Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kontrolne strelby - diskusia

autor: off jaro1
pridané: 27.4.2015 15:32

Ulohou SPK podla §42 pism. e. zak. c. 274/2009 o polovnictve je aj cit: organizuje streleckú prípravu uchádzačov o poľovný lístok, praktické skúšky zo strelectva a organizuje kontrolné streľby členov komory kon. cit. Dalej je smernica SPK o organizovani a vykonavani kontrolnych strelieb. A ja sa pytam. su alebo nie su kontrolne strelby povinne?

počet zobrazení: 27 110
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 1.5.2015 o 9:29

Zdravím priatelia, dobrá téma, aktuálna.Kontrolné strelby, myslím, že dobrá vec, ale tak ako fungujú, asi nie.Firma SPK si aj z tohto spravila príjem peňazí..Na sneme SPK sa hovorilo, že treba dať do zákona povinné streľby, asi to čo sa deje teraz, nie je v súlade so zákonom, tak si to chcú ošetriť.Myslím si, že kontrolné streľby by mohli byť aj povinné, napr. raz za tri roky, ale v réžií PZ alebo PO ktorá vykonáva výkon práva poľovníctva.Dohodnú si strelnicu, podmienky, náklady, spravia o tom záznam a hotovo. Kto chce strielať viac, môže. Každý poľovník má určite záujem, aby mal dobre nastavenú zbraň a keď je tam prítomný odborník, tak je to veľmi dobre. Ale nemusí to organizovať SPK, ktorá poverí SPZ a treba hlavne platiť, výsledok nie je dôležitý....toto nechceme..V telke bola informácia, že Min. vnútra a psychológovia navrhujú skrátenie platnosti zbrojného preukazu z 10 na 5 rokov.O čo tu ide, o peniaze..pre sociálny štát a skupinu psychológov...Treba dať pozor, čo do zákona zase dajú..Za posledné roky, kto strieľal v Devínskej, poľovník ? problémy niektorých policajtov.??? poľovníci ?? nech si túto skupinu testujú aj každý mesiac..ale nie poľovníkov..Za 5 rokov existencie SPK dali do nej obyčajní poľovníci cca 10 mil. EUR, kde sú tie peniaze, koľko išlo na fond rozvoja poľovníctva, na strelnice, zazverovanie..do revírov???SPK spravila z poľovníctva iba firmu pre úzku skupinu funkcionárov a bossov slovenského poľovníctva...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 36

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-280 z 305 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hubert2012, 5.5.2015 o 16:43

bystrička..neodpovedala si...zaujíma nás Tvoja odpoveď..čakáme.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 5.5.2015 o 16:33

pandur1 - Použitie malokalibrovky či už vlastnej ,alebo požičanej nezabezpečuje to najdôležitejšie a to náležité overenie schopnosti strelca aj jeho zbrane a streliva na zabezpečenie zodpovedného lovu a to už vôbec nehovorím o trestuhodnom limite 40 % u guľovej streľby !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 5.5.2015 o 16:17

a ešte taká maličkosť, som zvedaví čo by spravili keby som na strelnicu prišiel bez puškohľadu a len s dvomi nábojmi :-))), lebo ,bohu žiaľ na viac mi tento rok žena peniaze nedala :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pandur1, 5.5.2015 o 16:12

lanus v tej smernici sa mi páči táto veta "Ak sa kontrolné streľby konajú na malorážkovej strelnici a člen SPK malorážku nedrží, zbraň mu zapožičia organizátor kontrolných strelieb." A čudujem sa že tu smernicu ešte niekto nedal na prokuratúru, čo v najbližšej dobe asi spravím ja. Poviem Ti pravdu o tej smernici som nejako ani nevedel, lebo celá SPK ma vobec nezaujíma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 5.5.2015 o 15:59

lanus v prvom rade vystupujem sám za seba. Zákon mám naštudovaný a práve preto som sa na to pýtal je pravda ked svoj príspevok teraz čítam, že som tam zabudol napísať povinné kontr. strelby ako si ich niektoré OPK honosne nazvali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 5.5.2015 o 15:57

spk si môže organizovať streľby do omrzenia, proti tomu nik nič nemá. len nech nám to nepodsúvajú ako povinnosť pod hrozbou trestu. o tom sa tu bavíme. jozef - richard tomu rozumie. plne si rozumieme, len sa hráme so slovíčkami. a vôbec nerozumiem sladkým rečiam o svedomí, o precvičení sa, preskúšaní zbrane a podobným drístom. vysvetlím na príklade: máme vodičské preukazy, máme aj autá. nik vodiča/bežného/ neženie po psychotestoch a povinnom jazdení po skúšobnej dráhe, všakže. no a kuknite sa do novín, koľkokrát je to auto použité ako zbraň, koľko mrtvych je z nedbalosti.... ukážte mi niekto zákon, ktorý mi ukladá niečo podobné ako naša milovaná komora!!! a to ešte chce nejaký hlupák dať do zákona, že držitelia ZP musia absolvovať povinné preskúšanie. ten zákon o zbraniach je ako prvý bod na dnešnej schôdzi NRSR. a možno je už aj odsúhlasený do skráteného konania. no ak to tam nejaký blb navrhne, asi začne "vojna" a uvidíme, dokedy bude boľševik podvádzať a zdierať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on lanus, 5.5.2015 o 15:40

pandur1 - Keď chceš reagovať ako zástupca opozície tak si naštuduj zákon cit.: ...SPK organizuje kontrolné streľby ...Problém je však v tom,že tam nieje uvedené,že sa ich musia členovia zúčastniť a preto je sankcionovanie neúčasti právne nepodložené !!! Čo sa špecifikácie a spôsobu "výkonu" kontrolných strelieb týka odkaz tak je to slušne povedané nepodarok na n-tú !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 5.5.2015 o 14:21

bystricka tak debata bez emocii. Ty ako zastupca OPK a ja opozícia :-). Sú podľa teba kontrolné strelby organizované SPK v súlade so zákonom? Ak áno, na akom právnom základe ich SPK resp. OPK organizujú? Aké sankcie a ako ich chce OPK vymáhať ak budú udelené? Čo si OPK od kontrolných strelieb sľubujú? Ako vie OPK akú zbraň vlastním, ak ma pozvú na kontrolné strelby? To je len zlomok otázok, ale asi pre mňa tie najzákladnejšie. A teraz reakcia na tvoj príspevok 4.5. 18:15 hod. S tým, čo si napísala súhlasím, každý držiteľ zbrane a teraz sa nejedná len o poľovníkov, by mal svoju zbraň vedieť bezpečne ovládať a manipulovať s ňou. To by sa malo učiť na každom jednom kurze ( nás to drvili na škole ), a uchádzači by mali mať povinné strelby ešte pred skúškou ( viem že nejako, tak to teraz funguje, ak nie tak ma prosím Ťa oprav, ja som skúšky robil už nejaký ten rôčik dozadu). Ale pokiaľ vychádzajú z poľovníckych skúšok majitelia poľovných lístkov len pre to, že je to teraz móda, pušku drží v ruke ako kutáč a skúšku urobí len pre to, že má tučné konto ( pri tomto nechcem nikoho obviňovať, ale všetci vieme, že sa to tak robilo, robí sa a aj sa bude robiť )tak tomu nepômôžu žiadne kontrolné strelby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off bystricka, 5.5.2015 o 13:18

viete, chlapci nerada sa zucastnujem takýchto "chlapskych" debatiek lebo vzdy ma niekto nastve, alebo zotrie. u nas v martine vediem polovnictvo na urovni od snemu a nemam sa za co hanbit,a som zena! prajem vsetkym zucastnenym pekny dnik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off astronom, 5.5.2015 o 12:02

Bajkal. Vidíš to, akí sú tí poľovníci z horských revírov zodpovední? Nemajú natrénované broky, nelovia kačky :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 5.5.2015 o 11:28

Astronom o 7:29- ano, mas pravdu, priznavam si chybu a ospravedlnujem sa vsetkym, najmä Zuzke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 5.5.2015 o 11:28

Nedá mi nereagovať, problém nášho poľovníctva je v tom, že všetci vieme, že "kráľ ja nahý"ale nikto to nechce povedať, alebo sa bojí...celý systém riadenia cez SPK je chorý, povinné streľby..peniaze, členské príspevky..peniaze..obrovský obchod pre úzku skupinu funkcionárov,kynológia, kde sa človek pozrie alebo začne tému, nemyslím, iba tu ale aj pri stretnutiach na rôznych akciách medzi poľovníkmi, potom je schôdza, snem a akože všetci ticho, všetko v poriadku.Boli nejaké diskusie aj na úrovni OPK a napr. povinných streľbách, o tom, že toto nie je dobrý systém???Každý je ticho..Aby na seba náhodou neupozornil..Som presvedčený, že napr. v Rakúsku, Nemecku alebo v Taliansku by takýto systém nikto nestrpel...Niekde som už písal, v Brne na výstave mi povedal vysoký funkcionár PO, že taká blbosť ako je SPK, by v Čechách nemohla existovať..Takže nediskutujme iba tu, ale tam kde treba na stretnutiach poľovníkov, na členských schôdzach a pod. Naši funkcionári, SPZ, SPK a iných organizácií nereprezentujú názory obyčajných poľovníkov, preto ich treba vymenit a prestať sa báť..A tohoto sa boja "hore".. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Baikal, 5.5.2015 o 11:27

paci sa mi na polovnikoch z horskych revirov, ze s uctou odmietaju pozvanky na polovacky na drobnu zver pripadne na kacky nepoluju s odvodnenim, ze nemaju v strelbe na letiacu alebo beziacu zver s brokovou zbranou skusenosti a zbytocne by tak len zver postrielali :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pandur1, 5.5.2015 o 11:06

labužnik to je kde u nás? a ešte otázka, prečo by som mal ja platiť terče na malokalibrovku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 5.5.2015 o 10:58

Téma pokračuje, väčšina poľovníkov chce "kontrolné streľby", súhlasím, ale chcem prísť s guľovnicou a zastrieľať si a preskúšať zbraň.A že to niečo stojí, je v poriadku.Tak nech naša slávna SPK investuje naše peniaze aj do vybudovania kvalitných strelníc v každom okrese, kde budeme môcť bezpečne strielať a zaplatiť si aj skúseného odborníka na nastrelenie a kontrolu zbrane.S tým asi nemá nikto problém.!!Ale na čo mám strielať z malorážky, o čom to je. Navrhol by som odborníkom z SPK, kúpte od komendiantov pojazdnu strelnicu na vzduchovky, viac zarobíte.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off astronom, 5.5.2015 o 10:25

Ešte by som si dovolil jeden postreh ohľadne kontrolných strelieb. Poľujem v horskom revíri, kde na drobnú nepoľujeme. Vlastním guľabrok vybavený puškohľadom. Brokovú hlaveň používam výhradne na lov líšok. Čiže ide o streľbu na stojaci terč na nejakých 35-40 m max. Akú má logiku zo strany OPK vyžadovanie splnenia limitu pre streľbu na lietajúce holuby? Žeby to bolo zasa len o tých peniazoch? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 17LABUZNIK17, 5.5.2015 o 9:33

u nás KS vychádzajú spolu 5,50eur. Z tejto sumy treba zaplatiť asfaltové terče, terče na malokalibrovku, nájom strelnice, inštruktorov... už vôbec neriešim, že sú medzi nami aj takí poľovníci, ktorí zbraň držia raz za 5 rokov práve na týchto KS a podobne...Treba sa trošku kriticky pozrieť aj do svojich radov a možno potom zistíte, že sú tieto kontrolky na niečo dobré...(napokon zvyšuje sa nimi aj vaša bezpečnosť). Ja osobne ich neberiem ako povinnosť ale ako dobrú akciu kde sa strelecky "vybláznim" a stretnem s priateľmi. A najmä na týchto a podobných akciách je možnosť rozumne diskutovať o problematike nášho poľovníctva a prichádzať s konštruktívnymi riešeniami. P.s. na nikoho neútočím tak si odpustite blbé komentáre :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off astronom, 5.5.2015 o 7:29

Jaro1 - kladieš do úst bystričke slová, ktoré nepovedala.... Skús si jej príspevok prečítať ešte raz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 5.5.2015 o 0:55

Zuzka o 18:15 - pises, ze povinnostou kazdeho jedneho poriadneho polovnika je zucastnit sa KS. Ja si na rozdiel od Teba ale myslim, ze kazdy poriadny polovnik co ma rozum by sa nemal zucastnit KS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Baikal, 4.5.2015 o 20:14

ja si stres nerobim ani z kontrolnych strelieb ani z platenia. Jednoducho si pozriem strelecky kalendar, vytipujem si niektore z verejnych streleckych pretekov, stretnem sa s priatelmi, zastrielamie si, pobavime sa, dame si gulas a pekny den je za nami, a tych dni je aj viac ako jeden za 5 rokov, viac ako jeden za 3 roky aj za rok... popri tom zistime ako nam to ide, rozhodcovia nam zrataju zasahy, zverejnia vysledky. Spojime prijemne s uzitocnym, vysledky su vzdy uspokojive a na nejake kontrolne strelby a poplatky si ani nespomenime, castokrat ani netusime, ze nieco take vobec existuje ... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off apple, 4.5.2015 o 18:45

o akom svedomí hovoríš? o koho svedomí??? toto je téma : Kontrolne strelby 2015 .... a povinnosti? nuž pozri do vlastných stanov, či nemáš povinnosť dodržovať zákon! či nemáš povinnosť sa stále vzdelávať! ako to súvisí so svedomím??? to majú mať svedomie hlavne tí, čo platia podvodníkom? a čo tak podvodníci, kedy k nim prehovoríš, nech majú svedomie a dodržujú zákon??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bystricka, 4.5.2015 o 18:32

vies, ze som presne vedela jarko, ze sa na moj komentar ozves prave ty, ja hovorim o svedomi a povinnosti kazdeho polovnika, nemam co k tomu viac dodat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 4.5.2015 o 18:20

zuzka, opakujem: to nik nespochybňuje. no aby za to doniesol platbu na opk pod hrozbou trestu už v poriadku nie je. zopakujem: povinné streľby sú podvod ŠMEJDOV! uveď, aká právna norma ukladá takúto povinnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bystricka, 4.5.2015 o 18:15

zdravim, zaujimava debata, myslim si, ze povinnostou kazdeho jedneho poriadneho polovnika by malo byt zajst si na strelnicu pred sezonou a vystrelit si zo svojej pusky, aby vedel, ci je vsetko ok v svojom vlastnom zaujme, nemusi to nazyvat povinnými strelbami, iba samého seba uistit, ze v nasledujúcej sezone bude mierit spravne, ze sa niekto na tom nabaluje je ina vec ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off clovek, 3.5.2015 o 13:58

Osobne zijem pracujem v zahranice teda dost daleko 3000km . Je to pre mna dost nakladna zalezitost dojst na SK 3krat si strelit na strelnicu jednak stratim den zo svojho volna o financnej stranke sa skoda vyjadrovat litadla nelietaju zadarmo. Prakticky vyznam tohto podujatia nikde akurat to sluzi na plnenie kasy pre... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 2.5.2015 o 13:37

Som zvedaví aké sankcie bude SPK uplatňovať za neospravedlnenú neúčasť :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 2.5.2015 o 12:25

Dnes (2. 5. 2015) poriada opk Orava Dolny Kubin KS na strelnici v Hrustine. Dalsie terminy KS su 3.maja, 9.maja a 10.maja co som dozvedel. Neospravedlnena neucast na KS sa posudzuje ako porusenie organizacnej discipliny SPK, uzavrel veduci kancelarie opk a predseda opk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 1.5.2015 o 21:07

Lanus je to tak ..celkovo úroveň KS je katastrofálna a tak isto aj veľkého % strelcov :/ pandur normálne dávaju príjmový pokladičný doklad..Ešte ma zarazilo zistenie z pred roka kedy som sa zúčastnil KS ...pár dní pred strelbami som si zakúpil brokovnicu a zabudol som to uviesť ked sa pýtali akú položku budem strielať...čuduj sa svete nikto odomňa doplatok nežiadal do teraz.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 1.5.2015 o 19:32

Ešte by som sa chcel spýtať niekoho, kto bol na kontrolných strelbách organizovaných SPK, aký doklad o zaplatení poplatku za vykonanie kontrolnej strelby organizátor vydáva, a čo vlastne je zahrnuté v tom poplatku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 1.5.2015 o 18:17

jozef, asi si sa trošku zle vyjadril. tu sa predsa nejedná o nejaký nedostatok, ale o premyslený, vedomý podvod podporovaný hlupákmi. nič viac, nič menej. na takých podvodníkov je aj pomenovanie: ŠMEJDI! a akékoľvek ospravedlňovanie, alebo pardonovanie je podporovanie PODVODNÍKOV... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lanus, 1.5.2015 o 18:01

Mňa podstatne viac ako nedostatočná legislatívna podpora uskutočňovania kontrolných strelieb mrzí spôsob akým sa vykonávajú a najmä katastrofálne výsledky aké sa na nich najmä v guľovej streľbe dosahujú !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 1.5.2015 o 16:30

hubert2012 dal trochu mylné info. Nie vnútro, ale zdravotníctvo chcelo skrátiť dobu platnosti ZP. A ako si chce SPK ošetriť povinné streľby? Nejakou smernicou, ktorá nemá nijakú právnu váhu? Pokiaľ nie sú povinné kontrolné strelby stanovené zákonom, či už o poľovníctve, alebo o zbraniach a strelive, môžu si vydávať vyhlášky a smernice, aj tak sú im prd platné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mlsrb, 1.5.2015 o 13:07

Ospravedňujem sa za môj príspevok nižšie mimo témy ale v podstate je to všetko uplne o jednom ako okradnuť človeka o peniaze a použiť pri tom všeliake frázy o našom bezpečí a vlastne im máme dakovať za to že si užívaju naše peniaze, toto je banánová krajina Slovensko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mlsrb, 1.5.2015 o 13:00

Zdravím priatelia,momentálne pracujem a teda aj žijem v Nemecku ked hovorím kolegom že u nás treba na držbu poľovnej zbrane voliaky posudok od psychologa idu sa poštať od smiechu a bodaj by aj nie.Aké ušlachtilé je ked nás okrádaju všeliaky odborníci a schovávaju sa za bezpečie ľudí okolo nás.Som si istý že keby odborníci riešili problém tam kde maju nemusel siahnuť ani Miroslav Harman po uplne krajnom riešení jeho bezvýchodiskovej situácie ale prečo, ved ale odborníkom aj to hrá do kariet ved bude kšeft a zoderieme ľudí z kože. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Stopinko, 1.5.2015 o 12:59

Ja už im tam nejaký ten piatok nechodím keď nie sú povinné zo zákona! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 1.5.2015 o 9:29

Zdravím priatelia, dobrá téma, aktuálna.Kontrolné strelby, myslím, že dobrá vec, ale tak ako fungujú, asi nie.Firma SPK si aj z tohto spravila príjem peňazí..Na sneme SPK sa hovorilo, že treba dať do zákona povinné streľby, asi to čo sa deje teraz, nie je v súlade so zákonom, tak si to chcú ošetriť.Myslím si, že kontrolné streľby by mohli byť aj povinné, napr. raz za tri roky, ale v réžií PZ alebo PO ktorá vykonáva výkon práva poľovníctva.Dohodnú si strelnicu, podmienky, náklady, spravia o tom záznam a hotovo. Kto chce strielať viac, môže. Každý poľovník má určite záujem, aby mal dobre nastavenú zbraň a keď je tam prítomný odborník, tak je to veľmi dobre. Ale nemusí to organizovať SPK, ktorá poverí SPZ a treba hlavne platiť, výsledok nie je dôležitý....toto nechceme..V telke bola informácia, že Min. vnútra a psychológovia navrhujú skrátenie platnosti zbrojného preukazu z 10 na 5 rokov.O čo tu ide, o peniaze..pre sociálny štát a skupinu psychológov...Treba dať pozor, čo do zákona zase dajú..Za posledné roky, kto strieľal v Devínskej, poľovník ? problémy niektorých policajtov.??? poľovníci ?? nech si túto skupinu testujú aj každý mesiac..ale nie poľovníkov..Za 5 rokov existencie SPK dali do nej obyčajní poľovníci cca 10 mil. EUR, kde sú tie peniaze, koľko išlo na fond rozvoja poľovníctva, na strelnice, zazverovanie..do revírov???SPK spravila z poľovníctva iba firmu pre úzku skupinu funkcionárov a bossov slovenského poľovníctva... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 36

off jaro1, 30.4.2015 o 22:09

Nechapem ze nemozete v Ilave polovat, vsak tam je predsa dost skodnej:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off milanf, 30.4.2015 o 17:00

my s kamarátom sme to spravili najlepšie,odpísali sme im že nie sme v žiadnom združení a zbrane nám ležia doma v trezore keďže nemôžeme poľovať tak nepotrebujeme kontrolné streľby a čuduj sa,do dnešného dňa nikto od nás nič nechcel ani sa viac neozval a to už máme nejaký ten rôčik flinty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off apple, 30.4.2015 o 11:37

ja vôbec neuvažujem o nejakých nájmoch , pokiaľ vôbec nejaké sú pre nelegálne existujúcu organizáciu a de facto pre tých istých súdruhov. a nehovorím o čistom zisku, ale o podvodne vylákaných peniazoch... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Baikal, 30.4.2015 o 11:34

apple, dnes o 10:36 tych pol miliona mozno by som ponizil o naklady na prenajom strelnice, nie kazda takato cinnost vsade je bezplatna takze vyratal si nejaku trzbu, ale podla mna to necini cisty zisk :-) to len pre ciastocne upresnenie tvojej uvahy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 241-280 z 305 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov