Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Rozdelenie revíru na skupiny - diskusia

autor: off 6121950
pridané: 12.8.2014 10:56

Môže PZ interným predpisom rozdeliť revír na smostatné skupiny, kde každá má ohraničenú čásť revíru a v inej časti nemôže poľovať? Iba ak, tak so súhlasom vedúceho skupiny.Samozrejmä pre svoje skupinu si vyberú najlukratrivnešiu čásť.


počet zobrazení: 7 525
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off kurt, 14.8.2014 o 10:51

Záleží len vás ako sa dohodnete v združení. U nás to takto funguje už dlho (min. 15-20 rokov). Bez tohto opatrenia by sa združenie pravdepodobne dávno rozpadlo. Rozdelený sme na úseky cca. podľa katastrálnych území obcí ležiacich v revíri. Nájomné znášajú členovia alikvotne k veľkosti úseku na ktorý boli prijatý. Majetok združenia je spoločný. Spoločné poľovačky organizuje vrátane posedenia po poľovačke úsek na ktorého území sa loví. Účasť povinná pre všetkých členov združenia. O divine rozhoduje úsek na ktorého území sa SP konala. Celé to funguje na princípe "kde sa staráš o zver, tam lovíš". Prispelo to k vyčisteniu vzťahov medzi členmi a zlepšeniu starostlivosti o zver a revír.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 44 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lubenko, 22.3.2015 o 9:57

organizator zkušok,po dohode s pol.združenim urči v ktorom polovnom združeni budeš prax absolvovat,pol.hospodar ti potom vyda osvedčenie o absolvovaní praxe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tabasco, 22.3.2015 o 8:00

Zdravim. Nechcem zakladat novu podobnu temu a tak sa pytam ci je mozne vykonat rocnu povinnu prax v polovnej skupine. Zakon hovori ze prax sa ma vykonat v polovnom revíri schvaluje hospodar. Ako to vlastne je? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 24.2.2015 o 19:34

Nuž...nepochopím! To mi musíš vysvetliť. Ak sú stavy vysoké, nepotrebuješ posedy a haldy...a ak sú stavy nízke (čo mimochodom už ani neviem kde dnes je) tak isto nepotrebuješ posedy a haldy, skôr viac fištrónu aby si zver ulovil. Ale to už odbočujeme od témy delenia skupín na skupiny a skupinky poľujúce výlučne na "pár ároch". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off borza222, 24.2.2015 o 19:28

Michal vieš aký je rozdiel medzi stavmi zveri na Sk a ČR ? Tak potom pochopíš tie haldy krmiva a zateplené posedy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 24.2.2015 o 19:25

Som rád, že si to moje zamyslenie zobral...len mi nie je jasné, čo má platenie nájmu s takýmto štýlom poľovania. Poznám viacerých ľudí, ktorí platia za ročný nájom nepredstaviteľné ceny a nepoľujú týmto skupinovým spôsobom. Najhoršie vzťahy som paradoxne zažil v dvoch typoch revírov: tam, kde ľudia doteraz platia minimum...asi preto, že ešte nevedia, čo si vážiť (navyše je to pohodlné a nik im nepozerá pod prsty) a druhú skupinu tvoria majetní diletanti, ktorí si myslia, "že tak je to správne" a snažia sa presadiť tento spôsob za každú cenu (...a navyše je to pohodlné a nik im nepozerá pod prsty). To čo píše kurt som zažil a je to v poriadku. To je poľovanie po katastroch...pochopiteľné a účelné. Ja však píšem o niečom úplne inom de facto o skupinkách v skupinách...najlepšie ak má každý vnadisko a nechodí vôbec nikde. A nie že sa mu tam objaví niekto druhý... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 24.2.2015 o 19:17

Michal nehnevám sa poľujem v súkromných revíroch lesov ČR kde sa platí nájom o ktorom sa mnohým bežným poľovníkom ani nezdalo takže...iný kraj iný mrav. Neuraz sa ale nedá sa v každom revíri poľovať ako v školských lesoch, chodieval som tam a takých revírov je veľmi málo a ešte keď to má človek hneď za domom je to o niečom úplne inom. Plne súhlasím s príspevkom ktorý tu dal KURT, prečítaj si ho a zistíš že v niektorých prípadoch to inak ani nejde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 24.2.2015 o 18:48

Citujem "Nikdy nie je prakticky možné aby všetci členovia kŕmili rovnako resp. aby niekto krmil celý revír...tak prečo by potom mal niekto chodiť polovať tam kde nenakrmil..." Ďalej radšej nepokračujem, pretože tá nasledujúca veta je vrchol "poľovníckeho" zmýšľania!!! Nemôžem si pomôcť ale z tohto myslenia sa mi obracia žalúdok!!! Nehnevaj sa borza a neurážaj ale reprezentuješ čoraz väčšiu skupinu slovenských poľovníkov. BOHU ŽIAĽ!!! Keď som si prečítal tvoj komentár vážne som si uvedomil, kam sme sa to už dopracovali. K tomuto dnes dospelo poľovníctvo!!! Zateplený posed (najlepšie zamknutý) - vnadisko s celoročnou haldou krmiva - nevraživé reakcie ak sa tam vyskytne ktokoľvek nepovolaný... Prosím pozri si vo fotografiách sekciu poľovnícke retro a prezri si fotografie ľudí ako napr. mutnejuraj a i. Tam každý pochopí, prečo ho pri prezeraní pojme nostalgia a rád by to zažil. Ale je mi jasné, že to proste priniesla doba, zmena legislatívy atď. atď. atď. ani sa mi nechce ďalej písať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Stagstalker, 24.2.2015 o 16:59

Každý člen združenia by mal z hľadiska starostlivosti o zver k nej pristupovať +- rovnako, aj o tom má byť kontrola v rámci tzv. pracovných skupín, lokality by mali byť zabezpečené obdobne aj čo sa krmiva týka. Áno, vyťaženosť ľudí je rôzna, nie všetci stíhajú plniť tieto úlohy rovnako, ale je to o vzťahoch, keď nestíham ja, potiahne za mňa kamarát, ktorému to najbližšie oplatím. Avšak uzurpovať si miesto na poľovanie podľa toho kde si nakŕmim nie je správne, pokiaľ je dané miesto voľné, prečo by sa tam neposadil hociktorý z členov, ktorý má chuť? Nie je miesto ako miesto a celkom si viem predstaviť ako by takéto "fleky" boli z hľadiska lukratívnosti prerozdeľované. Výmery revírov nie sú v rámci SR obrovské, počet členov v združeniach je taktiež relatívne vysoký a obmedziť miesto kam môže človek s flintou ísť na jedno či dva fleky v rámci celého revíru môže poľovačku akurát tak znechutiť. Poľovník predsa niektoré miesta rád navštevuje aj preto, že sa mu tam páči a oddýchne si a neísť si tam sadnúť len preto, že tam si kŕmi Jano a hoc tu i Jano nie je alebo si tam nejde sadnúť, ja tam aj tak nemôžem ísť, je scestné. Treba si v prvom rade poriešiť členov, ktorí si neplnia povinnosti tak ako majú a nie obmedzovať sa navzájom, resp. obmedzovať zavedením takýchto opatrení voči lenivcom aj tých, ktorí si svoje povinnosti plnia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off majko82, 24.2.2015 o 16:05

borza musím reagovať , prečo si myslíš že je nenažraný ten kto chce polovať v celom revíry ?? u nás sme tiež rozdelený čo sa týka krmenia na skupiny a krmíme každý svoje lokality a dokonca si aj polujeme každý vo svojej lokalite ale ak ja chcem tak sa prejdem po celom revíry a nie len tam kde mi to nejaký zadubený hospodár dovolí ! je to choré !!! ano aj ja si krmím svoje miesto a chodím len tam ale považujem za blbosť a debilitu aby mi niekto zakazoval že na druhý koniec revíru nemôžem ísť , lebo to je lokalita Ďurova a Janova a čo keď tam ja nájdem vývrh z toho jeleňa čo včera ulovili a zatajili ho . a nedaj bože tam ísť ešte s flintou :) ... presne o tomto to je ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 24.2.2015 o 14:11

pokiaľ sa jedná o rozdelenie si úloh pre jednotlivé skupiny ohľadom starostlivosti o revír, nemám námietky. je to osožné, lebo výsledky sa dajú adresne prezentovať a vyhodnocovať. to je pre revír a starostlivosť o zver len a len plus. no nemožno súhlasiť s delením revíru, napr po jednotlivých pracovných skupinách. to je už v rozpore so zákonom!!! aj toto je jeden z dopadov právneho a následne morálneho rozkladu poľovníctva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lesanek, 24.2.2015 o 13:44

Mňa osobne prekvapuje to, že máme legislatívu, máme revízne a kontrolné komisie, dozorné rady a zápisnice zo schôdzi sa len zakladajú a pritom sú plné porušovania predpisov, disciplíny a porušovaní zvyklostí a obyčajov v poľovníctve. Napr. len také losovanie stanovíšť, málokto robí, jední a Tí istý idu na najlepšie miesta a potom na VČS hodnotíme odstrel, zvýhodňujeme strelcov a kritizujeme ostatných za neúspech. A takýchto veci je veľa, aj to rozdelenie revíru je niečo nemysliteľné z rôznych pohľadov. A predsa z diskusie je jasné, že veľa poľovníkov dokonca to schvaľuje. Pýtam sa, čo, alebo aké pohnútky ich k tomu vedú? No asi to čo avizujem, aby čo najužší okruh členov vedel o tom čo sa deje! Dá sa o tom veľa písať, ale či už tak, alebo onak, je to nepoľovnícke a predovšetkým odporuje to zásadám riadneho spravodlivého výkonu práva poľovníctva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off borza222, 24.2.2015 o 13:06

Nikdy nie je prakticky možné aby všetci členovia kŕmili rovnako resp. aby niekto krmil celý revír...tak prečo by potom mal niekto chodiť polovať tam kde nenakrmil(tým nemyslím prechody zveri alebo rujoviská - to je výnimka). Nenažraný je skorej ten komu nestačí časť revíru ale chce poľovať všade....ved to nie je ani prakticky možné aby som polovaľ celý revír. Mna osobne baví keď si v určitej lokalite kŕmim, mám prehľad čo tam chodí. Doteraz vo všetkých revíroch kde som poloval boli rozdelené na úseky a nevidím na tom nič zlé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off citulik, 24.2.2015 o 10:17

Majko 82,plne súhlasím .Revír sa delí tam kde poľujú mäsožravci a divým sa že majú odvahu o tom ešte aj písať . . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 19.2.2015 o 17:32

Chlapci platí to, čo som písal, vždy, zdôrazňujem VŽDY je to o vzťahoch v PZ a o konkrétnych ľuďoch, ktorí to združenie tvoria, ja poľujem v združení, ktoré máme zhodou okolností rozdelené tiež na 4 skupiny a navzájom sa rešpektujeme, keď chcem zavolám kolegovi v druhej skupine a ten ma zavolá, pochváli sa čo kde ma aké poľovnícke zariadenia ich skupina spravené a na oplátku ja pozvem jeho, alebo kohokoľvek iného, zvyčajne poľujeme na svojom, ale nie je žiaden problém si po dohode zapoľovať aj v inej časti revíru. Toto, čo popisujete vy je len dôkaz, že akí ľudia také vzťahy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 19.2.2015 o 16:40

ak sa revír rozdelí na skupiny , vždy je to len o závisti , pytliactve a o tom aby jedna partia nevedela čo robí tá druhá . takže môj názor je polovať pekne spolu a kontrolovať jeden druhého , ak sa toto nerobí tak je vždy zloba ! česť výnimkám , ale tých je žalostne málo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lesanek, 19.2.2015 o 15:49

jarodt, aj u nas boli revíri čo poľovali skupiny, v skupine kde bol aj policajt mohli všetko a Tí druhí nič, lebo ich stále kontrolovali hliadky. Prepáč, si si istý, že kolegovia v druhej skupine nič naviac neulovia, ako to zistíš, keď do ich časti nechodíš. A zákon hovorí jasne, revír sa užíva spoločne, povolenky idú na celý revír atď ... Atď... ( nemám čas na všetko ), ale pri všetkej úcte každé rozhodnutie prijaté v PZ v rozpore so zákonom je od samého začiatku neplatné, a v tomto prípade je množstvo neplatných interných predpisov, napr. ako chceš disciplinárne riešiť člena ktorý porušuje zákon, ale neporušuje interný Váš predpis, alebo opačne. Treba poľovať podľa platných predpisov a je pokoj ( moja prax v poľovníctve 28 rokov vo funkciach a člen SPZ 35 rokov - viem o čom píšem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 19.2.2015 o 7:00

nimbus, po právnej stránke máš pravdu, môžeš s povolenkou poľovať v celom revíri a nikto nemôže voči tebe vyvodiť žiadne právne následky. Druhá stránka je to čo som vravel nižšie - medziľudské vzťahy: ak sa tvoje PZ dohodlo, že každý bude poľovať na svojom tak pôjdeš proti svojim kolegom, priateľom, ktorí tam sú s tebou a ktorí za takýto vnútorný poriadok dvihli ruky, zákonite dôjde k zhoršeniu vzťahov, takže otázka nie je na nás, či sa to môže, ale na teba, či ti to stojí zato narúšať vzťahy v PZ. Ak si nespokojný tak potom presviedčaj svoju členskú základňu, aby takýto vnútorný poriadok zmenila a nie nás, my ho nezmeníme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimbus, 18.2.2015 o 21:47

No keby išlo len o starostlivosť a ochranu zveri, nič nemám proti tomu, ale de facto u nás nemôže člen poľovať vrámci poľovného revíru, ale len vrámci úseku svojej skupiny- t.j. len na 1/4 uznaného poľovného revíru. :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter8, 18.2.2015 o 21:33

Zažil som to aj v našom bývalom PZ,Určitá skupina okolo poľovného hospodára sa zgrupila v najlukratívnejšej časti,vytvarala intrigi a dusno,Dnes v tomto poľovnom revíri je už iné PZ,výsledok práce h...... hláv. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 18.2.2015 o 19:18

Skúsenosti sú rôzne, tam kde sú zle vzťahy nepomôže nič a naopak, kde sú dobré vzťahy tam to môže fungovať. Aj fungovanie interného poriadku závisí od takej maličkosti ako sú medziľudské vzťahy a je prínosom pre rozumných ľudí, ktorí rešpektujú dohodnuté pravidlá hry a chodia do PR za účelom oddychu, načerpania síl a utužovania medziľudských vzťahov. Ak sú v PR 4 skupiny, spravidla tam sú aj 4 vedúci skupín a pri dobrých vzťahoch s PH môžu byť jeho pravou rukou. PR je lepšie strážený a kontrolovaný, je v ňom lepší prehľad o diani a aj lepšie strážený proti nezákonnostiam či už zo strany samotných poľovníkov, ale aj proti pytliakom. Pri takto chápanom internom poriadku nemôže dôjsť k žiadnej kolízii so záujmami samotného PZ a ani právnymi predpismi na úseku poľovníctva. A naopak tam kde sú zlé vzťahy nepomôže nič a interný predpis je na 2 veci a situáciu môže dokonca ešte viac zhoršiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lesanek, 18.2.2015 o 16:49

Nemôže byť platný interný predpis združenia ak je v rozpore so zákonom. Revír sa užíva spoločne!!! Viem, že sa to tak robí, ale podľa mňa je to začiatok konca. Predsa môže dochádzať k diskriminácii niektorých členov spoločnosti. Predsa nemôžem navštevovať niektoré časti revíru, nemôžem ako poľovná stráž zabezpečovať nielen výkon PS, ochranu revíru a zveri na základe nejakého interného predpisu a zákon mi to prikazuje, je toho veľa, niet tu priestor na všetko. Jednoducho je to v rozpore s legislatívou a poslaním poľovníctva. Napr. aj to, že každá skupina si robí nekontrolovateľne v revíri čo chce. Vidíte, toto sú špekulanské výmysly tých, ktorí nechcú medzi seba nikoho nového. Verte, viem o čom píšem. Odporučam konať tak, ako kážu platné predpisy a všetko pôjde OK. Inak budú rozpory, nezhody a upodozrievania ako vidím všade okolo seba!!! To je môj, ale pravdivý názor!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 18.2.2015 o 14:33

Bohužiaľ v niektorých prípadoch je to priam nevyhnutné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off zg47, 18.2.2015 o 10:32

Je to choré a čím skôr by ste to mali na VČS zrušiť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nimbus, 16.2.2015 o 23:42

Rozdeľovanie revírov - Aký máte názor na rozdeľovanie revírov do tzv. pracovných skupín? Začalo to rozdelením revíru do 4 pracovných skupín (starostlivosť o zver, prikrmovanie, senníky, posedy, soľníky a pod.), pokračovalo založením 4 kníh návštev revíru a skončilo praktickým zákazom poľovania skupín v iných častiach revíru ( na území inej pracovnej skupiny). Povolenky vystaví PH tomu členovi skupiny, ktorého schválila členská schôdza. Spravidla na 1 kalendárny mesiac. Pokiaľ daný člen neodloví, dostane povolenku ďalší člen pracovnej skupiny. Ostatní členovia majú povolenku len na lov škodnej a zber parožia. A to už nevravím, že prasa a lanštiak sa u nás neloví celoročne.... Odôvodňuje sa to "zlepšením kontroly členov". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tobruk, 22.8.2014 o 7:40

Takzvané "parcelovanie" revíru vedie k pytliačeniu jednotlivých skupín.Mal so tú čest.Je to nezmysel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off carli, 14.8.2014 o 14:17

Je to hlúposť a navyše v rozpore so zákonom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 14.8.2014 o 11:16

mne to pride ako tri samostatne zdruzenia so spolocnym vyborom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 14.8.2014 o 10:51

Záleží len vás ako sa dohodnete v združení. U nás to takto funguje už dlho (min. 15-20 rokov). Bez tohto opatrenia by sa združenie pravdepodobne dávno rozpadlo. Rozdelený sme na úseky cca. podľa katastrálnych území obcí ležiacich v revíri. Nájomné znášajú členovia alikvotne k veľkosti úseku na ktorý boli prijatý. Majetok združenia je spoločný. Spoločné poľovačky organizuje vrátane posedenia po poľovačke úsek na ktorého území sa loví. Účasť povinná pre všetkých členov združenia. O divine rozhoduje úsek na ktorého území sa SP konala. Celé to funguje na princípe "kde sa staráš o zver, tam lovíš". Prispelo to k vyčisteniu vzťahov medzi členmi a zlepšeniu starostlivosti o zver a revír. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 11

off Igor43, 14.8.2014 o 9:03

Mal som možnosť vidieť takéto členenia a verte mi, nebolo to dobré. Členenie revíru na skupiny z hľadiska poľovania len vo "svojej" časti je nezmysel- je to zlé pre interpersonálne vzťahy v združení. V tomto smere úplne súhlasím s michalom89 a gabrielSO-om. Revír si môžeme členiť na skupiny, ale len za účelom brigádovania- t.j.zriaďovania a ošetrovania, či opravovania poľovníckych zariadení, vytvárania políčok, kosenia.... Poľovníctvo ako organizovaná záujmová činnosť má ľudí stmeľovať a nie rozdeľovať!!! Toľko môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off gabrielSO, 13.8.2014 o 17:44

Členska schôdza je najvýšším orgánom v pz. prijíma,schvaľuje,zamieta a keď niekto si schváli takú hlúposť nech plače a narieka, a k rozdeleniu revíru na partie ?? platíš členské len za alikôtnu časť revíru kde Ti niekto ho vyčlenil či za celý.??? revír pz je jeden celok a poľovať v ňom môžeš kde chceš .Rád by som vedel aký postih pri ulovení zverí s platnou povolenkou v inej časti revíru by som dostal od výboru ??, určite žiaden. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off michal89, 13.8.2014 o 10:46

nejake vnutorne delenie revirov je totalny nezmysel a len prehlbovanie chaosu a zlych vztahov v polovnickej komunite, nieco take by malo byt zakazane aj zakonom, lenze to by museli byt kompetentni usilovnejsi a nie vytvarat dve polovne organizacie na SR, pricom pri tej druhej nezakonne zaclenit do svojich radov vsetkych polovnikov, no ale co uz, mi bezní polovníci to z dako vydrzime ak chceme polovat a páni nech si spekuluju ako si este viac udrbat pre seba! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 13.8.2014 o 10:40

Podľa mňa je toto hlúposť: "Každá skupina ma svoju knihu návštev revíru". V jednom nemenovanom PZ je revír rozdelené na skupiny a majú aj vedúcich skupiny. Je to šikovné a vedúci majú prehľad, ale samozrejme aj pár negatív.Samozrejeme každý člen PZ môže poľovať aj v iných skupinách. Ale kniha návštev revíru je spoločná a nemožu ti zakázať navštevovať "časť" revíru v ktorom si riadny člen. A potom ako je to vo Vašom revíri s majetkom PZ. Keď oni majú luxustnú chatu v svojej skupine (časti)? Kto je majiteľ? PZ alebo súkromná osoba.? A dalšie zariadienia atď.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 6121950, 13.8.2014 o 9:52

Potok nie je hranicou katastra , je to "riečka" z jednej obce do druhej vedľa nej asi 100 metrov ide hlavná cesta medzi obcami.Skupiny nie sú len medzi obcami ale aj v samotnej obci.Ja viem, že to tu nevyriešim ale chcel som vedieť názor iných. Ostatné skupiny sú spokojné lebo majú dobrú časť revíru.S nami si robí čo chce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.8.2014 o 9:47

6121950, ale tento problém tu isto nevyriešiš. To musíte len vy sami, tam u vás. Prepokladám, že inkriminovaný potok tvorí prirodzenú hranicu katastrálnych území dvoch obcí. Problém je možné riešiť aj postavením posedov priamo pri potoku z jednej i druhej strany, lebo to nebude na hranici so susedným revírom :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 6121950, 13.8.2014 o 7:52

Zdravím, odstrel sa delí alikvotne podľa počtu členov v skupine podobne je to aj so zariadeniami a prikrmovaním, solíska a pod. Povolenky vydáva hospodár na meno člena vedúcemu skupiny. Problém je v tom, že revír si rozdelili podľa lukratívnosti.Hranice skupiny si urobili po potoku a nie po hlavnej ceste, ktorá je od potoka do 100 metrov. Medzi cestou a potokom je prehľadná luka a tu hrozí nebezpečenstvo, že dôjde k úrazu. Nikto nevie kto je na druhej strane potoka. Každá skupina ma svoju knihu návštev revíru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.8.2014 o 7:49

Rozdelenie na skupiny je voľba menšieho zla. Rozdelenie revíru, resp. vybabaranie úzkej skupinky s ostatnými by bolo horšie. A nikde nie je napísané, že tí, ktorí sa dnes rozdelili na skupiny sa nemôžu zajtra opäť spojiť. A tiež nie je nikde napísané, že skupiny nemôžu spolu robiť spoločné poľovačky i guľášpartie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hyperon, 12.8.2014 o 23:04

da sa to vyriesit celkom jednoducho - napr. po roku si "spravovane" casti reviru vymenit a nikto nikomu nic zavidiet nemusi. pokial sa clenovia nevedia dohodnut ani na takejto, z mojho pohladu banalnej veci, tak si neviem dost dobre predstavit ako tam prehieha schvalovanie inych veci vramci PZ, rozdelovanie planov a povinnosti, pridelovanie povoleniek a celkovy beh PZ, ak kazda skupina hra iba za zaujmy svojej skupiny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 12.8.2014 o 22:29

goret asi máš pravdu znovu si to čítam... u nás sa to rozdelilo do ´´pracovných skupín´´ podľa dedín a chceli dosiahnuť aj to čo sa rieši v danej diskusii...ak máte teraz problémi sa na niečom dohodnúť toto vás doslova zabije..každá skupina bude zavidieť druhej ..ved sme na slovensku tu zavidia aj chorému pnku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 12.8.2014 o 20:45

To je hlúposť prvého stupňa! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.8.2014 o 14:30

ano dnes to je možne . A väčšina ??? huaaaaaaaaaaaaaaaa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 44 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM