Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Problém so srsťou na ušiach - vypadala srsť - diskusia

autor: off Knapcik
pridané: 4.3.2014 10:29

Pani poradte mi,mám NKS a nastal problem.Začala mu vypadávat srsť na uchu a naspodu hrudníka.veterinár mi povedal že je to z granul,tak som ich zmenil.vie mi niekto poradit,prikladám foto.

počet zobrazení: 13 621
počet hlasov: 0
Problém so srsťou na ušiach - vypadala srsť - diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off kaluzka, 14.3.2014 o 16:33

znameho MKS mal presne take iste flaky vypadenej srsti, ciastocne aj samotnym psom vykusane. po dlhom obiehani veterinarov sa dopracovali k diagnoze dirofilarioza, presne dirofilaria repens. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Knapcik, 6.3.2014 o 16:55

Pani dakujem za radu,ale na odber krvi som dol hned ako som to zistil a všetko mal vyborne.o tej pšenici som to zistil z internetu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mozaik, 6.3.2014 o 9:02

Přesně tak. Jedině krev ukáže. Může to být i štítná žláza. Podobně se projevuje i alergie na lepek z nekvalitních granulí, kde je přebytek pšenice. Ještě se může jednat i o geneticky založenou lysavost, což ukáže taky ta krev po vyloučení ostatních příčin. Nemá cenu doma přemýšlet a měnit jen krmení. Možná by stálo za to, vyměnit místo granulí nejdřív veterináře. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 4.3.2014 o 13:59

Dušan má pravdu. Je třeba odebrat krev, udělat stěry kůže apod. Může to být alergie, plíseň apod. a to ti nokdo přes internet neporadí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kotulko, 4.3.2014 o 13:19

goret ma pravdu treba navštivit dobreho ale ozaj dobreho veterinara.Ja som mal taky isty problem tiež s NKS fenou,najprv jej vypadala srst dopoly jedneho ucha a do 2mes.z druheho ucha.Chodil som kdeakym šuplikantom a zdieračom na eura.Po vystriedani 3 doktovov som natrafil na ozaj odbornika ktory zistil v krvi do 2 dni aky je problem. Boli tam zápali v ušiach čo ju stále dráždlilo takže si ich stále škrabala a tým prišla o srst. Mala aj dva flaky na hrudi,ked mala bolesti zo zápalu tak si lahla a šúchala sa o zem. Vyhladaj dobrého veterinára. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.3.2014 o 11:26

Srsť je akýmsi zrkadlom zdravia psa a jej nadmerné vypadávanie môže indikovať, že psovi niečo chýba. Možno mu to chýba aj v tých druhých granuliach. Ale príčiny vypadávania srsti môžu byť aj iné, napr. zapríčinené vonkajšími parazitmi. Preto tu môžeš dostať more dobrých, či menej dobrých rád, ale návštevu u psieho dermatológa nenahradia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Jazvečík - vypadala mu srsť na ušiach (autor: peterigaz).

off mozaik, 29.11.2013 o 20:33

Pokud je to srst jen na slechách, pak to nejspíš bude lysavost, která je u jezevčíků drsnosrstých dána geneticky a dědí se i přes několik generací. Toto jsem se dozvěděl po tom, co slezla srst ze slechů mojí staré feně, když jí byl rok. Tento typ lysavosti se projevuje právě převážně na ušních boltcích. Zajímavé je, že občas srst znovu na nějakou dobu naroste a pak se zase ztratí. Pomáhají jí na to občas injekce u vetrináře. Je to směs minerálů a vitamínů s velkým podílem zinku. Nikdy se to ale nezlepšilo úplně a na dlouho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jazvečík - vypadala mu srsť na ušiach (autor: peterigaz).

off jozef, 30.4.2013 o 22:50

Peťo a aký je starý?Chod do BN ku doktorovi ak chceš pošlem kontakt.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jagterier (autor: jardo6666).

off LuboT, 30.4.2013 o 20:14

zdravím potrebujem radu .. moja suka sa asi pred mesiacom škrabla a mala jazvu na boku .. vypadala jej srsť a teraz jej na úseku asi 4cm narástla nová ale biela srsť ?! ako to odstrániť? foto je o ničom ale aspoň pre predstavu Problém so srsťou na ušiach - vypadala srsť - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jagterier (autor: jardo6666).

off majko82, 7.4.2013 o 0:19

mato396 , ako si prišiel na to že je to lysivosť ? to by ma zaujímalo ? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jagterier (autor: jardo6666).

off jardo6666, 6.4.2013 o 22:27

Dakujem za rady,určite niečo vyskušam a dam po čase vediet. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jagterier (autor: jardo6666).

off saris, 6.4.2013 o 22:19

myslím, že to bolo ono........ a parádne zle sa to zmýva....vlastná skúsennosť :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jagterier (autor: jardo6666).

off michmich, 6.4.2013 o 21:50

saris vyzerá to ze ti dal genciánovú violeť - má antibakterialne, antimykotické a antihelmintické učinky, takze ma siroke spektrum cize aj na tie kvasinky čo som spominal. myslim ze je volne predajna v lekarni len potom pozor na ruky a okolite predmety strasne tazko sa zmýva.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jagterier (autor: jardo6666).

off michmich, 6.4.2013 o 21:34

vypadavanie srsti je široký pojem a moze to mať vela príčin...no ak to má LEN na jar a na jeseň (pri náhlych zmenach teplot a vysokej vlhkosti vzduchu) tak to mozu byť s velkou pravdepodobnostou kvasinky alebo plesne. Odporučam skúsiť na to obyčajný Canesten krém. Ak je to to, tak pri skončení prechodu zo zimy do jari by si mal s tým organizmus tvojho psika poradiť. Moj pes to mal koncom jesene a liečbu canestenom som vynechaval a lysiny zmizli :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jagterier (autor: jardo6666).

off saris, 6.4.2013 o 21:29

mal som podobný problém u mojích jagošov..............veterinár mi dal na to taký modrý až fialový roztok (neviem si spomenúť názov ). Lysé miesta som potieral každý deň............ po čase miesto zarástlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jagterier (autor: jardo6666).

off vlciaskala, 6.4.2013 o 20:52

potri jej tie suche miesta olivovim olejom aspom kazdy druhi den a do tyzdna by malo bit po probleme potom daj vediet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jagterier (autor: jardo6666).

off mlsrb, 6.4.2013 o 20:35

Skus si niekde zohnať starý ale dobrý FENOFORM,používal sa na JRD na kupanie oviec a nič lepšie nepoznám voči všetkým kožným parazitom len budeš mať problém zohnať to, jedine ak má niekto staré zásoby čo ukradol na družstve.Bolo to balené vo flaške 1.liter a ak sa ti poštastí zohnať teno prepatát máš po probléme-teda tvoj pes! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jagterier (autor: jardo6666).

off mato396, 6.4.2013 o 19:28

Jeto pravdepodobne LYSIVOST.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Jagterier (autor: jardo6666).

off yegi, 6.4.2013 o 18:43

nesmieš ju tak často ťahať za uši (-: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prosím o radu ohľadom jazvečíka hrubosrstého (autor: andy22).

off strelec55, 8.1.2012 o 16:34

Tak v zavislosti na okolnostiach ako prebieha ochorenie a ci je to suka alebo pes moze to mat viacero pricin prva ektoparazit druha alergicka reakcia tretia ochorenie hormonalneho povodu najlepsie by bolo ist na vysetrenie k dermatologovi a nech on stanoví diagnozu a urobi aj krvne testy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prosím o radu ohľadom jazvečíka hrubosrstého (autor: andy22).

off Natal, 26.7.2011 o 21:26

Skúste ten neostomosan, celkom sa mi osvedčil. Najprv psíka normálne okúpete so šampónom a potom mu aplikujete neostomosan po celom tele. Predáva sa v malých ampulkách. Môžete ho zriediť s vodou, aby toho bolo viac. Po 2-3 dňoch to zopakujte a ked to neprejde určite navštívte veterinára. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prosím o radu ohľadom jazvečíka hrubosrstého (autor: andy22).

off fikus, 25.7.2011 o 12:13

Zvykne to vyskočiť u jazvečíkov po zime. V každom prípade zlepšiť v zime výživu a utepliť búdu. Najčastejšie sa to ukáže u mladého psa v prvom roku a po presrstení lysiny zarastú. Horšie to je ak si holý koniec chvosta psík rozbije a krváca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prosím o radu ohľadom jazvečíka hrubosrstého (autor: andy22).

off pavian, 1.7.2011 o 18:30

To je práve ten Neostomosan... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prosím o radu ohľadom jazvečíka hrubosrstého (autor: andy22).

off aresinka, 30.6.2011 o 22:15

skus ho vykúpať so šteňacím šampónom a u veterinára si pýtaj nato vodičku, ktorá sa zarába s vodou a tým sa potierajú vypadané miesta. názov neviem, ale je to klasická hnedá ampulka.mojej to zabralo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prosím o radu ohľadom jazvečíka hrubosrstého (autor: andy22).

off pavian, 3.5.2010 o 23:33

Ja svojich psov aj líšku kúpem 1x mesačne v Neostomosane, celkom sa mi to osvedčilo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prosím o radu ohľadom jazvečíka hrubosrstého (autor: andy22).

off nugy, 3.5.2010 o 13:52

Tieto príznaky sa vyskytujú u jazvečíkov hlavne po zime a prejde to, no netreba sa na to spoliehať. U jazvečíkov sa rado prejavuje lisivosť a to hlavne na ušiach a chvoste. Môže to byť vyvolané aj hormonálnimi zmenami, ako povedal veterinár kamarátke, aj ked tomuto veľmi neverím. Treba sa spítať veterinára, ale určite je to príznak že psíkovy niečo chýba. Skús ale najprv psíka vykúpať antiparazitným šampónom, mojej sučke po okúpaní tieto malé lisinky pekne zarástli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Prosím o radu ohľadom jazvečíka hrubosrstého (autor: andy22).

off bago, 2.5.2010 o 23:14

Riadne vykúpať a šupito za veterinárom:)a po jeho konzultácií asi roztok modrej skalice-nášmu hafanovi to zabralo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM