Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Sauer 404 - diskusia

pridané: 2.2.2015 22:47
Možno ste to už zachytili viacerí, značka Sauer uvedie na trh ďalšiu zbraň z radu opakovacích guľovníc a to sauer 404. Aj keď praktické skúsenosti s ňou ešte asi nebudú v súčasnom čase žiadne, zakladám túto tému nato, aby sa tu postupne mohli pridávať dojmy a skúsenosti s uvedenou zbraňou.

ešte pár linkov:

stránka výrobcu: odkaz
brožúra sauer 404: odkaz
video produktu sauer 404: odkaz
počet zobrazení: 36 132
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Durell, 23.5.2015 o 21:24

No a kopa má tuším na vrchole nového kráľa - vitaj arnys101. No ak môžem poradiť neuražaj ZKK - veľa tých chlapov ťa môže strčiť do vrecka. A to, že si od Nitry a Fraňa máš za zadkom ešte nieje kvalifikácia. Ešte raz vitaj a skús to z lepšieho konca . :-)))

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-162 z 162 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Rempo, 3.2.2015 o 10:11

A už je to oficial aj na ich webe odkaz :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

on Stagstalker, 2.2.2015 o 23:00

Niečo čo uniklo som si o zbrani na internete prečítal. Mne sa páči, pár mojich postrehov- celkovo mi zbraň príde ako hybrid saueru 202, mauseru M03 a blaseru R93. Vidno to aj na zmenenom pažbení zbrane, má bližšie k mauseru, aspoň zadná časť. Páči sa mi možnosť nastavenia polohy spúšte, aj jej odporu navyše spôsobom, že človek presne vie, aký odpor spúšť v danom čase má. Páči sa mi aj praktický sauer "šrobovák" ukrytý v predpažbí, netreba extra nástroje na individualizáciu zbrane. Poistka prešla na klasický "handspannung", plus vidím v bezpečnosti, mínus v strate saueráckej "pohotovosti", čiže v tomto bode sú moje pocity zmiešané. Pribudol aj maglock, čo je tiež plus a v neposlednom rade aj odnímateľná hlava záveru, čo môže predchádzať zneužitiu zbrane. Rovnako novým systémom menenia hlavní už asi vyriešili zmenu nastrelenia zbrane po demontáži a opätovnej montáži hlavne. Mierne šla dole aj váha zbrane. Čo vnímam ako mínus: spôsob odmontovania predpažbia. Ak daný prístup nemá záslepku, môže sa predmetná dierka zanášať nečistotami. Taktiež nerozumiem celkom "šíne" určenej na montáž ďalekohľadu, najmä cene montáže (cca. 450 eur), toto riešenie sa mi nepáči, evidentne chcú monopol aj na montáže puškohľadov. Rovnako negatívne vnímam celkovú cenu zbrane (3500 eur classic, 2800 eur plast, 4000 eur vyššie triedy dreva), tu bude asi najlepšou odpoveďou následný dopyt trhu, mne príde premrštená. Podľa dostupných info taktiež nebude nový systém menenia hlavní na sauer 404 kompatibilný s hlavňami so sauer 202. (viem, že peniaze sú peniaze, ale na majiteľov sauer 202 myslieť mohli). Uvidím ako sa prejaví v praxi, ale v súčasnosti si ju viem predstaviť v skrini, istým spôsobom tento hybrid troch zbraní pláta dieru pre tých, čo sa nevedeli rozhodnúť ani pre jednu z radu mauser, blaser, sauer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

zobrazené 161-162 z 162 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM