Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem
Chyba! Skúste sa prihlásiť znova a skúste to ešte raz.

Kontrolne strelby - diskusia

autor: off jaro1
pridané: 27.4.2015 15:32

Ulohou SPK podla §42 pism. e. zak. c. 274/2009 o polovnictve je aj cit: organizuje streleckú prípravu uchádzačov o poľovný lístok, praktické skúšky zo strelectva a organizuje kontrolné streľby členov komory kon. cit. Dalej je smernica SPK o organizovani a vykonavani kontrolnych strelieb. A ja sa pytam. su alebo nie su kontrolne strelby povinne?

počet zobrazení: 27 171
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 1.5.2015 o 9:29

Zdravím priatelia, dobrá téma, aktuálna.Kontrolné strelby, myslím, že dobrá vec, ale tak ako fungujú, asi nie.Firma SPK si aj z tohto spravila príjem peňazí..Na sneme SPK sa hovorilo, že treba dať do zákona povinné streľby, asi to čo sa deje teraz, nie je v súlade so zákonom, tak si to chcú ošetriť.Myslím si, že kontrolné streľby by mohli byť aj povinné, napr. raz za tri roky, ale v réžií PZ alebo PO ktorá vykonáva výkon práva poľovníctva.Dohodnú si strelnicu, podmienky, náklady, spravia o tom záznam a hotovo. Kto chce strielať viac, môže. Každý poľovník má určite záujem, aby mal dobre nastavenú zbraň a keď je tam prítomný odborník, tak je to veľmi dobre. Ale nemusí to organizovať SPK, ktorá poverí SPZ a treba hlavne platiť, výsledok nie je dôležitý....toto nechceme..V telke bola informácia, že Min. vnútra a psychológovia navrhujú skrátenie platnosti zbrojného preukazu z 10 na 5 rokov.O čo tu ide, o peniaze..pre sociálny štát a skupinu psychológov...Treba dať pozor, čo do zákona zase dajú..Za posledné roky, kto strieľal v Devínskej, poľovník ? problémy niektorých policajtov.??? poľovníci ?? nech si túto skupinu testujú aj každý mesiac..ale nie poľovníkov..Za 5 rokov existencie SPK dali do nej obyčajní poľovníci cca 10 mil. EUR, kde sú tie peniaze, koľko išlo na fond rozvoja poľovníctva, na strelnice, zazverovanie..do revírov???SPK spravila z poľovníctva iba firmu pre úzku skupinu funkcionárov a bossov slovenského poľovníctva...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 36

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 305 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on WolfHunter, 11.4.2024 o 8:59

Reakcia na príspevok od hubert2012, 11.4.2024 o 7:59 :
A ja s vami nesuhlasim...myslienka tak ci tak je fajn...nie v kazdom zdruzeni je zodpovednost na maximum a lezernost ci nepochopitela istota su dovod kedy by toto malo byt naozaj povinne...ako inak odhalit technicku vadu ci zdravotny problem ...individualne sa kyvne rukou sak co a kto na to doplati zver?...o akych prijmoch to tu tocite...nikto vam neda strelnicu len tak aj organizovanie cohosi takeho nieco stoji ...disciplina demokraticky sama od seba nepride...aka je realita to je možno vec druha inak sa totiz niekto s problemom zachova v lese kde ho nik nevidis...sak co som netrafil lebo...inak v kolektive a to by bolo na dlho co vsetko sa udeje poniektory dokonca sami pridu za streleckym referntom...pocuvaj toto hento...pomozem nastrelim poradim ...zide sa partia a je sranda ci uz na urovni pz...bohuzial jedina okresna strelnica u nas nefunguje kedze opk na pozemky pustilo niekoho kto na zaklade vlastnictva brani pristupu na nu... alebo na baze opk sadne par chlapov do auta ide sa...vazne sme ako krajina dosli do bodu ze vsetko je zle lebo to nie je podla mna a ja si myslim ze toto tak tamto...kazda jedna vecsia skupina skriepky uz roky...dialog a respekt a kompromis vrati sa toto este niekedy?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hubert2012, 11.4.2024 o 7:59

Reakcia na príspevok od kjuby, 10.4.2024 o 23:19 :
Kolega kjuby moj príspevok nebol o Tebe. Každý má právo vyjádrit svoj názor o tom je demokracia. Já mám názor že tzv.kontrolne strelby nie sú zo zákona povinné. Maju význam ked sa robia na prospech polovnikov a nie aby boli iba prijmom OPK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirosz, 11.4.2024 o 7:08

Reakcia na príspevok od kjuby, 10.4.2024 o 23:19 :
Predpokladam ze sa skorej jedna o mojo osobu a mojo pripomienky k teme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kjuby, 10.4.2024 o 23:19

Reakcia na príspevok od hubert2012, 9.4.2024 o 18:24 :
Tým trápnym nickom čo poľuje možno až dva roky a nevie o čom píše ste mysleli mňa ? Ako nehnevajte sa, ale nepoznáte ma, v živote ste ma nevideli ani so mnou nehovorili a tieto tvrdenia by som si aj napriek mojim 2 rokom poľovania z Vašej strany odpustil. Tento "trápny" nick mám na lovuzdar.sk od svojich 12 rokov... Ja som sa vôbec nevyjadroval k nejakej zmene nášho poľovníctva a myslím, že som svoju otázku formuloval jasne. V prípade neabsolvovania kontrolných strelieb OPK zaúčtuje pokutu 20 eur a NEZBAVÍ ma to povinnosti absolvovať kontrolné streľby. Mne išlo o informatívnu rovinu. Možno by bolo vhodné nezneužívať každú diskusiu na prezentovanie svojich politických názorov, hlavne keď je názov fóra kontrolné streľby..... PS: v 14 rokoch som mal prečítaný zákon 274/2009 Z.z. aj vyhlášku 344/2009 z.z. čo by ste možno vedeli, ak by ste ma poznali. V takomto prípade absolútne nechápem Vaše útoky a tvrdenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hubert2012, 9.4.2024 o 18:24

Reakcia na príspevok od goret, 9.4.2024 o 15:52 :
Goret, dá sa s tebou súhlasiť. To čo píšeš je logické. V minulosti sme podporovali stavbu strelnice, našiel som odborníka, ktorý by vypracoval projekt a hladali sme miesto. No niekto rozhodol, že vraj potrebujeme poľovnícky dom. Tak to dopadlo ako v SPK. Väčšina rozhodla, že ten dom je dôležitejší. Asi to bolo pre niekoho zaujímavejšie ako strelnica. Dom sa kúpil, opravuje sa, jedna miestnosť slúži pre pracovníka ako kancelária. Strelnicu vraj nepotrebujeme. Ja chodím vždy pred sezónou so zbraňou do NR, na strelnicu p. Fraňovi.Odborník mi pušku nastaví, preskúšam, zaplatím a idem spokojný domov. Dávam si skontrolovať dve pušky. To čo u nás organizuje OPK neriešim a ani nebudem.Keď boli peniaze na poľovnícky dom, tak určite by sme postavili aj strelnicu. Ponúkol som aj stroj na úpravu terénu, ale vyšší záujem vyhral.A budem reagovať iba na príspevky, ktoré napíše niekto kto sa tu zbabelo neschováva za nejaký trápny nick a ide mu o riešenie nášho poľovníctva. Nejaký funkcionár OPK, alebo poľovník, ktorý poluje už možno až dva roky a myslím, že nevie ani o čom píše mňa nezaujíma. Už som to v minulosti napísal, mňa stojí komora ročne 3 EUR, dnes som viac prejedol. Ak niekto nechápe, že tu ide o princíp, je zbytočné to riešiť.Ale myslím si, že je tu väčšina poĺovníkov, čo chce zmenu. Za tejto vlády sa to asi zmení ťažko, ale k povinnému členstvu sa možno vyjadrí Europsky súd pre ľudské práva. Uvidíme. A povinné streľby presadzovala do zákona novela, ktorá neprešla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.4.2024 o 15:52

Reakcia na príspevok od hubert2012, 8.4.2024 o 20:34 :
Hubert, čo myslíš, ak komora presadzuje do zákona o poľovníctve povinné kontrolne streľby, potom by sa komora mala aj postarať, aby ste vhodnú strelnicu mali aj u vás v TO a všade tam, kde nie je, však? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kjuby, 9.4.2024 o 12:41

Nejak sa to tu zvrtlo. Len ma zaujímalo ako to je s kontrolnými streľbami v takomto prípade. Samozrejme, že keď mi príde pozvánka na kontrolné streľby, tak sa ich zúčastním. Ďakujem Vám za vyjadrenie Vašich názorov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 9.4.2024 o 9:18

mirosz - Zaťal si do živého a trafil klinec po hlavičke !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 9.4.2024 o 6:52

Reakcia na príspevok od mirosz, 9.4.2024 o 6:33 :
Kolega skoda reagovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirosz, 9.4.2024 o 6:33

Reakcia na príspevok od hubert2012, 8.4.2024 o 20:34 :
V podstate Vam ide Len o zrusenie SPK a vsetko ostatne ide bokom a podporite alebo tu pretlacate do povedomia aj tu hlupost co navrhla dvojica Fecko&Procko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off hubert2012, 8.4.2024 o 20:34

Reakcia na príspevok od goret, 8.4.2024 o 13:58 :
Kolega Goret, poznáme sa, s Tvojím príspevkom súhlasím.Podľa súčasného zákona tzv. kontrolné streľby zákon neprikazuje. je to v úlohách komory, ale mnoho vecí v zákone sú nereálne veci. Streľby, tak ako ich vykonávajú mnohé OPK sú len o peniazoch. Smernica hovorí, kontrolné streľby slúžia na preskúšanie a nastavenie zbrane pred sezónou. S tým sa dá iba súhlasiť. Aká je realita? Niekde sa to robí ako sa má, ale sú OPK napr. u nás v TO nie je strelnica na guľové zbrane.Poľovníkom dajú požičanú malorážku, náboje, nech sa vyjadria odborníci či je to v súlade so zákonom o zbraniach a strelive, vystreľ niekoľko rán, zaplať a môžeš ísť.To nie sú kontrolné streľby ani podľa smernice. Poľuješ na Turci, asi väčšina kolegov nepoluje na drobnú zver. Tak sa pýtam, prečo ich stresovať raz za niekoľko rokov, aký výsledok dosiahnu streľbou z brokovnice. Je to hlúposť. Novela proti ktorej ste tak bojovali, ale väčšina ju ani nečítala, len ste poslúchali komorníkov, dala do zákon akontrolné streľby ako povinné. Ale v réžií PO, táto si ch zorganizuje na strelnici a nik nebráni tomu, aby boli aj častejšie. Poznám PO, má strelnicu, organizujú si strelecké preteky sami, varí sa tam guľáš, prídu rodinný prislušníci, kamaráti a je to krásna poľovnícka akcia.Akurát tam nie je výpalník z OPK, ale nechýba nikomu. Na takejto akcií si môže zastrielať každý koľko chce a určite si obnoví zručnosť zo streľby z brokovnice.A podobne je to aj tam, kde majú strelnicu na guľové zbrane. Takže nikto normálny nemôže byť proti kontrolným streľbám, ale tak aby mali význam a zmysel. A nerobte z nás triednych nepriateľov, ide o slušné poľovníctvo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 8.4.2024 o 13:58

Reakcia na príspevok od hubert2012, 5.4.2024 o 20:47 :
Hubert, kontrolné streľby vyžadujú strelnicu a správa strelnice nie je zadarmo. Strelnice treba udržiavať v prevádzke a navštevovať čím častejšie, aby nám nezakapali a niektoré poľovnícke spoločnosti a združenia doprajú svojim členom aj častejšie streľby, ako tie zo zákona povinné, vo vlastnej réžii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off xwolf, 8.4.2024 o 8:48

Reakcia na príspevok od Lysec, 8.4.2024 o 2:21 :
Jedna zložka tých kontrolných strelieb je preverenie určitej presnosti zbrane a schopnosti strelca zasiahnuť cieľ. Druhou by malo byť bezpečné zaobchádzanie a manipulácia so zbraňou. A to je tragédia masových rozmerov… ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Lysec, 8.4.2024 o 2:21

No neviem ...Vychádzam z toho, že človek sa nesmie -už zo zákona -voči zvieraťu správať tak , aby mu spôsoboval bolesť a utrpenie nad nevyhnutnú mieru. Otázkou samozrejme zostáva čo je tá nevyhnutná miera. Myslím si však, že ak by sme sa s touto otázkou obrátili na ochrancov zvierat, asi by sme sa rýchlo dozvedeli, že je krajne nezodpovedné, aby bolo dovolené niektorým našim kolegom vôbec loviť zver strelnou zbraňou. A ak by dosiahli, aby výsledky kontrolných strelieb kontrolovali oni , dovolím si tvrdiť, že nejeden z nás by si nezapoľoval... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off rys2, 5.4.2024 o 22:51

Chces povedat hubert ze niektori funkcionari pouzivaju hlavu len na nosenie frizur a rozum len na klebety a hluposti ? Myslim, ze mas pravdu, stretol som sa s tym. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 5.4.2024 o 20:47

Reakcia na príspevok od lanus, 5.4.2024 o 20:03 :
Kolega ukludni sa, kde je v zákone napísané, že sú povinné? Prečo dala SPK do návrhu zákona o poľovníctve, že tieto streľby sú povinné? Asi vedia, že nie sú. Zase sa ohlásil, nejaký dôležitý komorník, ktorý si myslí, že všetko vie a všade bol.Už som písal, riešila to aj novela, dobre vieš ako to teraz funguje, tak radšej sa nevyjadruj. Kontrolné streľby sú len o peniazoch pre SPK a o tom, ako sú funkcionári dôležitý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 5.4.2024 o 20:03

Reakcia na príspevok od hubert2012, 5.4.2024 o 18:49 :
hubert2012 - Prestaň klamať a zavádzať !!! Ak nevieš kde v zákone je povinnosť organizovať kontrolné streľby zakotvená , tak je to tu : § 42 (1) e,(Úlohy komory a jej financovanie). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 5.4.2024 o 18:49

Zdravím priatelia poľovníci, občas sem pozriem, ale radšej nereagujem. Riešite problém tzv. kontrolných strelieb. Ja som vyjadril svoj názor v prvom príspevku, dokonca "najlepšia odpoveď". Riešite tu aj novelu zákona o poľovníctve, táto novela, ktorú pripravovala skupina poľovníkov, lesníkov, poľnohospodárov ale diskutovali sme aj s ochranármi riešila aj tento problém.Novelu nepripravoval Pročko, už mu dajte konečne pokoj, je poslanec a návrh na zmenu zákona môže dať len poslanec, my nie. Takže bolo to o tom. Kontrolné streľby mie sú povinné, zákon ich neprikazuje a žiadna smernica, aj keď je dobre napísaná, nemôže byť nad zákonom.V novela boli streľby povinné, ale v réžií poľovníckej organizácie. Tá si môže zorganizovať streľby aj každý rok, sú dôležité pred sezónou, skúška presnosti zbrane, ktorú bude poľovník používať na lov. Nie nejaká malorážka, požičaná, asi aj v rozpore zo zákonom o zbraniach a strelive, Zaplať a môžeš ísť. Nebudem tu riešiť podrobnosti, už sa o tom veľa popísalo a poľovníci vedia, ako to funguje. Takže zorganizujte si streľby sami, žiadna OPK Vám ich nemôže prikazať. Sú dôležité a majú význam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off kjuby, 5.4.2024 o 17:14

Reakcia na príspevok od xwolf, 5.4.2024 o 9:33 :
Počet vystrelených nábojov sa odvíja aj od finančnej stránky streliva dnes. Zo vzduchovky strieľam od 14 rokov, vystrelil som z nej jedine cez mechanické mieridlá veľa krabičiek diaboliek (500), aj na 50 metrov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 5.4.2024 o 16:10

Reakcia na príspevok od dede, 5.4.2024 o 10:12 :
Ano. Talentovani, naviac vystrielani ludia, s dobrym poznanim teorie a techniky strelby, ktorí svoj talent aj dlhodobo rozvijali praktickym treningom na strelnici, nemozu ani po dlhsom case /poznam aj pripady DLHOM case / nestrielania zabudnut dobre strielat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 5.4.2024 o 10:12

Reakcia na príspevok od xwolf, 5.4.2024 o 9:33 :
xwolf - ked má niekto ,, talent ,, od narodenia je to jedno... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xwolf, 5.4.2024 o 9:33

Reakcia na príspevok od kjuby, 4.4.2024 o 15:52 :
Vystreliť z pušky 100 nábojov má asi takú hodnotu ako pre čerstvého vodiča prejsť prvých 1000 kilometrov. Ako-tak udrží auto na ceste a to je všetko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off kjuby, 4.4.2024 o 15:52

Reakcia na príspevok od Ondrik, 15.3.2024 o 18:11 :
Ja sa na to pozeram takto. Na strelnicu chodím pravidelne, buďto overiť nástrel zbrane, prípadne skúsiť rozptyl iného typu streliva. Za menej ako dva roky som zo svojej guľovnice vystrelil 106 nábojov, čo nie je 300, ale ani 10, takže so zbraňou som sa za ten čas oboznámil, dôverujem jej a viem ju bezpečne a pohotovo ovládať. Kontrolné streľby mi prídu ako vec, kedy treba zaplatiť poplatok komore, v prípade individuálne absolvovaných kontrolných strelieb aj strelnici a samozrejme použiť vlastné strelivo. Určite to zmysel má, no ja ako človek, ktorý zájde na strelnicu viackrát do roka a vystrelí viac ako "zopár" rán, mi to príde ako strata času a finančných prostriedkov. Nič v zlom, len môj aktuálny pohľad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 15.3.2024 o 23:00

Ondrej a preco su kontrolne strelby podla teba zbytocne, asi rovnako, ako tato diskusia? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 15.3.2024 o 18:11

Kontrolné streľby sú zbytočné, asi rovnako, ako táto diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 14.3.2024 o 13:55

Naše PZ si robí preskúšanie streleckých schopností už zopár rokov a kritériá sú pomerne prísne . Z troch výstrelov musí každý uchádzač nastrieľať 21 bodov (a aj s tým majú niektorí členovia problémy )...A teraz perlička : pri prvom takomto preskúšaní mi kolega z PZ (mimoriadne slabý strelec) položil otázku : "A nešlo by to ako na povinných streľbách komory ? Na moju otázku ako si to predstavuje mi povedal , že "Nestačilo by len zaplatiť a ísť domov ?!" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

on lanus, 1.3.2024 o 10:01

rys2 - Formulácia tohto predpisu si síce pochvalu nezaslúži , ale predpis platí ! odkaz ; (Zdroj : odkaz ) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 29.2.2024 o 23:38

Reakcia na príspevok od kjuby, 26.2.2024 o 23:34 :
Zaujimava otazka, mozno skor pre pravnika, ale vidno, ze rozmyslas obidvoma polovicami mozgu. K tvojmu dopytu - otazke zastavam nazor, ze KS v tvojom konkretnom pripade pripade a podla tvojho popisu pravdepodobne nemusis vykonat a to obzvlast vtedy, ak ti v tom branili dovody /nebol si v uvedenom case drzitel polovnej zbrane/. Vidim ze polujes, tak mozno by pomohlo potvrdenie od PZ o absolvovani strelieb. pretekov... Mozno by pomohla aj dopytanie sa predtavenstva OPK, napr. co s tym, ze si napr. ochotny uhradit poplatok za KS... a davam do pozornosti aj smernicu o absolv - vykonavani KS, ktrora sa myslim 2022-2023 MENILA ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 27.2.2024 o 17:59

kjuby - Nechytráč ! Máš absolvované kontrolné streľby tri roky po sebe ako mladý poľovník ? nemáš ! ; tak sa tomu nebráň, lebo aj vzhľadom na to ako sa tomu brániš to potrebuješ ako soľ !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off kjuby, 26.2.2024 o 23:34

Zdravím Vás, priatelia poľovníci. Chcel by som sa spýtať. Kontrolné streľby musí absolvovať nový držiteľ poľovného lístka a zbrojného preukazu každý rok po dobu troch rokov od získania poľovného lístka. Ja mám poľovný lístok od 06.2021. Zbraň držím od r.2022. Prvé kontrolné streľby som absolvoval r.2022, potom 2023. Zaujímalo by ma, či sa na mňa vzťahuje povinnosť ísť na kontrolné streľby aj r.2024, keď to už bude štvrtý rok, čo držím poľovný lístok, no tretí rok, čo držím zbraň ? Za Vaše odpovede Vám voped ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 10.11.2018 o 18:37

Zákon o zbraniach v §28 n (Povinnosti držiteľa zbroj. preukazu) sa odvoláva na zákon o poľovníctve a naopak zákon o poľovníctve sa odvoláva na zákon o zbraniach v § 77(Zaobchádzanie so strelnou zbraňou). Ak sa preto do návrhu zákona o poľovníctve doplní ako druhá veta § 77 nasledovný text :: V záujme zabezpečenia humánneho lovu je povinný svoju zbraň udržovať v náležitom prevádzky schopnom stave a tento stav podľa potreby pred lovom kontrolovať vykonaním kontrolných výstrelov na mieste na to vhodnom a vyhradenom v každom poľovnom revíre ./// Tak bude problém s kontrolným výstrelom elegantne a v súlade so "zdravím sedliackym rozumom vyriešený " !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off jaro1, 9.11.2018 o 12:57

Baikal - neobaval by som sa toho. Podstata veci je, ze ked moze polovnik v reviri bezne lovit zver, cize bezne striela aj niekolkokrat za sebou, / ma na to predsa opravnenie, vzdelanie, je na to teoreticky aj prakticky vyskoleny a musi dodrziavat bezpecnost pri strelbe, dbat o bezpecnost osob, majetku,je zodpovedny za svoju cinnost, atd., a teda ma aj doveru statu/, tak moze nastrelovat aj svoju pusku v reviri a nie len na zakonom schvalenej strelnici. A to si myslim je dostatocny argument. K tomuto argumentu patri aj fakt, ze polovnici NAJLEPSIE vedia, kde v reviri vytypovat VHODNE a BEZPECNE miesto na takuto cinnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Baikal, 8.11.2018 o 11:23

Reakcia na príspevok od jaro1, 8.11.2018 o 11:10 :
Podla mna v dnesnej dobe je toto v zakone nepresaditelne, vzhladom na to, ze nepolovnicka verejnost je vsadepritomna, prirodu a reviry nevynimajuc. Jedine na co polovnikov odporucia bude vybudovat schvalene streliste, inak povedane zabezpecenu strelnicu. A co sa toho tyka, kto to uz podstupil, vie ake to je prijemne budovat co len ministrelnicu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off goret, 8.11.2018 o 11:20

Reakcia na príspevok od jaro1, 8.11.2018 o 11:10 :
ja by som to o nastreľovaní zbraní len na strelniciach úplne vypustil, veď ak smiem strieľať na zver, tak viem ako a za akých podmienok a teda rovnako aj do terča ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jaro1, 8.11.2018 o 11:10

Reakcia na príspevok od lanus, 7.11.2018 o 21:41 :
Jozko- plny suhlas s Tebou! Podla mojho nazoru to bol totalny hnup co zakomponoval do zakona, ze strielat mozno iba na zakonom schvalenych strelniciach. Toto treba bezpodmienecne zmenit a to tak, ze polovnici budu moct legalne nastrelovat svoje zbrane napr. na jednom, resp. dvoch trvalych a riadne zabezpecenych miestach v reviri, ktore splnaju aj tie najprisnejsie poziadavky pre bezpecnu strelbu a z toho vyplyvajucu bezpecnost osob, zvierat, majetku. Ved kto dava lepsiu zaruku ak nie polovnik? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 8.11.2018 o 8:44

hubert2012 - Kto chce hľadá možnosti,kto nechce hľadá výhovorky ! Pri náležitej snahe sa to dá zrealizovať tak,že sa "vlk nažerie aj ovca zostane celá" !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 7.11.2018 o 21:56

Reakcia na príspevok od lanus, 7.11.2018 o 21:41 :
Plne súhlasím, keď som bol mladý poľovník, mali sme také miesto v revíry a tam sme vždy pred sezónou nastreľovali s puškárom guľovnicu.Ja som sa vyjadril, že kontrolné streľby by mali mať takýto účel, pred sezónou skontrolavať a nastreliť zbraň. Len je "nová doba" iné predpisy a na tom by komora nezarobila, takže je to rozumný návrh, ale asi sa nedá realizovať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on lanus, 7.11.2018 o 21:41

hubert2012 - V záujme zvýšenia streleckej výkonnosti poľovníkov bolo by potrebné dostať do nového zákona možnosť kontrolnej streľby pred sezónou či lovom v poľovnom revíry ! na vhodne vybranom mieste. Limitovanie výkonu týchto činností len na uznanú strelnicu je totiž totálne absurdné nakoľko v revíroch môžu poľovníci legálne strieľať na zver a do terča nie ??? (U krátkych či športových zbraní iná možnosť ako využitie strelníc nieje) !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off hubert2012, 7.11.2018 o 20:11

Nejako sa Vám tá tema zapačila..mne hovoril jeden policajt, že prvú ranu treba vždy naisto a druhu do vzduchu varovnú... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off lubenko, 7.11.2018 o 19:44

Reakcia na príspevok od lanus, 7.11.2018 o 15:37 :
ale no :):): ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 305 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov