Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vlk dravý - poľovníci verzus ochranári - diskusia

autor: správca admin
pridané: 14.4.2015 21:24
Problematika ohľadom lovu vlka dravého, názory poľovníkov verzus snahy rôznych ochranárskych organizácií. Aký je váš názor, skúsenosti, realita?
počet zobrazení: 65 874
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 16.12.2015 o 19:54

Prosím ťa uveď mi odkiaľ máš údaj, že "..veľmi veľa ochranárov, možno i viac ako polovica, má prírodovedné vzdelanie.." Z akého zdroja čerpáš a čo je to podľa teba prírodovedné vzdelanie? Lebo medzi také patrí aj matematika, fyzika, mediamatika, chémia, antropológia, jadrová a subjadrová fyzika a množstvo iných s enviromentálnymi a biologickými vedami nesúvisiacich vedných disciplín. Apropo, vzdelanie nie je všetko, kompetentnosť rozhodovania nezávisí len od neho, ale pramení najmä zo skúseností a praxe v danej oblasti. Lesník alebo poľovník či pracovník TANAPu čerpajúci z priamych pozorovaní a praxe získanej v priebehu rokov týkajúcej sa vývoja populácie napr. medveďa má k téme určite povedať viac ako absolvent enviromentálneho manažmentu, ktorý videl medveďa zatiaľ len v učebnici. Keby toto kompetentní na SR pochopili tak v životnej úrovni atakujeme Švajčiarov. A zodpovednosť "ochranárov"? Nebuď smiešny, prakticky žiadna. Nemusia preukazovať odbornú spôsobilosť, skladať skúšky, niesť za svoje konanie pretavené v praxi a reálnom živote dôsledky. Tí akurát vedia vyplakávaním, mediálnym tlakom a demagógiou bez podloženia relevantným výskumom "vyboxovať" nejakú zlepenú novelu či rozhodnutie príslušného orgánu ochraňujúce predmet záujmu daného ochranárskeho spolku bez ohľadu na celkové dopady. Nevedia chrániť plošne, pripustiť zásah aj v podobe kvalifikovaného odstrelu, ktorý neznamená automaticky vždy len úbytok v populácii, ale sústredia sa na svoj predmet záujmu priam tunelovým videním znásobeným prídavnými klapkami na oči. Takto sa bezhlavo presadzovala a presadila ochrana kormorána, za ktorého odstrel sa neskôr z dôvodu jeho premnoženia muselo poľovníkom platiť, inač by rybári lovili ryby akurát tak vo vani a následky tejto "ochrany" poznať v zarybnenosti riek a rybníkov doteraz. A nepočul som, že by sa vyvodila konkrétna zodpovednosť za tento "erudovaný" nápad, ktorý napáchal určite viac škody ako chybný odstrel medveďa poľovníkom, ktorý mal väčšiu labu o 5cm a o 30kg väčšiu hmotnosť, začo je strelec sankcionovaný okamžite. A to uvádzam ten lepší príklad. "Ochranár" si presadí zákaz odstrelu alfa samcov u vlka dravého, pričom na druhej strane jedným dychom dodáva, že rozoznať alfa samca je v prírode prakticky nemožné. Ale z poľovníka by pytliaka spravil obratom, lebo každý väčší vlk bude z jeho pohľadu alfa samec a predsa poľovník má vedieť načo strieľa. V praxi je teda zodpovednosť vyvodzovaná len u poľovníkov, pretože tí tu prax aj reálne tvoria a pohybujú sa v nej. Na druhej strane nepoznám zákon trestajúci sankciami ľudskú hlúposť pri tvorbe neefektívnych a absolútne kontraproduktívnych opatrení, ktoré dokážu v rámci živenia svojho biznisu vyprodukovať niektorí "ochranári". Toľko k neseniu zodpovednosti a kompetentnosti pri tvorbe opatrení ovplyvňujúcich prax. Bohužiaľ, častokrát je však prax nastavená ľuďmi, ktorí v nej nikdy neboli. Ad absurdum.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 52

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 799 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on lorgarius, 19.12.2023 o 14:18

Reakcia na príspevok od peterD, 16.12.2023 o 15:34 :
to je take anglicke......asi preto ma WWF v Azii a Afrike mizernu povest. dufam, ze vypustia vlkov a medvede v skotskej vysocine a budu ich moct obdivovat aj doma. ved by im to vyrazne zdvihlo turisticky potencial. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kulti, 17.12.2023 o 10:32

Reakcia na príspevok od Lysec, 16.12.2023 o 22:09 :
Dobre napísané-ako sa my ľudia dáme ľahko nalákať na "vzdušné zámky". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 16.12.2023 o 22:09

Reakcia na príspevok od peterD, 16.12.2023 o 15:34 :
Tak som si klikol v Google na ponuky CK pre Kostariku .... ale o environturistike tam niet ani slova . Len hotely, more, pláže, exotika ...Žiadne pralesy či divé šelmy ...Takže zase len drísty dobre situovaného pána úzko zameraného na tzv."ochranu" prírody a natáčanie propagandistických dokumentov s touto tématikou ... Priznám sa mal som ho celkom rád...Už nemám ... Mal by sa radšej venovať veciam , ktorým rozumie ...A to isté by mu zrejme povedali aj Nóri, Švédi, Fíni, Rusi, Balkánci a vôbec všetci, ktorí doplácajú na následky realizovaných utopistických predstáv pseudodochranárov ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off Lysec, 15.12.2023 o 4:15

Reakcia na príspevok od lorgarius, 14.12.2023 o 8:56 :
Aj vo Švajčiarsku mútia vodu cez zneužívanie demokracie mestskí pseudoochranári .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lorgarius, 14.12.2023 o 8:56

Svajciarom sa vlk tiez prejedol - populaciu odhaduju na 240 jedincov. 32 jedincov planuju odlovit. lov vlka bol povoleny od 1 decembra do 31januara 2024 - 10ks bolo ulovenych. momentalne je lov pozastaveny, kvoli namietkam ochrancov prirody na sudoch.... odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 14.12.2023 o 8:14

My o vlku a vlk za dverami : Zimní odstřely jsou už zavedenou praxí kontroly místní populace vlků ve Švédsku a Norsku. Letos se k nim přidá i Finsko, které již považuje svou vlastní populaci vlků za dostatečně stabilizovanou a spíše přerůstající možnosti stabilní krajiny. Ochránci šelem z celé Evropy se proti tomu bouří. Švédští lovci už letos téměř dokázali naplnit svou kvótu, a to odstřel 27 vlků. V Norsku je momentálně v běhu plán na odstranění 51 vlků. Obnáší to praktickou likvidaci 60 % jejich stávající populace, prakticky tu budou zachovány jen tři rozmnožující se páry s mláďaty. A v přeshraničním součtu to znamená, že na území Švédska a Norska možná dohromady nezůstane víc než jen 4-6 rozmnožujících se vlčích párů. To Finsko má vlků na svém území více. Předloni se tu nacházelo v přibližně 28-30 smečkách 216-246 vlků, a počty těchto zvířat jsou momentálně na stoletém maximu. A proto je letos v plánu „početní regulace“ přibližně dvaceti zvířat, respektive likvidace 4 smeček. Vlci se přitom ve Finsku odstřelovali naposled před sedmi lety. Záměr, již schválený, pochopitelně jitří emoce. Skandinávské země totiž byly považovány za záruku zachování existence vlků v Evropě.(A to je Švédsko skoro 10 x väčšie ako Sloveńsko a žije u nich len 20 obyvateľov na km 2/ Nórsko a Fínsko sú asi 6 x väčšie ako my a na km2 tam žije len 14 , resp.15 ľudí..., nuž ale pre pseudoochranárskych hlupákov je Slovensko jedna "obrovská" a ľudoprázdna "divočina", 49 .500 km2 a 110 obyvateľov na km2) ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Lysec, 14.12.2023 o 8:01

Veľmi obratne vyjadrené : Situace vykreslovaná jednostranně lovci i ochránci vlků, je ale poněkud složitější, a největší nejasnosti se tu dlouhodobě pojí se dvěma základními informacemi. A to kolik vlků na území konkrétního skandinávského státu žije, a kolik by jich tu správně být mělo. Ve Švédsku se například nachází něco mezi 289-474 vlků. Rozptyl čísel vychází z toho, že meziročně se může početní stav populace navýšit až o 25 %, v závislosti na tom, jaká bude zima a kolik mladých na svět rodiče přivedou. Jen zlomek z těchto zvířat ale žije na území rezervací a v územích, kde jsou setrvale chráněni a kam lovci vůbec nesmí. Ani mimo tyto oblasti pak vlci oficiálně nesmí být loveni, pokud tedy opakovaně nepáchají škody na majetku lidí nebo jejich hospodářských zvířatech. Protože pak se jejich odstřel stává legálním řešením. V praxi se to ale dost těžko zajišťuje, vymáhá a kontroluje. A tak se s každou zimou populace švédských vlků sníží zhruba o třetinu až čtvrtinu.( A ako je to asi u nás ?. Zrejme aj v tomto ohľade za tými Švédmi zaostávame ....Či ???) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 13.12.2023 o 20:56

Tak uvidime, no…. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 13.12.2023 o 12:46

Reakcia na príspevok od mibe74, 12.12.2023 o 19:40 :
Obávam sa, že aj pán Taraba zacítil možnosť dostať sa k slušným peniažkom cez parazitujúce pseudoochranárske mimovládky ...Načo by inak napr. zahusťoval sieť - úplne zbytočných - zásahových tímov ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off mibe74, 12.12.2023 o 19:40

Pan Taraba este len teraz zacal, uvidime, ako sa to vyvinie dalej, ale to chce cas… ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 11.12.2023 o 17:51

Reakcia na príspevok od marekeram, 25.11.2023 o 18:18 :
Občianska neposlušnosť nie je stav keď si jeden či dvaja intelektuáli zmyslia niečo nedodržiavať. Občianskou neposlušnosťou je jav keď sprostý diktátorský predpis začne porušovať niekoľko tisícok občanov a ďalšie tisíce im to potichu schvaľujú .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mirosz, 8.12.2023 o 21:09

Hold už roky tvrdím ze treba k ochrane vlka a medveďa pristupovať presne ako k tejto ochrane pristupujú už desaťročia v starších členských krajinách nášho súčasného vzoru EU len mam dojem ze mame blbo nastavené niečo v génoch zažil som dobu na vecne časti nas vzor smerom na východ a po revolúcii ktokoľvek bol pri moci mal úžasnú potrebu cpat sa do prdele na vecne časi zase smerom na západ posledné roky este aj v hlbokom predklone a ak ste niekto čakali po voľbách veľkú otočku tak prajem pomalé triezvenie ( € ) hold su pre každého hlboko motivujúce a co sa týka medvedieho a vlčieho skanzenu či už u nas alebo v Rumunsku jedine ľudia z tých regiónov to môžu vyriešiť a vôbec nejdem špekulovať alebo navádzať ako hlavne rozumne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

správca MMasska, 7.12.2023 o 11:25

Reakcia na príspevok od Lysec, 7.12.2023 o 7:59 :
Ja úplne rozumiem ako to myslíte aj ako ste to chceli povedať, ale na plnú hubu to nechcú počuť už ani len poľovníci, lebo sa to nesmie. Tak to skúsime parafrazovat takto Jedná straka povedala druhej "revír ktorí ma problém s vlkom a medveďom by mal byť ihneď odobratý takým poľovníckom a pridelený tim ktorí tento problém vedia vyriešiť!" Ale keďže to je len stračí názor a vraj ten do neba nedoletí ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 7.12.2023 o 7:59

Reakcia na príspevok od rys2, 5.12.2023 o 23:06 :
No a Taraba to vyriešil. Vlk sa strieľať nebude , ale bude sa o tom diskutovať. A odkázal MPaRV, že aby si najprv urobilo poriadok s "obrovskými" škodami , ktoré spôsobuje raticová zver na poľných kultúrach. A keďže sa zrejme ( ako ten eštebák pred) ním obklopuje tými "správnymi" ľuďmi nemá mu kto pošepnúť, že hlavnou príčinou toho, že zver sa nevídane koncentruje v poliach je predovšetkým ich veľkoplošné a NEEKOLOGICKÉ "obhospodarovanie " ako aj vlk , pred ktorým raticová zver do polí uteká ....No a ako poznáme MPaRV tak vydá nejaké rozhodnutie, ktoré čarovným švihnutím donúti nás poľovníkov ( ktorí to robíme na 95 % ako hobby) urobiť aj nemožné .A tým nemožným je dosiahnuť za súčasného stavu tzv. poľnohospodárstva normované kmeňové stavy odstrelom....A karaváne ide ďalej .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off rys2, 5.12.2023 o 23:06

Davam hlas Lysec, dede, miso111, Wolhunter, zasluzia si ho, rozumiem im. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 5.12.2023 o 13:40

Reakcia na príspevok od dede, 5.12.2023 o 9:44 :
Nikoho na nič nenabádam. Ja len na základe kuloárnych informácií , (povedal by som hraničiacimi s takmer verejným tajomstvom ) konštatujem aký je asi veľmi pravdepodobný skutkový stav... Mimochodom keď zaviedli kontrolu ulovených vlkov št.ochranou prírody , tak istý (teraz už bývalý) riaditeľ správy NP a poľovník mi doslova povedal : "Čudujem sa, že načo to robia . Teraz sa to bude strieľať načierno , a to bude lepšie ?!".A len tak mimochodom , som BÝVALÝ profesionálny ochranár, a BÝVALÝ poľovnícky hospodár, ktorý sa však ani vtedy nebál povedať svoj vlastný názor. Takže tak pane ! Medzi pokrytcov ma nedostanete. To je zrejme Vaša parketa !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off dede, 5.12.2023 o 9:44

Reakcia na príspevok od Lysec, 4.12.2023 o 5:16 :
Naserem si do vlastného hniezda - p. Ing. J. Ď. alias Lysec - Vy, citujem Vás, ako poľovnícky hospodár ( predĺžená ruka zákona vo vzťahu ku št. správe Obv. úrad) , profesionýlny ochranár tu nabádate na páchanie TČ ???? Preštudujte si niektoré zákonné ústanovenia Tr. z. Zák. č. 300/2005 Z.Z. § 14, 15, 21 a následne TČ Proti živ. prostrediu od § - 300 po §- 310 TZ aby ste si vedel okvalifikovať čoho sa tu na verejnom fóre dopúšťate. Nemôžete sa čudovať ak Vás niekto regulérne natre na PZ za Vašu ,, prostorekosť - občiansku neposlušnosť ,, . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 4.12.2023 o 5:16

Reakcia na príspevok od miso111, 3.12.2023 o 16:31 :
Moja reakcia (ale kým problém bude existovať určite nie posledná) je nasledovná : ja sa ako profesionálny ochranár , lesník a poľovník pohybujem po Slovensku nie 20 , ale 48 rokov ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miso111, 3.12.2023 o 16:31

Reakcia na príspevok od Lysec, 3.12.2023 o 15:26 :
Posledná reakcia k tejto záležitosti. Čo som potreboval napísať, som napísal. Sú to fakty, nie fabulacie alebo domnienky. Viac ako 20 rokov sa pohybujem a lovím po celom Slovensku a vidím aká je situácia, preto komentáre o "strkaní hlavy do piesku" v mojom prípade považujem akurát za úsmevné. Viac k tomu nemám čo dodať! Prajem veľa zdaru, menej zášte a vymýšľania konšpirácií. Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 3.12.2023 o 15:26

Reakcia na príspevok od miso111, 3.12.2023 o 7:15 :
Vážim si tvoj názor , ale -bez urážky - : si zrejme len ďalší s hlavou v piesku (resp. vyznávajúci pravidlo - zatĺkať, zatĺkať a zatĺkať ).... Ešte je tiež možné , že nepôsobíš na zainteresovaných príliš spoľahlivým dojmom.... Navyše si príliš mladý na to, aby si mohol poznať aký bol skutočný vývoj od 80-rokov doteraz ... Opakujem : prosím bez urážky !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on WolfHunter, 3.12.2023 o 10:03

Reakcia na príspevok od Lysec, 2.12.2023 o 5:33 :
plne suhlasim s miso111 su to len konspiracie a jedna lastovicka leto nerobi...blbe je ze kde boli nasi funkcionari ked tu naozaj zopar idiotov ako lukac predsa len postupne dosiahlo zakaz...je nas masa ...mna vlk nezaujima mame tolko problemov v polovnictve inych podstatnejsich ako toto...ja som z vlka neurobil potkana...karta sa obracia tak ko sme boli bezmocny my ked sa budaj s kicom rozhodli ze just nebude preco teraz kricia ...dal by boh aby tarabovci dodrzali slovo...s vlkom sa nalady menia v celej eu len ta slovac musi byt dalej sprosta lebo nam z mesta z ba budu decka rozkazovat len preto ze je to in a trendy...chvilu som sa o to zaujimal dnes je to strata casu...blbcovi nevysvetlis ...dufam ze jednoho dna znova pojdem legalne na vlka a ked nepojdem nic sa nedeje...predsa jeden a posledny u nas sa mi podaril ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off miso111, 3.12.2023 o 7:15

Reakcia na príspevok od Lysec, 2.12.2023 o 5:49 :
Skúsenosti mám z veľkej časti Slovenska keďže ním niekoľko krát ročne prejdem a úspešne sa prepoľujem od západu na ďaleký východ. Od osemdesiatych rokov sa doba veľmi zmenila a aj ľudia. Dokonca aj na východe. A to už je čo povedať! Dnes sa dá vlk vpohode fotiť na mobil, nie profi zrkadlovkami. Kto si chcel vlka uloviť, tak ho ulovil. Ale drvivá väčšina chlapov dnes na neho kašle. Nehovorím...občas sa môže nájsť výnimka ale nie je to žiadne pravidlo! Takže môžem skonštatovať, že reči o prehnanej občianskej neposlušnosti sú len mlátenie prázdnej slamy... Vlk dravý - poľovníci verzus ochranári - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 3.12.2023 o 7:12

Reakcia na príspevok od miso111, 1.12.2023 o 6:10 :
Neviem kde si tieto skúsenosti získal, ale môžem potvrdiť, že v dobe keď sa vlk na severné Slovensko navracal ( okolo r.1980 ) tak na okraji areálu sme sa tiež o vlka potkýnali. Ale keď sa po pár rokoch a po vylovení koristi posunula populácia ďalej na západ , tak zrazu ako keby ho nebolo ...On tu ale bol a zostal ... Tiež je možné, že niekde dochádza vplyvom celoročného nelegálneho lovu k zvýšenej likvidácii alfa jedincov , čo vyvoláva rozpad sociálnej hierarchie svoriek a živelné párenie a množenie sa aj submisívnych vlkov, čo znamená naozaj ich premnožovanie .Teraz ide o to, čo stabilite svoriek viac škodí ? Celoročný nelegálny lov (aj v čase odchovu vĺčat), alebo legálny jesenný a zimný lov , keď sa uloví oveľa viac mladých a teda pre svorku nie tak dôležitých jedincov ? Na jedno by sme však zabúdať nemali : tým, že si strčíme hlavu do piesku žiadny problém nevyriešime... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Lysec, 2.12.2023 o 5:33

Reakcia na príspevok od WolfHunter, 30.11.2023 o 16:54 :
Takže tí čo v r.1989 na námestiach demonštrovali proti totalite boli podľa teba predsa len kontrarevolucionári ...?! Lebo podľa mňa lovec konajúci vedome proti totálne hlúpym predpisom nie je pytliak ,ale nespokojný a preto NEPOSLUŠNÝ občan....Vieš čo mi povedali už v r. 1987 moji kolegovia na Orave , keď som pred 16.septembrom pardońoval vlka ? Nuž, nič dôležité , len tak v dobrom som sa dozvedel, že som k.k.t ...Čo myslíš ? Mali pravdu ? A to bolo v dobe keď sa vlk ešte legálne lovil ... !Tu totiž nejde ani tak o to, či sa vlk môže či nemôže legálne loviť . Malo by nám ísť predovšetkým o to , či to vôbec vlkovi ako druhu prospieva, alebo škodí ...A môj názor je taký, že o škodlivosti súčasného stavcu niet pochýb...To by však bolo na dlhšie ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off miso111, 1.12.2023 o 6:10

Reakcia na príspevok od Lysec, 30.11.2023 o 2:57 :
Populácia vlka nie je vôbec preriedená. Na základe svojich skúseností môžem konštatovať, že z roka na rok rastie. Nikdy som nemal toľko možností vidieť, fotiť a filmovať vlka ako tohto roku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on WolfHunter, 30.11.2023 o 16:54

Reakcia na príspevok od Lysec, 30.11.2023 o 2:57 :
nesmierne si vas vazim a v mnohom s vami suhlasim ale nerobte z nas pytliakov...kazdy zodpoveda sam za seba a nikto normalny nebude riskovat koli vlkovi ze skonci so svojou zalubou... tri roky stacili na to aby si kompetentny uvedomili ze extrem ala budaj nie je a nemoze byt definitiva deje sa presne to co sa dialo nam ked sa vseci z tych par tisic co sa tvaria ako cela repubika vyskierali nad tym co dosiahli...bohuzial to bol vykrik do neznama a sucasna situacia v eu hlasa navrat sedliackeho rozumu...keby sa dialo co opisujete na dennom pretrase su medializovane pytliacky a neviem co este ...ja sa pytam naco je dobre malovat certa na stenu...nechajme novu vladu a kompetentnych konat ako slubili...vlka opet regulovat...aj za cenu kriku mimovladok ktore potrebuju dostat po parciach a priskrtit im kohutiky s prijmamy na nezmysli poodkryvat ako sa rozhadzovali peniaze...a hlavne nech pochopia ze ak nieco nesplna podmienky ako narodne parky bezzasahy tak sa k tomu bude pristupovat ako sa ma bez ohladu na to ze doteraz stacilo ze aktivisti chcu...ak je raz zula zula nebude z toho zlato len preto ze ja chcem...snad taraba nesklame ...eu nema co diktovat do problematiky vlka zachovali sme ho este skor ako vznikla a darilo sa mu a bude sa mu darit aj ked bude loveny a dal by boh aby bol loveny celoplosne lebo podla tych map prave tam, kde je najhojnejsi je stale nedotknutelny...sucasna ochrana potrebuje zreformovat prehodnotit a vtesnat do pravidiel ako vsade inde lebo toto na slovensky sposob akurat premnozilo medveda zlikvidovalo tisicky hektarov smera podporilo lykozruta komusi pomastilo vrecka a hlavne o diani na vidieku nech rozhoduje vidiek nie mestania ktory si z neho robia lunapark videl niekto aby sme v nakupnych strediskach diktovali dedinske tradišn?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Lysec, 30.11.2023 o 2:57

Reakcia na príspevok od rys2, 29.11.2023 o 22:31 :
Myslím, že Zepo (aj keď nie je poľovník) uvažuje celkom správne . Vychádzajúc z nálad ľudí na vidieku a kuloárnych informácií , v tejto časti roka už musí byť populácia vlka riadne preriedená .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off rys2, 29.11.2023 o 22:31

Reakcia na príspevok od zepo, 29.11.2023 o 16:34 :
Nie odstreli, ulovi so vsetkou uctou a polovnickou noblesou ! A odporucam sa pridrzat do bodky a pismena komentara schmetterling, Lysca, nie nepolovnickymi a nespravnym pohladom na danu vec, teda pri vsetkej ucte k Tebe ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zepo, 29.11.2023 o 16:34

Reakcia na príspevok od schmetterling, 29.11.2023 o 8:56 :
Lov na vlka je nie ako lov na bažanty a v súčastnosti pochybujem že sa šesťdesiat vlkov odstrelí za štyridsaťpäť dní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off schmetterling, 29.11.2023 o 8:56

Reakcia na príspevok od lorgarius, 28.11.2023 o 8:23 :
Aj tak je jeden aj pol mesiaca na odlovenie 60 ks vlkov viac ako dosť. Myslím si, že pri súčasnej populácii nebude problém oficiálne túto kvótu naplniť. A vo zvyšku komentára súhlasím s Lyscom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cita, 28.11.2023 o 14:30

Reakcia na príspevok od Lysec, 28.11.2023 o 13:40 :
Ano, přesně tak. Myslím i za pomoci vojáků jako honců. A prvého střelil právě on Aladár Kaliský ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 28.11.2023 o 13:43

Reakcia na príspevok od lorgarius, 28.11.2023 o 8:23 :
Ja bohužiaľ vidím rozdiel medzi oficiálnym povolením lovu a súčasný stavom len v tom, že legálne ulovený vlk sa môže považovať za trofej aj oficiálne ....Opakujem : bohužiaľ .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 28.11.2023 o 13:40

Reakcia na príspevok od cita, 27.11.2023 o 20:09 :
Starý otec dokonca organizoval veľké poľovačky na vlkov s veľkým počtom strelcov a honcov a s použitím vysielačiek .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on lorgarius, 28.11.2023 o 8:23

pani sa nam debata obracia zlym smerom. marekeram ma pravdu - vyhlaska este nenadobudla platnost, nespravne som napisal ze lov je uz povoleny. takze aj ked je kvota 60ks schvalena /s vynatymi regionmi kde sa lovit nadalej nebude moct/ legalne vlka na Slovensku este lovit nemozeme. vyhlaska ma vraj vstupit do platnosti niekedy zaciatkom decembra....no uvidime. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 28.11.2023 o 6:34

Reakcia na príspevok od marekeram, 27.11.2023 o 16:17 :
Čítajte po sebe Váš príspevok 25.11. 2023. Na zaklade čoho si tu dovolujete kriminalizovať a označovať poľovníkov za palchateľov - Pytliakov ? Na toto konštatovanie je na základe dokazov jedine polícia, prísl. Súd, v pr. Prísl. Obv. Les úrad. Tu zjavne vidno, že nerozumiete v čom je rozdiel medzi TČ a Pr. Keď dojdu argumenty tak začnem urážať a pod. To , čo ste sa od rodinných príslušníkov naučil to posúdiť a vyhodnotiť nieje možné, nakoľko v inej téme ako v tejto ste neprispel !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off cita, 27.11.2023 o 20:09

Reakcia na príspevok od marekeram, 27.11.2023 o 16:17 :
Aj Kaliského předek byl lovec vlků ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off marekeram, 27.11.2023 o 16:17

Reakcia na príspevok od dede, 25.11.2023 o 21:11 :
V zadaní príkladu som neprešiel od poľovníctva k dopravným predpisom. To ste si práve vymysleli. Prešiel som od skupiny ozbrojených občanov, ktorí nedokážu dodržiavať zákony a vyhlášky. To VY sám ste túto skupinu stotožnili s poľovníkmi, nie ja. Pretože ozbrojená skupina občanov, ktorí nedokážu dodržiavať zákony a vyhlášky nie je totožná s poľovníkmi, aj keď sa môže čiastočne prekrývať. Taká ozbrojená skupina sa nazýva PYTLIACI. A vôbec nemám ďaleko k poľovníctvu, pretože môj dedo aj otec boli poľovníkmi a čosi ma o tom naučili aj v teórii aj v praxi. Ale pytliačiť ma neučili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 27.11.2023 o 6:36

Reakcia na príspevok od marekeram, 25.11.2023 o 18:18 :
Môžeš sa aj potrhať , ale občianska neposlušnosť je jedným z fenoménov, ktorý posúval a posúva ľudstvo vpred . Keby nebolo občianskej neposlušnosti (voči právne určite veľmi dobre "zabetónovaným" diktatúram ) neboli by žiadne revolúcie ...Na počiatku každej revolúcie bola je a aj bude vždy OBČIANSKA NEPOSLUŠNOSŤ ....A ty si tu chýbal pár rokov práve preto, lebo tu za ŠTBlbudaja vládla pseudoochranárska DIKTATÚRA a bol si vlastne príslušníkom vládnucej vrstvy a tým pádom si nepotreboval nikoho oblbovať. Diktátor to zvládal aj za teba ...Diktatúrou ...A potom sa vopchal medzi Demokratov - a to im na vidieku vylámalo zuby ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off dede, 25.11.2023 o 21:11

Reakcia na príspevok od marekeram, 25.11.2023 o 18:18 :
Ked sa bavíme o zákone ( vyk. vyhláškach, ) treba si ho vedieť vysvetliť, pochopiť, mať právne vedimie a premietnuť do praxe. Keď ste prešiel v zadaní príkladu od poľovníctva ( čo je zrejme Vám cudzie ) do príkladu k dosiahnutiu vodičského oprávnenia príslušnej skupiny... xy... navštevujete ,, autoškolu " teda začínate od ničoho, učíte sa. Vy presadzujete názor, oponujete na základe akého vzdelania... len presadzujete názor ? Ja si myslím... a všetci sa... poserte... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

zobrazené 1-40 z 799 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM