Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Spln mesiaca a diviačia zver - diskusia

autor: off Nio
pridané: 9.10.2008 19:11
Zdravim. Ake máte súsenosti s lovom diviakov počas splnu? Asi každý polovník obľubuje takéto poľovačky no osobne mam pocit akoby sa diviačia zver počas jasneho splnu mesiaca bala vychadzať z hustého porastu na pokosené polia. Zaujimal by ma váš názor a skusenosti, prípadne rady. Ďakujem Lovu Zdar.
počet zobrazení: 8 565
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off sipik, 25.8.2017 o 22:56

No a čo... Trocha si osviežime pamäť, a má aj pravdu ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 24.8.2017 o 21:15

další dôsledok "práve sledované diskusie"po 9.rokoch sa tomi626 pridal :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off tomi626, 24.8.2017 o 18:45

Môj mazor je taky , že diviak vidi svetlo bez rozdielu farby či je zele čerevene alebo biele zaleži na tom či ho pozna ( či po nom niekto takym svetlom strielal) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Solirov, 30.10.2008 o 12:55

*viac krat sa mi stalo (neviem ako mi usli pismenka) :)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 30.10.2008 o 12:55

profitactic - moja skusenost? viac krat sa mi zdalo ze ked som sa vracal potme z lesa dostal som sa k diviakovi.. posvietil som si a zhasol.. posvietil a zhasol.. kaslal na mna a kludne si rypkal dalej, takze som si ho mohol omrknut a zabaval som sa s nim az kym sa nepobral dalej z dosahu baterky.. :) a raz z posedu to iste.. cely vecer som nic nevidel, ak by som bol sam tak som uz aj naceste domov, ale cakal som na otca, ktory bol v tej istej lokalite no o kus dalej.. a zrazu sa mi zdalo ze kus od posedu je pen co tam nebol.. tak som zasvietil s baterkou a tam si spokojne prezuval diviak a kaslal na mna.. opat som sa s nim zabaval cca 15 inut. odbehol az ked sa priblizil otec.. :)
podla mna to odbieha tam kde sa vyskytuju "baterkari" co pri reflektoroch a baterkach pytlacia.. inak to zveri nijak zvlast neprekaza.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off profitactic, 30.10.2008 o 11:50

Chlapi zdravím.Som tu nový a rád sa priučím. Moje" nepoľovníka" skúsenosti vravia: Keď už raz bol diviak nasvietený baterkou,pamätá si to.A je "údajne" citlivý doknca aj na infra lampu.Novinku priniesla španielska firma Ledwave a volá sa to WILD FINDER.Zelené svetlo na inej vnovej dĺžke ako biele.Údajne to zver nevníma.Vysoká určite nie,vyskúšané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 21.10.2008 o 11:02

lanstiak - zver je pli splne opatrnejsia... a nemusi to byt sposobene pouzivanim lampasov a podobnych pytliackych praktik. ja osobne som poloval len v lese, ale aj tam je to badatelne. aj ked mozno nie az do takej miery ako na poli. a co sa tyka polovania s baterkami a lampami a reflektormi a night vision a neviem cim vsetkym este - to nie je polovacka ale pytliactvo. a tu poznamku ze poriadneho polovnika v noci v lese nestretnes - predpokladam ze sa to tykalo casu mimo splnu. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 17.10.2008 o 20:47

REMINKTON - ale ani poriadného poľovníka v noci nestretneš v lese.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lanstiak, 17.10.2008 o 20:43

Nepoznám nič krajšie ako je poľovačka pri splne, alebo tesne po a pred. Ja stou bojazlivosťou až také skúsenosti nemám, možno to zapríčiňuje fakt ,že u nás sa vôbec nepoľuje pomocou umelých osvetlení a tak má zver dostatočnú pokoj, ktorú potrebuje. A keď zrovna nie je mesiac pri krásnom brieždení tak isto nie je problém stretnúť diviačiu zver a zo skúseností viem ,že nie všade je to tak. Tam kde sa poľuje s lampami to ani nebude, pretože zver je už dávno pred brieždením zatiahnutá v húštinách a pomaly sa bojí aj odtiaľ vyliezť! A povedzme si úprimne nie je oveľa silnejším zážitkom streliť diviaka za mesačného, alebo už denného svetla, keď ho už pred výstrelom môžeme sledovať ako zasvietiť lampu keď povedľa niečo šramoce a vystreliť v okamihu sekundy! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Frederik, 13.10.2008 o 22:56

Ja som tiež toho názoru že zver je počas splnu opatrnejšia ako inokedy. Ja osobne najradšej poľujem 2 dni pred splnom a 2 dni po splne, vtedy je ešte obstojne vidieť a zver sa až tak nebojí. Preto často vychádza na otvorené pole. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 12.10.2008 o 17:45

Ešte nemám siví vlas na múdrosť, preto sedím počas splnu v lese na diviaka,ako na čistom poli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 12.10.2008 o 17:19

Múdro píšeš - pravdepodobne každá zver počas jasných nocí - splnu je opatrnejšia a nerada vychádza príliš na čisté-osvetlené. A ten ujko, ak sa zdržiava v tieni na okraji - to bude asi dajaká PoK.rVa, čo povieš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 12.10.2008 o 16:05

Ujko možno pozerá na lesné vily,tie za splnu tancujú.Diviačia zver za slpnu je veľmi opatrná a keď vyjde vonku na čisté pole,veľmi rád sa zdržuje v tieni na okraji lesa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 11.10.2008 o 18:23

Čo je dajaký špiritista? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 11.10.2008 o 17:33

Ja tiez oblubujem polovacky za splnu,je to parada.Cakas,mesiac svieti, a zrazu sa ti nieco vykotula s krikov,proste super zazitok.Poznam jedneho ujka,ktory chodi do hory,iba ked je spln.
Tak prajem vela peknych zazitkou na splne.
LOVU ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM