Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškár brunírovanie - oprava - osadenie montáže a puškohľadu - diskusia

autor: off hunter2010
pridané: 6.9.2014 19:59

Dobrý večer! Poprosil by som vás o radu ohľadom nejakého ozaj dobrého puškára. Potrebujem komplet načierniť zbraň ( rok a pol stará cz557 neskutočne hrdzavie), vyleštiť alebo nakrúžkovať záver, skrátiť pažbu, vymeniť guličku záveru za vačšiu kovovú alebo drevenú a skrášliť to všetko nejakou decentnou rytinou. Namontovať usadiť a upraviť montáž a krúžka na puškohľade. Ďakujem za vaše rady!

počet zobrazení: 27 420
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off luboslav, 9.9.2014 o 11:51

hunter2010 nový brunír nebude problém nechať urobiť ale nečakaj žiadny zázrak, žiadny puškár neurobí brunír tak ako profi vane v zbrojovke, problém bude v kvalite ocele, takže porob čo treba, rýchlo predaj a kúp naozajstnú guľovnicu, mal som jednu Z-ku, dedovi stála v komore, žiadny olej, železo biele od nosenia,myslíš, že tam bola niekde "líška"? CZ 527 rok v. 2000, nosená denne, dážd- sneh, rukami v mraze a "líška" akurát na výrade, Remington Seven to isté len v bledo ružovom. Viem si predstaviť tvoje sklamanie a je mi to ľúto, moja prvá zbraň bola nová kozlica Brno 500 7x57R/12, predal som ju a doteraz je mi z toho špatne čo som to urobil. Po dosť dlhej dobe som ju držal náhodne v rukách na strelnici, týpek ju nastreľoval majiteľovi, ktorý ju mal ako tzv. traktorovú alebo pracovnú flintu, skoro som plakal v akom bola stave ale ver, že na hlavniach ani nikde som "lišku" nevidel. Asi tak.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 140 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Belgie, 7.10.2020 o 17:32

Zdravím, nejaký kontakt puškára na čiernenie za studena za rozumnú cenu (brokovú hlaveň a lúčik). Ďakujem, Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kalach2, 13.4.2020 o 17:09

Čaute. Vie mi niekto poradiť aký tmel použiť pri glass beddingu na upchatie rôznych otvorov na púzdre záveru a pažbe? (modeling clay). Chcem sa dať na túto úpravu zbrane a z amerických zdrojov informácií je skoro všetko u nás nemožné obstarať. Díky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 24.1.2020 o 7:04

Reakcia na príspevok od Hunter979, 23.1.2020 o 23:04 :
Hunter: Buď Milan Krutý alebo Laco Blatnický z Dojča. Keď chceš kontakty mám na oboch. Napíš správu a pošlem ti ich :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 24.1.2020 o 4:23

Reakcia na príspevok od Hunter979, 23.1.2020 o 23:04 :
Hunťer979- kukni ,, Zlaté stránky ,, tie vyriešia každý problém, aspoň tak onich hovoria... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter979, 23.1.2020 o 23:04

Zdravím ,,Vie mi niekto odporúčiť dobrého puškárara ktorý robí kvalitný brunír ? Oblasť západné Slovensko (Záhorie).. Bol tu spomenutý p Milan Krutý z Malženíc ,,Má niekto kontakt alebo nejaké info... Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Huskyman, 15.2.2019 o 20:14

Zdravíčko, chcem poradíť od tých čo sa vyznajú... kúpil som brokovnicu a má dosť zhrdzavenú hlaveň, chcem to očistiť odhrdzovačom, alebo niečim iným, poradte a potom by som to chcel nabrunírovať, to by som chcel tiež radu aký presne prípravok na čiernenie havne, nejaké skúsenosti, ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 16.11.2016 o 20:33

Jbublik,.vo vranove je to milan zacharsky na opravy a na rytiny je to milan celovsky v humennom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jbublik, 7.11.2016 o 9:24

Dobry puskar - Dobry den priatelia polovnictva, poradi mi niekto dobreho puskara na vychode slovenska? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnicek96, 13.10.2016 o 13:22

zdravim , vedel by mi niekto stručne napisať postup ako vymeniť uderniky na CZUB 581-04 mod4. ? resp. ako rozobrat baskulu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 18.8.2016 o 13:58

ano, to viem. preto to tu píšem, aby som ho našiel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 17.8.2016 o 13:58

Na zbrani neexistuje žiaden "postihnutý uzáver". Ak sa jedná o záver, treba vyhľadať najbližšieho puškára. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 17.8.2016 o 13:33

CZ 550 - zhrdzou postihnutý uzáver - Zdravím, potrebujem upraviť-vyleštiť uzáver na CZte, je nierne skorodovaný, bez lesku. Hľadám na to majstra..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 18.1.2016 o 14:50

pozri poštu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mimec, 15.1.2016 o 13:36

montáž - Dobrý deň.Hľadám puškára v okolí Bratislavy čo mi vyrobí klapkovú montáž na troják.Môžete mi prosím poradiť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 7.5.2015 o 19:23

tak teda Merklovi prajeme úspešný výber puškára a s novou alebo opravenou flintou Lovu Zdar :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off babrosX, 7.5.2015 o 16:26

Vieš, každý prechádza určitým vývojom a učí sa celý život, možno aj ty raz zistíš že "nie je všetko zlato čo sa blyští". Svoje komentáre som nenapísal pod vplyvom bixky, tá má iba drobné, odstrániteľné nedostatky (čo by sa u majstra aj tak stať nemalo), napísal som to skôr kvôli objektivizácii tvojho komentára, nakoľko poznám aj nespokojných zákazníkov. Dopytujúci nech si urobí svoj názor a pátra ďalej ak potrebuje ďalšie informácie, nie sme tu na to, aby sme niekoho súdili, to prenecháme iným. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 7.5.2015 o 14:56

babros , ja ti doprajem od hocikoho , ja som napísal svoj názor na svojho puškára !!! a len by ma zaujímalo prečo si si nedal vyrobiť alebo opraviť tú tvoju spomínanú bixu hneď u lepších puškárov ako je Milan Krutý ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off babrosX, 6.5.2015 o 22:55

Jáááj zase jediný :o)) no dobre, keď mi nedopraješ flintu od Urminského tak sa uspokojím s "kladivom či napodobeninou" od lovgun-u :o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off majko82, 6.5.2015 o 18:11

babros to si vybral asi jediného lepšieho puškára :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off babrosX, 6.5.2015 o 9:05

Neviem Majko u akých všetkých a iných puškárov si bol s akými náročnými vecami, ale ak budeš mať doma nejaké zbytočné "kladivo či napodobeninu" napríklad od p. Urminského rád sa ho ujmem :o))) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 5.5.2015 o 17:36

babros , ano každý má iné požiadavky , ale s pánom Krutým mám najlepšiu skúsenosť , čo sa týka opráv tak to robí kvalitne , väčšina iných puškárov to robí aby to fungovalo len kým je zákazník u neho v dielni . a čo sa týka výroby zbraní tak Krutý vyrába zbrane a nie ,,kladivá a napodobeniny ,, ako iný puškári. teda to je moja skúsenosť a preto som aj pri prvom mojom príspevku použil tie slová čo som použil !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 5.5.2015 o 11:46

Babroško viem že máš ťažké srdce na Milana kvôli tvojej Bixe ale ten človek napreduje a zdokonaluje sa som u neho niekoľko krát v mesiaci tak to viem posúdiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off babrosX, 5.5.2015 o 9:46

Vidíš Majko, ja zase poznám zákazníkov spokojných ale aj nespokojných, preto som si tými slovami nie taký istý :o)) Kvalita je často subjektívny pojem, to čo považuje za kvalitné jeden, nemusí druhý, alebo jednu vec zvládne majster bravúrne a inú nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: