Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Všetko o zbraniach a strelive v rážach .17 HMR -22LR - .22WMR - diskusia

autor: off alfa
pridané: 28.7.2008 7:27
Aké mate skúsenosti s uvedenými kalibrami, presnosťou jednotlivých nábojov od jednotlivých výrobcou streliva a výkonnosťou striel.
počet zobrazení: 64 090
počet hlasov: 3
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 6.2.2018 o 0:32

Mateso No ako by som sa pridal do debaty aj ja ....? "Líška je síce škodá ale je to nádherný a chytrý tvor a určite si od nás zaslúži uctu a nie dlhé a mučivé utrpenie. Keď som bol mladý a začínal som, tak som aj ja súťažne dral 22lr a strieľal aj líšky, mačky škodnú. Ak chceš strieľať líšky či na krmive či vábením stále sa to bude lámať na vzdialeností. Áno zo začiatku som si aj ja počkal na vhodný okamih a vzdialenosť do 50m a všetko to fungovalo. Na súťaže som používal 22lr RWS R100 ale na líšky to nebolo dobré. Strela síce veľmi presná ale olovo mäkké a niekedy po zásahu lopatky nebol priestrel a líška dobehla a farba žiadna. Začal som používať Velocitor CCI, tu už hneď podľa zvuku počuješ že to je rýchlejšie ale nebol som spokojný s presnosťou, kúpil som remington Yellow jackt HP fungovalo to super ak si dodržal zásadu 50m a trafil si lopatky, každý zásah musí byť presný do veľkosti pomaranča do miest kde sa nachádza srdce, akonáhle ti zásah ušiel za bránicu tak nasledovalo zvreštanie a odbeh ,dlhé trápenie líšky a dohladavať líšku bez psa po 22lr každý kto to už skúšal vie že to je skoro nemožné žiadna farba, bez snehu je to o šťastí a nájdeš ju len keď na ňu náhodne stúpiš. Takto som nastrieľal pár líšok. Každy kto poluje na líšky vie že na 50m ti líška síce príde ale častejšie je to na 100m a viac hlavne keď je to v zimnej sezóne a už sa na ne poluje intenzívnejšie. Ty chceš strieľať aj na 100m síce s 22lr sa na tu vzdialenosť líška dá zasiahnuť ale .... stalo sa mi že som líšku strelil na 93m tesne za lopatku líška značila zásah výskokom a dobehla do jarku. Keďže bol čerstvý prašan a 11h tak som za ňou šiel. Líška vošla do lesa a zľahla, tam som ju zodvihol ale nestihol dostreliť a potom to začalo. Dohladavka bola dlhá 2km a trvala do 17h kým som ju doslova uštval a dostrelil. Pri draní som zistil že prva rana zasiahla oba pľúcne laloky, ale len hladkým priestrelom. V plúcach nenastal pneumotorax a dokonca nenastalo ani krvácanie. Strela síce mala dostatočnú energiu k priestrelu ale nespôsobila žiadne väčšie poškodenie ani žiadnu primarnu dutiny bol tam len priestrel. Od tej doby som s 22lr strielal líšky len na hlavu a bolo mi jedno či to bolo na 20m alebo na 100m naučil som sa to riešiť takto. Nemám rád keď zver trpí! Teraz sa vrátim k tvojej otázke či si máš kúpiť 22lr na líšky, ja som na ne s tým poloval, ale mal som nastrieľannu prvú výkonnostnú triedu ak chceš strieľať takto tak ok ale moja rada je "NEKUPUJ 22lr" Líšky budú chodiť okolo teba na 100m a budeš len nadávať a keď strelíš postrielaš a nedohĺadáš bude ťa to mrzieť. Kúp si minimalne 22hornet alebo 223r veď teraz je veľa streliva ktoré kožu líšky nepoškodí. Toto sú moje skúsenosti čo si s nich zoberieš k srdcu je na tebe. Záleží či sa chceš poučiť na chybách druhých alebo budeš chyby robit sám . Želám všetkým veľa šťastia do sezóny 2018 a nech často počujete úprimne lovu zdar.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 22

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 387 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lorgarius, 5.9.2023 o 10:07

Reakcia na príspevok od orionko, 3.9.2023 o 15:18 :
ahoj osobne by som brazilcov -rossi/taurus nekupoval. mal som moznost zastrielat si z malorazky Rossi 17HMR na strelnci - padalo to na 50 a 100M celkom fajn. nevyhovovala mi pazba - take snad pouzivaju na airsoft zbrane, ale ok je to low cost. problem bol vytahovanie vystrelenych nabojnic z hlavne. pri patrani po pricine som zistil deformaciu na vytahovacom zube. povodne som si myslel, ze je to sposobene nejakym blbom pri nesetrnej manipulacii/udrzbe, ale na nemeckych/americkych forach som nasiel niekolko recenzii, kde narazili na ten isty problem. dosetril by som nejake to euro a kupil nieco ine. na urovni okolo 450-500 kupis Ruger 8311. pri 550-600 euro sa dostanes na Tikku T1. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orionko, 3.9.2023 o 15:18

Seruste chlapi, čo hovoríte na túto zbraň? viď foto.Poprípade niečo poradiť na líšky. Kaliber asi 17hmr ale nechám si poradiť. Ďakujem Všetko o zbraniach a strelive v rážach .17 HMR -22LR - .22WMR - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mates1, 16.6.2021 o 4:41

Ahojte Chlapi viete niekto porovnat tikku t1x a cz 457 pripadne 455? Ide mi o varmint prevedenia Dik moc ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 16.1.2021 o 12:05

Reakcia na príspevok od dreamer4u, 13.1.2021 o 13:44 :
Uz som to tu viac krat písal čiže sa budem opakovať. Bratia česi to s CZ455-457 majú zámknuté veľmi dobre. Spracovanie zbrane a aj hlavne ďaleko prevyšuje schopnosti bežného strelca. Spúšťoví mechanizmus by mohol byť lepší aspoň taký ako montovali v 455 yellow / to je pecka/ ale to sa dá tiež domontovať. Čiže môj názor kľudne choď do CZ a keď sa s ňou trochu výhráš tak ja som s 22lr dosiahol toto. Všetko o zbraniach a strelive v rážach .17 HMR -22LR - .22WMR - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dreamer4u, 13.1.2021 o 13:44

Zdravím ... Uvažujem nad kúpou zbrane v kalibru 17 hmr. Potreboval by som poradiť, že čo si vybrať poprípade nejaké tie rady. Momentálne mám v hľadáčiku Tikka T1x MTR a CZ 457 VARMINT. Kritéria: v prevedení varmint, cena max do 700 euro a spoľahlivosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off feko31, 20.10.2020 o 17:24

Reakcia na príspevok od mates1, 13.10.2020 o 16:49 :
22lr? Prečo? kúp si novú zbraň, - Chiapa Little Badger v kal. 17 HMR , k tomu lacný a jednoduchý puškohľad, alebo kolimátor a hlavne - kvalitné náboje - HORNADY XTP 20 gr., ak nebudeš loviť líšky, jazvece, či inú škodnú na veľkú diaľku, budeš spokojný a priatelia budú "čumieť" čo to máš za zbraň ! V predaji ju majú viacerí predajcovia zbraní a streliva, hľadaj na internete a pozeraj na YOU TUBE. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mates1, 13.10.2020 o 16:49

Reakcia na príspevok od MMasska, 12.10.2020 o 15:43 :
Dakujem za radu Presne tuto som sa snazil zohnat ale vraj bolo na slovensku iba 5 kusov a uz su prec . Momentalne cz zacala robit 457 a LH zatial nerobia a cena je okolo 750 € ?!?! Mozno mi nic ine nezostane len to skusat s pravackou ... Trosku ma jeduje to ze ked si urobim polohu aby som potom hybal rukou a pohol sa ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 12.10.2020 o 15:43

Reakcia na príspevok od mates1, 12.10.2020 o 10:16 :
Ja strielam ľavou aj pravou rukou a zistil som že z ľahu opora-bipod rýchlejšie prebijem a pritom nepustím cieľ z optiky a ukazovák ľavej ruky zo spúšte ak mám záver na pravej strane. Ale ak nechceš prebíjať pravou, netreba hľadať a vymýšľať teplú vodu bratia česi to majú zamknuté a vyrábajú ozaj kvalitné železo a robia to aj v LH prevedení napr. cz 455 varmint thumbhole LH 22lr a nieje čo riešiť Všetko o zbraniach a strelive v rážach .17 HMR -22LR - .22WMR - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off mates1, 12.10.2020 o 10:16

Zdravim vas Chlapi potrebujem radu ... Som lavak a zhanam malokalibrovku (22lr). Problem je ze je fakt problem zohnat zbran s opacnym zaverom . Chcem nieco na terc pre zabavu a trening takze asi tazku hlaven. Iskierka nadeje je browning t-bolt ale nikde nieje rezenzia. Mate niekto skusenost ? Alebo poradte nieco co vas napadne Dakujem zdar ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 27.9.2020 o 0:11

Reakcia na príspevok od Packan, 24.9.2020 o 19:25 :
Záleží na čo to chceš používať? Áno testoval som aj toto strelivo, čo by si chcel o ňom vedieť? Skúšal som rôzne strelivo do 22lr od zábavy, strelnice, súťaže, poľovačku a až po long streľbu do 300m . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Packan, 24.9.2020 o 19:25

22lr rws subsonic - Má niekto skúsenosti z rws 22lr subsonic? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 16.6.2019 o 15:16

Oliver86 - Napr. : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Oliver86, 16.6.2019 o 14:00

Akú balistiku má 17 hmr ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter8897, 27.5.2019 o 19:50

Norinco JW 15 - Má to niekto v 22lr . Ako to striela ?? je to aj spolahlivé ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 24.4.2019 o 22:48

Ďakujem za komentáre, chcel by som kompromis, tréning na terč a aj na lov líšok do 100 metrov, priorita je presnost na strelnici. Na väčšie diaľky mam 6,5 creedmoor a 300 win mag. 17 hmr tak na 95% strelnica 100 metrov. Zbraň bude od czub ale robia sa prevedenia s 525mm hlavnou a 630 mm hlavnou. Nakoľko nevlastním ešte ten kaliber, tak preto sa pýtam. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 24.4.2019 o 21:29

Peter - .17" = 4,318 mm ; Ak by mala napr. 308W dĺžku hlavne 120 kalibrov tak by to bolo 7,62x120 = 914,4 mm . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hyperon, 24.4.2019 o 21:09

Reakcia na príspevok od lanus, 24.4.2019 o 16:40 :
vies prosim ta vysvetlit tvoj prispevok? neni mi jasna ta "konstanta" 4,318 a ani vysledna hodnota. a ani prva veta:"Parameter dĺžky hlavne sa hodnotí podľa počtu kalibrov v nej obsiahnutých". dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 24.4.2019 o 20:40

Reakcia na príspevok od mibe74, 24.4.2019 o 13:48 :
Počuj aby si využil naplno potenciál 17 HMR potrebuješ minimalne 18" aby si dosiahol na 100m prestnosť 0,5 MOA ti treba 21" čo úplne postačuje na tvojich 100m. Strelivo vyber podla toho čo bude chutiť konkrétnej hlavni. Ja som s cz 455 varmint dosiahol na 100m 0,5MOA a to bola úplne nová bez zábehu všetko záleží ešte od streliva ako písal lanus ci papier alebo lov líštok. Aj máš konkrétne vybranú muničku s ktorej chceš zbraň? Ak nie mám super tip ale to len cez SP. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lanus, 24.4.2019 o 16:40

mibe74 - Parameter dĺžky hlavne sa hodnotí podľa počtu kalibrov v nej obsiahnutých ; čiže pri 52 cm hlavni je to 520 : 4,318 = 120,43 ! Čo je až až !!! Na tréning skús Federál premium V-SHOK (čierna špička;prepichujú) a na lov škodnej Hornády V-max (oranžová špička ) tieto sa lepšie deformujú ;(obe 17 grain). Presnosť na 100 m z obyčajnej CZ 455 s plastovou pažbou pod 0,5 MOA !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 24.4.2019 o 13:48

Chcem sa spýtať, kaliber 17 hmr vyžaduje dlhšiu hlaveň-63cm alebo stačí kratka 52cm? Ide mi o veľmi presnú streľbu na 100 metrov na tréning. Nakoľko tento kaliber nevlastním, ale uvažujem o ňom, poprosím užívateľov, aby sa vyjadrili priamo k otázke. 22 lr na 100 metrov nestačí, preto chcem tu hmr-ku. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 29.12.2018 o 19:18

jw15 som v ruke nemal, ale jw21 ano. strielane S&B a Lapua. zo stojana v oboch pripadoch rozptyl do cca 1,5cm na 50m. v kazdom pripade, .22LR na polovne ucely by som nedoporucoval, radsej nieco s lepsou balistikou. na strelnicu -trening - OK, ale do reviru asi nie. ale to je len moj nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 29.12.2018 o 14:05

penaj - Keď už malokalibrovku na poľovné využitie tak HMR-ku !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off penaj, 29.12.2018 o 13:39

Malokalibrovka Norinco JW15 - Zdravím,rnVlastní niekto tuto malokalibrovku odkaz. Je vhodná pre poľovné účelý, alebo je to zlá kúpa pre tento účel.rnĎakujem za odpovede. Všetko o zbraniach a strelive v rážach .17 HMR -22LR - .22WMR - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Moriak14, 10.9.2018 o 14:55

Reakcia na príspevok od cagi, 6.9.2018 o 21:28 :
Áno je to dobrá zbraň a aj strelivo je výborné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cagi, 6.9.2018 o 21:28

Reakcia na príspevok od Moriak14, 31.7.2018 o 13:09 :
Zaujimave. V 22WMR sa mi V-MAX absolutne neosvedcil, 17 HMR bude asi ine kafe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Moriak14, 31.8.2018 o 12:52

Reakcia na príspevok od fantomas, 27.8.2018 o 15:02 :
Bola strelená za lopatku a prebehla max. 10 m ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fantomas, 27.8.2018 o 15:02

Reakcia na príspevok od Moriak14, 31.7.2018 o 13:09 :
...kde bol zasah a kolko odbehla? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Moriak14, 31.7.2018 o 13:09

Už je otázka ktorú sa pýtal mateso asi neaktuálna, ale aspoň sa vyjadrím ak by ešte niekto potreboval radu. Nad 22 lr by som ani nepremýšľal je to zbraň vhodná max do 75 m aj to len pri vhodnom výbere streliva.Ja som používal CCI Stinger s ktorým som bol veľmi spokojný. Ale určite by som šiel do 17 HMR, pretože ju sám vlastním a do tých 160 m tento kaliber nemá problém. Samozrejme nemôže nejako veľmi fúkať, alebo byť pred líškou prekážka napr. tráva, konáriky atď. Najväčšia vzdialenosť na ktorú som ulovil líšku s týmto kalibrom bola presne 202 m (merané pomocou diaľkomeru). Strelivo používam od značky Hornady 17 gr V-MAX, ktoré je veľmi presné a vhodné na lov líšok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hunter8897, 19.2.2018 o 20:21

Dakujem za radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 19.2.2018 o 20:15

A ešte aj vzorec,ktorý je napr. aj tu Všetko o zbraniach a strelive v rážach .17 HMR -22LR - .22WMR - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

správca MMasska, 19.2.2018 o 19:50

Hunter8897 jednoduché na výpočet dopadovej energie potrebuješ vedieť váhu broku a rýchlosť broku pri dopade na cieľ . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter8897, 19.2.2018 o 19:20

MMasska . Ahoj dobre opísané . Sídce ešte nepoľujem no zaujímaju ma rôzne veci , veľa sa pýtam otca no teraz to nieje možné tak sa checm spýtať dá sa nieako vypočítať dopadová energia broku ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 19.2.2018 o 13:49

Nakoľko som dostal pár otázok v SP tak na nich odpoviem v tomto vlákne a Mateso snáď si v nich nájdeš aj niečo pre seba. Otázka znela či 22lr alebo brokovnicu na líšky? Odpoveď však nieje taká jednoznačná a jednoduchá. Mám guĺobrok ktorý nosím rád cítim sa s ním ako ozaj poľovník a nie len ako strelec ale to je len moja profi deformácia a paranoja. Gulobrok nemá úplne TOP krytie ale mám odskúšané strelivo S&B mini magnum 42,5 v 12ke. Ale a prečo píšem ale lebo je to pre strelca ktorý vie odhadnúť vzdialenosť super na vnadisku kde to máš zamerané, návnada 30m a streľba super do 45m ale akonáhle to neodhadneš a prepískneš vzdialenosť tak prúser. Vieš sústrel borokov si môžeš odskúšať ale stále poviem že ich dopad a krytie len odhadujem. Viem že ak dám krížik na lopatku líšky na 35m tak úlovok by mal byť istý prečo zasa píšem mal? Lebo stalo sa mi že sedím na vysokom posede a líška prišla ku mne bokom , počkal som si odhadol som vzdialenosť do 40m postavenie bokom, krížik na lopatku proste ideál. Potiaahnem padla rána líška výskok a behom preč. Na snehu som prekrokval kde stála bolo to 45m , vytrhnutá srsť okolie obsypané od brokov pár kvapiek a všetko. Zásahom som si bol istý ale líška ani po 200m nikde volám kamaráta či nemá čas, na nástal nasadený jazvečík ktory nas viedlo krkahájami až kým sme neprišli k zhasnutej líške. Radosť bola veľká ale aj sklamanie podla GPS sme prešli od nastrelu k líšké 690m čo je dosť veľa a bez psíka by som ju nedohľadal. Pri draní som zistil že bola zasiahnutá 7 brokmi a s toho 3 boli cez pľúca jeden v krku jeden dokonca zlomil prednú nohu 1 brok zasiahol na mäkko a jeden bol v stehne. Taketo poranenie a pritom tak dlhý odbeh, tu nastáva otázka prečo viac brokov nezasiahlo líšku keď som mal tak dobre zamierané? Taķ že ako ju tie broky tak mohli obletieť, tu je príklad že pri výstrel a s brokovnice zásah brokov len predpokladaš a pre dopad brokov zohráva úlohu vzdialenosť ale aj uhol s akého strieľaš ( ktovie ako by to bolo dopadlo ak by som strieľal zo zeme nie s vysokého posedu) a potrebuješ k tomu aj šťastie ale stalo sa mi že ma nabehla líška tak blízko a v takej rýchlosti poprípade v hustejsej tráva kríkoch že s guĺou by som to ani neskušal a broky ju zotli ;) k poškodeniu kože po borokoch je škoda slov ešte sa mi nestalo aby bola koža po brokovom výstrele nepoužiteľná! . K výstrelom s 22lr som sa vyjadril uz minule a nebudem sa opakovať, vieš ja mám rád jeden cieľ a jednu ranu. Potom to je len o tebe a o tvojej šikovnosti tu už sa nehrá na šťastie či tie broky trafia alebo nie, to ak dokonale natrenujes a nie si zbrklí tak ... Vieš ak si zoberiem svoju 223r dam do nej strelu Vmax je mi uplne jedno kde sa mi tá líška postaví či je to na 20m alebo na 500m a v niektorych prípadoch aj ďaleko viac a ak zasiahne komoru ešte nikdy po tejto strele nenastal odbeh, volám to vypínač dokonca aj keď trafíš na mäkko . A poškodenie kožušiny od Vmax ak zasiahne lopatkove kosti tak je tam len vstrel a málokedy prejde na druhú stranu dajaká črepina, ale orgány to doslova exploduje vo vnútri je to veľmi rýchlá smrť bez trapenia , ak zasiahneš na mäkko moze sa stat hlavne pri liščatach ktore maju kožu tenkú že ten hydrotlak ju roztrhne ale nič čo by dobrý garbiar nezvládol. Dúfam že tým čo maly dilemu tak ste si v tomto komente našli odpoveď, keď nie opýtajte sa určite sa nájde niekto čo vám adekvátne odpovie. S pozdravom lovuzdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 15

off miso111, 9.2.2018 o 13:12

Mateso ja som odpoľoval väčšinu líšok ZH 7x65R/12 a obliekol som do kožuchov celú rodinu. Na kožuchy šli len kožky líšok strelených brokom. Kožušníci nemajú radi ak je líška strelená guľou. Akoukoľvek! Brokové dierky nevadia!!! Bez ohľadu na počet!!! Starý pán čo mi šil kožuchy vysvetľoval, že v okolí dierky po guli je štruktúra kože tak narušená, že ju musí vyrezať, niekoľko krát zväčšiť a potom zašiť. Inak by sa mohla koža pri naťahovaní a šití roztrhnúť. A je pri tom jedno či je to kaliber 22 Hornet, 222Rem. alebo 7x64. Čím rýchlejšia guľa tým horšie. Ak vábiš, brokovnica je pri dobrom výbere streliva pre ďalšie zužitkovanie kožušín to naj. Malokalibrovka je oveľa obmedzenejšia. Broku nevadia ani drobné prekážky ako suchá tráva alebo drobné konáriky. Ostatné ti už vysvetlili kolegovia. Ak chceš líšky loviť iba ako tlmenie škodnej alebo prevenciu pred AMO a vláčiť ich na veterinu, používaj kľudne aj 338 lapua magnum! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off jaro1, 9.2.2018 o 12:53

mateso- vsak ked dole pises ze brokovnica je naH.Vn. na lov lisok, ze prederavi moc kozusinu a ze hornet je tiez n.....o na lov lisok lebo po nom ze este lisky behaju krizom-krazom po reviri tak poluj na ne otcovou 7x64, co ti v tom brani? PS- mateso, cim teraz polujes, akou zbranou, ked pises ze uz polujes? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mateso, 6.2.2018 o 18:26

Pre info mám ZP . A poľujem len krátko. Doteraz som poľoval s otcom keďže som nemal vek na ZP. A posledný rok som bol ako kandidát . Ale tu nejde oto či poľujem ja som čakal že my ľudia poradia a nebú riešiť môj porfil . Česť výnimkám . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex, 6.2.2018 o 18:03

Mateso ,maš ty vobec ZP? V profile nie si polovnik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mateso, 6.2.2018 o 15:05

Ja som to s otcom nerozoberal tak neviem čo tu riešiš jaro ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 6.2.2018 o 14:52

mateso- skus odpovedat na moju otazku o 12:04, to bude stacit, vdaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mateso, 6.2.2018 o 13:06

Otec na lišky poloval s 5.6x50r . No sidce sa stím da strelit na daleko vedsinov po rane bola velka vystrelova diera. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 387 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov