor: off garon
pridané: 28.12.2015 20:13
Vážení přátelé,vlastním 2 štajeráky psa a fenu.Pes má 9 let,fena 2,5 roku.Oba jsou chovní a výborní jak na stopě poraněné zvěře tak i na různých nátlačkách a naháňkách.Na jaře by se měla fenka hárat.Moc bych chtěl po psovi o kterém se dá hovořit v superlativech štěně a nemohu se rozhodnout zda fenu nebo psa.Váhám kvůli případnému střetu štěněte se starším psem.Poraďte prosím,kdo máte zkušenosti se snášenlivostí psů ve smečce.O místo mi nejde,voliéry mám.
počet zobrazení: 3 240
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off VanFCR, 15.2.2017 o 22:25

vravi sa ze ked sa biju psi, je to ako ked sa biju chlapi, daju si po papuly :-) ale po bitke o chvilu zas spolu sadnu na pivo....cize tecie krv, povrcia po sebe, pokusu sa, ale je to len o rieseni si postavenia, nedorozumenia atd. Ked sa biju suky ide vraj o zivot, ak ich neoddelis neprestanu kym jedna nevzda dobrovolne. Pravdepodobnost ze to vzda rastie vekom, cim starsia tym skor, ale zalezi od povahy, su aj take co to nevzdaju ani na stare kolena. Ty mas mladu suku a starsieho psa, z tohoto pohladu by som volila steniatko psa, aj tu budes musiet byt pri zoznamovani a usmernovat ale je mensia pravdepodobnost konfliktov s narastajucim vekom stenata. Mali sme a mame svorku zmiesanu, rozne polovne plemena (aj vahovo), rozne pohlavia, rozny vek. Z nasich skusenosti mozem to "vravi sa" potvrdit...aj ked je pravda ze u nas su konfliktne jedince tie, co prisli do svorky uz v dospelom veku, mame dve taketo sucky a tie si najdu zamienku sa pobit este aj vo veku 12 a 9 rokov (jedno plemeno) a ani jedna to nevzdava sama dobrovolne...ked sa nam chytili psi, bolo to vacsinou o zakopanu kost alebo o blbst (zatienil si mi vyhlad, suchol si sa o mna atd) a po vacsom bububu z nasej strany sli od seba sami, pripadne im velmi rychlo bolo jasne kto ma navrch a ten druhy sa podriadil. Ziadne velke krvyprelievanie. Ak vsak mas plany chovat a viac ta to taha k suke,tak sa toho neboj a chod do toho, len rataj so vsetkym, aj s tym ze ich budes musiet urcitu dobu cielene separovat, u nas tie dve po vacsich bitkach bohuzial nemohli byt spolu na dvore, vzdy jedna zavreta, pri praci im to vsak nevadilo ze su spolu. V konecnom dosledku pochopia, len ta to bude stat viac namahy...svorka vzdy funguje tak, ako si jedince v nej vychovas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zeiss, 14.2.2017 o 23:40

tiež by som mal záujem o toto plemeno ak sú nejaké kvalitné šteniatka dajte echo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ovis, 3.2.2017 o 15:56

Štajerský durič - Zdravím Vás. Plánujem si zakúpiť štajerského duriča. Viete niekto o nejakej dobrej chovateľskej stanici na Slovensku? Rád by som bol keby mala fenka alebo pes titul diviačár. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off greenblood, 25.9.2016 o 13:02

Lesu zveri a štajerakom ZDAR. Mal som doma 5 ročného psa ked som k nemu priviedol 2 šťeňata.Dal som ich do jedneho kotca, stary pes sa o nich staral ako fena dovolil im všetko ale ako psici rastli nedali mu pokoj.Občas bolo počuť ako po nich vrči ale nič strašne to nebolo,v lese ich učil všetko.Ked psici dospeli ty dvaja poľovali spolu a stary sam ale ked stary zahlasil diviakou hned boli tam.TAK že ja si myslim že nič zle sa nemôže stať.Inak s mojich skusenosti je to plemeno ktore nevivolava konflikt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off garon, 22.9.2016 o 21:09

Ahoj.Já myslím že to nic nebude,štajeráci z mého pohledu právě okolo dvou let dospívají a tak každé takovéto setkání vyhodnocují.Samozřejmě že je lepší když se seznamují se selaty nebo lončákem kteří před ním ustupují než s bachyní,která tlupu okamžitě brání.Zkus u nějakého známého černou v obůrce a nebo ještě lépe s nějakým psem se kterým se znají a budou se vzájemně povzbuzovat.Vydrž je to ještě mladý pes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stajerak, 21.9.2016 o 12:04

Ahoj. Ja som doniesol 4 mesacneho stajeraka ku 2,5 rocnemu vlciemu spicovi. Chvilu to trvalo, ale skamaratili sa. Dokonca spavali v jednej bude. Teraz ma stajerak nieco cez dva roky a ked nie som doma dochadza medzi nimi ku konfliktom. So stajerakom mam este jeden problem. Pred tyzdnom som prisiel som psom na 10 metrov k diviakom. Pes sa priblizil na 2 metre a ked sa svina pohla zahlasil. Nasledne sa na neho vyrutila ale stihol uskocit. Potom ju vsak sledoval len zo vzdialenosti a najavil o nu zaujem. prosim vas o radu zmeni sa to alebo sa diviaka bude bat stale ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirek, 25.1.2016 o 17:06

Zdravím, choval jsem 2 štajeračky pohromadě 8 let. Starší měla 3 roky když jsem k ní přivezl štěně a v tomto štěněcím období nebyl žádný problém. Problémy nastaly až mladá fenka dospěla a nenechala si vše líbit. To byly někdy rvačky při kterých tekla krev a rozervat je od sebe byl problém. Feny spolu po takové šarvátce za pár hodin zase spaly v jedné boudě, ale bohužel se zraněním uší,noh apod. K těmto rvačkám docházelo často nečekaně třeba v 1 hodinu v noci. Přestalo to až když starší začala dobrovolně ustupovat mladší někde kolem 9-10 roku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 25.1.2016 o 12:29

Ak ti ide o pomocníka, tak uprednostni suku, ale .. veď ty budeš s nimi od narodenia a ty budeš prvý kto bude vidieť ako sa prejavujú. Obavy zo neznášanlivosti v normálnej svorke, svorke bez tvojho uprednostňovania krpca pred dospelákmi, sú bezpredmetné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hamr, 25.1.2016 o 12:20

pozdravujem na západ,.....ja by som volil šteniatko psíka.Terajšia fena je dosť mladá,takže po cca dvoch rokoch može dochádzať k nebezpečným ruvaniciam hlavne v čase hárania feniek.Až prípadne šteniatko psík vyrastie zo šteniatka, prejdu aj hádam dva roky-o toľko bude terajší 9ročný starší a to už po jednej dvoch "ruvaničkách" si vymenia miesto v postavení vo svorke -kedy starší pravdepodobne ustúpi.Tiež platí čo uvádza predošlý diskutujúci.Byť prítomný pri začiatkoch "zoznamovania" a tiež usmerňovať..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off vlastimidurcik, 2.1.2016 o 18:35

Ahoj. My sme si priviezli pred dvoma týždňami šteniatko - slečnu k dvom psíkom. Jeden 7 ročný a druhý 5 ročný. Starší sa od začiatku choval a chová ako mamička a tatko zároveň. Trpezlivý, hravý, nechá si robiť všetko od malej a pozorne jej všetko vysvetľuje. Mladší od začiatku strešne žiarlil, čo sme aj predpokladali. Dávali sme pozor, aby jej neublížil, ale asi za týždeň sa to všetko zmenilo. Všíma si ju, chce sa s ňou hrať a keď sa viacej po nej oženie a ona zamravčí, tak sa cíti previnilo, či jej neublížil. Všetko je OK :-). Len treba trpezlivosť, všímať si ich zo začiatku pozorne a veľa vysvetľovať. Neboj, pochopia to ! Možno budeš milo prekvapený. Nemáme to takto po prvý krát a tak viem, že chce to trocha trpezlivosti...LOVU ZDAR ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM