Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Krmná repa - diskusia

autor: off david1410
pridané: 1.12.2013 13:07

Dobrý deň.

Prvý krát mám možnosť ponúknuť zver krmnou repou :) Chcel by som sa spýtať, ako ju pripravujete. Počul som,ževraj sa robia nejaké " hroby". Vykopať jamu do zeme, dať repu a zakryť datelinou,slamou atd. Alebo je lepšie ju nechať niekde doma a postupne zakrmovať ?

Ďakujem ;)

počet zobrazení: 7 591
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lubenko, 5.10.2014 o 17:18

kavee,určite to zie:):):),len to poridne usuš a ošup ad ti to nesplesnie a potom to uskladni na suché miesto,v zime si pošmaknu,hlavne diviaky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 5.10.2014 o 14:52

dneska sme lámaly kukuricu a chcel by som sa opýtať že jelene alebo danielia zver to zie v zime? alebo nieakí prístrešok na krmelec ztoho urobiť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kavee, 16.9.2014 o 19:54

Ahha tak už viem kde dať tolko tekvíc :P dakujem za odpoved ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 16.9.2014 o 17:23

kavee diviak je vsezravec pochuti si aj na tekvici aj na lucerke... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 16.9.2014 o 14:56

A chcel by som sa opýtať že máme doma tekvice a po vyberaní jagierok ked vynesiem tak to diviaky ziedia? :) počul som že počas zimy ziedia a suchú lucerku je to pravda? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 14.5.2014 o 5:50

Ženy na poli zberajú burgyňu. Araňa vytiahne dve, zdvihne do výšky a chváli sa: - Ta moj Deži ma taketo guľe. - Co take veľke? - Ňe, take riňave. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off kavee, 13.5.2014 o 18:42

Dakujem za info :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marianmach65, 13.5.2014 o 9:38

Listy z repy treba rukou odkrutit (nie odrezat) arepu mozes uskladnit na kopu do pivnice alebo do krechtu (jama 1m hlboka) potom prikryt vrstvou slamy a 10cm vrstvy zeminy,proti premrznutiu.Takto uskladnená vydrzi aj do maja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 12.5.2014 o 20:14

a ked sa to usuší tak mi to ako dlho vydrži? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marianmach65, 11.5.2014 o 16:59

Kavee-najlepsie je pohnojit mastalnym hnojom podu na jesen pred orbou ale primyselne hnojivo mozes pridat aj pocas vegetacie do stadia 6-8 listkov,max 150kg/ha. Co sa tyka zberu,repa sa berie ked je dozreta (ma 2/3 listov uschnutych) inak skor ju nemozes uskladnovat na zimu, iba pouzit na priame skrmenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kavee, 11.5.2014 o 15:33

Aj ja mám už zasadenú repu nieviete mi poradiť že kedy to mám prihnojiť? a ešte že kolko mi to potrvá aby to narástlo aby som to mohol vyniesť zvery? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off david1410, 1.1.2014 o 15:43

Presne to isté sa odohráva aj pri mojom krmelci. Momentálne u nás nieje zver donútená navštevovať krmelce v veľkom,takže repa je nedotknutá ale ostatné berú. Patrilo by sa aby nasnežilo a primrzlo, snáď by si aj na repe pochutili.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peeterko, 4.12.2013 o 9:57

ja mam s repu skusenost taku, ze moze byt vonku celu jesen a zver sa jej nedotkne. Ci je mraz, ci sneh, ci teplo. Pride januar, februar a zaprasi sa po nej za par dni, ze ani nestiham nosit von. Tento rok sa jej tiez este nedotklo nic. Ani len srncie a to mi na krmovisko chodi srncia, muflony, vysoka aj diviaky. Zato jadro je pozbierane do zrnka vsetko :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM