Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Čo nosíme v plecniakoch? - diskusia

autor: off Ondrik
pridané: 5.12.2013 14:42

Čo nesmie chýbať vo Vašom plecniaku, keď vyrážate do lesov? Možno sú to potreby, ktoré na prvý pohľad poľovníkovi nepomôžu, no Vy ste našli ich využitie pri love, spracovaní úlovku...Takže aká je Vaša ,,povinná plecniaková výbava,,?

počet zobrazení: 9 983
počet hlasov: 1
Čo nosíme v plecniakoch? - diskusia
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off miso111, 6.12.2013 o 8:54

:))) keď vidím tú plnú poľnú sa mi zahmlieva pred očami... mne už je ťažká aj puška. Čím som "zrelší" kopčoke sa mi stále strmšie a cesty dlhšie :))) Asi jediný v SR nosím len doklady, balík vreckoviek, mobil, štránčok, patróny a nôž.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 18

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 77 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off xwolf, 5.2.2019 o 15:22

Reakcia na príspevok od fatran, 5.2.2019 o 9:54 :
Presne. Bez lekárničky ani na krok. Nosím v oboch batohoch, aj na strelnicu, aj do lesa. Stojí to pár drobných... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 5.2.2019 o 14:32

Reakcia na príspevok od Jager68, 1.2.2019 o 18:33 :
tak dneska keď som Baláža počul ako kdáká ,že za to že niesu hlucháne môžu tí čo výrúbali starú horu vo Vysokých,Nízkych Tatrách,Mala Veľká Fatra a neviem kde ešte,tak by som mu nepodal ani vodu ,keby už tam ležal.To že sú premnožené medvede,krkavce,,je viacej vlkou,rysou ,orlou,jastrabou a inej škodnej hluchánovi škodiacej to nespomenul ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off fatran, 5.2.2019 o 9:54

lekárnička je prvá vec v mojom batohu dva roky dozadu som ju použil celú ked sme ratovali postreleného honca ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 1.2.2019 o 18:33

Lubo ty si taký dobrodej.....že ponuknut...a slivovicu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 1.2.2019 o 17:48

Reakcia na príspevok od zepo, 1.2.2019 o 7:21 :
Zepo ,ked idem do doliny vždy pollitrovka dobrej slivovice v ruksaku,pre prípad že stretnem Baláža s Kaliským aby som ich mohol ponúknuť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jaro1, 1.2.2019 o 13:22

Reakcia na príspevok od zepo, 1.2.2019 o 7:21 :
No neviem, tu by som sa nebal. Viac sa bojim chemicky farbeneho toaletneho papiera, alebo toaletneho papiera s pridanou chemickou vonou, ako prirodneho listu lopucha. Ale mas pravdu, ja to robim tak, ze list lopucha odrhnem zdravy, nenapadnuty voskami, atd. a pred pouzitim ho este preventivne oklepem. Nemyslim si, ze kliest sedi prave na stavnatych lopuchovych listoch. Skor na suchych travach – ich koncoch pripadne na krovinach tak do vysky max. mozno dvoch-troch metrov. Ty si skor dostal kliesta nachadzajuceho sa v trave, ked si cupiac v trave vykonaval velku potrebu a prisudzujes to, podla mna nespravne lopuchovemu listu. Skratka a jasne, velku potrebu vykonavaj v lese alebo podla moznosti na VOPRED VYTIPOVANOM MIESTE, NIKDY NIE NA LUKACH," V TRAVE" !!! Tym riziko velmi vyrazne minimalizujes, resp. je nulove! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 1.2.2019 o 7:52

Reakcia na príspevok od jaro1, 31.1.2019 o 22:09 :
liečivé účinky (protireumatické) má aj žihľava ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zepo, 1.2.2019 o 7:21

Reakcia na príspevok od jaro1, 31.1.2019 o 22:09 :
Neodporúčam si vytierať zadok akurát listom z lopúcha pretože práve ním si dotyčný môže na citlivé miesta zavliecť nepríjemné kliešte (vlastná skúsenosť). Ešte mi je divnô že žiaden z poľovníkov nespomenul ako výbavu ruksaku aj ploskačku s dobrou liehovinou , žeby z ostychu? Verte mi že niekedy môže poslúžiť ako rýchla prvá pomoc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavol68, 1.2.2019 o 6:46

Zdravotný aj sociálny. O tom by mohli vypovedať nevyslovené a nedoručené poďakovania od hovniválov. Tie sú úprimne radi a tešia sa, že chodíme do lesa. Lesu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 31.1.2019 o 22:09

Chlapi, ale obcas si treba poriadne utriet rit aj stavnatym listom lopucha, alebo roznymi makkymi travami, brezovymi listami /alebo kombinaciou uvedenych/ a nasledne si ruky poriadne vycistit bud uvedenym, alebo umyt si ruky v makkej trave, listoch. Ma to liecive a blahodarne ucinky na rit, sliznice,hemeroidy, ale aj, kedze aj cez kozu sa absorbuju liecive latky do tela cloveka, moze to mat aj dalsi zdravotny vyznam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on hurky, 31.1.2019 o 19:34

Bez toaleťáku ani na krok, hlavne ráno :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Hekler, 31.1.2019 o 18:07

Reakcia na príspevok od Esty, 31.1.2019 o 11:56 :
ja nosím presne to isté len namiesto sekerky mám zápalky a pláštenku ... no a toaleťák ten sa vždy zíde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Esty, 31.1.2019 o 11:56

Ja nosim : doklady,plombu,servitky,rukavice ktore som este nikdy nepouzil,vabnicky podla toho na co idem polovat,sekerku,malu pilku,nahradne naboje,svetlo,celovka,podsedak,hrube igelitove vrece,repelent,voda nesmie chybat,dalekohlad na krku...to je z mojej vybavi vsetko Čo nosíme v plecniakoch? - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 31.1.2019 o 10:57

toaleťák, ako prvú pomoc pri stretnutí s medveďom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 31.1.2019 o 10:52

Oprava v prvom riadku: flasticka ma obsah 25ml. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 30.1.2019 o 23:30

Ja nosim mimo uz spomenutych veci aj malinku flasticku o obsahu 40 ml, ktora je naplnena tinkturou, presne stanovenym mnozstvom z jedovatej byliny, udajne proti infarktu a ktora ucinkuje velmi rychlo! Pri nahlej nevolnosti sprevadzanej bolestami na hrudi a ostatnymi zjavnymi symptomami, resp. pri podozreni na infarkt uzijem obsah flasticky a "uvidim", ci to pomoze zachranit zivot :-o)) Podla mnou dostupnych studii a podla mojho vnutorneho presvedcenia to vyzera, ze ano ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Fondo88, 30.1.2019 o 19:59

doklady,naboje,dve čelovky,brúsku,aspon dva nože,dalekohlad,dake vábnickylano,sačok a zapalovač+ kadeja blbosti ktore sa obmienaju podla potreby ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 11.12.2013 o 14:24

...naše diviaky nemajú skoro žiaden tuk,ale tak domácu škvrkovú by som určite uprednostnil pred kúpenou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jozef, 11.12.2013 o 13:31

Keď paštéku tak domácu!;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 11.12.2013 o 12:00

Jendo, naše potvory zatiaľ Májkou nepohrdli, hlavne spoločne servírovanou na pni :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 11.12.2013 o 10:57

Dušane že by paštikári? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 11.12.2013 o 10:56

či už paštika, klbáska...všetko v hore alebo na posedu chutí jednoducho lepšie :) len to netreba v tom ruksaku pridlho nosiť:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 11.12.2013 o 10:51

miso111 ja tiež..je to tak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 11.12.2013 o 9:55

...sem tam aj ja si paštétu vezmem,najradšej mám gazdovskú,tu je dôkaz:ID fotky: 173350 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 11.12.2013 o 9:34

A kto si nosíte v plecniaku paštiku? Ak áno, akú? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 11.12.2013 o 7:57

orol, dobry komentar ale pre horsky lesny revir...v poli studnu tazko urobis, obnovis v dnesnych dnoch sucha, a nicenia remizov a tym aj moznych miest na vyvieranie vodnych zdrojov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 10.12.2013 o 23:12

Vlado59- tými rezervnými patrónmi veľmi múdro, praktizoval som niečo podobné. Aj s tým opýtaním sa starších... a aj si veľmi správne pochopil, ako to myslím s tými studničkami vo všeobecnosti. P.s- sniper 7x57, osobne si myslím, že zopár studničiek je bezpodmienečne nutné vybudovať vo veĺa revíroch. Ja hovorím o studničkách, nie o prírodných bahniskách a kalužiskách, kde sa zver chodí bahniť, či kalužiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado59, 8.12.2013 o 14:23

Veľmi dobrá pripomienka orol,ani tú vodu netreba hľadať,len sa opýtať starších ľudí kde boli studničky dakedy dávno,niektoré poznám kde sú aj ja a keď idem okolo tak sa kľudne napijem,ešte som tam nikdy nenašiel že by tam bolo kalištie. Ak tomu plecniaku dobré veci sa tu spomínajú ale ja mám v lekárničke ešte jeden náboj do mojej pušky takú rezervu lebo stalo sa mi že som pred poľovačkou obliekol iný kabát a náboje ostali v koženom puzdre doma na vešiaku,a tak som poľoval s jedným nábojom s lekárničky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 8.12.2013 o 13:08

orol pekný nápad len či sa napiješ z tej studničky keď sa tam vyvala jeleň po prípade diviačik a voda je dobra na posede kde si celu noc a mas ju po ruke nie 500m ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.12.2013 o 23:45

Píšu viacerí, že nosia vodu do hory. A tu sa natíska otázka.Čo tak návrh na schôdzi atď a urobiť v revíri zopár studničiek. P.s- nájdi vodu, urob studničku, príroda sa odmení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.12.2013 o 16:43

a najnovšie aj penikan a kalumet :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 7.12.2013 o 15:17

MIS0111 ja nosím presne to iste ale +0,5l vody uz niekolko krat voda pomohla ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 7.12.2013 o 13:18

hunter,určite ti nezavidim a tiež ti prajem prijemný pobyt v prirode v kruhu priatelou,určite si toho v tvojom veku užiješ ešte dost,ale je až usmevne čo dokažu podaktorý vyripat na týždnovu polovačku do hôr.Lovu a lesu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fleshled, 7.12.2013 o 11:38

Hunter zijes ako 17 storoci, namiesto autobaterie si do vaku mozes zobrat zopar lionovych sulkov ako tu odkaz a mozes s nimi a LED lampickou svietit do aleluja.Ja s jednym panasonikom nabijem jeden mobil cez taky sikovny USB nabijac a svietim v pri krbe na stole celu noc. Ale ak beries vynasanie tazkej predpotopnej olovenej autobaterie ako sport tak prosim...chata bez elektriky uz dnes nie je problem. Pridavam linku na zaujimavu vecicku,ktoru viem zohnat.Je to povinna vybava mojho ruksaku s 5 a viac sulkami LION baterii,s ktorymi prezijem tyzden. Ako vyzera tu odkaz .Doma natlacim tie lionky energiou z PC,alebo USB nabijacky a potom s tym dokazem prezit. LION funguju aj pri minus 20,kedy olovene,alebo nimh clanky uz zomieraju. Planujem kupit,este solarny USB dobijac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hunter243, 6.12.2013 o 21:30

Takže Lubenko, verím, že to tam máte rovnako krásne, užime si to, každý deň, každú vychádzku, každé posedenie v kruhu ozajstných priateľov poľovníkov bez závisti, ktorej je v poľovníctve až, až, totižto žijeme krátko, mŕtvy budeme dlho ! Želám LOVU ZDAR !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lubenko, 6.12.2013 o 20:19

no hunter naša chatka je zhruba 1750 m.nad m.,zhruba 20km posledný obchod a a od poslednej zastavky kde sa da dojst ter.autom treba 0:45 hod tvrdo šlapat do kopca,mysliš že tam mame elektriku a internet:):):):) a už mi určite nieje 20 :):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozefpetr, 6.12.2013 o 20:10

Moja štandardná výbava: doklady, šnúrka na ťahanie, gumene rukavice, čelovka, baterka do ruky !! , igelitové vrece, náhradné tričko, ocieľka, foťak.. prípadná ďalšia výbava podľa organizovanej vychádzky,výstup na hrebeň - postriežka, posliedka, prípadne zimná posliedka či postriežka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 6.12.2013 o 19:33

Lubenko - tých 14 dní spíme na opustenej chate v strede revíru, kúrime "peterkami", kde nie je voda ani elektrika, osvetlenie iba sviečkami a kahancami, naposledy autobatéria a pár LED-diód, takže sme odkázaný sami na seba :) a pre ostatných, ja si beriem do ruksaku to, čo ozaj potrebujem. Doba o ktorej sa bavíme, teda cca 14 dní platí na toto ročné obdobie koncom roka. Samozrejme, že sú občasné doplnenia proviantu z najbližšej predajne v dedine. Je to krásny úlet od civilizácie, žiadny počítač, TV a iné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 6.12.2013 o 18:55

:-))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 77 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov