Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Žiadost o povolenie polovnej stavby - diskusia

autor: off rossy1
pridané: 26.8.2015 14:27
Vie mi niekto zaslat predlohu ako napísat žiadost o postavenie krmelca na cudzom pozemku aby som to mal oficialne a nebola to stavba na čierno (na cudzom pozemku) dik
počet zobrazení: 5 076
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off rossy1, 31.8.2015 o 8:27

Ja viem pokial som aj v zdruzeny je dobre mat podpisanu pisomnu ziadost o tom ze krmelec alebo posed stoji na pozemku sukromnej osoby alebo urbaru alebo spolocenstva lesov. Jedna vec keby daco papier znesie a polovnik je kryty ze upovedomyl vlastnika alebo uzivatela pozemku.ja len potrebujem daku predlohu ako to napisat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 28.8.2015 o 11:45

Pani, na klasicke polovne zariadenie- krmelec, posed by som urcite vyziadal aspon jednoduchy pisomny suhlas vlastnika/vlastnikov dotknutych parciel, na ktorom bude zariadenie stat. Paragraf 26 ods.1 pism. c) Zakona o polovnictve hovori, ze (1) Užívateľ poľovného revíru je povinný zabezpečiť celoročnú starostlivosť a ochranu zveri a poľovného revíru. Na ten účel môže najmä: c) zriaďovať so súhlasom vlastníka poľovného pozemku poľovnícke zariadenia z takého materiálu, ktorý nenaruší vzhľad krajiny, ak to nie je v rozpore s osobitným predpisom Cize v tomto je zakon celkom jednoznacny, obdobne to nizsie uz uviedol spravne Hekler. Tu je aj prislusne usmernenie ministerstva: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off dusab, 28.8.2015 o 7:29

O akom krmelci sa vlastne bavime? O takom ktory ma betonove zaklady? Predsa je nezmysel ak uzivatel pr ziada povolenie na stavbu krmelca, ked ma uzivanie uz raz podpisane. Ake problemy mozu nastat pri normalnych ludskych vztahoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 27.8.2015 o 22:42

Poľ. zariadenia (teda aj krmelec) je užívateľ PR (teda PO/PZ) povinný zriaďovať so súhlasom vlastníka poľovného pozemku ... navrhnúť stavbu krmelca má PH a predseda PO/PZ to má prejednať s vlastníkom ... pri tolerovaní cudzích krmelcov si je potrebné uvedomiť že nie nepoľovníci a deti nesú zodpovednosť za nezávadnosť krmiva ale PO/PZ a tam môže nastať dosť závažný problém ...okrem toho aj taká prkotina ako nezakreslený krmelec v mape revíru vie narobiť problém keď úradník chce ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off dusab, 27.8.2015 o 9:15

Ked si polovnik a chces krmelec v svojom reviri ziadne povolenie ti netreba. A mimo reviru ti je naco krmelec??? Niekedy ma udivuje ako si vedia ludia komplikovat zivot. O ziadosti o postavenie krmelca som este nepocul... :-) :-) :-) Chod za majitelom a poziadaj ho ustne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matus66, 27.8.2015 o 7:49

myslím si, že stavba, ako ju plánuješ Ty nepodlieha stavebnému konaniu - a to z jednoduchého dôvodu, nie je stavbou - ide iba o jednoduché dočasné poľovnícke zariadenie, ktoré nemá pevné spojenie so zemou (preto nebudeš musieť riešiť ani vyňatie "zastavanej" /zabratej/ pôdy z PPF alebo LPF). Nie je mi ale z tvojej otázky jasné, či ide o zariadenie, ktoré mieniš umiestniť vo "svojom" PR alebo niekde na chate v "cudzom" PR - bez vyjasnenia tohto, Ti ďalej neviem odpovedať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 26.8.2015 o 21:06

podla mna pokial je to polovný revír,musiš mat suhlas PZ,ked je to na sukromnom pozemku tak suhlas od majitela pozemku,žiadne tlačiva neexistuju,moj nazor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov