Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Prepis zbrane - diskusia

autor: off marco8811
pridané: 9.12.2013 11:36

Zdravím páni. neprepisoval som zbraň ešte takto mimo okres tak preto otázka na praktickú skúsenosť. ako je to s postupom ? stačí spísať zmluvu o predaji alebo tak niečo s potrebnými info ja zoberem brokovnicu z BA do ZA kde si ju prihlásim a dotyčný len v BA zanesie na okrsok takú istú zmluvu a odhlási zbraň či ? a čo s kartičkou od zbrane necháva si ju on či ju berem ja ?? prípadne či nemá niekto skúsenosť ako má tá zmluva vyzerať. Vďaka za aktuálne info :)

počet zobrazení: 18 194
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
on lanus, 11.2.2018 o 15:24

A toto je potom na čo ?! : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 11.2.2018 o 14:30

Ano, toto je bezne zauzivany sposob "prepisu zbrane". PS- Mam vsak zato (a to nechcem pridavat policii robotu), ze pokial sa s predavajucim z BA dohodnem, aby mi zbran (kedze chodi autom sluzobne do ZA) doviezol osobne do ZA (teda do miesta bydliska), ze staci riesit kupu – prevod, ( zapisy -odhlasenie, prihlasenie, fyzicka kontrola, vypisovanie tlaciv, karta zbrane) len na policii v ZA, kde policia ZA vyrozumie policiu BA, pripadne sa dohodne?, aby predavajuci uz len sam sa dostavil na policiu v BA za ucelom odhlasenia (to uz policia vie,co presne treba urobit, resp. ako to urobit). Telefony predsa existuju, system je prepojeny a zijeme v 21. storoci, alebo sa mylim? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukas01315, 11.2.2018 o 11:43

ja som kupoval brokovnicuz Novych Zamkov ja som z okolia ZA ale musel som ju doniest aj do ZA kde kontrolovali cisla a podobne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 12.12.2013 o 14:29

kolok nepotrebuje, stačí mu 4,50 v hotovosti ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marco8811, 10.12.2013 o 10:21

prihlásenie problém nie je :) a nákupko treba nebude keďže to nie je automat :) Dík všetkým za info :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 10.12.2013 o 8:25

No a este potrebujes pri prihlaseni zbrane kolok v hodnote 4,5 EUR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 9.12.2013 o 21:34

este jedna vec ked to je brokovy automat tak potrebujes nakupne povolenie zo ZA! aby si sa zbytocne nepreviezol ako ja :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagrik-308W, 9.12.2013 o 19:12

pri predaji zbrane musiš s novym majitelom ist na policiu kde je zbran evidovana tam ti ju odhlasia a on ju musi prihlasit na policii vo svojom bydlisku musite mat obaja zbrojny preukaz a občiansky preukaz tam vypišete tlaciva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 9.12.2013 o 16:07

pri predaji zbrane musíš zbraň predložiť na polícii ku kontrole pri odhlásení vlastníctva, pri predlžovaní ZP musíš predložiť všetky ktoré vlastníš ku kontrole .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marco8811, 9.12.2013 o 13:43

OK ešte raz Vďaka za pomoc :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 9.12.2013 o 13:12

Ano zbraň musí byť predložená na fyzickú kontrolu príslušníkovi PZ a musí mať čitatelné seriové číslo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 9.12.2013 o 12:47

podľa zákona o zbraniach netreba, ale vyžadujú fyzickú kontrolu, v zmysle správneho zákona. a ešte sa tam vypisuje jeden lajster, tuším čestné prehlásenie, tiež v zmysle správneho zákona ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marco8811, 9.12.2013 o 12:38

vďaka páni za rýchlu a stručnú odpoveď :) .. nevedel som či treba ísť na PZ či stačí len papier :).. a ešte doplňujúca otázka---- tú zbraň netreba nosiť na PZ v BA kde sa bude odhlasovať však ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 9.12.2013 o 11:54

súhlasím so všetkým až na poslednú vetu, aj tá je síce pravdivá ale v inom kontexte, nič nebráni tomu aby predávajúci a kupujúci medzi sebou uzavreli písomnú zmluvu kde si stanovia podmienky predaja, stav zbrane, cenu, reklamáciu a aj prípadné odstúpenie od zmluvy s možnosťou vrátenia zbrane .... takáto zmluva ale políciu nezaujíma lebo nie je podmienkou zmeny vlastníka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on Mysho22, 9.12.2013 o 11:41

Musíte ísť spolu na PZ kde sa zbraň odhlasuje čiže do BA kde vyplníte formuláre treba občiansky, zbrojný preukaz a kartičku od zbrane. Tu zrušia registráciu vypíšu papier pre PZ kde budeš prihlasovať zbraň samozrejme už sám . Pokial viem tak kupná zmluvu môže vytvoriť iba predajca či výkup zbraní ktorý má na tento úkon certifikát ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov