Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

IWA OutdoorClassics 2015 - diskusia

autor: off Turbiak
pridané: 8.3.2015 17:57
Zopar fotiek z vystavy IWA v Norimbergu: odkaz
počet zobrazení: 3 509
počet hlasov: 10
okruh tém: stretnutia a akcie
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off bullystafford, 14.3.2015 o 13:45

vtip a dôvtip to teda má, to se musí nechat velebnosti...ale nechcel by som aby mi to cvaklo vecer v tichu na posede. Ja neviem ale elementarna logika hovori byt pri manipulacii so zbranou pri zmysloch za kazdych okolnosti a to by malo platit dalsich 100rokov a nie vymyslat system ako robit majitela mannlichera mentalne lenivym este aj v pripadoch aby nemusel uz vobec rozmyslat nad tym ci ma alebo nema naboj v komore, nie to este ci ma odistene, zaistene. To kam by sme dosli....tento system vidim napomocny len pre skutocne uvedomelych lovcov ktorym "zachrani" zivot v skutocne vynimocnych situaciach do ktorych by sa za inych okolnosti svojim pricinenim nikdy nedostali. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off tibor112, 13.3.2015 o 18:45

jarodt, 9.3.2015 o 21:35 s takou výbavou môžeš bez problémov prechádzať aj cez mladinu. odkaz 308 Winchester-zaujímave video,dede taká zbraň bude povinnou výbavou každého poľovníka nad 50r.ak na to pridu v poisťovniach... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 10.3.2015 o 22:58

Pandur1: tak to musela byŤ Cigánska z Kobe :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 10.3.2015 o 18:03

Mišo ale u nás cigánska za 5 ečiek je jak slonie ucho :-))))) a tam sa zmestila do kaiserky z lidla :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 10.3.2015 o 9:31

jarodt - nech zdochnem do zajtrajsieho rana ak toto co pisem nie je pravda....cca 5-6rokov dozadu som siel po lese s Tikkou a nieco za mnou cinklo - presne na kamienok, za sebou som na zemi nasiel svoj naboj so zbrane. Civel som jak prasa po prvej rane. Asi po minute mi doslo ze tym ze som bol polovackou unaveny prehadzoval zbran "nepolovnicky" po vojensky hlavnou nahor z pleca na plece sa mi musela posuvom po batohu najprv packova poistka odistit vpred - logicky a dalsim prehodenim na ine plece - opacnu stranu sa uz s lahkostou zaver otvoril a vyhodil naboj. Tikku som vsak nepredal. :o)))) U S202 sa mi toto stat nemoze ani náhodou hoc ju ponesiem akokolvek. Pravdepodobnost ze idem nejakym trnkovym krom alebo černicnakom tak ze sa mi v konkretnom kolmom uhle dostane do lucika "konar" o konkretnej sile - hrubke a mozno aj o minimalnej pruznosti aby dokazal po celej tejto pohybovej drahe cca 0,5cm v rovnakom nemennom uhle zatlaciť tento količek do maxima nad zaver je o 99.9% mizivejsia ako v mojom pripade s Tikkou....pre mna - ak uz odistim ukazovakom v priestore lučika je vzdy bezpecnejsie ked uz ho tam mam a je pri spušti...ako ked napinam na krku a pcham palec niekam do priestoru luciku a bojim sa ze sa ako prve dotknem jemnej spuste ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 10.3.2015 o 7:15

Pandur1: Keď chceš cigánsku za 5E stačí ísť na barsaký jarmek a kúpiť cigánsku na váhu sice možno ta Norimberská mala špecial príchuť IWA :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.3.2015 o 1:44

Jarodt nechcem sa s tebou hadat, ale 100% istota , ze sa nic neprdvidanehp nestane u zbrane pokial je zbran v ludskych rukach neexistuje. Ani pri poistke a ani pri handspanung. Ani pri blaser ani sauer a ani inej zbrani. A k tej rozpravke o konariku, ktory odistil sauer poistku, len tolko. No musel to byt velmi sikovny konarik lebo trafit presne ten gombicek v luciku spuste a este ho aj zatlacit primeranpu silou, celkom si to neviem dobre predstavit. Ta spust ma sice super chod a je nehlucna ale predsa len nejsku tu silu na jej stlacenie treba, nejaky ten odpor ma. Takze skor si myslim ze zlyhal ludsky faktorcako to ze sa nasiel taky konarik, aj ked teoreticky to mozne je a nastat to moze. Ale ludsky faktor moze zlyhat aj pri handspanung staci zabudnut system spustit alebo sa moze nieco stat pri naspanovanom systeme, vid video co dal308w. Ake situacie mozu nastat. No ale toto je cele je na inu debatu....a hlavne na nekonecnu..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 9.3.2015 o 23:00

308 Winchester - tá poistka funguje nad 1 promile... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on 308Winchester, 9.3.2015 o 22:54

Ďalší krok vpred: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jarodt, 9.3.2015 o 21:35

motaq, sú ľudia, ktorí sa chcú spoľahnúť na svoju zbraň nie na 99,99% ale na 100%. Je v tom matematický iba nepatrný rozdiel, ale v skutočnosti je to rozdiel medzi životom a smrťou. Ide o zdravie, bezpečnosť a ľudský život a tam neexistujú žiadne kompromisy. Nechcem riešiť a neustále kontrolovať poistku pri prechode nejakou mladinou, chcem sa na 100% spoľahnúť na svoju zbraň vždy, všade a za každých okolností. Uznávam, že niektorí ľudia môžu mať s handspanungom problém, v tom prípade však musia riešiť bezpečnosť. Guľu späť nevrátiš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 9.3.2015 o 21:32

chlapi, ale mne sa aj tak najviac pacila ciganska za 5 euro :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.3.2015 o 21:19

Jarodt stat sa moze, jeden pripad ale este nie je prax ale nahoda. Asi tak ako ked "trhalo" zavery na R93. Ja zase poznam ludi co s tou poistkou nemaju problem ani v hustinach... ale samozrenme je to kazdeho osobna vec co sa mu paci a co mu vyhovuje. Handspanung je dobra vec ak ti sedi a dokazes ho napnut. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 9.3.2015 o 21:07

brblos : Ta cena bola 95 734 € a bol tam napis PLEASE DONT'TOUCH :) odkaz za tu cenu sa da kupit cca 4kg zlata , cize k puske by ti mali dat este nejaku kilovu zlatu tehlu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 9.3.2015 o 21:02

To, či je poistka na 202 umiestnená šťastne, alebo nešťastne nerozhodujú naše pocity, ale prax, poznám prípad, keď pri prechode hustým porastom došlo (pravdepodobne zasunutím konára do lúčika) k samovoľnému odisteniu zbrane a výstrelu, chlapík bol v šoku ešte na druhý deň, do týždňa zbraň predal a kúpil R8 ... Dávam na zváženie, či poistka, ktorú úplne ľahko odistím kúsom konára je bezpečná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off brblos, 9.3.2015 o 19:25

Skúšal som na 404-ke poistku / handspannung na prevedení za viac ako 95.000 Eur , čístá katastrofa - neplynulý chod (zadrhávala sa pri napínaní v troch polohách) , ale možno že keď ju naplo viac ako 10.000 ľudí ,ku koncu výstavy už mohla chodiť dobre :))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off tibor112, 9.3.2015 o 19:18

tthunt, dnes o 16:11 SAUER bol na návšteve u našich susedov pozrieť stare dobré ZH-čky,a od nich tu poistku okopirovali,či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 9.3.2015 o 18:12

Ale tie vypchate kusy si vyfotil pekne.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 9.3.2015 o 17:56

Servus Milos , ano su to BCM-ka a medaily su z nejakej talianskej BR ligy..inak bolo tam strasne vela customov...by si slintal :D Ja som malo co fotil..nebolo casu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 9.3.2015 o 17:34

Turbiak: Palo, tie dve pusky ovesane medajlami, to boli tie talianske hnusne presne potvory BCM europearms, ze? Nevidim to dobre na mojom mobile. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 9.3.2015 o 16:56

Mne sa osobne 404 páči ale za najvydarenejšiu z rodiny Sauer aj tak považujme 202 Highland s ktorou som aj trošku odpoloval. S 101 bol absolútny nezmysel a 404 by potrebovala upraviť cenu. Pokial by som mal hodnotiť poistku na S 202 tak podla mna nemá chybu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 9.3.2015 o 16:44

A R8 v 338 lapua? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 9.3.2015 o 16:44

Čo hovoríte na Rigby v ľudových cenách, teda okolo 8 začína. Bola aj vystavená? The big game myslím.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.3.2015 o 16:26

poistka na S202 aj ked je v luciku, je bezpecna, a nepoznam pripad kedy bi si ju niekto samovolne ako sa to obcas prezentuje a ako som si to svojho casu pokial som nemal moznost si to dokladne vyskusat myslel aj ja. Jej umiestnenie je z pohladu ergonovie vinikajuce a jej chod hlucnost nema chybu. ale to je trosku od temy IWA. jedine co ma mrzi vo vztahu IWA a SAUER je to, ze nezobrali na vystavu aj 202 a nebola moznost priameho porovnania, no asi vedeli preco :-). Pre mna jednoznacne Sauer za posledne roky ci uz 101 alebo 404 urobil 2 nie velmi stastne kroky. Ale to ukaze buducnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tthunt, 9.3.2015 o 16:11

S202 ma poistku umiestnenu v luciku kde je samozrejme spust. V luciku poistka nema co hladat, do lucika patri len spust. Je to totalne nestandartne (podla mojho nazoru absolutne nestastne) riesenie..ale "proti gustu ziadny disputat" ako sa hovori :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off bullystafford, 9.3.2015 o 15:26

202 je najbezpecnejsia poistka ktorou mozem istit zbran v ciernociernej tme (to nie preto ze ju mam) a so zavretymi ocami aj ked sa zbran ma logicky zaistovat s pohladom na zbran s ktorou manipulujes a nehovorim aj o ziadnej hlucnosti - a prave uz len kvoli tejto poistke ostavam jednoznacne pri S202.... polemika o hlavniach co tu uvadzas nema chybu, pokracuj... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tthunt, 9.3.2015 o 14:34

S404ka sa nepacila ani mne. Je to "bastard" po rodicoch R8 a S202. S202 ma teda najhorsiu poistku zo vsetkych premiovych gulovnic (podla mna totalne zastarala a zle, nebezpecne riesena poistka) takze S404 je krok dopredu co sa tyka poistky jednoznacne. Co som si vsimol tak hlaven je uplne identicka s R8, tzn. ze hrubka 17mm. (S202 ma iba 15mm) tzn. ze presnost 404ky bude vyrovnanejsia v porovnani s S202. Puzdro zaveru bolo z hlinikovej zliatiny, ak by bolo ocelove puzdro, zbran s 60cm hlavnou ma zarucene okolo 4kg. Vystavene zbrane mali kratku 50cm hlaven a hlinikove puzdro, takze boli sikovne, lahucke. Zasobnik pretrcal zo zakladnych linii zbrane von, to sa mi nepacilo teda dost. Montaz spickova, nizucka. Tvar pazby spickovy. Spust spickova. Ale cena prestrelena a poriadne! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.3.2015 o 13:03

Jasne, ze kazdy mame na to iny nazor a kazdemu sa paci ine. Preto som vsade zdoraznil, ze je to moj nazor. To ze zadrhaval zaver pri posuve, ok moze byt ze bol suchy, aj ked ak idem na vystavu tak prezentujem zbrane tak aby som sa takymto nedostatkom vyhol. Ale zdvyh zaveru nema podla mna s tym ci bol zaver namazany alebo suchy nic spolocne. Ja som dost zastanca klasickeho zaveru aj ked priamotazny nijak neodsudzujem a netvrdim, ze by som si nedal povedat. Preto som sa celkom potesil ze niekto urobil este kratsi zdvih ako boli dotaraz, ale zial nestalo sa. Co sa tyka 202, zatial nikde neoznamili ukoncenie vyroby, myslim si ze ju tam nemali zamerne, jednak chceli masivne predstavit 404 a jednak, ale to je len moj dohad, nechceli ukazat, ze neurobili az taky velky krok vpred ako sa tvaria. Ale hovorim to je len moj nazor... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 9.3.2015 o 12:57

S tym chodom zaveru mas pravdu, v ziadnom pripade sa to neda porovnat k priamotaznemu, ale celkovo ten chod bol aj tym ovlpyvneny ze zaver bol SUCHY , cize ked tam bude normalna mastna vrstva bude to iny svet,,, medzera okolo hlavne sa mi pacila, skor sa mi nepaci ta malinka ako ma napr. Blaser na plastaoch ... ale tak vsetko je vec nazoru kazdy sme iny a mame ine poziadavky ,pacilo sa mi aj vyrazne lahsie natahovanie a spustanie spanungu v porovnani s Blaserom, ehm tak to ze sa 202 prestane vyrabat je len otazka casu..a to ze tam 202 jky neboli to len povrdzuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.3.2015 o 12:44

Turbiak, no k tomu Saueru, je toho viacej tak zacnem od pre mna najzavaznejsich veci. 1. zaver, v reklamnom vydeu sa prezentuje ako zaver z velmi nizkym zdvyhom, ktory sa priblizuje rychlostou moznosti prebitia priamotaznym zaverom. Tu ma sklamali lebo ten zdvih paky az taky nizky nie je, a to by nebolo vsetko ale paka mala dvojstupnovy chod pri zdvihani, najpr sa asi v 3/4 zastavila a bolo ju treba pretlacit do hornej polohy. Chod zaveru pri vysuvani, tie zbrane co som drzal v ruke a zamerne som si ich vyskusal asi 10 roznych, tak pri tychto vsetkych zaver dost zadrhaval. Takze zaver je prva vec, ktora ma sklamala. zasobnik, mal taku divnu volu pootacal sa ako keby mal v strede os a ked si zatlacil na predok alebo na zadok tak sa hojdal ako hojdacka na detskom ihrisku. Celkovy vzhlad zbrane sa mi nepacil, zlicovanie zeleza a pazby, hlavne v obleasti hlavne. Hlaven je sice volne ulozena a medzi hlavnou a pazbou je medzera, len bola trosku velka, nie na kancelarsky papier ale na pekne hruby karton. a v neposlednom rade cena zbrane. Dat takmer 3200 eur za prevedenie v plaste sa mi zda trosku prehnane. Jednoducho tato zbran mozno okrem spuste nema podla mna oproti Sauer 202 ziadne radikalne vylepsenie, naopak by som povedal, ze to co bolo dobre na 202 to dobabrali. Zaujimalo by ma preco nemali na stanku ziadne 202, okrem 3 ks ktore boli v luxusnom prevedeni s napisom nedotykat sa. Len 404 a 101. Pre ich dobro dufam len ze nemienia prestat vyrabat 202. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 9.3.2015 o 12:31

jáááj no a nekup to za tu cenu :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.3.2015 o 12:27

riso Coca Cola bola za 3.50 + 0.5 zaloha za flasu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 9.3.2015 o 12:27

ha aj tak nejlepšia bola cigánska za 5 ečiek a 0,5l cola za 3 ečka :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 9.3.2015 o 11:17

Vystava samotna je velmi narocna na cas a chodenie po nej , clovek nemoze ist len tak na slepo a pozerat naco natrafi , Ja som si vopred v mape vystaviska pooznacoval zhruba stanky a firmy co chcem vidiet - ale to asi kazdy , kedze tam bolo 1381 vystavovatelov :) .. clovek potrebuje minimalne dva dni po 8 hodin aby si tam pozrel aspon zakladne veci a premiove znacky,Ja som bol teraz po dvojrocnej prestavke a ozaj bolo co pozerat,kto tam este nebol vrelo odporucam ist ! idealne tak na plne 4 dni a aj to clovek nepozrie vsetky stanky...taky je to kolos,napriklad nepozrel som si ANI JEDENU halu z oblecenim a nozmi-nebol cas:).. povinnou vybavou je kufor na kolieskach do ktoreho hadzete katalogy a prezentacne veci... schvalne som to zvazil ked som dosiel domov - za dva dni sa mi nazbieralo 25 kg katalogov.. a ako pisem , to iba take zakladne veci a lepsie premiove firmy. Motaq : mas pravdu Sako Carbon bola fakt pecka, pacila sa mi aj 85Long Range a aj A7 Rougtech vyzerali fajn... Ale co som sklamany tak z toho noveho SWARA X5 ze robia iba 1/4 a 1/8 klikanie..nechapem preco nedali klasiku 1cm. PS: v com ta Sauer 404 sklamal ?? lebo mne sa velmi pacil , hlavne teda Synchro XT ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.3.2015 o 11:07

a este jedna vec, na ktoru sa ja osobne tesim. RWS by malo v 2-polovici roka zacat predavat aj ich nove strelivo so strelou HIT v kal .270 Win. IWA OutdoorClassics 2015 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.3.2015 o 11:05

Na IWE je vzdy co fotit. Par mojich postrehov k IWE a k novinkam a vystavovanym produktom. Najvacsim sklamanim celej IWA 2015 bol Sauer 404. Na to ako bola gulovnica prezentovana tak to v mojich ociach zdaleka nesplna ocakavane a pravdupovediac nepovazujem to za krok vpred. Ale aby sme neboli len pri sklamaniach. Velkym prekvapenim pre mna bolo v stanku DOCTER kde bol vystaveny novy model DOCTER V6. Co sa tyka optiky, skiel, zorneho pola ostrosti obrazu, farieb tak je to velmi vydarena optika ktora sa bez vacsich problemov dotahuje na spicku ako Swaro, Zeiss Kahles a bude velkou konkurenciou pre tioto znacky a to hlavne vdaka cene. Musim povedat, ze Docter V6 bolo pre mna jedno z najvacsich pozitivnych prekvapeni tohtorocnej vystavy. Velmi dobre na mna zaposobila aj dalsia optika a to Delta so svojim nadhankovym puskohladom 1-5.8x24, kde urobili model s HD sklami. Vynikajuce zorne pole, velmi dobry obraz. Je vidiet ze Delta nezaspala a stale napreduje. Zo zbrani zaujal model Sako 85 Carbon, s kanelovanou hlavnou a carbonovou pazbou. Tak lahku gulovnicu som snad v rukach este nevidel. Skoda len ze vyber kalibrov obmedzili len na niekolko americkych kalibrov ako 22-250, 243Win, 260Rem, 7-08, a 308Win. Taka 6.5x55 v tejto flinticke by mohla byt velmi zaujimava. Samozrejme na vystave bolo mnoho dalsich noviniek ako pazba Success v dreve od Blaser, a mnoho dalsich len to by bolo pisanie na niekolko stran. IWA OutdoorClassics 2015 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off heimdall, 9.3.2015 o 9:34

Výborné foto...vďaka za ne, škoda len (za seba teraz hovorím) že si nepofotil popri saku aj tikku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bullystafford, 9.3.2015 o 7:40

Bratm a ty si kde na fotke? Vsade len tvoja pazura :o)))..ale dik za foto presne take som chcel vidiet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov