Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

pojízdný posed - diskusia

autor: on martinh
pridané: 9.4.2014 10:37

Dobrý den, chystám se dělat pojízdnou zateplenou kazatelnu. Zatím mám jen nápravu. Chtěl bych se zeptat, zda byste neměl někkdo foto vašeho pojízdného posedu pro inspiraci. Jde mi pouze o konstrukci zeleznou. Ne o drevenou "budku". A ještě bych chtěl konstrukci, která by se dala tahat za osobním autem, ne za traktorem. Pošlete prosím odkaz nebo fotku na mail: martahadrava@email.cz


počet zobrazení: 4 175
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off namreh, 15.4.2014 o 22:28

Nemohol by si dať nejaké foto tej nesenej?Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mozaik, 15.4.2014 o 20:45

Já osobně mám jen jednu pevnou kazatelnu na vnadišti a nějaké žebříky, co stejně nepoužívám, protože mám nejradši šoulačku. Ale kamarád z polní honitby má negativní zkušenost s pojízdými kazatelnami, které mu 2 někdo teréňákem odvezl. Od té doby staví jen kazatelny nesené, kdy je konstrukce stejná až na to, že dole není náprava, ale výškově stavitelné nohy. Na jeklových nebo trubkových nohách má udělaná jakási oka nebo pouzdra pro nesení traktorem. Boudu na takových nohách dělá sklápěcí, aby se mu to kvůli výšce a v horším terénu za traktorem nemělo snahu za jízdy překlápět nebo omlátit o větve. Nemůže si to vynachválit. Já se taky chystám takovou přenosnou kazatelnu udělat. Přece jen si to neodveze kdo chce a pomalý traktor je pro krádež trochu risk. Dál odpadají starosti s odvozem nebo úschovou kol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Elo, 15.4.2014 o 15:45

Zdravím priatelia, pred podobnou dilemou som bol aj ja zhruba pred 2 rokmi, nakoniec som si zo starého podvozku z 2-kolesovej vlečky tiež urobil pojazdný zateplený posed. Konštrukcia z oceľových rúrok, zvonka OSB dosky hr. 10 mm, zateplenie 4 cm polystyrén, na to preglejka a starý koberec. Posed prevážam za traktorom, oje je uzamykateľné. Zopár fotiek z priebehu výstavby som vložil sem odkaz. Túto zimu som posed prvý krát testoval a celkom úspešne - ulovených 5 diviačat a 2 líšky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off binka, 10.4.2014 o 10:01

Kamarád dělal pojízdný posed a jako "podvozek" použil rám z karavanu. To se myslím nechá dobře sehnat na vrakovišti apod. Výhoda je, že pomocí klik s dlouhým závitem si dáš posed na místě pěkně do roviny a má odnímatelný závěs na kouli. Tahá to tereňákem. Je pravda, že podvozek karavanu má menší výšku a je třeba to nepřehánět s výškou posedu z důvodu stability při převozu. Kostru má z lešenových trubek a spodek rámu bedny z L profilů. Až teď jsem si uvědomil, že si se ptal hlavěn na konstrukci,ale mazat už to nebudu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on martinh, 10.4.2014 o 8:53

Děkuji za inspiraci.Já vím, že tratktor je lepší volba, ale ten prostě nemám a pokaždé říkat někomu, aby mi to přetáhl se mi nechce. Proto jsem jednu kazatelnu chtel vyresit takto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 9.4.2014 o 18:39

neviem či ti to nejako pomôže ale tu máš odomňa pár fotiek, možno na inšpiráciu ti to bude stačiť... odkaz to ťahanie za autom je podľa mňa bezpredmetné, na tiahlo pre traktor namontuješ hlavicu na guľu za auto a ideš, my to robíme takto... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM