Heming hunting
dnes je utorok,  19. marec 2024,  meniny má Jozef,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:52,  dnes západ slnka: 17:55
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Sauer 404 - diskusia

pridané: 2.2.2015 22:47
Možno ste to už zachytili viacerí, značka Sauer uvedie na trh ďalšiu zbraň z radu opakovacích guľovníc a to sauer 404. Aj keď praktické skúsenosti s ňou ešte asi nebudú v súčasnom čase žiadne, zakladám túto tému nato, aby sa tu postupne mohli pridávať dojmy a skúsenosti s uvedenou zbraňou.

ešte pár linkov:

stránka výrobcu: odkaz
brožúra sauer 404: odkaz
video produktu sauer 404: odkaz
počet zobrazení: 35 931
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Durell, 23.5.2015 o 21:24

No a kopa má tuším na vrchole nového kráľa - vitaj arnys101. No ak môžem poradiť neuražaj ZKK - veľa tých chlapov ťa môže strčiť do vrecka. A to, že si od Nitry a Fraňa máš za zadkom ešte nieje kvalifikácia. Ešte raz vitaj a skús to z lepšieho konca . :-)))

dať hlas príspevku | počet hlasov: 21

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 162 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mau53r, 31.1.2024 o 14:11

Tak uz je nastupca oficialne vonku. Sauer 505. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RomanV, 13.7.2017 o 12:59

Ano, zial je to s tou 404 pruser. Moja tento februar putovala priamo do Nemecka a vratila sa po skoro 4 mesiacoch s nasledovnym stanoviskom vyrobcu: "Zbran bola rozmontovana, znovu zmontovana, preskusana a vycistena. Vymeneni zapalnik a zasobnik." Osobne som ju vyskusal len v NR na strelnici, nakolko teraz v tomto obdobi polujem len s Markel K3, tak uvidime od septembra na ostro. Dufam, ze uz nesklame ... Moj problem opisany nizsie v diskusii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 11.7.2017 o 21:44

Kamos ma s202 a tiez som videl na vlastne oci ako neodpalil naboj (lapua) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shark2, 17.6.2017 o 8:11

S404 viac pripadov zlyhavania a pri vybere dalsej zbrane som tuto pusku aj po osahani neriesil. s S202 som spokojny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Rio7, 16.6.2017 o 10:04

Sklamanie z poistky foto 2. Sauer 404 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Rio7, 16.6.2017 o 10:03

Zdravím, aj ja mám Sauer 404 Synchro XT 30-06. Zbran mi po mesiaci 2 krát neodpálila fabričný náboj od RWS. Ževraj na Iwe Sauer oficiálne priznal chybu úderníkov a budú sa bezplatne vymienať. Stále na nový úderník ale čakám. Ale najväčšia sranda je že včera pri polovačke mi nešla zbraň odistiť a celá poistka sa mi rozsypala. S tej zbrane začínam byť čím Ďalej tým viac zúfalý. Prikladám fotku poistky ...Zo zbrane som vystrelil 40x. 10x na strelnici. 30x na polovačkách. Stoho 2x mi nevystrelilo na líšku (naštastie iba na líšku) 1x na lanštiaka. Ešte že počas poplatkového lovu v Maďarsku zbraň fungovala. V septembri sa chystám na jeleňa do Maďarska a riskovať že mi to zasa neodpáli už viac nechcem. Názor si spravte sami, ja tvrdím že kvôli 404 nemali potopiť 202jky niet na ne ... Sauer 404 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off lovec84, 12.4.2017 o 20:39

Najkorej by som skusil Frana v Nitre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gm95, 11.4.2017 o 18:26

Zdravím... známy zhána novú S 404 ale v celopažbe. Nevietenáhodou kde by sa dalo o nej niečo zistiť ? aspoň dodaciu dobu.. diky moc ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 6.1.2017 o 17:08

Ja mám pažbu profesional Suces tam bude tiež asi pes zakopaný, že mi to tak nesedí na spoločnú pri klasike by to asi šlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milovec, 5.1.2017 o 19:30

Durell skús pri streľbe na spoločnej poľovačke nasledovný postup a možno zmeníš názor na R8: vidím beží diviak dvíham zbraň do pleca a zároveň protipohybom palca napínam handspanung. Chce to trochu cviku ale v tej chvíli ani necítiš odpor, pretože ľavou rukou pri priťahovaní predpažbia napomáhaš palcu a nemusíš nijak meniť úchop pre vynaloženie sily na palec. fanda aj tak nechápeš...keď si slabo zaviažeš šnúrku na topánke je to chyba topánky keď sa Ti rozviaže????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off fanda, 3.1.2017 o 17:01

Chápu velmi dobře a zjišťuju, že ta bezpečnost zbraní, začíná být těžce kontraproduktivní, když to někomu nevystřelí, tak s tím začne ve stresu rumplovat a průser je na světě. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off xxxxx, 2.1.2017 o 22:02

fanda ty nechápeš, že? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 2.1.2017 o 19:56

Jj..to mi sem tam spravila moja Tikka Master....ale s tym rozdielom ze aj vystrelila ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 2.1.2017 o 18:02

To se dá skousnout u flinty za 800E ale ne za 3000E tam už by snad kvalita měla být jinde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 2.1.2017 o 14:57

Ono vsetko sa da prekusnut...ale nahoda je svina..cize ak by sa mi to malo stat co i len jediny krat ale napr na poplatkovom love jelena ktoreho takto prazdnym "cvaknutim" zradim tak....dakujem pekne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 2.1.2017 o 0:39

Vyskúšal som svoju R8 aj na spoločnú a definitívne bude len na individualny lov. S202 je na spoločnú pre mňa lepšie riešená. Odisťujem tesne pred výstrelom bez nutnosti prehmatu rovno v pleci. Ručné napínanie na toto nieje dobré. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mito1, 1.1.2017 o 21:35

No toto panom v ,,sauer'' ubziklo..... hlavne ze testovali zbran , ktoru najprv nechali zamrznut a potom s nou strielali..... to sa asi realne nikomu nestane, aj ked 404 ka je odolna aj voci tomu.... aj ked za optimalnych podmienok dost casto nevystreli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Stagstalker, 1.1.2017 o 19:30

Pri S202 sa mi to uz tiez stalo, avsak len pri zlom resp.neuplnom dovreti kluky pocas rychleho prebitia pocas polovacky(chybali 3-4mm). Po stlaceni spuste najprv dovrelo zaver, ale zapalnik uz nemal dostatocnu energiu na odpalenie naboja a len sa jemne otlacil na zapalku,ktoru vsak uz nevladal iniciovat(predpokladam, ze sa mi stalo to, co technicky popisuje aj xxxxx vo svojom prispevku). Pri zaistenej zbrani ma zaver S202 taktiez minimalnu pohybovu volu cca.1-2mm, cize klukou sa trosku pohnut da, ale ak odistim zbran, zatial odpalila vzdy. Naopak, pokial kluka nie je dobre dovreta, napr.ze chyba do uplneho dovretia 3-4mm(cize vacsia vola ako je pri zaistenej zbrani), zbran ani zaistit nejde a treba najprv poriadne dovriet kluku zaveru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off balanda, 1.1.2017 o 18:30

M03 má záver blokovaný proti nechcenému pootvoreniu takže nejaká nedovreta kluka pri natahovani udernika nehrozí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mito1, 1.1.2017 o 18:16

No a u 404 ky je ten problem , ze pri neaktivovanom handspanungu sa ti zaver pootoci bez problemov a bez toho aby si o tom vedel.... cista katastrofa. 202 ma daleko lepsi system tam ked je zaistena pusku zaver da ani nepohne a vybavene... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 1.1.2017 o 15:32

mal som dve M03ky, ale podobný "problém" som nezaznamenal..jednoducho pri neaktivovanom handspanungu záver nepootočíš do takej úrovne aby došlo k zlyhavke po prípadnom natiahnutí a odpálení....a za ďalšie toto nemá nič spoločné s handspanungom alebo s poistkou..jednoducho pri nedovretom závere ti záchyt úderníku narazí skôr o "cocking ramp" po ktorej za "zvezie" a zápalník sa o zápalku len oprie, ale nenarazí do nej......a R8 to má vyriešené tiež geniálne ..."nedovrieš-nevystrelíš"..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off fanda, 1.1.2017 o 12:54

A to se tu bavíte o flintách řádově v ceně 2.500E spíše víc ať už jdou s tou bezpečností víte kam co je mě platné, že má flinta sto bezpečnostních prvků, když v rozhodujícím okamžiku nevystřelí. Osobně preferuji taky 202 sauer pojistka je asi nejlíp řešená. V současné době mám sice mannlicher luxus, ale objektivně musím uznat, že pojistku má lepší sauer 202. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 1.1.2017 o 12:16

Obdobné sa mi stáva s R8 zatial len na strelnici, ale . Asi som razantne nedotlačil zaver a bol zlyhač, opakované dovretie a odpálil . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tthunt, 31.12.2016 o 21:51

Podobne sa sprava aj mauser m03 pri nedotlacenej kluke uzaveru.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 30.12.2016 o 21:33

Mito1- presne ten problem som mal s mannlicher SM12. Puska pekna aj dobre sedela ale, na chlp presne ten problem ako uvadzas aj ty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mito1, 30.12.2016 o 20:42

Zdravim vsetkych, Pridam svoju skusenost so 404kou. Kupena 8/2016 prevedenie synchro XT , kaliber 30-06, nastrelil som ju na Lapua mega 12g Co sa tyka ergonomiky, rozmerov a celkoveho pocitu s polovania s nou, skutocne nie je co vytknut. Len pre doplnenie mam sauer 202 aj 303. Polujem skutocne vela a za cca 4 mesiace som strelil asi 70ks zveri. Co sa tyka presnosti, spuste atd... nie je co vytknut ALE.... Problem z mojho pohladu a to obrovsky je zaver 404 ky.!!!! Zaver sa pri noseni VELMI LAHKO odchyli 2-3 mm a to je kamen urazu. Ak natiahnete handspanung a potiahne kohutik , puska nevystreli!!!! Ano jasne ze koli bezpecnosti je to v poriadku ale... konstrukcne to nie je v poriadku. Ak je to bezpecnostny prvok ok, ale v takom pripade ak nie je puska ,,natiahnuta" by sa zaver nemal ani pohnut , tak je to na Blaseri. Ak chceli konstrukteri v Saueri aby sa zaver mohol odchylit aj pri ,,nebatiahnutej" zbrani ok, ale potom by som ocakaval, ze pri odchylenom zavere nepojde puska ,,natiahnut" co by donutilo uzivatela ,aby dotlacil zaver a az potom zbran ,,natiahol" V mojom pripade je nemozne ,aby som pred kazdou ranou skusal ,ci je zaver dotlaceny, na to si urcite nezvyknem, puska mi cca 80 ranach nevystrelila asi 9-10x !!!!!!!!!! Tak ze pusku chcem vratit resp vymenit u predajcu za 202 . Bol som mu to ukazat a uznal ze to nie je ok.... Tolko moja skusenost so 404kou, velmi som sa na nu tesil ,ale som z nej VELMI sklamany. Tu fakt ,,soudruzi z NDR nekde udelali chybu'' neverim ze to takto vymysleli umyselne. Pekny vecer ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off bullystafford, 27.10.2016 o 15:17

S202jagdmatch308W, GTI9,3x62 a Forest308W :o)))) tuto poistku beriem ako prim pretoze si viem overit ci je zbran odistena - zaistena aj so zatvorenymi ocami a aby sa odistila sama nejakym inym sposobom je vec nadprirodzenych síl ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 27.10.2016 o 15:04

Je to o tom čo a ako komu pasuje. Mne osobne 202 pasuje, preto mam 3 kúsky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimbus, 26.10.2016 o 21:47

to Cagi: Ja mám Sauer 202 v prevedení Elegance 6,5x55se, Highland 8x57 a Synchro XC - .308Win a to len a len kvôli poistke. Patrím do tej druhej kategórie a na rôzne vylepšenia si akosi neviem zvyknúť... :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Josse, 26.10.2016 o 10:24

Jak je to s váhou 404? Katalogová váha 3,2-3,3kg se mi zdá na nošení celkem dost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 5.4.2016 o 21:31

No aby som to este trochu zamotal...Kazda liska svoj chvost chvali a urobim tak aj ja. Nevidel so v tejto cenovej kategorii krajsie prevedenu flinticku ako je 202 Elegance. Je to naozaj elegantna,ergonimicka a stihla puska,radost ju mat. Ale ta chybicka krasy ktora tam je mi velmi vadi. Za ten svet si ani po rokoch neviem zvyknut na tu poistku. Jednoducho to nejde. Ako to niekde pisal myslim ze Bleiker, tu poistku si bud zamilujes, alebo si na nu nikdy nezvyknes. Bohuzial patrim do tej druhej skupiny. A to ma velmi stve. Preto clovek snori, pozera, spekuluje kde co nove uzrie svetlo sveta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Kely, 5.4.2016 o 17:29

Cagi, Durell s tou 202jkou s Vami maximalne súhlasím. Roman, fakt zaujímavý príspevok, klobúk dole. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RomanV, 5.4.2016 o 14:27

Cagi: pre pracovne vytazenie sa priznam som este zaruku neuplatnil, zatial som to s panmi z NR iba telefonicky konzultoval a samozrejme ma ocakavaju :-) Dlzka hlavne na vzdialenosti a ucel ktory potrebujem, je pre mna OK. Ano, R8 success je vyborna pazba, proste na mna tam bolo vela plastu a nedokonalosti za tu cenu, co som uz opisal nizsie. Nechcem pisat dalsi komentar panovi Trhurzovi, tak to picnem sem: plnenie zasobnika cez priestor zaveru pri R8 je z mojho pohladu taktiez nie med lizat, uz len samotna konstrukcia priamotazneho zaveru utapa tento priestor a tak ladovanie nabojov tymto sposobom je nekomfortne a pri spolocnych polovackach neprakticke. Cenu R8 tvori hlavne marketing a potom samotny zbran. Cim netvrdim, ze 404 je lepsia, ved sam som napisal niekolko negativ, ktore v danom momenta smerovali na rozbite pusky o najblizsi strom. Len som dal svoje subjektivne nazory k tejto teme... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tthunt, 5.4.2016 o 14:21

RomanV odporucil by som posilnovat palec :-) A pravda je ze "Handspannug" na Fabarm IRIS je tuhsi ako na R8cke ale aj cena je neporovnatelna.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off RomanV, 5.4.2016 o 14:16

pan Thurza, nezmysly a zavadzanie?? Ospravedlnujem sa za zle vyjadrenie, ktore upravujem: ked chcem mat nahradny zasobnik na R8 pri spolocnej polovacke musim si ho zadovazit spolu so spustovym mechanizmom, nakolko sa inak ani neda a teda je v cene 418 EUR. Vysledok je pan Thurza rovnaky, ked chcete mat nahradny zasobnik, musite investovat cca 500 EUR co je nepomerne viac ako pri 404. Alebo sa mylim?? Takze nabuduce dva krat citajte a potom prosim piste. Ohladne palca a nechta ste nepochopili, lebo ste necitali aj starsie prispevky, kedy ja na mojej skusenosti pisem, ze odistenie pri R8 je namahavajsie ako pri 404. A to nebudem porovnavat s tymi vasimi spanielskymi fabarmami, co predavate :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tthunt, 5.4.2016 o 13:54

Musim zareagovat na RomanV ohladom R8cky, pise nezmysly alebo zamerne zavadza. Absolutny nezmysel je ze zasobnik na R8 stoji cca 500Eur. PLastovy zasobnik stoji 73Eur. Spustovy mechanizmu stoji 345,-. A ked uz chcem mat na spolocnej polovacke nahradny zasobnik naplneny s nabojmi pre pripad ze mi 5 ran nestaci a chcem dalsich 5 tak predsa nebudem menit iba plastovy zasobnik ale vymenim cely spustovy mechanizmus vratane plneho zasobnika a je to otazka par sekund...Plastovy zasobnik sa zasuva do spustoveho mechanizmu prazdny a potom sa donho vkladaju naboje a ide to uplne lahko a pohodlne, neda sa to porovnat s vacsinou plechovych zasobnikov alebo schranok..a co sa tyka palca a nechta, to som nepochopil. Ale prebijanie tohto typu pazby a strelbu si treba nacvicit ako sa hovori trening robi majstra.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Durell, 5.4.2016 o 13:31

R8 ohodnotím až koncom roka keď ju obnosím do revíru. S404 som mal v rukách len v Nitre . To napínanie aj mne prišlo u 404 komfortnejšie aj s menšou silou. 58 alebo 60 cm je asi zanedbatelný rozdiel. Výhoda R8 je v celkovej dlžke pri 65 cm hlavni . Spúšť je jemnučká u oboch a u 404 plne nastavitelná čo sa ergonomie tíka. Na R8 ma presvedčil len Kaliber 6,5-284 - mesiac po tom ako som objednal R8 dostal ponuku na S404 v tom istom kalibri - Nemal som volbu , teraz by to už bolo ťažšie rozhodovanie. Priamoťah som prekusol, ta dlžka by bol dosť argument. Ak by som si mal nechať len jednu zbraň , zatial by to bola S 202 - Jak tá baba "do koča aj do voza". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 5.4.2016 o 10:54

Zaujimavy prispevok RomanV. Prave R8 v tomto prevedeni ma velmi oslovila, ta PS pazba mi sadla do ruky ako uliata.Je to urcite prepracovanejsie ako Synchro XT. To co ma ale na R8 odradzalo bolo prave prilis vela plastu aj tam kde by som to necakal a ako citam, ma to svoje muchy. NA 404 ma zatial odradzala absencia 60cm hlavni v stadardnych kalibroch, tie Tvoje skusenosti su trosku zarazajuce. Uplatnil si si zaruku? Ako s dopadol? Akokolvek, ako sa na to pozeram, tak sa na to pozeram, stara dobra 202jka...nech len este dlho a dobre sluzi:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off RomanV, 5.4.2016 o 10:02

Zdar, pisal som tak dlho recenziu, ze ma to dalo do stavu offline a teda mi ju neulozilo, co ma samozrejme na... Akokolvek, co napisem, je na zaklade osobneho vlastnictva oboch zbrani a teda R8 ako aj 404 a teda sa jedna o subjektivno - objektivnu recenziu nie zalozenu na jednom zobrani do ruky na vystave ci v predajni. Prvu menovanu som predal nakolko mi po praktickej casti v reviri nesedela a to som mal verziu profi success, kam kuknem sami plast, tazkopadne vkladanie nabojov do zasobnika, chod spuste a poistky oproti 404 je tazsie, po spolocnej polovacke mi islo utrhnut lozko palce od nechtu pri R8. Cudlik na poistke pri 404 je pri zaistovanie nie odistovanie a samotny chod je kultivovany a vobec nie hlucny. Ak chcete pouzivat R8 na spolocne polovacka na ciernu ("revolucny" priamotiazny zaver), tak si treba kupit este jeden zasobnik ktory stoji cca 500 E, pri 404 cca 100 E. Uz ked sa cez to prenesiem, tak samotne vkladanie plastoveho zasobnika s dvoma "kolickami" je v blaseri naozaj osemetne, ked nie vzdy kolicky sadnut ako maju resp treba po tom riadne tresnut. Iste vymena hlavne je pri R8 viac simple, ale kolko krat vymienate za rok ci zivot hlavne?? Majetnejsi z nas maju aj tak pre kazdy typ lovu osve zbran. Ano, 404 ma istu volu zaveru pri zaistenom rezime, dva krat mi dokonca nevystrelil naboj (RWS dve ine serie, zapalka bola tuknuta ale nie dostatocne), taktiez pri zlom zalozeni naboja do zasobnika a naslednom rychlom prebijani sa naboj zprieci. No proste na rozbitie zbrane ked sa vam to stane na spolocnej polovacke ako mne a to oboje nedokonalosti za sebou a teda ze najprv vam to nevystreli a pri rychlom prebiti sa vam este naboj sekne :D (pri adrenaline nerozmyslate, ze tam ponechate ten naboj 5 min atd, ani neviete co sa stalo...) A to som mal za ostatny rok dve TOP komercne dostupne polovne zbrane na nasom trhu v celkovej hodnote noveho auta :D Ktoru si vybrat?? ako so zenou, hovno viete kym ju nemate doma a neodzijete si to s nou a nestrpite jej maniere :D Horsie je ze pri zene si mozte zaruku uplatnovat akurat pri pive s kamaratmi. Ak ma niekto nejake doplnujuce otazky sem s nimi. ak by bol dopyt, viem doplnit fotky oboch zbrani a to aj spolu dokonca aj tej nabojnice. Ked spravim video ako sa naboje zpriecia tak predajcov picne, ale ano, ja viem, treba cely zasobnik pobuchat aby boli zapalky na stene zasobnika. Az na to ze som to nerobil ani pri ZKK aj ked ma schranku a stoji o nieco menej, ze?? Vopred dakujem za kultivovane reakcie a komenty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

off Kely, 31.3.2016 o 21:10

K tej poistke na S202jke v tom Ti dávam maximálne ZA. Ako si napísal, s protitlakom to bezhlučne odistíš. Ako som už napísal, ten gombík na hitspanungu mi osobne prekáža, a v minulých komentároch som aj uviedol prečo, ale jednu vec nepochopím, prečo to nespravili ako u Blasera? Asi táto otázka zostane medzi nami nezodpovedaná. Vlastnil som blasera K770 v kalibri 6,5x65R, tam naťahovanie fantastické, príde mi to tak, že pri S 404 chceli napodobniť princíp R8, a podľa mňa, s tým Sauer kazí meno, lebo stráca jedinečnosť. Ešte raz páni, to je moja mienka o 404ke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 1-40 z 162 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Poľovníctvo TEREM