Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poplatkové spoločné/individuálne poľovačky. Skúsenosti a referencie z konkrétnych poľovačiek. - diskusia

pridané: 27.11.2014 11:39

Určite bude zaujímať veľa poľovníkov organizácia a priebeh spoločných poplatkových poľovačiek v konkrétnych PS. Servis, spokojnosť, nespokojnosť a vlastne referencie z týchto poľovačiek. Minule som čítal podobnú diskusiu. Bola zaujímavá, ale akosi sa niekomu nepozdávala, tak zmizla :-( Čo vy na to ??

počet zobrazení: 12 309
počet hlasov: 5
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off rado100, 28.11.2014 o 20:04

Tak ako väčšina činností tak aj poľovníctvo je z veľkej časti komerčná záležitosť tak že poplatková spoločná poľovačka je služba pre poľovníkov ktorí si ju zaplatia. Podľa mňa je úplne normálne ak ľudia zúčastnený na takýchto poľovačkách dajú recenziu na daný subjekt ktorí túto službu poskytol. Je to to isté ako recenzie na eschopy, firmy a podobne. Recenzia by mala byť vecná, adresná ale nie urážlivá.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 16

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mibe74, 15.4.2022 o 20:34

Jasne, dik za info, pozeram teraz moznosti poplatkoveho lovu… ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 15.4.2022 o 17:10

Reakcia na príspevok od mibe74, 15.4.2022 o 17:01 :
Nazdar. Skúsenosť nemám, ale ak som správne našiel, tak výmera je do 60 ha..to musí byť zážitok polovať na takom "kúsku". Pozri si poľovačku v Dudíne, nebudeš banovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 15.4.2022 o 17:01

Chcel by som sa spytat, ci tu ma niekto skusenosti so zvernicou Vinodol s poplatkovou polovackou. Odpiste kludne aj do posty. Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 1.3.2020 o 8:01

Reakcia na príspevok od pepies, 1.3.2020 o 5:59 :
Ahoj ... pepis... chodíme tam krížom krážom..prepelice vlk sakal srnec ... zagubica.. backin petrovič.. selenca.. zlatibor ... a mnoho iných čo neviem ani ako sa poriadne menuju.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 1.3.2020 o 5:59

Reakcia na príspevok od posed33, 29.2.2020 o 15:52 :
Mišol ty aj žiješ kam chodíš do Srbska? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 29.2.2020 o 15:52

Reakcia na príspevok od lukas01315, 23.2.2020 o 14:05 :
Lukáš... mi chodíme do čiech alebo srbsko ... max. Spokojnosť pokiaľ chceš srnca na slovensku tak si budeš musieť trochu priplatiť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lukas01315, 23.2.2020 o 14:05

Reakcia na príspevok od laco11, 22.2.2020 o 20:33 :
Nemám namysli hneď teraz ale za chvíľku sú srnci jelene daniele diviaky... Ja len ci náhodou niekto nemá nejaké známosti v okolí PD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laco11, 22.2.2020 o 20:33

Reakcia na príspevok od lukas01315, 21.2.2020 o 23:34 :
a na ČO by si chcel v tomto termíne poľovať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lukas01315, 21.2.2020 o 23:34

Viete niekto o nejakej poľovačke v okolí PD? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 300WinMagGeco, 1.3.2019 o 16:51

Ake ceny dávate hostom za poplatkovy lov jelena rovnake ako statne lesy ? Alebocca o kolko percent nizsie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 16.2.2018 o 19:50

Nazdar nečlenovia ... od zajtra do stredy lyžujem ... a v stredu odchádzame ČESKO SLOVENSKA partia 5 ľudí do srbska na vlkov ... lovu zdar ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off MAUSER-M03, 13.12.2017 o 14:55

tanak-super dakujeme za ponuku aj takto sa dá zvydiťelnit revýr ktorý ked nemá vlastnu internetovu stranku tak ho ludia len ťažko objavia.Máte aj stanovený cennik alebo všetko je vecou dohody? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maros17, 13.12.2017 o 11:08

Ja som tiež odkázaný na poplatkovú poľovačku a bol by som rád keby sa vyjadrili skúsenosti či už s dobrými alebo zlými. Pri zlých skúsenostiach PZ netreba uvádzať, a tým dobrým PZ sa určite poteším, v budúcnosti možno vyskúšam a podelím sa s mojimi skúsenosťami :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAUSER-M03, 13.12.2017 o 9:21

Bolo by dobre keby tu napísali ľudia ktorí môžu ponúknuť poplatkovú poľovačku v ich revíry lebo je veľa dobrých revírov o ktorých sa nevie a je to škoda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ypsilon, 13.12.2017 o 8:34

Ja viem že je, aj som tam písal, ale ostalo ticho. Poprosím vaše skúsenosti a odporúčania do pošty, vďaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 13.12.2017 o 7:50

Y, takato tema tu uz je odkaz- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off milos1milos, 13.12.2017 o 7:41

Y.... popísať môžem keď prídem poobede domov ale združenia nechcem menovať lebo v tych združeniach sú aj dobrý POĽOVNÍCI ktorý za to nemôžu že tam majú chrapuňov alebo chrapuňa.... pokiaľ si v združení tak vieš ako to tam medzi vami funguje... a nerád by som sa dotkol staršiej generácie ktorý ja nazývam darmožrači lebo aj medzi nimi sú ešte dobrý a aktívni POĽOVNÍCI.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ypsilon, 13.12.2017 o 6:51

Ahojme, bolo by dobré napísať konkrétne združenia a aj prípady s čím sa človek stretol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hunter92, 13.12.2017 o 0:43

MAUSER-M03 vies mi v skratke popísať ako prebiehala poplatkova poľovačka v tvojom pripade? prípadne kde si bol presne ci vies odporučiť niečo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 12.12.2017 o 20:08

Áno...pri niektorých organizačných poplatkov prídeš na to že cena ulovenia zvery je menšia ako samotné poplatky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAUSER-M03, 12.12.2017 o 17:14

Presne keď si niekdo pozrie len odstrelovy poplatok a zabudne sa pozrieť na ostatne poplatky môže byt neskor prekvapený vysokou cenou práve z dôvodu organizačných poplatkov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 12.12.2017 o 17:02

A časom prídeš aj na to ... že kde ti ho dajú streliť zadarmo tak konečnom dôsledku ťa to príde drahšie ako keď si ho zaplatíš...krmiť celu družinu zbojníkov celý víkend tiež niečo stojí . .. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off milos1milos, 12.12.2017 o 16:57

MAUSER presne si to napísal . ....zalezi na akých ľudí naraziš.... mám tiež dobre aj zle skúsenosti.... hlavne tam kde sa poluje vo veľkom ako to tu už niekto spomínal . ..vela strelcov na spoločných na diviakov ....napriklad ... prasa ti dajú streliť v združeniach od 30 eur hore ... srnec od 200 eur pekná dvojka... všetko je o dohode a hlavne čo od toho ocakavas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAUSER-M03, 12.12.2017 o 16:46

Zdravím priatelia aj ja som s tich ktorý si za poľovačku platia a stretol som sa tak s dobrými ako aj zlými PZ. Hlavne nikomu netreba platiť za poľovačku do predu lebo tie peniaze už nemusíte vydiet aj to je moja skúsenosť.A o tom že v mnohých prípadoch má sprevádzali po revíre aj bez povolenky ani nehovoriac.Ale netreba všetkých hádzať do jedného vreca !Zučastnil som sa na mnohých výborných poľovačkách kde to bolo fakt na úrovni a niekedy cenovo aj do spomínaných 200€ za 3 kusy holej !Lovu Lesu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 12.12.2017 o 10:03

Radšej raz za dva roky, menej ale zážitok so všetkým, ako mnoho za málo penezi alebo zaplatené a nič z toho s dovetkom, veď taká je poľovačka... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off MisiF, 12.12.2017 o 9:07

Pre každého znamená slovo lacné, niečo iné, väčšinou v závislosti od jeho aktuálnych príjmov. Aj pri poplatkových poľovačkách platí pravidlo, čo je podozrivo lacné to tak aj vyzerá! Myslím tým spoločné poľovačky na diviaky, niekedy za 1000 SK teraz už 100 EUR, kde sa tzv. štandovné platí vo veľkom, minimálne od 30 alebo až 50 strelcov kde môžeš vo väčšine prípadoch o diviakoch max tak snívať. Ďalšia podobná “lacná” poľovačka na bažanty z polodivokých chovov, čiže na bažanty max týždeň pred tým vypustenými alebo ešte lepšie hneď z debničiek vyhádzaných, ktoré ani nechápu že by mali letieť keďže vo voliere kde vyrástali to v živote nerobili. A na koniec rôzne možnosti “lacného” individuálneho lovu, kde ti dva týždne pred koncom sezóny ponúknu možnosť, uloviť kusy chýbajúce do plánu za výhodnú cenu a garantujú ti že práve ty budeš ten šťastlivec ktorému sa to podarí, čo sa nedarilo celú sezónu, celému združeniu. Takže na tvojom mieste by som si veľmi rozmyslel či ozaj túžim po “lacných“ poľovačkách lebo by si mohol veľmi ľahko dostať to po čom si vôbec netúžil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 12.12.2017 o 8:36

do 200 Eur môžeš ist tak na polatkovu za štand na diviakov a toho maš v ponuke dost,muflon ,daniel ,jeleň sa pohybuje od 300 EUR vyššie podla bodovej hodnoty ,Kačky ,bažanty ,husy je od 8 Eur vyššie,záleží na koho natrafíš, no a potom už len zohnať známosti tam to môžeš mat zadarmo:):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter92, 12.12.2017 o 8:31

Tak neviem nebol som na poplatkovom love nikde....ale tak kolo tych 200€ keby sa niečo da ísť ...neviem nevyznam sa az tak ci v zdruzeni niekde je to lacnejšie ako napr. Lesy SR..kto chodi na poplatkove lovy nech sa tu prosim vyjadri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ondrik, 12.12.2017 o 7:09

Hunter 92...a co je to "lacne"? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter92, 12.12.2017 o 0:03

Dobre páni,dajme tomu ze zatiaľ budem v očakávaní keďže mam podanu žiadosť do pz u nas ze možno k niečomu dôjde..ale moc tomu neverím a ten poplatlovy lov v iných združeniach bol by som za keby tu niekto ponukne rozumnu ponuku ,pretože lest sr maju drahe cenníky si myslím a žijeme na sk nezaraba sa tu zasa toľko...tak ak vie niekto o niekom/niecom lacnom sem snim :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 10.12.2017 o 21:13

HUNTER prídeš na to že radšej si nájdeš poplatkovy lov ako sa máš niekomu pchať do zadku kde ťa len využijú.... a tlačiť sa niekde do združenia kde si nevedia prísť na meno ani členovia tak to určite nie ...je veľa možností výborných poplatkovych kde si ťa budú vážiť a radi ťa tam uvidia aj na budúce...su združenia kde su radi každej korune ktorú môžu niako získať.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off citulik, 10.12.2017 o 20:17

Združenia majú obmedzené hostovanie. U nás si môžem zobrať hosťa na jednu spoločnú poľovačku,ktorá je určená s hosťami dvoch hosťov a to je všetko.Iné hosťovanie není možné, iba poplatkový lov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 10.12.2017 o 16:41

Hunter,normálnych a ochotných je tu určite viacej než si ty vieš predstavit,len to čo si ty predstavuješ je ťažko zrealizovatelne,len keď by si to pojal ako poplatkový lov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter92, 10.12.2017 o 7:51

noo zatiaľ je to tak ako hovoríš,ja som iba skúsil napísať ci tu vôbec ešte niekto taky ochotný a normálny je... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off milos1milos, 9.12.2017 o 22:27

HUNTER...žiješ na slovensku tu ťa každý j.be .... krčmových reči bude veľa... ale skutek utek.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off Hunter92, 9.12.2017 o 8:36

Poľovačky pre NEčlenov PZ. - Poľovačky pre NEčlenov PZ. Ahojte vela je vas tu takých co su neni nikde v PZ aa hladate poľovačky,novych kamaratov,co tak sa dohodnúť partia dobrých ludi a ísť niekam spolocne na poľovačku alebo ak je niekto v PZ prísť na vypomoc v revíri cosi sa naučiť je tuto niekto taky ochotný?:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stajer, 25.11.2017 o 21:20

Pani polovnici v nasom pz organizujeme poplatkove lovy ale podla Vasich prispevkov je vsetko zle.Nieje jednoduche zorganizovat polovacku podla predstav /xy/kazdy ma predstavu vystupim z auta strielam nie sme v Madarsku co to umoznuje a ja stale verim aj som presvedceny ze polovnik a lovec je ten ktory nekeca,nenadava a veri v polovnicke stastie zver ma vela chodnikov a to nas ma robit lovcom.Planovanie a pozorovanie vopred a urcitou davkov istoty konci nezdarom.cim viac si verim tym viac sa sklanem a prvotny uspech beriem ako podla Vas planovanu akciu prvotny uspech je ochudobnena polovacka pre lovca ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off maros17, 4.7.2017 o 17:05

Tiež by som bol rád keby sa táto diskusia viacej rozvinula. Keďže aj ja si platím poľovačky tak tiež by som chcel mať viacej možností dobrej poľovačky, s tým že by ste sa aj Vy ostatní podelili so svojimi skúsenosťami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 4.7.2017 o 14:15

Osobne som veľmi rád za túto diskusiu. Pomohlo, keby sa našlo viacero poľovníkov, čo sú ochotní zdieľať aj dobré a aj zlé skúsenosti. Jedine takto si spravíme poriadok. Osobne si tiež platím poľovačky, vždy si dopredu dohodnem, čo očakávam, takže také že ma vyvezú na posed a tam posadia na celú noc nehrozí... Beckovan - díky za tip ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beckovan, 30.6.2017 o 8:03

No nechcem tu robiť reklamu,naklikni si PZ Turá Lúka,je to Myjavská pahorkatina.Veľká spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 69 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov