Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Blaser R93 - diskusia

autor: správca MMasska
pridané: 2.11.2014 23:44
Vaše skúsenosti a postrehy o tejto zbrani
počet zobrazení: 13 339
počet hlasov: 3
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off pepies, 1.7.2014 o 21:05

Dobrý večer pán Lysec. Nakoľko som aj ja vlastníkom zbrane zn. Blaser nedá mi nezareagovať na Vaš príspevok . Keďže ma zbrane zaujímajú od detstva a mám v rodine 2 puskarov mal som možnosť zopár desiatok ich aj vyskúšať . Neviem kolko zbraní od fi.Blaser vlastnite ja som mal 3 a ponechal som si jednu a neľutujem že z jednou so zbrani ktoré vlastnim je R 93.Čo sa histórie týka Blaser nevymyslel nič iba zdokonalil uz vynájdený priamotazny zaver. Uz davno firma Steyer vyrábala pušku s priamotaznym zaverom pre vojsko v kal.8x56.Takze Blaser urobil presne to isté ako vami popisovane značky ktore vylepšili Mauserov systém. Čo sa týka kombinovanych zbraní ktorých ste zástancom nemaju pre mňa prakticky význam ešte tak pre lesaka alebo na spolocnu do pohonu ale na 99 % vychadzok nosite hlaveň ktorá je zbytočná. Čo sa týka toho prečo vlastnim Blaser tak to určite nie je len o preztiži a rychlom prebití ta zbran mi proste sedi a som s nou spokojný nakoľko vlastnim viac zbraní na spoločné poľovačky chodim s gulovou kozlicou. Čo sa týka arogancie majiteľov zbraní Blaser s tym zbraň nemá nič spoločného je to o charaktere vlastníka . Na záver mojho príspevku Vám chcem popriať pevné zdravie a poĺujme si každý s tym čo každému vyhovuje vy so svojim gulobrokom a ja s Blaserom.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 24

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 131 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pepies, 3.3.2017 o 18:01

Sebastian potrebujes imbusovy kľúč a gumené kladivko a trochu zručnosti napíš mi správu poradim ti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sebastian, 3.3.2017 o 5:53

Blaser r93 - Vie niekto poradyt ? Demontaz cielnika u R93 ako na to a ako ho potom namontovat naspet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tabasco, 19.11.2016 o 17:10

ZDAR.Dnes so. Prvy krat strielal na vysoku, blaser R93 v kalibri Win300mag, cca 180 metrov, komorova rana, skrtla srdce, cisty prestriel. Naboj geco 11.0 / 170 gr. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirek68, 26.1.2016 o 23:07

zdravím Chalani chcem sa spýtať že niektoré modely blaserov r 8 alebo 93 tak sú na niektorych mohutnejsie pažby a na niektorých obyčajne čím to je ? Kaliber ? Dakujem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namor676, 10.1.2016 o 19:12

Akú značku nábojníc si použil, pred tým tie nábojnice už boli použité v tej zbrani? Mne v minulosti S&B robili v sauere to isté, iné náboje fungovali bez problému, nakoniec sa až zlomil vyťahovač a aj moja trpezlivosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off afro, 10.1.2016 o 18:57

mám to slušne odskúšané za tie roky čo používam prebíjané náboje v rôznych puškách aj modeloch, ale tieto konkrétne čo sa sekajú tak v mausserke šlapú bez problému, samozrejme všetky parametre náboja dodržané nejde o žiadny experiment ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 10.1.2016 o 18:13

Málo vstupných informácii - môže to byť od tlaku cez kvalitu nábojníc osadenie strely, dlžka nábojnice ....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off afro, 10.1.2016 o 15:35

blaser r 93 - Neviete niekto kde sa stala chyba.Blaser R93 kaliber 9,3x64 pei prebíjanom strelive nejde vytiahnuť nábojnica zasekáva sa v komore pri fabrickom strelive funguje. dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Rammstein0, 23.5.2015 o 17:13

Ahojte, dnes prvá skúsenosť s Blaserom r93 30-06. Hodnotím pozitívne prevedenie funkčnosť, hmotnosť atď. Jednoducho mi sadla ako rit na šerbel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 23.5.2015 o 9:31

Tak to jsi se přesně trefil namreh závidím jim tu nejbezpečnější zbraň na světě :-)))))) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 23.5.2015 o 9:27

To video znám není tam nic o tom jaká byla překážka v hlavni jaká byla použitá munice a u všech zbraní je destrukce hlavně kromě Blasera a u žádné zbraně neletěl závěr dozadu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 23.5.2015 o 9:24

Leon ty musíš byť strašne závistlivý človek.Ty nielenže závidíš,ale aj nedopraješ radosť druhému človeku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Jager68, 23.5.2015 o 9:18

na YOUTUBE je video vystrelu pri upchatej hlavni. Ako praskaju flinty jedna za druhou..R93 sa akurat ,,zavlnila" a nic.. Je pravda,ze tieto pripady su chybou zleho prebijania municie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 23.5.2015 o 9:05

Nejbezpečnější zbraň na světě která má šílenou smůlu na majitele a výrobce munice a proto je to flinta s nejtěžšími úrazy při destrukci zbraně ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 22.5.2015 o 9:08

Páni, nechcem sa zastať ani jednej ani druhej strany, ale akosi mi to hlava neberie, že takýchto ťažkých úrazov je nejako príliš veľa u zbrani, "ktorá patrí k najbezpečnejším na svete". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Edu, 22.5.2015 o 1:55

vidím že je tu všetko po starom Leon si točí o nebezečnosti zbrane ktorá patrí k najbezpečnejším na svete a svet sa baví . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Leon, 19.5.2015 o 18:44

Baví díky majitelům drtihlavů jako jsi ty :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 19.5.2015 o 17:27

Leone ja sa ti čudujem že ťa to ešte baví v kľude si lešti svoju ČZ a teš sa z toho že tebe záver do tlamy nevyletí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Leon, 19.5.2015 o 13:13

Loni to byla taky munice hold se firma NORMA spletla jako se zatím spletli všichni který to bouchlo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 19.5.2015 o 10:18

Ono je vždy lepšie zvaliť to na muníciu ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 16.5.2015 o 21:20

Tak jsi ho asi nečetl pořádně,ale to je u majitele drtiče hlav normální :-) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 16.5.2015 o 18:06

Leon tych článkou je viac a ja som čitel vyjadrenie nemeckej štatnej skušobne DEWA.Nie ten prvotny článok na ktorý je tu odkaz.A ja utešovať nepotrebujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 16.5.2015 o 16:33

Přečti si to pořádně než se začneš utěšovat že tobě se to stát nemůže.Protože ta zbraň nikde nebyla,to vyjádření blasera serou u všech nehod ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 16.5.2015 o 13:03

Leon stalo ja to 3,5 o 15,00hod skopčáci asi nemajú zbraňovu amnestiu ako my alebo vy tak to išlo celkom rýchlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 16.5.2015 o 10:37

Ale že mají skopčáci rychlý zkušebny :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 15.5.2015 o 17:35

Jednoznačne bolo preukazane že to bola chyba naboja nie zbrane jednalo sa o kaliber 30-06 včera som to konzultoval s kamaratom vecí znalým ze kludne sa to mohlo stať zámenou prachu že znalecky posudzoval jednu 308W nie blaser kde si prebijač splietol prach a že ked tym prachom znovu naplnil 1/2 kapacity nabojnice tak sa dostal na 7000 bar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 15.5.2015 o 13:04

Neviem si vysvetliť akoby mohol zásobník ovplyvniť pri nabíjaní dĺžku náboja. Snáď iba nepresným navedením do komory. No a ak by to tak bolo nebola by to chyba náboja ale zbrane, lebo tá by spôsobila zmenu štandardného tvaru náboja a jeho vlastností. Priznám sa moc som sa o to nezaujímal tak ani neviem o aký kaliber sa tam jedná ale ak by sa použil aj náboj prebíjaný použil by sa prach pre daný kaliber a strelu a nábojnica by sa naplnila na 100% aj tak by sa nedosiahlo tlak 8000 bar. Ja len neviem ako si môžu byť taký istý, že pri výstrele bol tlak vyšší ako 8600 barov. To asi mali celý systém v okamihu výstrelu nahodený na tlakomer, lebo ak by na zbrani bola akákoľvek skrytá závada tak nehodu môže spôsobiť aj oveľa nižší tlak. Pepies ty buď v kľude tebe sa to s Pervým partizánem stat nemôže :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Durell, 15.5.2015 o 12:16

No preložil som si to translatorom a ak som to dobre pochopil ( preklad je biedny ) tak k nejakej chybe došlo aj v zásobníku, že by zarazená gulka ? Len tak z QL ak by to zarazilo o cca 15 mm tak hej to ba sa už gulka mohla v nábojnici vzpriečiť a vytvoriť štupel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 15.5.2015 o 11:45

Durell zbran bola na expertize v nemecku u DEWA a ta jasne potvrdila že na vine bola municia a zbran bola vystavena vyssiemu tlaku ako 8600bar ako vieme R93 ma mat odolnost 8000 bar a R8 az 12 000 bar.Tu prikladam članok kde sa jasne píše že na vine je municia škoda že nešpecifikuju značku ale hovori sa že to bola prebijana municia .Caused by munitions After the shooting incident occurred speculation about what caused the explosion of a Blaser R93 rifle. An expert study now shows that the weapons the explosion was due to a pressure caused by the ammunition. The weapon has been examined by the independent DEVA-Institute in Germany (Deutsche Versuchs- und Prüfanstalt für Jagd und Sportwaffen eV) and the expert report shows explicitly that the excess gas pressure caused by the ammunition caused the accident. "The damage to the weapon caused almost certainly caused by overpressure of cartridge in combination with an error in the cartridge casing ...". The conclusion is therefore that the experts rule out any fault on the weapon and also that any error would have occurred in the operation. The bolt had been locked. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 15.5.2015 o 9:43

Čo bolo na vine z toho nepoznať. Zlamovačky mu ksicht nevrátia. Velmi rád by som vedel čo to spôsobilo či náboj alebo zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso2504, 14.5.2015 o 15:05

Aj táto je jedna báseň: odkaz Trojča, veľká gulovnica 8x57, malá gulovnica hornet, a brok 16. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pavol68, 14.5.2015 o 8:52

Je to síce smutná udalosť ale sú aj Blaser "zlamovačky" a na tie my nedáme dopustiť. LaL. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 12.5.2015 o 16:26

odkaz nieco pre antiblaserakov :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off frenki, 25.3.2015 o 10:58

blaser R 93 handspannung - Dobrý deň priatelia, chcem sa opýtať či niekto z vás nemá skúsenosti s úpravou zníženia odporu pri naťahovaní handspannung-u na guľovnici blaser r 93. Počul som u možnostiach skrátenia bicej pružiny alebo jej výmeny za slabšiu. Ja s naťahovaním handspanung-u zatiaľ problém nemám, ale mám priateľa, ktorý má problém, aby blaser pripravil na výstrel. Rád sa podelím o vaše rady a skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off pepies, 1.7.2014 o 21:05

Dobrý večer pán Lysec. Nakoľko som aj ja vlastníkom zbrane zn. Blaser nedá mi nezareagovať na Vaš príspevok . Keďže ma zbrane zaujímajú od detstva a mám v rodine 2 puskarov mal som možnosť zopár desiatok ich aj vyskúšať . Neviem kolko zbraní od fi.Blaser vlastnite ja som mal 3 a ponechal som si jednu a neľutujem že z jednou so zbrani ktoré vlastnim je R 93.Čo sa histórie týka Blaser nevymyslel nič iba zdokonalil uz vynájdený priamotazny zaver. Uz davno firma Steyer vyrábala pušku s priamotaznym zaverom pre vojsko v kal.8x56.Takze Blaser urobil presne to isté ako vami popisovane značky ktore vylepšili Mauserov systém. Čo sa týka kombinovanych zbraní ktorých ste zástancom nemaju pre mňa prakticky význam ešte tak pre lesaka alebo na spolocnu do pohonu ale na 99 % vychadzok nosite hlaveň ktorá je zbytočná. Čo sa týka toho prečo vlastnim Blaser tak to určite nie je len o preztiži a rychlom prebití ta zbran mi proste sedi a som s nou spokojný nakoľko vlastnim viac zbraní na spoločné poľovačky chodim s gulovou kozlicou. Čo sa týka arogancie majiteľov zbraní Blaser s tym zbraň nemá nič spoločného je to o charaktere vlastníka . Na záver mojho príspevku Vám chcem popriať pevné zdravie a poĺujme si každý s tym čo každému vyhovuje vy so svojim gulobrokom a ja s Blaserom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 24

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off Lysec, 1.7.2014 o 17:35

O.K. zrejme každý výrobca sa chce blysnúť originálnym riešením ,a Blaser je momentálne asi na špičke, i keď sa už po ňom opičia aj ďalšie firmy. Pomaly to už vyzerá tak, že kto nemá Blasera tak je najmenej 100 rokov za opicami a totálne dáva najavo aj svoju insolventnosť. Poľovnícka verejnosť je však chvalabohu dosť konzervatívna a preto tradičné riešenia na báze Mausera (Mauser, ZKK, ČZ,Tikka, Sako, Husquarna...) zrejme len tak (už aj vzhľadom na cenu) z trhu nevytlačia. Pre mňa je Blaser (a jemu podobné guľovnice) len módnym výkrikom a konštrukčne tradičné značky vôbec nepredčí. A ak sa niekto spolieha na možnosť rýchleho opakovania viacerých výstrelov za sebou ,tak si má možnosť zaobstarať určite lacnejší semiautomat (okrem toho, že si myslím, že s jeho poľovníckou kultúrou nie je niečo v poriadku). Fanúšikovia guľobrokov sa musia z takejto diskusie len útrpne usmievať (myslím, že to sú skutoční jágri, nosia do revíru "dve zbrane" ,ale musí im byť jasné, že zvyčajne majú k dispozícii len jeden výstrel ! Nadarmo neboli kombinované zbrane doménov lesníkov - poľovníkov z povolania.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off sumcar, 30.6.2014 o 16:27

u mna zatial bez problemov ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off ENZA, 30.6.2014 o 10:46

to je proste nádhera ked to sem čítam a kritika ide hlavne od ludí čo zbraň nevlastnili , len o tom niekde poculi ... tlieskam Vám :D :D :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off Jager68, 11.3.2014 o 14:48

na EGUN ich mas a akekolvek..kolko chces ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie blaser R93 (autor: eugen1978).

off motaq, 11.3.2014 o 12:07

kazdy obchod co predava Blaser by ti mal vediet objednat gulicku na blaser. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 131 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM