Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Mauser M03 Basic - diskusia

autor: off Skraby
pridané: 13.7.2014 19:42
Zdravim vas ake mate skusenosi z mauser m03
počet zobrazení: 17 662
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 30.7.2014 o 11:47

Bleiker možno máš dobrú kondíciu, ale 5,7kg varmint proste na pirš nie je, ty si to zvládnuť mohol, ale iný poľovník by ho po hodine hodil do rokliny. Piršovať sa dá aj s Barrett M107A1, niekto ti možno povie, že v pohode, ale aká je tam pridaná hodnota? Highland nie je určený prioritne na posedy, názov pušku predurčuje na niečo iné a je určená najmä poľovníkom, ktorí nepiršujú 3 hodiny, ale pol dňa a to v ťažkom teréne (alpy,tatry atď)alebo pre poľovníkov, ktorý nevidia zmysel v nosení 6kg železa, ale preferujú ľahkú flintu alebo "jednušku." Ja sám som napísal, že mauser je na posed (70%času) v pohode. A túto skutočnosť si musí ujasniť len a len zadávateľ témy, on najlepšie vie ako poľuje. V neposlednom rade sú pušky od Mauseru aj drahšie (tuším okolo 1000 až 1300e-a to nie je malá položka) ako sauerácke, najmä keď porovnávame MO3 alpine resp. MO3 stalker a S202 Highland (ktoré sú obdobné modely, MO3 trail je alternatíva k modelu sauer 202 hardwood alebo forest, nie k highlandu a to je rozdiel). A tiež netreba zabúdať, že aj tie kvázi najľahšie modely od mauseru majú 3,3-3,5kg oproti saueráckemu 2,7kg. S poistkou, ako som tiež sám uviedol, v systéme nemožnosti vybitia zaistenej zbrane súhlasím, ale na poistke tá zbraň nestojí(čo potom majitelia blaseru a ich "vybuchujúce závery?" :)), mauser je proste pre tých, ktorým sa páčia ťažšie, hrubšie železá a nevadí im nosiť na pleci väčšiu váhu. Ináč je mauser vynikajúca zbraň, keby model alpine resp. stalker nestáli okolo resp. aj cez 4000e, tak by som do týchto modelov investoval. Ale túto sumu nie sú hodné, dá sa zato vyskladať lepšia zostava, to naozaj radšej S202 highland s kvalitnou optikou.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 87 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mau53r, 13.4.2020 o 14:06

Reakcia na príspevok od Mirek03, 4.3.2020 o 22:36 :
Neviem o nijakej inej moznosti. Zial. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirek03, 4.3.2020 o 22:36

Krom posledního komentáře jsem nenašel zatím moc možností na montáže k M03 zkušenosti nebo tipy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mau53r, 29.1.2020 o 21:10

Objavil som danskeho vyrobcu montaze na M03. Jedna sa o picatinny sinu. Upevnenie je pomocou dvoch skrutiek, ktorych matice su v tvare "hviezdice" ako je aj original. Matice sa vlozia a pootocia, samotna sina na ne potom zapadne. Montaz/ demontaz nie je elegantna ako pri original montazi, tretinova cena to vsak vyvazuje. Vyhotovenie je 0, 5, 10 MOA. Moja je 0 MOA. Komunikacia bezproblemova, posta vysla na 40€, dorazila do 3 dni. Mauser M03 Basic - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Schmid, 22.5.2019 o 20:15

Ano da sa nastavit. Pri M03 nemusis kupovat s napinacikom. Tovarensky je nasravena cca na 900g ale to ti predajca pri kupe nastavi ako pozadujes. Je to kvalitna zbran asi naj na trhu a casom preverena. Jedine subjektivne minus je vaha a robustnost podpazbia a pazby oproti S202. Pri vymene hlavne vzdy drzi nastrel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Elo, 22.5.2019 o 7:47

Poprosím majiteľov zbrane Mauser M03, je možné na modely bez napináčika regulovať odpor spúšte? Viem, že zbraň má tzv. bodovú spúšť, aký je továrenský odpor spúšte? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lukas30-06, 22.2.2017 o 23:27

Zdravím,je tuna niekto z okolia KE,PO,SB,SL,KK,PP,BJ, kto vlastní mauser m03 ? Premýšlam nad kúpou tejto zbrane a pred tým by som si ju aspoň rád podržal v ruke. Ak by tu bol niekto tak ochotný, pivo isté ! Správa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tribecman, 5.7.2015 o 17:10

Zalezi aj v akom terene polujes. Ked vela pirsujes tak vaha zbrane zavazi dost na vybere ale osobne si myslim ze sa to odrazi na kvalite a trvacnosti niektorych prvkov zbrane. Ak poznas puskara opytaj sa ho na kvalitu tychto dvoch zbrani. Nerad sudim zbran z ktorou namemam odpolovane a to sa Sauer tyka. Mauser M03 ti mozem odporucit a co sa tyka bezpecnosti tazko najdes lepsie… Lovu Lesu ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 21.1.2015 o 7:53

dub21 - preštuduj si diskusie, ktoré sa daných zbraní týkajú, či už na LZ alebo aj inde a potom keď si spravíš aký taký obraz a budeš vedieť aspoň základné rozdiely, tak potom sa opýtaj niečo konkrétnejšie, určite ti niekto skôr poradí, keď bude vidieť, že si preto už niečo urobil, takéto otázky ako si dal ty, sú z pochopiteľných dôvodov, ktoré som napr. uviedol vyššie, z veľkej časti ignorované nakoľko ich autor nimi dáva najavo, že čaká, že mu budú do huby padať pečené holuby a nemusí ani prstom pohnúť...začať môžeš tu: odkaz odkaz odkaz- odkaz odkaz odkaz a nedá mi podotknúť, že už tým čo som tu písal a koľko času som s tým strávil, som sa danej problematike venoval pravdepodobne viac ako ty i keď by ma to vôbec nemuselo zaujímať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off dub21, 20.1.2015 o 17:09

chcem sa spýtať mám záujem o kúpu novej pušky ale neviem sa rozhodnúť medzi týmito "nemkami" haenel jager 10 alebo rossler titan 6 fs alebo mauser M12 prosím vás poraďte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off clovek, 1.1.2015 o 19:32

Mam mauser basic 8x68s klasika nic naviac a sedi ako uliata ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off theCat, 3.8.2014 o 15:03

Chlapi, ja mam skaredy S202 synchro xt. Plastova pazba, pistolova rukovet, 56 cm kanylovana hlaven. Chcel som pracovnu, lahku bezudrzbovu zbran. Najprv to mal byt Blaser R8, ale nesadol mi. Co sa tyka tej nestastnej poistky S202, tak mne vyhovuje. Pri pistolovej rukoveti nemusim pre odistenie vobec menit uchop. Staci mi ukazovacikom posunut kolik pri spusti. Je to moderna, funkcna zbran. Samozrejme, ze taky Blaser je papierovo lepsi, aj som ho chcel, ale ako vravim, vobec mi nesadol. Nic sa neda robit. Podla mna, R8, s202 a M03 su perfektne zbrane a je uplne jedno, pre ktoru z nich sa rozhodnete :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Rempo, 2.8.2014 o 20:34

to vie po čom ide Mauser M03 Expert v dreve? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 1.8.2014 o 14:40

Novodobé zbraně mají prach málo společné (kvalitativně) s jejich modelovými předchůdci, tudíž argument o zákaznickém ověření zbraně mauser není až tak místě. Sauer také patřil vždy k nejlepším puškám na světě stejně jako manlicher apod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off balanda, 1.8.2014 o 8:37

Aj štopliky do hlavne robi mauser z plastu ... :) Ale to len na odlahčenie témy... Sám som majiteľom 20 ročnej M96 7mm RM s priamoťažnym zaverom a M03 9,3x62, a myslim že ďalšia bude zase len ten nešťastný mauser (asi to bude nejaká "mauser" diagnóza). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nofi, 31.7.2014 o 22:11

Ursus, Balanda, mate pravdu, ze v podavaci zasobnika (ale len tam) je plast. Mal som predtym zbran so zliatinou. Zo zliatiny som mal puzdro zaveru. Chcel som predtym co najlahsiu zbran. Dal som tu zvacsene foto puzdra zaveru, ako vyzera po 1,5 r. pouzivania. Isli ste ma tu zozrat, ze musim s puskou zaobchadzat ako s .... , tak som fotku radsej stiahol. Nemal som chut dokazovat, ze je to z bezneho pouzivania (parkinsona zatial nemam). :-) Co sa tyka Mausera, tak asi neexistuje ina puska s tolkymi pouzivatelmi, ktori overili kvalitu, mozno len Mosin :-)) Ja pri kupe davam viac na pocity, ako na recenzie. Takze, ak mi flinta sadne a paci sa mi, tak dalej nic neriesim (ak na to mam). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krajec, 31.7.2014 o 13:45

Každá líška svoj chvost chváli ale za mnňa je to M03. Podla mna rozdiel 0,5 kg nie je neako vela ked prirátam ze dám do zásobníku 5 nábojov v 9,3x62 a jeden do komory tak to mam dalsie gramy plus kvalitná montáž s puškohladom nevážil som moj komplet koľlko má ale v pohode sa s tým dá chodit. Ja keď idem von mám ešte batoh na chrbte kde mám potrebné veci pre mňa(bunda, ďalekohlad, voda stolička, doklady, desiata+ plus neaké kŕmenie....) tak toto všetko váži ďaleko viac ako flinta. Čo sú hlavné výhody M03 určite poistka je to celé z ocele okrem teda podáača v zásobníku :D) a hlavne keď budem raz chcieť druhú hlaveň a tak nemusím stále chodiť na strelnicu. Ono podla mňa pri silnejších kalibroch ako je 9,3x62(to mám ja) alebo ako má nofi 7mm rem mag tam nie je ani žiadúce mať lahľiu flintu. Zhľadiska poistky a výmeny hlavní a konštrukcie si myslím v tomto súboji vyhráva mauser vo všetkom. Vzhľad osobne neriešim doležitá je 100% funkčnosť.----- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off balanda, 31.7.2014 o 8:19

Nofi: Ale je tam predsa plast, a to v podávači zásobníka :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 30.7.2014 o 23:27

Len tak naokraj, co je zle na plaste, ci zliatine? Ze to nehrdzavie? Obhajovat v dnesnej dobe pouzivanie vyhradne oceli pri konstrukcii zbrani sa mi nezda opodstatnene. Osobne sa mi pacia spratne a lahke zbrane a do M03 by som nesiel kvoli jej vahe, cene a dizajnu. Samozrejme je to konstrukcne skvela zbran, ale mne nesadla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off nofi, 30.7.2014 o 21:16

Za mna urcite M03. Mam uz druhu M03 a nemenil by som (9,3x62 a 7 mm rm). Ani gram plastu, zliatiny ..... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 30.7.2014 o 19:57

BLEIKER můj příspěvek nebyl určen tobě promiň byl pro valdo35. S těmi cenami teda nesouhlasím kde mají za cenu highlanda MO3 ? Mě jako spotřebitele zajímá konečná cena tj. na pultě. Jinak s tebou v globále souhlasím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 30.7.2014 o 19:26

fanda-čítaj pozorne,nemám ani jednu z týchto zbraní!Je však neodškriepitelný fakt,že M03 je technicky prepracovaná zbran do detailov,o tom niet pochýb.A dnes som hovoril so zadávatelom témy a má na obe zbrane rovnakú ponuku,čo sa týka ceny,takže s info o cenách,pokial ich nemám v praxi preverené opatrne.Ale to sas nedá zistit za PC,oficiálne predajné ceny su nikde inde,za čo sa zbrane predávajú,zvlášt v dnešnej dobe.Ale tá M03 NIE JE PRE BABY A PRE PADAVKY-to jef akt-END. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 30.7.2014 o 18:54

No tak ještě aby si na něj nadával, když si za něj dal tolik peněz, ale příliš objektivně to nezní. Vše je věcí vkusu, zbraně jsou precizně vyrobené obě zmiňované. Já mám Sauera ještě s hřbetní pojistkou, MO3 se mě také líbí, ale ta cena je přemrštěná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 30.7.2014 o 18:52

Naštastie -ale len pre túto diskusiu-nevlastním ani jednu z týchto zbraní,takže som nestranný.Stagstalker-to si Ty nemožeš povedat,ale máš zasa praktické skusenosti s jednou z týchto značiek,čo je pre diskusiu prínos.Takže-každá minca má 2 strany-Highland-super váha aj ergonomia-dajme tomu a poistka ako komu vyhovuje-plusy.Mínusy-krátka hlaven,velký zdvih-ako tu už bolo spomenuté,vačší zvukový prejav a priam katastrofálne mieranie,pokial nemáš super oporu-a to pri pirše je málokedy.M03 OKREM VáHY ASPON PRE MNA INE MINUSY NEMA.Polovník v aktívnom veku pri základnej váhe okolo 3,3až 3,3 kg-hplá zbran-nemože mat problém pri dobrej fyzickej kondícii,kvalitnom remeni a normálnej fyzickej kondícii nemože mat problém-ak áno-tak neviem...Tým však nechcem presadzovat M03-je to len moj názor.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 30.7.2014 o 18:21

Ťažko je obhajovať neobhajiteľné (poistka na S 202). Ale dobre som sa pobavil aj na vete: "mauser je proste pre tých, ktorým sa páčia ťažšie, hrubšie železá..." O konštrukcii, technickom riešení zbrane sa tu dá diskutovať, len veľmi veľmi ťažko. Samozrejme, že sú tu páni, ako BLEIKER, Belson a pár ďalších, ktorí sa problematike konštrukcie, funkčnosti, použitého materiálu pri zbraniach zaoberajú hlbšie, ale väčšinou sa tu argumentuje subjektívne, čo je na škodu... K poistke na S202 odporúčam toto: odkaz alebo odkaz a až po takejto úprave, by sa dalo povedať, že je OK :-)) Čo sa týka M03, tak je to zbraň, ktorá je po konštrukčnej stránke vymakaná do posledného detailu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off fanda, 30.7.2014 o 15:57

Vzhledem k tomu, že jsem highlanda vlastnil musím potvrdit, že na šoulání nemá konkurenci i co se manipulace týče je opravdu pohotový, nicméně jsem zjistil, že mě ta váha příliš nevyhovuje, zejména při míření z volné ruky a má poměrně znatelný zdvih hlavně po výstřelu. Měl jsem ho v 8x57. Pojistka je velmi pohotová, zde bych žádnou chybu nehledal právě naopak, je ale třeba si na ní zvyknout, dokonce jsem zkoušel na sucho, jestli se dá zmáčknout spoušť při manipulaci s pojistkou a věřte, že to opravdu nejde. Z M03 jsem nestřílel, ale měl jsem možnost si ho dobře prohlédnout, osobně žádnou výhodu v tom slavném handspanungu nevidím jde to hodně z tuha a je nutné měnit úchop zbraně což považuji za velmi zpáteční. Jinak na mě zbraň udělala celkem dobrý dojem, ale za tu cenu bych raději koupil starší model manlichera. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Stagstalker, 30.7.2014 o 11:47

Bleiker možno máš dobrú kondíciu, ale 5,7kg varmint proste na pirš nie je, ty si to zvládnuť mohol, ale iný poľovník by ho po hodine hodil do rokliny. Piršovať sa dá aj s Barrett M107A1, niekto ti možno povie, že v pohode, ale aká je tam pridaná hodnota? Highland nie je určený prioritne na posedy, názov pušku predurčuje na niečo iné a je určená najmä poľovníkom, ktorí nepiršujú 3 hodiny, ale pol dňa a to v ťažkom teréne (alpy,tatry atď)alebo pre poľovníkov, ktorý nevidia zmysel v nosení 6kg železa, ale preferujú ľahkú flintu alebo "jednušku." Ja sám som napísal, že mauser je na posed (70%času) v pohode. A túto skutočnosť si musí ujasniť len a len zadávateľ témy, on najlepšie vie ako poľuje. V neposlednom rade sú pušky od Mauseru aj drahšie (tuším okolo 1000 až 1300e-a to nie je malá položka) ako sauerácke, najmä keď porovnávame MO3 alpine resp. MO3 stalker a S202 Highland (ktoré sú obdobné modely, MO3 trail je alternatíva k modelu sauer 202 hardwood alebo forest, nie k highlandu a to je rozdiel). A tiež netreba zabúdať, že aj tie kvázi najľahšie modely od mauseru majú 3,3-3,5kg oproti saueráckemu 2,7kg. S poistkou, ako som tiež sám uviedol, v systéme nemožnosti vybitia zaistenej zbrane súhlasím, ale na poistke tá zbraň nestojí(čo potom majitelia blaseru a ich "vybuchujúce závery?" :)), mauser je proste pre tých, ktorým sa páčia ťažšie, hrubšie železá a nevadí im nosiť na pleci väčšiu váhu. Ináč je mauser vynikajúca zbraň, keby model alpine resp. stalker nestáli okolo resp. aj cez 4000e, tak by som do týchto modelov investoval. Ale túto sumu nie sú hodné, dá sa zato vyskladať lepšia zostava, to naozaj radšej S202 highland s kvalitnou optikou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off steyr, 30.7.2014 o 7:39

BLEIKER - súhlas, podľa mňa trefný príspevok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 30.7.2014 o 6:53

Dá sa s tým súhlasit ,aj nie.Nemožno však zamienat jablká s hruškami,rovnako tak nemožno porovnávat S202 Highland s M03 BASIC.Potom je potrebné proti nemu porovnávat napr.M03 Trail,čo je okrem váhy rovnaká kategoria,a kto zistí,čo ponúka Trail pre polovníka,tak ocení vynikajuci pomer cena-kvalita.A čo sa týka tej váhy-je to individuálna záležitost a otázka zvyku,popruhu na zbrani a kondície.Tiež už nemám 20,ale s 5,7 kg Varmintom som piršoval 3 hod. v kuse v horskom terene uplne bez problemov.Navyše,drvivá vačšina polovníkov tak či tak zvyčajne sedí na posede,alebo robí kombináciu pirš-posed-čo si budeme nahovárat.Osobne som presvedčený,že tieto značky si práveže konkurujú,to že ich má jeden majitel je len kapitálová záležitost,ale práveže málokto si vyberá napr.medzi CZ a Blaserom,avšak medzi S202-kou M 03 si vyberá vela ludí-jedna cenová hladina a cca rovnaká kvalita oslovujúca tých istých ludí,marketing je potom založený na tom,že ak si nekúpi jednu,kúpi druhú-alebo skončí s Blaserom.Na poistku mám vyhranený názor a preto ho aj poviem-jediné,čo mi vadí u tej 202ky je práve to,že zbran tejto cenovej kategorie nie je možné nabíjat a vybíjat v zaistenom stave.Ved to už má aj Marlin,čo je uplne niekde inde cena a kvalita.Možem to vybíjat akokolvek bezpečne,ten pocit napatia a obavy tam vždy je.Excelentne to majú vyriešené Sako,R700,AZ 1900 tak nerozumiem,prečo to neurobí aj SAUER.O PRíPADNOM NáHODNOM VýSTRELE PRED SEBA Z HIGHLANDU RADšEJ ANI NEPOMYSLíM. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

on Stagstalker, 29.7.2014 o 17:32

U mňa S202 highland. Krásna, ľahká, pohodlná na streľbu a najmä celodenné nosenie. Pre poľujúcich z posedu, kľudne mauser, kto nepoľuje posliedkou a v kopcoch, nevie čo je to pol či 3/4 kg navyše. Mne sa na mauseri nepáči jeho troška hrubší výzor, model alpine je síce svetlejšia výnimka, ale highland je highland, poznám mnoho jeho spokojných majiteľov. Mauser mi v pleci sedí horšie. Poistka na saueri je absolútne v pohode a bezpečná, netreba ju démonizovať podobne ako záver na blaseri. Ono handspanung je fajn, bezpečný, páči sa mi, ale...potom ako som si ho vyskúšal ma otravovala potreba celkom silného tlaku na "odistenie" zbrane, resp. manipuláciu s ňou, v tomto má sauer podľa mňa navrch, človek nepotrebuje odlíciť a všetky prvky sú intuitívne umiestnené. Ak by pridali možnosť vybiť zaistenú zbraň, má sauer čo sa poistky týka u mňa prvenstvo. Mnoho ľudí hľadá absolútnu bezpečnosť, pričom im chýbajú základné bezpečnostné návyky pri manipulácii so zbraňou, aj s puškou čo má handspanung sa dá zraniť. Ja však osobne vybíjam podľa predpisov, čiže moje "safety first" je vybíjanie zbrane oproti pevnej prekážke, kde nikoho neohrozím a prst mimo spúšte. Navyše netreba zabúdať, že blaser, sauer aj mauser vlastní jedna firma, avšak hlavne majú všetky značky od saueru :) Marketingovo je každá značka nastavená pre odlišný typ zákazníka tak, aby si vzájomne až tak nekonkurovali a pokryli celý trh. Tu to nie je o značke, ale o tom ako puška sadne konkrétnemu človeku do pleca a rúk, kvalitatívne je to rovnaká úroveň, treba si chytiť, založiť, ponosiť, skúsiť zaistiť, odistiť a streliť. Veď aj jedna jazda pri výbere auta povie človeku viac ako 10 recenzií. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off fanda, 28.7.2014 o 13:34

MO3 je jedna ze špičky na trhu, asi by jsem ji dal také přednost před highlandem, kterého jsem vlastnil, nyní mám sauer S92 s hřbetní pojistkou a ta mě sedí jako prdel na hrnci, takže už měnit nebudu, ale nutno podotknout, že ten handspanung mě moc neoslnil, připomíná mě to starou křídlovou pojistku na mauseru. U mě je důležitá poctivost v materiálech a to MO3 splňuje highland už méně, nějak tomu nevěřím a vdilo mě, že flinta je až nezdravě lehká, dělalo mě problém zamířit. Tož tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 27.7.2014 o 20:37

prave ta poistka na S202 je ....povedzme nie o.k....nie je nad handspanung... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off gunar, 27.7.2014 o 20:00

Za mna S 202. Mne na 202 vyhovuje práve tá poistka. Pohodlne Odistiť zalicenú zbraň bez potreby zmeny uchopu je pre mna veľmi dôležité. To natahovanie a spustanie na m03 mi vôbec nepasuje... A ešte k tomu kopaniu highlandu v sprinfielde- že kope jak svina - strieľal som s ním a pre mna streľba bola pohodlná . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 27.7.2014 o 19:46

Ano aj za mna práve M03-"safety first",nabíjat a vybíjat zaistenú zbran je pocit na nezaplatenie.S 202 je výborná polovná zbran ale poistku jednoducho nedotiahli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off milovec, 27.7.2014 o 18:08

jagos, keď v 8x57 tak ja by som bral M03 Alpin, pretože je ťažší a spätný ráz bude v pohode na rozdiel od ľahkého Highlanda. borza222 píše: poloval som so Sauer 202 Highland v kalibri 30 06 a kopal ma ako sviňa. Verím mu... A ešte preto M03, lebo mne sa páči systém handspanung ako dobrý bezpečnostný prvok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagos, 22.7.2014 o 23:00

páni, spresním otázku Mauser M03 Alpin a Sauer 202 Highland a oboje v v kalibri 8x57 JS. Poradte prečo tú alebo onú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 22.7.2014 o 21:26

záleží to aj od kalibru.... poloval som so Sauer 202 Highland v kalibri 30 06 a kopal ma ako sviňa, pritom M 03 vzhľadom k tomu že á dlhšiu hlaveň a je podstatne ťažšia by tento kaliber v pohode zvládla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 22.7.2014 o 21:21

Mauser M 03 je jedna z najlepsich seriovo vyrabaných loveckých zbraní. Ked porovnam M 03 Basic a S 202 v cene do 3000 eur..vyhrava Mauser...aj nad 3 tisic.. Ale.....mal niekto v rukach a poloval s ,,praobycajným " Browningom Eurobolt? ..za 1200 eur? sam mam ovela drahsiu zbran....ale ten Eurobolt bol super...nenarocna dobre vyvazena a presna zbran s dobrou hlavnou...Jarodt to napisal presne...treba si zbrane porovnat a vyskusat....sympatie a pocit rozhodnu...a samozrejme aj stav na osobnom ucte...-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 22.7.2014 o 20:12

to sú nikdy nekončiace debaty, nedá sa povedať, že Sauer 202 je lepší ako Mauser M03 alebo naopak. Dôležité je zobrať si obidve zbrane do rúk a vyskúšať si ich, chod záveru, ťažisko, zalícenie, prípadne odbehnúť na strelnicu a takto sa rozhodnúť. Nie sú to malé peniaze a už som videl veľa týpkov rozhodnutých pre konkrétnu zbraň na základe podobných rečí, že jedine Sauer 202 (príklad) a nič iné a potom chudáci museli meniť na poslednú chvíľu názory keď si to mali osobne možnosť vyskúšať a jedine čo dosiahli bol zmätok v ich hlavách. Každý kto sa rozhoduje minúť nie malé peniaze za zbraň by si mal povinne vyskúšať každú jednú vo vlastných rukách a nedávať na reči iných, každý z nás je iný, každému sedí niečo iné, má iné anatomické predpoklady a je na každom z nás, aby sa rozhodol na základe vlastných pocitov a nie virtuálnych rečí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off urssus, 22.7.2014 o 15:41

Dnes su na trhu aj ine dobre gulovnice, nielen Sauer, Mauser, Blaser, co je jedna firma... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 22.7.2014 o 15:17

Cakal som, ze sa ozvu aj majitelia S202, ze bude trosku veselo v diskusii a nic? Ze budu hajit "farby Sauer", som prekvapeny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 87 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM