Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

fotosúťaž - diskusia

autor: správca admin
pridané: 2.7.2008 13:40
Sem píšte vaše dotazy, pripomienky a návrhy k fotosúťaži.
počet zobrazení: 35 431
počet hlasov: 4
okruh tém: LovuZdar.sk
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off 357AS, 30.4.2019 o 18:03

Bikerov,štvorkolkárom,motorkárov ste si do hôr dotiahli sami. Už je po horách viac zvážnic ako dialnic.Niekedy sa čistili polovnícke chodníčky ,(NIE TURISTICKÉ) a polovníci sa po nich tichučko po svojich pohybovali a boli viacmenej jediní.Teraz si založíte krmovisko blízko zvážnice ,obsadíte ho fotopascami a myslíte si naivne že o ňom viete len vy . A fotopascí pribúda ,už nie je čas chodiť pešo revírom,aj darebných polovníkov je hojne,len nastavit fotopascu a potom prísť autom a bác.A veľmi sa divíte že vás tam vidia a rušia bikeri,štvorkolkári,turisti atď.Už je málo skutočných polovníkov,oni tu ale neplačú ,plače len ten čo sa mu nechce ,nevie a potom sú na vine všetci ,len nie on :-) A nefrfli na fotografov,oni chodia po hore najtichšie zo všetkých,ak by vŕzgali na tereňákoch ako niektorí polovníci,tak by odfotili prd.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 29

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 532 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off goret, 13.10.2020 o 8:02

Reakcia na príspevok od Tomas246, 12.10.2020 o 23:07 :
Tomas, aj tu platí, kto ťa bude chcieť pochopiť, ten ťa pochopí, kto nie, ten nie. Taký je život. S tým nič nenarobíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Brut, 13.10.2020 o 6:22

Reakcia na príspevok od Tomas246, 12.10.2020 o 23:07 :
Tomas246 palec hore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Tomas246, 12.10.2020 o 23:07

Reakcia na príspevok od rys2, 12.10.2020 o 22:35 :
Poľovnícke združenie asik tasko môže dávať nejaký súhlas na fotenie hluchana tak ak sop pre ktorú som napríklad mapoval výskyt a neboj poznám unas terén tam kde sú posedy tam svietim tam sa ale hluchane neviskytuju a nechcem sa nikoho dotknúť ale poľovnícke skúšky niesu patent na rozum? Skôr to tu vyzerá ako nejaký boj zo všetkými čo niesu poľovníci lebo všetko v lese je naše ? A len mi vieme coje dobre a to nemyslí taktiež osobné ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off rys2, 12.10.2020 o 22:35

Nevykladaj si to osobne, ale ja osobne som skor za zakaz vstupu verejnosti do hluchanich miest - hlavne tokanisk najma v jarnych mesiacoch ! Vynimka jedine lesnici, polovnici, pracovnici ochrany prirody, statnej spravy vykonavajuce dozor a pod. Ps: a nenavadzaj druhych ludi, ze maju chodit bez baterky, teda potme a nesvietit, mudre a bezpecné to urcite nie je! a tiez prosim hovor za seba a netvrd, ze 99% ludi maju rovnaky nazor ako Ty. Preco to pisem? Polovnik musi potme podla zakona svietit ale Ty nesvietis, vsak, naviac polovnik je riadne zapisany v knihe navstev reviru hlavne kvoli bezpeciu seba a inych! /Ty nie si, vsak/ a po dalsie lesnik a polovnik veci pozna, lebo ma skolu, skusky, vysvedcenie a teda vie. Z horeuvedenych dovodov si preto myslim, ze ked fotit hluchana, jedine so suhlasom polovneho zdruzenie a prislusnym doprovodom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Tomas246, 12.10.2020 o 20:19

Možno neskoro, ale chcel by som zareagovať na to, ako fotografi rušia hlucháne. Myslím si, že mi väčšina fotografov, ktorí sa tomu venujú alebo venovali dá za pravdu, že to nie je len tak, ako keď si ideme pofotiť jeleňov do kukurice. Je to náročné a hlavne každý skúsený hluchaniar si uvedomuje krehkosť tohto vtáka. U mňa to aj tak bolo, keď som fotil hlucháňa, že prvoradé čo som si uvedomil bolo, že som robil tak, aby som ho nevyrušil. Takže vstaneš o 1 ráno, kráčaš bez baterky, spoliehaš sa len na to, ako poznáš terén..pri bližšom kontakte za tmy priskakuješ podľa toku. Treba sa dostať ešte pred brieždením na miesto na ktorom chceš fotiť, potom sa už nepohnúť. Ja som tento rok bol 4-krát na toku presne takýmto postupom no ani raz som tok nenarušil. O pol 6 keď som už mal plnú pamäť na karte a vybitú baterku a stŕpnuté prsty, som spustil ruky na zem a len tak pozoroval ako sa krúti až do pol 7 keď sám kohút rozprestrel krídla a odletel preč. Možno som nemal najlepšiu fotku, nemám totiž ani nejakú extra techniku, ani nie som profi fotograf, ale v prvom rade bolo pre mňa dôležité, aby som nejak nenarušil jeho prostredie a verím, že 99% ľudí ktorý sa tomu venujú hlavne pre zážitok a preto aby pomohli pri ochrane prírody a hlavne hlucháňov majú rovnaký názor a postup. PS: gratulujem výhercom, bolo tam veľa krásnych fotiek ale zaslúžene vyhrali tie najkrajsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

správca admin, 29.9.2020 o 21:42

Vyhlasujeme súťaž o najkrajšiu fotografiu LovuZdar.sk 2020. Téma je ľubovoľná v zmysle pravidiel fotografií LovuZdar.sk.

Termín súťaže: 29.09.2020 - 31.12.2020

Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Téma fotografie je ľubovoľná. Do súťaže nemôžete pridať fotografie, ktoré už na LovuZdar.sk máte. Do súťaže môžete pridať i viac fotografií, najviac však 5. Nie je možné svoje fotky zo súťaže kedykoľvek vymazať a nahradiť ich novými. Ak fotku do súťaže pridáte, zostane v súťaži až do jej vyhodnotenia. Každý má možnosť pridať max. 5 fotografií. Taktiež v súťaži dodržujme anonymitu autorstva fotografie. Komentovanie fotografií je povolené, je však vyslovene zakázané komentárom akýmkoľvek spôsobom čo i len naznačiť autorstvo fotografie. Taktiež pri každom takomto komentári sa počas trvania súťaže nebude zobrazovať login autora príspevku. Po skončení súťaže budú mená autorov fotiek i komentárov zverejnené tak ako i pri ostatných fotkách. Prosíme o rešpektovanie a dodržiavanie týchto pravidiel. Chceme tým podporiť myšlienku aby vyhrala najlepšia fotografia a aby výsledky neboli ovplyvňované sympatiami k autorovi. Fotografie zaradené do súťaže budú po skončení súťaže preradené do vhodných kategórií portálu LovuZdar.sk v sekcii Fotografií a vodoznaky autorstva doplnené.

Odmenení budú autori fotografií, ktoré získajú do 31.12.2020 (vrátane) najviac hlasov.

Autori fotografií ktoré získajú najviac hlasov budú odmenení:

1.cena: FOTOPASCA
2.cena: tričko LovuZdar.sk
3.cena: termo podkolienky LovuZdar.sk

Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže registrovaní do 29.09.2020.

Výhercovia súťaže budú vyhlásení na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy začiatkom januára 2021.

Tešíme sa na Vaše fotografie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off 357AS, 5.8.2020 o 22:21

Reakcia na príspevok od admin, 5.8.2020 o 11:00 :
V pohode,o nič neide :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 5.8.2020 o 11:00

Reakcia na príspevok od 357AS, 4.8.2020 o 16:13 :
357AS tričko danej veľkosti bohužiaľ nie je na sklade, bola zadaná objednávka do výroby ale keďže mali veľa práce, sľúbili mi to až na 10.8.2020, čiže predpokladám, že tričká budú poslané až budúci týždeň. Ospravedlňujem sa za meškanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 4.8.2020 o 16:13

Ďakujem aj ja . I keď s náležitou pýchou tričko asi nestihnem nosiť tento rok.:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.7.2020 o 10:32

Reakcia na príspevok od admin, 10.7.2020 o 20:47 :
Ďakujem za podporu a výhru a blahoželám lepším. Teplé fusakle budem nosiť s náležitou pýchou. Lovu a fotolovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

správca admin, 10.7.2020 o 20:47

VYHODNOTENIE FOTOSÚŤAŽE - HLUCHÁŇ HÔRNY

1. miesto
počet hlasov: 111
názov: Ránečko
autor: Marek88
(získava: maľbu na plátne od Mareka Zimku)

2. miesto
počet hlasov: 110
názov: Hlucháň v šafránoch
autor: jurco
(získava: kresbu ceruzkou od Mareka Zimku)

3. miesto
počet hlasov: 90
názov: Hlucháň hôrny
autor: septik
(získava: tričko LovuZdar.sk)

GRATULUJEME!


VYHODNOTENIE FOTOSÚŤAŽE - ŠAFRAN KARPATSKÝ, LYKOVEC MURÁNSKY

1. miesto
počet hlasov: 51
názov: V znamení Jari
autor: bocanko
(získava: maľbu na dreve od Mareka Zimku)

2. miesto
počet hlasov: 35
názov: čas šafránu
autor: 357AS
(získava: tričko LovuZdar.sk)

3. miesto
počet hlasov: 27
názov: iný a predsa ten istý
autor: goret
(získava: termo podkolienky LovuZdar.sk)

GRATULUJEME! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 20.4.2020 o 16:16

Reakcia na príspevok od goret, 20.4.2020 o 9:37 :
Myslím ,že nejeden fotograf predčí v odvahe aj ozbrojeného poľovníka...Ale ak by to bola pravda,tak medveď by týmto aspoň zčasti mohol vyvažovať škodu, ktorú spôsobuje lesným kurám ničením násad a mravenísk...Ergo, všetko zlé je na niečo dobré... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 20.4.2020 o 9:37

Reakcia na príspevok od Lysec, 20.4.2020 o 9:09 :
Koľko neozbrojených fotografov si, pri súčasnej populácii medveďa, dovolí navštíviť a v tichosti pobudnúť v lokalitách horských kúr? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 20.4.2020 o 9:09

Reakcia na príspevok od admin, 19.4.2020 o 21:11 :
V skratke : vypísanie fotosúťaže s témou hlucháňa na fóre LZ pseudoochranári samozrejme nemusia (ale môžu) považovať za podnecovanie fotografov k návštevám hlucháních lokalít - s možnými následkami ich vyrušovania .To nechajme na nich.Ale určite sa to dá využiť z ich strany k ďalšiemu stupňovaniu protipoľovníckych nálad. Skôr by som sa čudoval keby tak neurobili...Koniec, koncov zákon o OPaK hovorí aj čosi o podmienkach fotografovania a filmovania vzácnych druhov živočíchov...Súhlasím, že fotograf nemusí zver vyrušiť .Vyrušiť však môže (a neraz aj vyruší) poľovníka,ktorý sa o revír stará a platí si zaň. A preto aktivity portálu LZ v tomto smere považujem za určitú legalizáciu tohto správania sa zo strany fotografov.(Preto som v diskusii citoval celú stať o vyrušovaní z "Programu záchrany hlucháňa"...)Ale ak sa silou mocou potrebujete zviditeľňovať aj touto formou prosím ...Len potom pozmeňte aj názov portálu napr. "Lovu a kamere zdar"...A to, že ten film by som nemal pozerať nie je príliš šťastné prirovnanie.Vyzerá to totiž tak, ako keby Vás zaujímali len Vám vyhovujúce názory...Ale aj to sa dá ....Len to potom nenazývajme diskusiou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 19.4.2020 o 21:11

Lysec váš hnev nemá opodstatnenie. Nikde v súťaži sa nepíše, že fotografi musia teraz hneď ísť fotiť a vyrušovať zver, môžu to byť fotografie fotené počas celého roka. A nemyslím si, že naše fotosúťaže spôsobujú vyrušovanie zveri. Skôr naopak, fotograf sa veľakrát správa tichšie ako poľovník, inak by zver vyplašil a nič nenafotil. Naše fotosúťaže majú za cieľ odmeniť všetkých fotografov, ktorí prispievajú na portál LovuZdar.sk, pretože veľa fotografií je nádherných a sme radi, že sa dokážu s nimi podeliť cez portál LovuZdar.sk s ostatnými. Takže vás prosím, aby ste už ďalej nesmerovali takéto urážky na fotosúťaž, resp. náš portál. Vyjadrím sa vetou: Film, ktorý sa mi nepáči, nepozerám! Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 19.4.2020 o 20:15

Príspevok bol administrátorom (admin) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off dede, 19.4.2020 o 12:42

Odpoved isla cez počtu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.4.2020 o 10:42

Reakcia na príspevok od dede, 19.4.2020 o 9:57 :
Dede, zatiaľ sa mi nepodarilo natrafiť na horskú kuru pri dobrom svetle. Nechávam to na náhodu. Účelovo ich nevyhľadával, kryty pri tokaniskách si nestaviam, takže šance veľké nemám. Ale ako sa vraví, náhoda je blbec a pes, ktorý má zvyčajne sprevádza, ma vie upozorniť na kadečo. Apropó, čo myslíš, má hlucháň pri toku otvorené alebo privreté oko? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 19.4.2020 o 9:57

Goret - vo V. Fatre zijú hlucháne, vo Vasom fotoarchíve absentuje fotka daného jedinca ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 19.4.2020 o 7:42

Reakcia na príspevok od Lysec, 18.4.2020 o 21:25 :
Pekne si to otočil. Odpoveď hodná potlesku na straníckej schôdzi. Tak si teda bojuj, ty náš bojovník pravoverný. Bojuj si do sýtosti v mene toho tvojho neznášanlivého a sebeckého boha. Vo fotosúťaži sa už objavili prvé lastovičky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 18.4.2020 o 21:25

Reakcia na príspevok od goret, 18.4.2020 o 20:04 :
Mne nevadia fotografi prírody .Mne vadia nepoľovníci pasujúci sa do pozície tzv.fotografov zveri,ktorí sa tvária ako neviniatka, ale len preto ,lebo oni na rozdiel od nás chúďatká zvieratká "nevraždia".A to im -podľa nich- dáva právo na voľný pohyb v revíri a teda aj na vyrušovanie zveri - dokonca väčšie ako poľovníkom ,ktorí sa o zver starajú a za užívanie revíru si platia. A ak ma berú takíto ľudia ako svojho nepriateľa ,tak ja som na to len a len hrdý ...A čo sa Teba týka :nenamýšľaj si, že disponuješ osobnými kvalitami, ktoré by Ťa predurčovali k tomu , aby si tu mohol skúšať z hocičoho čo sa prírody a poľovníctva týka niekoho ,komu (ako jediný člen nášho PZ spĺňajúci veľmi výrazne kritériá " poľovníka na baterky") nesiahaš ani po päty...Ak Tebe vadia zhodári ,tak proti nim bojuj- i keď som u Teba žiadne takéto aktivity zatiaľ nespozoroval ! A proti komu hodlám bojovať ja sám, to nechaj láskavo na mňa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off goret, 18.4.2020 o 20:04

Reakcia na príspevok od Lysec, 18.4.2020 o 19:08 :
OK, mal by sa dať na politickú dráhu. Tí toho tiež narozprávajú doaleluja, ale odpoveď na konkrétnu faktickú otázku ti nedajú. Skúsim jednoduchšiu otázku vzhľadom na dobu, v ktorej sa odohráva tok horských kúr: s ako pravdepodobnosťou je možné v tejto dobe stretnúť fotografa prírody a s akou zberača parohov? Keď už si si stvoril nepriateľov z fotografov a huckáš tu proti nim, možno by si mal aj proti pravdepodobnejším rušiacim elementom bez ohľadu, či sú držiteľmi poľovných lístkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 18.4.2020 o 19:08

Reakcia na príspevok od goret, 18.4.2020 o 12:57 :
Výňatok z "Programu záchrany hlucháňa": 1.3.4 Ľudské vyrušovania/plašenie Turistické centrá môžu predstavovať prekážku v komunikácii medzi populáciami. Turizmus má taktiež vplyv na zvýšenie predačného tlaku na hlucháne. Horské chaty a miesta navštevované ľuďmi totiž prispievajú k zvýšeniu nosnej kapacity prostredia pre významné predátory hlucháňov (napr. čeľaď Corvidae) (Storch & Leidenberger 2003). Ďalším významným negatívnym vplyvom je plašenie. Pre hlucháňa je vyrušovanie kritické najmä v zimných a jarných (obdobie toku) biotopoch a biotopoch rodiniek s kuriatkami počas letných mesiacov – najmä máj, jún a júl (Ménomi & Magnani 1998). Pri porovnaní obsahu stresového hormónu kortikosterónu v truse jedincov v blízkosti rekreačných zimných aktivít v smrekových lesoch Thiel et al. (2011) zistili jeho rastúci obsah smerom od miest s nízkym a stredným vyrušovaním až k miestam s vysokou turistickou intenzitou. Vjazd motoriek, štvorkoliek a snežných skútrov sa považuje takisto za negatívne pôsobiacu ľudskú aktivitu, ktorá pôsobí ako významný negatívny – stresový faktor, pričom v posledných rokoch sledujeme jeho zvyšujúcu sa intenzitu. Tento faktor je významného charakteru, pôsobiaci ale lokálne na základe dostupnosti jednotlivých lokalít. Ďalším negatívne pôsobiacim faktorom je masívny zber lesných plodov, ktorý sa v niektorých lokalitách rozrastá, predovšetkým za účelom predaja. To spôsobuje, že dochádza k plašeniu jedincov priamo v stanovištiach, ktoré predmetný druh vyhľadáva. Pri dlhodobo pretrvávajúcom pôsobení tohto faktora, ako aj vyrušovania motorovými vozidlami, môže dochádzať k zvýšeniu stresových hormónov (Thiel et al. 2011). Avšak zabezpečením dostatočnej rozlohy vhodných biotopov je možné významne eliminovať negatívny vplyv týchto faktorov (Thiel et al. 2011). Okrem turizmu významne vtáky vyrušujú aj lesné práce (ťažba, odvoz dreva, pestovné práce ...). Vyplašené jedince majú málo času na kŕmenie a odpočinok a vďaka zníženej zdatnosti sa ľahšie stanú korisťou predátorov. Priebeh ťažby počas celého roka nepriamo pôsobí na kondíciu, väčšiu zraniteľnosť a nižší úspech liahnutia (Zawadzka 2014). Opakované alebo pretrvávajúce zvýšenie kortikosterónu v súvislosti aj s ľudským vyrušovaním, môže ovplyvniť celkovú zdatnosť jedincov – telesnú kondíciu, imunitu, reprodukciu a prežívanie jedincov (Wingfield et al. 1997). Preto lokality s vysokou kvalitou biotopu nemusia byť obývané hlucháňmi, ak je lokalita pod vplyvom negatívnych faktorov (napr. intenzívny turizmus) pôsobiacich zo širšieho okolia (Storch 2002), čo sa prejavilo aj vo výsledkoch mapovania v Nízkych Tatrách (Mikoláš et al. 2013). Negatívny vplyv turizmu je možné minimalizovať. V niektorých krajinách (napr. Rakúsko, Francúzsko, Nemecko, Švajčiarsko) boli vyvinuté programy opatrení na obmedzenie ľudského vyrušovania (Zeitler & Glanzer 1998). Toľko z výňatku. Poznámka Lysec : Fotky hluchánej zveri sa dajú síce získať aj v ZOO ,ale to asi nebude zámerom tých čo vypísali fotosúťaž na túto tému. Takže super : veľmi pekná prihrávka na ochranársky smeč proti poľovníkom. Ale podľa istých obmedzene chápavých fotografov (ako napr.Goret) také tokanisko fotograf ruší zrejme menej ako turista ,ktorý tade len prejde, kdežto fotograf toho chudáka hlucháňa musí kvôli úspešnému záberu priamo vyhľadať ...Ale (zrejme podľa Goreta a podobných ) hlucháň -keďže vie ,že bude súčasťou súťaže- to úplne a trpezlivo strpí a miesto, aby odletel, tak ešte mohutnejše zapózuje ...Blahoželám, toto sa naozaj podarilo ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 18.4.2020 o 12:57

Reakcia na príspevok od Lysec, 18.4.2020 o 7:33 :
Aký veľký je percentuálny pomer fotografického tlaku na prírodu oproti celkovému tlaku v oblasti výskytu veľkých horských kúr? U mňa minimálny, ale zaujímal by ma názor toho, kto si aj z fotografov prírody stvoril nepriateľov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 18.4.2020 o 7:33

Reakcia na príspevok od goret, 18.4.2020 o 7:03 :
Zabudol si na dropa, Ktorý občas preletí z Rakúska...Aby ani dolniaci neboli ochudobnení...A je tam ešte aj jarabica a prepelica... Aspoň by sa ten fotografický tlak na prírodu trochu rozložil ... Tebe sa nikto nebude čudovať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.4.2020 o 7:03

Reakcia na príspevok od admin, 17.4.2020 o 15:47 :
Téma "hlucháň" by mohla byť rozšírená aj o hoľniaka a jariabka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 18.4.2020 o 6:26

No "nazdar",chudák hlucháň... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 17.4.2020 o 15:47

V spolupráci s maliarom Marekom Zimkom (odkaz) vyhlasujeme novú Fotosúťaž na tému hlucháň hôrny, šafran karpatský a lykovec muránsky.

Termín súťaže: 17.04.2020 - 30.06.2020

Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Témou fotografie je hlucháň hôrny, šafran karpatský alebo lykovec muránsky.
Do súťaže nemôžete pridať fotografie, ktoré už na LovuZdar.sk máte. Do súťaže môžete pridať i viac fotografií, najviac však 5. Nie je možné svoje fotky zo súťaže kedykoľvek vymazať a nahradiť ich novými. Ak fotku do súťaže pridáte, zostane v súťaži až do jej vyhodnotenia. Každý má možnosť pridať max. 5 fotografií. Taktiež v súťaži dodržujme anonymitu autorstva fotografie. Komentovanie fotografií je povolené, je však vyslovene zakázané komentárom akýmkoľvek spôsobom čo i len naznačiť autorstvo fotografie. Taktiež pri každom takomto komentári sa počas trvania súťaže nebude zobrazovať login autora príspevku. Po skončení súťaže budú mená autorov fotiek i komentárov zverejnené tak ako i pri ostatných fotkách. Prosíme o rešpektovanie a dodržiavanie týchto pravidiel. Chceme tým podporiť myšlienku aby vyhrala najlepšia fotografia a aby výsledky neboli ovplyvňované sympatiami k autorovi. Fotografie zaradené do súťaže budú po skončení súťaže preradené do vhodných kategórií portálu LovuZdar.sk v sekcii Fotografií a vodoznaky autorstva doplnené.

Odmenení budú autori fotografií, ktoré získajú do 30.06.2020 (vrátane) najviac hlasov. Vyhodnocovať budeme samostatne tému hlucháň hôrny a zvlášť tému šafran karpatský, lykovec muránsky.

Autori fotografií ktoré získajú najviac hlasov budú odmenení:

téma: hlucháň hôrny
1.cena: maľba na plátne od Mareka Zimku
2.cena: kresba ceruzkou od Mareka Zimku
3.cena: tričko LovuZdar.sk

téma: šafran karpatský, lykovec muránsky
1.cena: maľba na dreve od Mareka Zimku
2.cena: tričko LovuZdar.sk
3.cena: termo podkolienky LovuZdar.sk

Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže registrovaní do 16.04.2020.

Výhercovia súťaže budú vyhlásení na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy začiatkom júla 2020.

Tešíme sa na Vaše fotografie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

správca admin, 17.4.2020 o 15:45

Výsledky fotosúťaže na tému Líščia zver:

1. miesto
počet hlasov: 199
názov: Nevinné pohľady
autor: ViloPolonec
(získava: Sadu vábničiek Weisskirchen na líšku od IBO Poľovník)

2. miesto
počet hlasov: 131
názov: Zatancujme si!
autor: karpin
(získava: tričko LovuZdar.sk)

3. miesto
počet hlasov: 124
názov: Lišiak a muflon
autor: Ondrasko
(získava: termo podkolienky LovuZdar.sk)

GRATULUJEME! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 28.1.2020 o 20:04

V spolupráci s IBO POĽOVNÍK (odkaz) vyhlasujeme novú Fotosúťaž na tému Líščia zver.

Termín súťaže: 28.01.2020 - 31.03.2020

Do súťaže sa môže zapojiť každý registrovaný LovuZdar.sk. Témou fotografie je líška. Fotografie fotené líšku v zajatí (koterci, klepci, ...) alebo neetické fotografie, nebudú zaradené do vyhodnotenia súťaže a budú zo súťaže vyradené.
Do súťaže nemôžete pridať fotografie, ktoré už na LovuZdar.sk máte. Do súťaže môžete pridať i viac fotografií, najviac však 3. Nie je možné svoje fotky zo súťaže kedykoľvek vymazať a nahradiť ich novými. Ak fotku do súťaže pridáte, zostane v súťaži až do jej vyhodnotenia. Každý má možnosť pridať max. 3 fotografie. Taktiež v súťaži dodržujme anonymitu autorstva fotografie. Komentovanie fotografií je povolené, je však vyslovene zakázané komentárom akýmkoľvek spôsobom čo i len naznačiť autorstvo fotografie. Taktiež pri každom takomto komentári sa počas trvania súťaže nebude zobrazovať login autora príspevku. Po skončení súťaže budú mená autorov fotiek i komentárov zverejnené tak ako i pri ostatných fotkách. Prosíme o rešpektovanie a dodržiavanie týchto pravidiel. Chceme tým podporiť myšlienku aby vyhrala najlepšia fotografia a aby výsledky neboli ovplyvňované sympatiami k autorovi. Fotografie zaradené do súťaže budú po skončení súťaže preradené do vhodných kategórií portálu LovuZdar.sk v sekcii Fotografií a vodoznaky autorstva doplnené.

Odmenení budú autori fotografií, ktoré získajú do 31.03.2020 (vrátane) najviac hlasov.

Autori fotografií ktoré získajú najviac hlasov budú odmenení:

1.cena: Sada vábničiek Weisskirchen na líšku (od IBO Poľovník)
2.cena: tričko LovuZdar.sk
3.cena: termo podkolienky LovuZdar.sk

Hlasovať v súťaži môžu iba registrovaní pred začiatkom súťaže, čiže registrovaní do 28.01.2020.

Výhercovia súťaže budú vyhlásení na portáli LovuZdar.sk v sekcii Oznamy začiatkom apríla 2020.

Tešíme sa na Vaše fotografie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off stevo3, 4.7.2019 o 21:11

Reakcia na príspevok od admin, 2.7.2019 o 19:17 :
Ďakujem portálu lovuzdar aj hlasujúcim za 2 miesto v súťaží. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 2.7.2019 o 19:17

Víťazom súťaže na tému Srnčia zver v prírode sa stáva oriolus s fotografiou ID 349577 s názvom Tajomný s počtom hlasov 248. Gratulujeme!

Autor víťaznej fotografie vyhráva Svietidlo OLIGHT R20 Javelot 900 lm od IBO Poľovník.

GRATULUJEME!

2. miesto získava s počtom hlasov 195 fotografia ID 349349, autor: stevo3 (získava tričko LovuZdar.sk)
3. miesto získava s počtom hlasov 132 fotografia ID 349621, autor: gabig72 (získava termo ponožky LovuZdar.sk)

GRATULUJEME! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 11.5.2019 o 7:46

Reakcia na príspevok od Lysec, 10.5.2019 o 11:21 :
Detto... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 10.5.2019 o 11:27

Reakcia na príspevok od 357AS, 8.5.2019 o 23:12 :
Momentálne sa stale na pozadí presúva web na nový server a je možné že nie sú ešte zosúladené všetky údaje. Pozrieme sa na to keď bude web presunutý komplet. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 10.5.2019 o 11:21

Príspevok bol administrátorom (admin) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off 357AS, 8.5.2019 o 23:12

Reakcia na príspevok od IvanPB, 7.5.2019 o 18:19 :
To Ti gratulujem,aj tak to funguje divne,lebo ja nemám žiadnu fotku a som v tej tabulke na 13. mieste :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off IvanPB, 7.5.2019 o 18:19

No ja sa veru do tejto sútaže zapojiť nemôžem. Nieže by som nechcel, ale mojich viac ako 1000 fotografií je fotenych prevažne mobilom. Takže na srnky mi to asi nebude stačiť :)... Jedine ak na nejaké dvojnohé. Ale aj napriek tomu, boli desiatky mojich fotiek najsledovanejšími, či fotkami týždňa... Dokonca som takmer stále medzi naj 10 fotografmi :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.5.2019 o 13:57

Reakcia na príspevok od Lysec, 7.5.2019 o 10:52 :
a je to :) verím, že už tu konečne zavládne pohoda, pokoj a mier fotosúťaž - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Lysec, 7.5.2019 o 10:52

Reakcia na príspevok od goret, 7.5.2019 o 7:34 :
Zdá sa mi ,že nevieš čo chceš ...Chápem , si iný poľovník ako väčšina z nás.Ty si totiž viac fotograf a kynológ,alebo lepšie povedané fotografujúci kynológ.Samozrejme každý sa môže realizovať sebe vlastným spôsobom.Lenže keby sme boli v našom PZ všetci takí ako Ty, kto by ten plán lovu realizoval... To mi však až tak nevadí. Vadí mi to, že si robíš srandu z ľudí, ktorým na poľovníctve záleží.A popritom na ten "nadhľad" nemáš právo .Ani fakticky a ani morálne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.5.2019 o 7:34

Reakcia na príspevok od Lysec, 7.5.2019 o 6:24 :
Kto si pozrie obrázky uverejnené v tejto fotosúťaži, tomu neunikne, že drvivá väčšina je z pola. A tam sa okrem poľovníkov a fotografov pohybujú aj iné osoby a medzi nim vynikajú milovníci mulčovacích strojov. Oni sa vedia skvele postarať, aby srnčiu zver nikto nevyrušoval. Jednoducho jej zničia príbytky a zver sa stratí. A keď sa zver straní už nikto nikoho nemôže obviňovať, že by ju vyrušoval, ani že by sa nejaká otrávila z repky, alebo ju zabili kosačky. Kua, ale nás v súvislosti so srnčou zverou najviac trápia fotografi prírody a po nich možno diviaky a líšky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 532 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov