Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Jednoranové zlamovačky - diskusia

autor: off Darius
pridané: 14.12.2013 23:51

Zdravím priatelia , ktorí máte prehľad na trhu , vedeli by ste odporučiť ktorá jednoranová zlamovačka je najvýhodnejšia ? z pohladu všetkýc faktorov .... Ďakujem


počet zobrazení: 35 366
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off jaro1, 30.1.2018 o 12:33

Ernest Thompson - Seton v předminulém století napsal " Když chceš lovit, pořiď si pušku na jednu ránu, když chceš pustošit, pořiď si mašinkvér".

dať hlas príspevku | počet hlasov: 109

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 111 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off 81080, 7.12.2020 o 18:50

K95 alebo Merkel K5 Extrem? - K95 alebo Merkel K5 Extrem? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubertushk, 9.11.2020 o 21:50

Dobrý večer. Mal som možnosť strieľať na strelnici zo všetkých troch pušiek v rôznych kalibroch i keď Merkel bol K-3. K-95 a Hubertusa som využíval aj pri aktívnom poľovaní. Podľa mňa je každá z týchto pušiek vysoko kvalitná a záleži na to komu čo viac sadne. Ja som ostal pri Hubertuse. Hubertus má oproti K-3, a K-95 priamejšiu pažbu, ktorá mne viac vyhovovala. Pri Hubertuse po jednom natiahnutí a prebití netreba znova naťahovať, zbraň je pripravená k streľbe, kdežto pri K-3 a K-95 po každom vystrelení a prebití je nutné natiahnuť ručné napínanie. Na druhej strane to má výhodu, že zbraň ostane po každom prebití zaistená. Tak ako už bolo spomínané v príspevkoch skôr aj ja by som doporučoval náboj s okrajom čiže R-kový. Nie len kôli okraju ale aj tvaru nábojnice a lahšiemu vybíjaniu. Aj pri Hubertuse je možnosť vybrať si gravír podľa vlastného výberu, taktiež drevo na pažbu ,čo si myslím ,že pri kategórii týchto zbraní u všetkých troch značiek je bežná prax. Doporučujem použiť optiku maximálne do priemeru objektívu 50 mm. skôr 42 mm. aby ostala zachovaná štíhlosť a krása týchto zbraní. Všetko sú to krásne a kvalitné zbrane ,tak Vám prajem šťastnú ruku pri výbere a veľa pekných zážitkov pri poľovaní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Jager68, 9.11.2020 o 21:23

Reakcia na príspevok od Schmid, 9.11.2020 o 17:22 :
V com je tato 2,3kg flinta lepsia ako Krieghoff Huberus? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 9.11.2020 o 20:17

Reakcia na príspevok od Schmid, 9.11.2020 o 19:16 :
Priznam sa to čo uvadzate som na mojom Hubertuse zatial čo ho mam 11 rokov neskúšal ani ma to nenapadlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Schmid, 9.11.2020 o 19:16

Odpor handspanungu je mysleny nie smerom nahor (odistenie) ale smerom nadol (pri zaisteni). Pre mna bol nemyslitelny a nepredstavitelne zly chod smerom nadol v K95 (ak by ste ho nepridrzali buchol by spat o zvuku zavreti dveri na vetrieske na pol hory) ...ale ako komu niekomu farar niekomu fararova zena. subjektivny nazor. Pri hubertuse mi to lepsie sedelo. Samozrejme bonus k nastaveni odporu u merkla je vyhoda. ...ps: odpor sa da nastavit podla klienta uz v predajni. takze netreba ju vracat do vyroby ak mu to nesedi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 9.11.2020 o 18:55

Reakcia na príspevok od Schmid, 9.11.2020 o 17:22 :
Rad by som vedel aky je rozdiel v tvrdosti odporu hanspanungu v zaklade a na zakazku. Nejaky odpor tam musí byt vramci bezpecnost aby sa to neodistilo len pri pohlade. Tato moznist by bola urcite ponukana aj pri lankastroch. Skor to vidim ako komerciu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubo43, 9.11.2020 o 17:31

Reakcia na príspevok od Schmid, 9.11.2020 o 17:22 :
No tak to je super,daj vedieť ako si dopadol.a koľko si čakal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Schmid, 9.11.2020 o 17:22

Pol roka je dosacia doba, nic som neplatil ani korunu dopredu, plus som dal mail a poslu mi na vyber zo 4-5 pazieb na vyber... plati sa az ked dojde. Plus na vyber zo 17 a 19 mm hrubej hlavne ... nastavenie odporu handspanungu (co nema ani k95 ani hubertus) a moznost vo fabrike nastavit spust podla zelania... v normale ma 600g... z coho som bol prijemne prekvapeny. Ked chce merkel prezit musel dat lepsi model ako k95 a hubertus. Plus kto si vyberie s motivom zveri grariv (je podla zelanie hocijaku zver)tak je to hand made a nie lejzer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo43, 9.11.2020 o 16:05

Reakcia na príspevok od Schmid, 9.11.2020 o 11:49 :
Merkel k5 je veľmi pekná zlamovacka..len treba si objednať a kedy dôjde nikto nevie..Tak mi bolo povedané v predajní..a samozrejme treba to vyplatiť do predu..ináč by som ju už mal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Schmid, 9.11.2020 o 14:12

Standard kalibre 560 mm, Magnum kalibre 600 mm, v prevedeni Extreme je 510 mm len. V standartnom prevedeni s 560 hlavnou ma puska celkovu dlzku 970 mm. Co sa tyka vyberania patronov ...uz cez sto rokov plati hadam pravidlo (alebo by malo platit) do zlamovacky jedine Rantovy patron...a mas po probleme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 9.11.2020 o 12:16

Schmid - K5 je síce krásna,ale moc ľahká a s krátkou hlavňou 510 mm bude hlučná; navyše ten "dlhý necht bude tiež nutný" odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Schmid, 9.11.2020 o 11:49

Teraz vysla nova Merkel K5 a zalubil som sa ako som ju chytil hned som objednal. odkaz U mna daleko lepsia volba ako k95 aj hubertus. vaha, dlzka, handspanung, nastavenie kohutika... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo43, 9.11.2020 o 9:14

Viem že výťahovanie naboja z blasera je trošku iné.. hubertus má viac tých plusov baskula oceľová ,napínacik a tak....ale.aj blaser je pecka... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 9.11.2020 o 9:06

lubo43 - A hlavne nezabudni pri sklopenej flinte vyskúšať aj ako ti pasuje dostupnosť vyťahovania nábojníc kde to pri Hubertuse ide skvele kuk: odkaz a pri K95 odkaz : si musíš "nechať narásť dlhý necht "na ukazováku aby si mohol bezokrajové nábojnice "vyškrabať" a naopak u okrajových pri vysypávaní náboja hrozí jeho strata. Naj-unikátnejšie je riešený Heym , ktorý má možnosť uskladnenia druhého náboja pod nábojovou komorou : odkaz (pozri tretí obrázok v galérii) Jednoranové zlamovačky - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shark2, 9.11.2020 o 7:58

musi to sediet, obe chytit a uvidis hned no a zalezi od budgetu. Mal som K95 teraz mam Hubertus ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubo43, 8.11.2020 o 21:01

Blaser K95 ws krieghoff hubertus - Zdravim jednotkarov,skúste poradiť ? Ktorá vám lepšie pasuje..výhody a nevýhody.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 11.2.2018 o 10:23

Pavian, myslel som to vo vzťahu ku kalibrom, myslím že 6.5 je lepšia voľba... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off pavian, 9.2.2018 o 18:58

Neľutujem ani jednu z mojich zbraní, kúpil som si ich na poľovanie a povedal by som, že ich používam každú primerane často :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 9.2.2018 o 15:46

Pavián, myslím že nemáš čo ľutovať ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ucen, 5.2.2018 o 20:33

Odporucam bergaru apex v kal.308 W bespecny revolverovy mechanizmus. Hlavne patria medzy najkvalitnejsie, co znamena drzanie rany. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pavian, 5.2.2018 o 10:02

Effect nie je zlá flinta, len má drobnejšie konštrukčné nedotatky, mne chýba aj to, že sa fabricky nerobí v 7x57r (mám 6,5x57r) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 3.2.2018 o 22:33

VLADO18 1000 ľudí.. 1000 chutí... napríklad mna vôbec neoslovila... ja osobne by som dal prednosť napríklad BRNO EFEKT .. ale to je naozaj len o tom čo komu sadne a oku ulahodí... preto nejdem ani polemizovať ktorá môže byť lepšia.. kazdy ma ine parametre na pušku auto a napríklad aj ženy.. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off vlado18, 3.2.2018 o 20:57

Ešte k tej Bergare doplním, že si ani neviem predstaviť, čo by som za vyššiu cenu od pušky ešte očakával.Môžem mať rytiny, kvalitné drevo, ale to pre mňa ako praktického profesionálneho poľovníka nie sú priority. Okrem toho tá puška je aj veľmi pekná. Keď som ju zobral na výstave v Bratislave prvý krát do ruky, už som ju nepustil. Vrele odporúčam! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado18, 3.2.2018 o 20:36

Mám Bergaru apex ako jeden z prvých na Slovensku /policajti mi ho nevedeli zapísať/ Od kedy ho mám - asi 5 rokov, všetky moje pušky hrdzavejú v skrini. Za cenu asi 1000 e mimoriadna spokojnosť. Luxusná manipulácia,špičkové prevedenie, ani nepamätám, že by mi nejaká zver odišla, keď som už vystrelil. Puška je vždy aj vec subjektívna , ale myslím si, že táto v pomere cena- kvalita nemá konkurenciu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peho7, 1.2.2018 o 10:23

skusenosti s BERGARA ba13 ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku |