Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

zelena obuv - diskusia

autor: off kaso79
pridané: 15.7.2014 12:11

Máte niekto skúsenosti s produktami výrobcu zvaného zelená obuv?


odkaz


Konkrétne ma zaujímajú modely: Ranger, Summer a Trek M6. ...vode odolnosť, trvanlivosť materiálu pri ohyboch, náchylnosť k zošlapaniu a pod.

počet zobrazení: 7 913
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovnícka obuv
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 48 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 6.8.2014 o 20:21

jarodt všetko je ok ale ten šev k podrážke ako i na boku mňa osobne dosť odrádza . Práve tam nastava problém že niť sa prederie o kamene a tvrdý teren ak sa raz pretrhne už to ide .Ako i skutočnosť že práve v šcho je obuv veľmi oslabená . Samozrejme sú predstížne značky ako je meindl samotna značka ešte nezaručuje idealnu konštrukciu . Kto sa nepohybuje v ťažkom terene na šulanie po cestách vydržať samozrejme môže dlho . Dnes sa poľovník obyčajne vozí všade autom takže tam netreba obuv C . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 6.8.2014 o 20:17

kaso79, obuv od značky Hanzel som mal a môžem povedať že už nikdy viac by som od tej značky nič nekupil , topánky mi vydržali ani nie pol roka, podrážka mi celá odpadla a to som s nimi chodil len v ľahkom teréne , diery do podrážky sa mi spravili už po pár mesiacoch , vnutro som mal celé zodraté , nie len na päte ale aj na bokoch a všade z nutra . Momentálne mám obuv od značky SCARPA ( tieto len bez GTX odkaz ) a je to zatial najlepšie čo som mal . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 6.8.2014 o 16:35

jarodt, vdaka! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 5.8.2014 o 20:18

kaso79, tvoje nároky by mohla spĺňať táto obuv odkaz nosím ich už vyše roka bez akéhokoľvek poškodenia, chodíš v nich ako v papučiach, dokonca si ich kupujú lesáci, pre ktorých sú Meindli, ktoré fasovali príliš tvrdé na bežnú chôdzu po nenáročnom teréne. Trochu tvrdšie sú Parforce Pirsch so skvelými referenciami odkaz porovnateľné s Meindlami, ale za polovičnú cenu, u nás dostupné dokonca za lepšiu cenu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 5.8.2014 o 8:55

Podľa mňa spomínaná Lowa je vhodnejšia do vysokohorského terénu, kde je potrebný pevnejší členok. Do nášho vlhkého lesa, i strmšieho, je vhodnejší voľný členok, aby sa človek dotýkal terénu celou podrážkou. Štefan, moje Mammuty mi začali po tvrdom teréne mierne vŕzgať, ale za ten peniaz si kľudne dovolím ďalšie a tieto mi ostanú do poľa a na brigády. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 5.8.2014 o 7:42

Rikco, prečo si myslíš, že Mammut je horší ako Tebou odporúčaná Lowa??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kaso79, 5.8.2014 o 7:28

ok ďakujem všetkým za rady a tipy. Moja otázka bola konkrétna. Síce sme sa dostali k dačomu inému ale OK. Ja som už obuv od Poliakov mal, od Hanzela, odkaz a vydržala vyše 5 rokov. A druhá vec je obuv čo odporúčate je prevažne do náročného terénu, ale ja to potrebujem do poľa alebo miernych kopcov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 5.8.2014 o 7:01

Upozornenie: to nie sú topánky na ples a mali by ste si vyskúšať ako vám sadnú, preto je lepšie navštíviť kamenný obchod ako internetový a vyhnite sa hlavne takým, ktoré neumožňujú dobierku a chcú platbu predom. Aj tu sa taký obavil !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rikco, 5.8.2014 o 3:56

Ondrik za tieto peniaze kúpiš lepšiu obuv od meindl, alebo harkila. A ked dobre pohladas tak kúpiš aj lacnejšie a určite lepsie ako tie tvoje mamuty. Napríklad odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 4.8.2014 o 21:04

dobrá topánka za dobrý peniaz: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off penaj, 4.8.2014 o 20:08

Zdravim, Ja mam tieto uz treti rok a uplna spokojnost odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 4.8.2014 o 19:54

Edu , tá obuv vyzerá dosť dobre ale cena nie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 4.8.2014 o 19:46

Možno ako pre koho, všetko záleží od možností peňaženky a nároku poľovníka... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.8.2014 o 19:00

ALPY GTX je šmejd to je vidieť už na fotke o tých milioln švov je strašné. Toto vypada slušne odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 4.8.2014 o 18:07

Samozrejme ze je aj lepsia obuv ako DEMAR. kaso79: sa pytal ja som mu odpovedal. Tak ako pri zbraniach, strelive, optike...a aj pri obuvi sa neoplatí setrit..ale su medzi nami aj taky co proste na spickovu obuv nemaju a nemozu si ju dovolit a tym padom kupia nieco ako ALPY GTX ci podobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.8.2014 o 13:15

kaso79 žiaden bann som nemal . Ćiže tvoj konšpiračný blud , ktorý si práve vymyslel nemá racionálny základ . Tak ako každá obuv i tá zelená je uplácaná v číne . dnes sa používaju kvalitná koženná obuv s membranovou papučou a kvalitnými ponožkami samozrejme . Pri obuvi platí čím menej švov tým menšie riziko že sa obuv začne rozpadávať . Sprej na obuv je absolutne k ničom . Obuv sa ošetruje voskom .Hlavne sa ošetruje koža proti praskaniu o sucho sa stara membrana . V žiadnom prípade nedoporučujem obuv kde je kombinácia latka a koža ale celokožennú . Dobrá obuv vypada tak ako na priloženej fotografii . zelena obuv - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off kaso79, 4.8.2014 o 10:25

Leslov dik, a Edu NEdik...tusim ti skoncil Bann ked tu zas opruzujes vsetky diskusie svojimi premudrelymi somarinami...:( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off LESLOV, 4.8.2014 o 9:55

Dobrá obuv za dobrú cenu. Mal som možnosť jednotlivé druhy topánok aj vyskúšať vrátane obuvi ALPY GTX. Tie sú podľa mňa z nich najlepšie. Čo sa týka odolnosti, trvanlivosť a kvalita materiálu tak doporučujem obuv natrieť krémom a potom aj impregnovať sprejom voči vode. V tej cenovej relácii je to myslím vhodná obuv pre bežného poľovníka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.8.2014 o 0:57

Vždy lepšia zelena ako červena . Pozor prezliekaju sa ! :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off doktor11, 3.11.2009 o 22:42

ak pride nieco lovne z boku-tak ma smolu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off jagter, 28.10.2009 o 16:32

doktor-čo ked príde niečo z boku?...ved občas sa musíš aj pohnúť,či nie?-))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off MSmarian, 23.10.2009 o 9:36

Pozrel sa niekto z Vás na stránky odkaz ? a na odkaz ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off lesnica1, 22.10.2009 o 22:52

doktor....ty si fakt doktor? Lebo v tom, čo nosíš na sebe by si ozaj neochorel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off doktor11, 22.10.2009 o 22:29

Na chodenie po lese v case i necase v blate aj snehu jednoznace Gore-texy,nepoti sa v tom noha-sucha noha=pohoda.Na posed nosim o 2 cisla vacsie kozene cizmi(scarpa)s takou vytahovacou vlozkou.dobre thermo ponozky(moira)a potom sa este zabalim do spacaku.No a na seba kopec termo pradla(moira)na to momentalne davam vlneny sveter a velmi sa mi osvedcila fleecova bunda.vsetko mam z les.potrieb-L.Hradok,celkom dobra cena i zivotnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off lesnica1, 22.10.2009 o 22:01

čo som počula ja, tak osoby, ktoré si objednávali z margity oblečenie, tak im vôbec nesedelo. Malo úplne iné rozmery. Na nete nájdeš niekde katalog od Grube. Majú peknú ponuku aj dámskeho oblečenai. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off RebekaN, 21.10.2009 o 19:04

A čo oblečenie od Margity? odkaz Máte niekto nejaké skúsenosti?
Bystricka - ak budeš mať čas, prosím napíš poštou. Vďaka! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off Edu, 21.10.2009 o 16:42

Výborný výber Fill aspoň vydíš ,že neradím zlú obuv :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off Fill, 21.10.2009 o 15:50

Presne tieto mám. A môžem potvrdiť, že sa oplatilo! Ešte jedna vec je na nich tiež dobré, že šnúrka stiahne nohu na 3 miestach takže nieje cítiť žiadne posúvanie nohy - toto treba vyskúšať!
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off Edu, 21.10.2009 o 10:04

Ja som si kupil membránové oblečenie určené pre poľovníkov švedskej výroby SWEDTEAM . Veľmi dokonalé spracovanie s dôrazom na detail . Cena je štandartná nie však závratná . komplet nejakých 200 - 300 € tj bunda ,nohavice,návleky,kapucna.
odkaz /> Takže toľko k mojej voľbe samozrejme na trhu je veľa iných značiek ktoré sa môžu pačiť iným zasa .
V obuvi ti môžem poradiť aby si si kúpil goratex obuv typu C s originál tvrdou vibram podrážkou . Vložka ktorá neprepúšťa vodu nemusí byť goratex mnoho výrobcou používa iné vložky a uspešne . Základ je v nanotechnologiach .Proste voda vlhosť sa dostava von nie však dnu. O takúto obuv sa treba samozrejme starať .Na impregnovanie sa používa sprej učínejší je však vosk . Kedže som už odpravil nejednu takúto obuv môžem ti napísať moje praktické rady. Takže ja ti doporučujem obuv celokožennú a hlavne aby bola čo najmenej prežívaná a kompinovaná látkou . Taketo niečo
odkaz /> lebo keď ti časom prdne membrana navoskovana koža bude uspešne braniť vode. Okrem toho všetky trhanice začínajú vždy v švoch . Ja mam výbornu skusenosť zo značkou garmont . Da sa kupit okolo 100€ pre ,ženy ešte určite lacnejšie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off bibasso, 21.10.2009 o 7:39

Fatran, ano o kvalite termooblecenia výrobkov od chemosvitu som pocul len pozitivne ohlasy. Vyvinuli nejake nové vlákno, z ktorého sa tká oblečenie. Len škoda, že nemajú žiaden e-schop, lebo len kvoli jednemu termotričku sa tam osobne jazdiť neoplatí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off fatran, 20.10.2009 o 21:27

Ja som kúpil vo Svite v podnikovej predajni Chemosvitu zelené tričko s krátkym rukávom zo 100 PP polypropylénu na rýchly odvod potu a som s ním spokojný veľmi rýchlo schne a cena oproti niektorým športovým obchodom velmi dobrá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off bibasso, 20.10.2009 o 21:21

ja som si dnes kupil termo trenky (intersporte), celkom fajn na dotyk uvidime, co to spravi dole :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off MSmarian, 20.10.2009 o 20:17

nedávno som si kúpil termotričko od výrobcu Blaser, je velmi kvalitné a moc príjemné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off bystricka, 20.10.2009 o 11:26

rebeka, dolezite je aj spodne pradlo, napis mi vysvetlim ti blizsie, tu sa to neda su tu sami chlapi a uz teraz si utieraju slinky....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off RebekaN, 19.10.2009 o 21:07

MSmarian ďakujem za tipy, určite sa na tie veci mrknem na cene až tak nezáleží, na topánkach nie som ochotná šporiť, kvalitné topánky sú základ. Aj ostatným ďakujem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off MSmarian, 19.10.2009 o 20:34

RebekaN, topánky Meindl sú veľmi kvalitné s Goretexom, pre celoročné použitie, v lete aj v zime. môžeš v nich kráčať po suchej trávem blate alebo snehum prípadne skočiť do potoka a vždy sa budeš cítiť pohodlne. Nie sú lacné, na druhej strane si mlžeš byť istá, že Ti vydržia minimálne 5 rokov. Ak by sa Ti predsa len zdali byť drahé, kvalitná náhrada sú topánky českej firmy Prabos. Tiež s goretexom. Majú veľmi dobré vlastnosti a veľmi dlhú životnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off MSmarian, 19.10.2009 o 20:31

Chlapi, vy ste pravdepodobne nepochopili, že Rebeka má záujem o skutočne kvalifikovaný názor a kvalitné doporučenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off Fill, 19.10.2009 o 16:56

Zle som sa vyjadrill. Moja skusenosť je s tym papierom overena! Pretože ked ich precízne natriem určeným prostriedkom tak bezpochyby som v nich chodil po snehu a zaroven po rieke a nepremokli. Skôr som sa v nich len spotil a vznikla nadmerná vlhkosť ! Nehovorim že sušič je nanič, lebo som ho sám ešte nevyskúšal :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aké oblečenie a akú obuv do lesa? (autor: RebekaN).

off vlado84, 18.10.2009 o 23:41

nehovorim ze je vhodni do kazdej obuvy ale ked sa niekde dobre premocis pochibujem ze rano budu boti suche a ten susic bol virobeni pre snowbordistov a liziarov a ti nechodia v cinankach a pochybujem ze by to robili hlupaci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 48 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov