Heming hunting
dnes je utorok,  19. marec 2024,  meniny má Jozef,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:52,  dnes západ slnka: 17:55
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Všetko čo sa týka Bavorských a Hanoverskych farbiarov - diskusia

autor: off max
pridané: 25.7.2008 22:13

Všetko čo sa týka bavorského a hanoverského farbiara. Vaše rady postrehy a skúsenosti s týmto plemenom

počet zobrazení: 28 379
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off mlsrb, 13.4.2014 o 20:58

Ahoj na toto môžeš dostať len takuto odpoved,ostrosť je povahová vlastnosť psa a je jedno akého plemena vždy záleží na konkrétnom jedincovi.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 294 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off slovhunter, 24.5.2018 o 12:27

Reakcia na príspevok od Rammstein0, 11.5.2018 o 14:43 :
Jedná sa o syntetickú moč. TAk tú asi na raticiach v pachových žlazách zver nemá. Zameraj sa skôr na poslušnosť a základný výcvik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado18, 19.5.2018 o 18:59

Reakcia na príspevok od Rammstein0, 18.5.2018 o 20:35 :
Nechcem Ťa sklamať , ale to, že šťeňa hlási zhod nie je nič neuveriteľné. Skôr je to bežná vec. Šteňa hlási buď zo strachu pred niečím novým,nepoznaným alebo jednoducho z hravosti a radosti zo života. Hlási v tom veku takmer všetko.Úspech bude, keď mu to ostane. Ja Vám to obom prajem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Rammstein0, 18.5.2018 o 20:35

Reakcia na príspevok od balanda, 15.5.2018 o 5:59 :
Ďakujem za radu. Už sa podaril aj prvý kontakt s vysokou a od vtedy sama začala hlásiť zhod, čo má na hranie. Na také malé stena neuveriteľné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off balanda, 15.5.2018 o 5:59

Reakcia na príspevok od Rammstein0, 11.5.2018 o 14:43 :
Nazdar, ja by som to skôr riešil vodením do hory. Ak ho sem tam pustíš prebehnúť zoznámi sa s pachom zveri úplne prirodzenou cestou. Farbiara netreba veľa učiť, treba ho len často brat do revíru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Rammstein0, 11.5.2018 o 14:43

Ahojte, poprosil by som o radu ohľadom zoznamovania 3 mes. šteňaťa HF s pachom jelenej zveri. Kedže aktuálne nedisponujem raticami alebo kožou z jeleňa, premýšľam ako šteniatku vytvoriť podmienky pre zoznámenie s pachom. Našiel som prípravok syntetického pachu: odkaz Má s tým niekto skúsenosti? Prípadne ako ste začínali zoznamovať šteniatko s jelením pachom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peho7, 8.2.2018 o 14:37

No s Pánom Bohom nelen kopova doješkať ale už aj farbiara zbohom zdravy rozum aj slovenska kynologia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Huskyman, 7.2.2018 o 12:49

Na Slovensku je všetko možné, keď ti dajú technický preukaz na kradnuté auto, tak so psom problém nebudú mať, za úplatok určite, na kravskú p... sa tento svet obracia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off spanik, 7.2.2018 o 10:52

Treba ho prihlásiť k TD tam mu možno dajú papiere!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off lubenko, 7.2.2018 o 9:37

podla mna pol.pes bez papierov môže byt ,len nieje polovne upotrbitelný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kormp, 7.2.2018 o 8:44

Prikláňam sa k Strelec11, nepoznám takého poľ. psa bez pp. V živote by som orecha nekúpil do hory nech má neviem aké vlohy a ešte aj vystavenie pp ste si asi niečo pomýlili Mirecko22..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Strelec11, 6.2.2018 o 23:38

Mirecko22 aký je to poľovný pes bez pp? Matka psa asi bude bavorský farbiar a otec je kto Dunčo s horného konca? Potom sa človek čuduje kde ta kynológia speje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Mirecko22, 6.2.2018 o 22:07

Bavorský farbiar - Dobry den chcem sa vas spytat..Kamarat kupil polovneho psa bez pp..Da sa zohnat na bavorskeho farbiara pp??Neviem nerozumiem tomu..Dakujem za pochopenie.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off vlado18, 15.11.2017 o 18:38

Born 666- Mal som kedysi dávno podobný problém s jagteriérom,ktorý vydržal štekať a zavýjať celú noc.Dlho som skúšal všetko možné a potom ma napadlo urobiť na búde dvierka a večer som ho pekne krásne zatvoril a o ostatné sa postarala izolovaná búda. Po čase ho to prestalo baviť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Born666, 3.11.2017 o 15:34

Ict-S psík ma 5 mesiacov. Ako si naucil psika aby neustale nestekal. Ten moj steka az kym ho nepustím z voliéry. Nesteka len ked spi. Aj to je vecerny ritual plny brechotu pri ktorom ho musim 4x vyhnat do budi spat. Psa vediem k hlaseniu, cvičíme to a odmeňujem ho zato. Ale ako pisete ked prídu návštevy ktoré su alergicke na psi tak musí byt vo voliére a tam breše neustále. A tiež su tu susedia, už mesiace za mnou chodia a stazuju sa (uz chceli aj podat staznost na obecny urad ale odhovoril som ich) takže musím niečo robiť v ramci dobrých susedskych vztahov. Ak máte iny napad ako obojok poradte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lct-S, 1.11.2017 o 16:49

Poriadok musí bit. Susedske vztahy, neviem ako pre vás, ale pre mna su dolezite. sinko, tiez nevykrikas kedy sa Ti chce a s plných pluc. Chovam psy a sem tam musia bit aj zatvorene. Rozhodol som tak a respektuju to. Tzn., ze bez hluku a domahania sa von. Ako to je mozne? Jednoduche. Naucil som ich to. A preco? Iba a iba kvoli susedom. Mne sa samemu nepaci ked nieci pes hulaka a zneprijemnuje zivoty ludom v okolí. Mam velmi dobrych susedov (chvalabohu :-) ) Ked mam psika od steniatka vedia to, poviem im, aj sa neraz idem ospravedlniť za "hlucnejsiu noc". Ale ked ma uz neak rok a pol uz sa nestava , ze by dlhsie v noci stekal a iba tak z nudy ani cez den. A ked dovediem dospeleho psa tak za neake dva tyzdne naučí sa to tiez. Pes ked ho spravne vedies vie kedy moze do nemoty stekat a este ho aj pochvalis a kedy staci ohlasit nieco a "stačí" Born666 aky ma vek psik? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off LuboT, 1.11.2017 o 7:45

A co tak ho nechať voľne na dvore, moja stavacka dokáže vo voliere stekat skuvinat 24 hodín,a to tak ze sa ma ľudia pýtajú co jej to robím, a to je tam zavreta len keď sa hara alebo ked príde návšteva... Niektorým psom je to možno proti srsti.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sinko, 31.10.2017 o 21:13

presne tak , to ako keby tebe zakázali rozprávať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robitusin, 31.10.2017 o 19:07

prepánajána,prosím ťa ak si ešte nič nedosral,tak to ani nedoser... rady internetových výcvikárov,dohladávačov a im podobným radšej hod za hlavu kým ešte nie je neskoro a radšej prídi na to,ako z tohto podla teba "neduhu" vyťažiť čo najviac a psovu chuť k hláseniu čo najviac rozvíjať správnym smerom. No lebo kupovať psovi vyšlachtenému aj na hlásenie protištekací obojok-to musel byťiný koumák čo toto na polovné psy vymyslel alebo zakladal...,alebo ak je to taká strašná prekážka počúvať hlásenie psa,prečo ste si na dvor nekúpili mačku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Zuzka-Z, 31.10.2017 o 11:34

Kľudne môžeš,pes hned pochopí,že nemože štekať,len ked ho má na krku.A aj rozlíši protištekací a obyčajný obojok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Born666, 31.10.2017 o 7:13

Štekanie - Ahoj, mam takú dilemu. Použiť protištekací obojok alebo nie? Bojím sa že ak ho použijem psík prestane hlásiť. Momentálne vlastním bavorského farbiara ktorého cvičím. Je však strašne nerád vo voliére prakticky vydrží len cez noc keď spí. Ako náhle vstane tak začne štekať a neprestane až kým niekto nepríde na dvor alebo ho nepustí. Cvičím s ním každý deň cca 2 hodiny kedy sa vybehá, vyblázni a aj si precvičí povely a väčšinu dňa je pustený takže pohybu by mal mat dosť. Ide mi len o to aby keď je zavretý neštekal (od večera do cca do 6.00 ráno) a keď prídu návštevy ktoré sa boja psov. Myslíte, že môžem použiť protištekací obojok a naučiť ho tak neštekať vo voliére bez toho aby prestal hlásiť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 8.6.2017 o 7:44

lesnik86 - Za hlásenie (ktorého dĺžku treba postupne predlžovať) treba sučku poriadne pochváliť aj odmeniť ,ale rozhodne nie ju nechať s objektom na hlásenie sa hrať alebo dokonca hrýzť !!! ( Je lepšie ak sa zamedzí u mladého psíka aj prinášanie zhodov , lebo keď ho má v papuli nemôže hlásiť a začne sa s ním hrať ) !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on goret, 8.6.2017 o 7:27

nechať zoznámiť a pochváliť, tiež ak by ti ho chcela priniesť, ale nedovoliť kaziť, ani hrať sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lesnik86, 7.6.2017 o 20:43

a aký máte názor na to že fenke farbiara 8- 9 mesiacov po nahuckať na zhod , ktorý krásne hlási ten zhod nechám nech sa s ním zoznámi a trosku ho poobhrýza ale nakoniec jej ho vezmem , alebo jej ho vôbec nemám dať či nechať nech sa s nim vyhrá? nechcem ju pokaziť Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 14.4.2017 o 13:59

Ak to pes nemá v sebe tak ho ani najlepším tréningom nenaučíš 100% hláseniu.Vydrží mu to kým bude mladý,stihneš spraviť max. skúšky kde mu dajú do kolonky hlásič,a v reále ti hlasiť ako starší nebude,alebo nespoľahlivo.Ak na skúškach vychytáš s takýmto psom skúseneho rozhodcu,sám ťa upozorní žeby bolo vhodnejšie ho viesť v praxi ako oznamovača a naučiť ho to kým je čas.Preto by som na tom vôbec nebazíroval,ak pes skrátka nemá voľný hlas,tak cvičím ako oznamovača.V dnešnej dobe kedy je les často plný rôznych "živlov" je to i pre psa v niektorých prípadoch bezpečnejšie ked je ticho a neupozorňuje na seba...či to v ňom je alebo nie časom určite vypozoruješ,inak odporúčam ako páni nižšie video výcvik farbiara ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off borsuk, 14.4.2017 o 10:52

pripájam sa k lubenkovi - ak chceš mať hlásiča stoj čo stoj, na nete máš dnes nájdeš kopec postupov, ale hlavne ako hovorí kormp nižšie. Ak máš možnosť, ber psíka na poľovačku a ešte pokiaľ možno na úspešnú poľovačku vždy a všade, on sa prejaví. Buď bude hlásiť alebo oznamovať. Môj hlásil 100% pri ešte nezhasnutej zveri, ináč robil "kyvadlovú dopravu" a mal som jasné čo ako, prípadne mi pomohla vizuálna kontrola - krv a lebo srsť zveri na pysku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kormp, 14.4.2017 o 8:56

Máme dva druhy farbiarov a to: hlásiča, alebo oznamovača. Treba postupným treningom zistiť ktorého máš ty kolega... Na silu by som ho štekať neučil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on goret, 10.4.2017 o 0:20

Lanus, ty si to niekedy skúšal, naučiť psa štekať pomocou večere? Ja áno a dopadlo to tak, že odvtedy som nesmel meškať s večerou. Ale bol to retriever, nie farbiar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fatran, 9.4.2017 o 23:24

nuž to som bol ešte malý chlapec ked som to počul ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 9.4.2017 o 10:28

fatran - Nie starí jágri ale pytliaci to hovorievali !!! U farbiarov skôr platí,že nemí pes = "žiadny pes "!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off fatran, 9.4.2017 o 0:43

starí jágri hovorievali to je dobrý pes čo nešteká nerobí žiadny rozruch na doline ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Stopinko, 8.4.2017 o 11:14

Takto som to ucil ja odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on lanus, 8.4.2017 o 10:59

exc125 - Kuk: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 8.4.2017 o 10:49

daj si do google výcvik farbiara a máš to ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off exc125, 8.4.2017 o 9:54

Hlasenie farbiara - Zdravim vas , poradte ako cvicite farbiara od steniatka aby hlasil zhasnutu zver ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pytliak6, 31.1.2017 o 17:41

Zdar poprosil by som o rozdiel v povahe bf a hf, dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Vigvi, 12.1.2017 o 8:23

andy8 aha vidim pomylil som sa to som si nevsimol. Ale nic zle som nenapisal predsa a som vdacny za kazdu radu aj tu tvoju. Skusim kontaktovat toho poradcu a uvidim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 11.1.2017 o 23:18

Vigvi-staršej generácii psov sa vraví predkovia nie potomkovia,tak si najprv ujasni pojmy a dojmy,kým nabudúce zareaguješ na človeka(lanus),ktorý sa ťa len snažil naviesť na správny smer...Na Slovensku máme jeden z najkvalitnejších chovov bavorského farbiara v rámci Europy,teda aj sveta,preto nerozumiem troška tvojím požiadavkám.Ale kludne ti môžem do súkromnej správy napísať kontakt na nemeckú chovku BF,len budeš asi nemilo prekvapený ak dáš za šťena o 2-3 stovky viac ako u nás a zistíš podľa rodokmeňa že polovicu predkov má šťeňa zo Slovenska :) Ak skutočne chceš multi-kulti šťeňa,bolo by najvhodnejšie kontaktovať poradcu chovu,ktorý má najlepší prehľad odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Vigvi, 11.1.2017 o 22:08

Lanus v kazdom rodokmeni je napisana starsia generacia psa. Ano je to tak preto si vzdy vyberam stych najlepsich predpokladov. Su rozne linie psov niektore su viac na pracu ine na vystavy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 11.1.2017 o 21:37

Vigvi - Zaujímavé , ja som v žiadnom rodokmeni ešte potomkov napísaných nevidel ?! Kvalitné šteňa žiadne úspechy nezaručuje len uľahčuje !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vigvi, 11.1.2017 o 20:56

Kormp ja presne viem co chcem len som narocny na psa. O cenu mi vobec nejde chcem stena po fakt dobrych rodicov a aby nemalo v rodokmeni potomkov vsetko z SK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 294 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama