Heming hunting
dnes je utorok,  19. marec 2024,  meniny má Jozef,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:52,  dnes západ slnka: 17:55
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kvóta na lov vlka - diskusia

autor: off sumcar
pridané: 22.10.2013 8:20

Bola uz vydana kvota na lov vlka na tuto polovnu sezonu ? nemozem to nikde najst.



Ake cislo by na nej podla Vas malo byt ?


počet zobrazení: 195 033
počet hlasov: 6
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dusanbe, 24.10.2013 o 16:07

jkupculak, naši pseudoochranári vlka ešte ani nevideli!!! Možno len v kúpeľni, keď si umývali svoju vysedenú riť. Však oni nevedia o vlkoch vôbec nič, robia iba to, čo im iný nakázali, lebo iné robiť nevedia. Keby sa mali živiť vlastnými rukami a vlastným rozumom, tak pokapú od hladu...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 90

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 2332 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off goret, 21.4.2022 o 10:27

Reakcia na príspevok od Lysec, 21.4.2022 o 8:12 :
Teraz koťuhy parohaté chodievajú vylepšovať ovocné stromky na záhumniach. Ak máš na mysli hranicu lesa nad Jasenskou dolinou, tak pohraničníka tam robí mladší macík. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 21.4.2022 o 8:12

Niečo čerstvé z Veľkej Fatry : Sedel som ráno ešte za tmy na svojom obľúbenom posede na okraji lesa. Postupne s pribúdaním svetla , začali na pasienok pri lese prichádzať od poľa spoza južného horizontu (väčšinou mladšie) jelene. Narátal som ich približne 40 . Všetky sa však pred lesom zastavili. Počet uvádzam ako približný preto, lebo boli viac menej stále na tom malom priestore v pohybe. Tie silnejšie nútili síce totiž tie slabšie do pochodu smerom k lesu, ale tie sa od okraja lesa vždy splašene vrátili. Bolo evidentné , že majú z niečoho strach , ba jednu chvíľu sa zdalo, že sa celý rúdel asi vráti naspäť do polí. Kým sa konečne odhodlali odísť do lesa , tak tam takto "štandovali" najmenej jednu hodinu ...Až mi ruky od triédra tŕpli... Podľa mňa je to len jeden z momentov, ktorý dokazuje, že riešiť tzv. "premnoženie" jelenej zveri a tým aj ochranu lesných a poľných kultúr celoročnou ochranou vlka , ergo jeho maximálnou populačnou hustotou (čiže riešiť niečo neprirodzené prirodzenou cestou) je úplne pomýlené a pravda bude (ako vždy) niekde uprostred a je hlavne v rukách ochranárskych zákonodarcov a poľnohospodárov. Bohužiaľ o kvalite uvažovanie obidvoch týchto komunít mám veľké pochyby , skôr by som to vyjadril slovami , že logika je pre nich cudzí pojem ... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off HUGO09, 4.3.2022 o 10:58

Drvivá väčšina sa nikdy nenájde,poslúžia ako biohnojivo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 4.3.2022 o 5:49

Reakcia na príspevok od Lysec, 3.3.2022 o 18:49 :
len jednému ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 3.3.2022 o 21:04

Reakcia na príspevok od Lysec, 3.3.2022 o 18:49 :
Presne tak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 3.3.2022 o 18:49

Čo sa toľko vzrušujete kvôli jednému vlkovi , ktorého niekto našiel. Veď to len niekto parciálne implementoval západoeurópsky model totálnej ochrany vlka do praxe ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off goret, 2.3.2022 o 18:17

Reakcia na príspevok od zepo, 2.3.2022 o 9:50 :
zepo, lov vlka dravého je nelegálny, či už strelnou zbraňou alebo aj inak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 2.3.2022 o 18:04

Reakcia na príspevok od zepo, 2.3.2022 o 10:15 :
ZEPO - to čo opisuješ ( ohľadom tých jeleňov ) sa nezakladá na pravde. Plieskalito cez ruju , kôli trofeji , odrezali hlavu , minca na vrecko a zo zbytkom sa vysporiadala príroda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 2.3.2022 o 11:40

Reakcia na príspevok od zepo, 2.3.2022 o 10:15 :
len také úsmevné, potom si mohol mať doma dobré trofeje:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 2.3.2022 o 11:39

Reakcia na príspevok od zepo, 2.3.2022 o 10:15 :
nie , možno si len nepochopil ,ja som len reagoval na to kto je pytliak, nič viacej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zepo, 2.3.2022 o 10:15

Reakcia na príspevok od lubenko, 2.3.2022 o 9:49 :
Ospravedlňujem sa že do diáskusie o vlkoch miešam jeleňov. Pred pár desaťročiami som vedel o lesníkovi ktorý v zadných kútoch svojho úseku na predhorí CHPO Poľana strieľal cez ruju medajlové jelene a nechal ich tam ležať aby ich na jar našiel ako "úhyn". Áno, bol to poľovník a lesník. Ešteže tým "úhynom" nerezal parohy ale bral celú trofej s lebkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zepo, 2.3.2022 o 9:50

Reakcia na príspevok od goret, 2.3.2022 o 8:11 :
Vzal som na vedomie všeobecnú úvahu na nelegálny lov zveri a rýb len skromne podotknem že Vlk dravý je na Slovensku už celoročne chráneným druhom bez výnimky a prestal byť lovnou zverov čo znamená že nebol (vlk) nelegálne ulovený ale bol nelegálne zastrelený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 2.3.2022 o 9:49

Reakcia na príspevok od zepo, 1.3.2022 o 18:08 :
zepo a ten čo strelí jeleňa a ureže a zoberie len parohy je kto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 2.3.2022 o 8:11

Reakcia na príspevok od zepo, 1.3.2022 o 18:08 :
Vo všeobecnosti platí, že pytliak je ten, kto loví nelegálne, či už zver alebo ryby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off zepo, 1.3.2022 o 18:08

Reakcia na príspevok od Huskyman, 1.3.2022 o 14:19 :
Hm,v článku sa píše že pytliak postrieľal vlčicu. Pokiaľ viem tak pytliak strieľa zver preto aby ju zjedol. Ktorý pytliak bude strieľat vlka čo sa nedá zožrať ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on penaj, 11.2.2022 o 17:46

odkaz Vlci na hraniciach, utorok Čt2,21:25 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KriKa, 11.2.2022 o 4:21

Reakcia na príspevok od smetko, 8.2.2022 o 20:23 :
No predsa v Chorvatskom Grobe... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 9.2.2022 o 11:56

Reakcia na príspevok od smetko, 8.2.2022 o 20:23 :
Oficiálne sa celoročne asi nikde neloví (možno v Rusku, či niekde v Ázii...).Ale neoficiálne sa určite loví v celej západnej Európe, rozdiel je len v tom, že niekde viac a niekde menej. Ale napr. v Alpách či Pyrenejach to stačí k tomu, že ani za polstoročie a viac sa stavy vlka nedvíhajú. A naši pseudoochranári na čele s tým najneschopnejším ministrom v histórii samostatnej SR už k tomu ten rozhodujúci krok tiež urobili ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off smetko, 8.2.2022 o 20:23

Reakcia na príspevok od Ondrik, 7.2.2022 o 14:05 :
no vidíš...a možno ti niekto prezradí aj to, kde ho môžeš loviť celoročne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off KriKa, 7.2.2022 o 15:32

Treba trosku vydrzat a budu vlci aj v Chorvatskom...Grobe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off elciervo, 7.2.2022 o 14:48

Reakcia na príspevok od Ondrik, 7.2.2022 o 14:05 :
Na fcb bola nejaká ponuka poľovačiek ale v Srbsku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ondrik, 7.2.2022 o 14:05

Reakcia na príspevok od fire, 7.2.2022 o 12:56 :
To viem aj ja, že to nie je diviak, čo chodí každý večer na krmovisko. Zároveň som sa dnes dozvedel, že "momentálne" nie je lov vlka v tejto krajine možný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fire, 7.2.2022 o 12:56

Reakcia na príspevok od Ondrik, 5.2.2022 o 8:15 :
a to na ako dlho tam chceš ísť? Vlk nie je diviak alebo jeleň... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 7.2.2022 o 11:39

Reakcia na príspevok od Ondrik, 5.2.2022 o 8:15 :
Načo chodiť tak ďaleko ...? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Ondrik, 5.2.2022 o 8:15

Je tu niekto kto vie sprostredkovať lov vlka v Chorvátsku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 23.1.2022 o 6:55

Reakcia na príspevok od rys2, 22.1.2022 o 21:38 :
tak v tých rokoch si pamätám ,že sme s otcom a ostatnými horármi chodili pravidelne na Štedrí deň rozvážať krmivo do senníkov, možno to na Morave a v Jeseníkách bolo inak ako na Slovensku a tiež musím podotknúť že o vlkoch v tej dobe nebolo ani chýru, aby sme sa neodklonili od témy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rys2, 22.1.2022 o 21:38

Moj tatko tradicne chodil na kol. polovku /co si pamatam 1968- 1975/ na Stedry den vzdy zavcasu rano a vzdy do obeda skoncil! Vzdy, resp. najcastejsie priniesol v tento den vopred vytipovany smrecok, ktory ustrelil brokom a k nemu velmi casto priniesol aj zajacika. No a spolocne polovacky na Stefana, resp. Silvestra boli uplnou samozrejmostou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 22.1.2022 o 14:22

Reakcia na príspevok od Lysec, 21.1.2022 o 21:03 :
Tak si tam mohol tie roky napísať to si nepamätám ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 21.1.2022 o 21:03

Reakcia na príspevok od lubenko, 21.1.2022 o 18:33 :
Ja som len reprodukoval to, čo mi povedal môj nebohý otec, od cca 10 do 21 rokov veku hlavný honec v dedine , zanietený lesník , poľovník a ...včelár ...Ale napr. aj ja si pamätám, že na bývalom LZ Rajecké Teplice (bol zrušený reorganizáciou v r.1974) bývali na Štedrý deň vždy populárne spoločné poľovačky na zajace, lebo som na ne chodil s otcom (a potom celý natešený som sa tešil domov na stromček a darčeky ...) Ach jo, bejvávalo ...A ak niektorí nepamätáte tak si uvedomte, že hovorím o časoch,(1932 až 1961) keď niektorí z vás ešte ani nemuseli byť na svete ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off laco11, 21.1.2022 o 20:57

... na Štedrý deň sme nikdy nepoľovali, ale je pravdou, že sme absolvovali a ešte aj stále absolvujeme ochranné, kontrolné a prikrmovacie (ak je čas núdze) aktivity v revíri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off lubenko, 21.1.2022 o 18:33

Reakcia na príspevok od Lysec, 21.1.2022 o 14:32 :
no o tom Štedrom dni by som a aj pochybujem, to si nepamätám ani v ŠT lesoch v LH ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zepo, 21.1.2022 o 18:32

Reakcia na príspevok od goret, 21.1.2022 o 14:22 :
Súhlasím s príspevkom p.Lysca o 14:32 a preto si myslím že len sprostý pytliak ide do lesa v tieto dni. A goret vo svojom komente ste nespomenuli či mal zabitý jeleň odobratú trofej alebo nie. Ak ju odobratú nemal tak postreliť jeleňa mohol aj poľovník ktorý ho potom nedohľadal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Lysec, 21.1.2022 o 14:32

Reakcia na príspevok od goret, 21.1.2022 o 14:22 :
Štedrý deň, II.sviatok vianočný (Štefan) a Silvester patrili podľa starých zvyklostí k najtradičnejším dňom , kedy sa konali hlavne spoločné poľovačky ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 21.1.2022 o 14:28

Reakcia na príspevok od lubenko, 21.1.2022 o 9:34 :
Ako sa to vezme...Lebo ak strelec vedel, že strieľa na vlka, a ak ten výstrel bol vedome umiestnený tam kde umiestnmený bol , tak sa to dá brať podľa mňa (okrem de jure pytliactva) aj ako úplne konkrétne prejavenie skrytej občianskej neposlušnosti, ktoré náhodou vyšlo najavo ...Aj keď neviem o žiadnom takom konkrétnom prípade, viem s pravdepodobnosťou blížiacou sa k istote , že sa tak deje úplne bežne a nielen u nás ... Lebo, keby sa všade dodržiavali všetky tie pseudoochranárske obmedzenia , naši vlci by už mali mať obsadené nielen celé Maďarsko ,ale možno aj východné Alpy , alebo aspoň Viedenský les. A popritom nedokážu obsadiť ani len celé naše územie... Príklad : naši vlci dokázali za 10 rokov (1975-85) určite skôr rešpektovanej ako porušovanej 6,5 mesačnej ochrany posunúť u nás svoj areál o cca 250 km západne. Takže za tie roky takmer úplnej ochrany u nás a úplnej v Maďarsku aj Rakúsku by to pre nich musela byť hračka...Ak európska OP chce vlka (medveďa, rysa) rozšíriť po celej Európe, mala by tieto druhy nie prísne chrániť , ale paradoxne, povoliť ich riadený, čiže plánovitý a kontrolovaný odlov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 21.1.2022 o 14:22

Reakcia na príspevok od zepo, 21.1.2022 o 9:12 :
Mimo vlčiu tému poznámka k pytliactvu venovaná Zepovi: na Štedrý deň ráno našiel kamarát jeleňa IV.VT zneškodneného nelegálnym spôsobom. Jeleň mal prestrelené obe stehná a dodýchal v jarku na stratu krvi. Keď ho vyvrhovali, ešte bol teplý. Ten "anjel" musel byť na nás poriadne nastatý: "Kua, kam sa tí chuji hrabú poľovať na Štedrý deň ráno. To nemôžu radšej sedieť doma za pecou, chuji jedni akísi". Vďaka tomuto "anjelovi" sme prišli o možnosť legálne odloviť parádneho jeleňa, na aspoň naše psy mali hostinu. Definíciu pytliactva je možné nájsť v trestnom zákone. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 21.1.2022 o 9:34

Reakcia na príspevok od zepo, 21.1.2022 o 9:12 :
dá sa s tebou v niečom súhlasiť, ale keď to zoberieme z druhej strany bol podľa teba, zneškodnený spôsobom nepoľovníckym a to v dobe jeho celoštátnej ochrany, takže je to čo ,no nič iné ako pytliactvo a to nemôže odškriepiť nik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 21.1.2022 o 9:26

Reakcia na príspevok od goret, 20.1.2022 o 19:19 :
máš pravdu ,len ja som mysle medveda a aj tak som to formuloval ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zepo, 21.1.2022 o 9:12

Výraz "pytliak" sa stáva anachronizmom ktorý bol vymyslený veľmi dávno vládnucimi feudálmi (nie nepodobnými tým čo nám vládnu teraz) aby chudobní boli biľagovaní ak si chceli uchmatnúť kus mäsa ktoré im nepatrilo. V súčastnej dobe ničí vládoochranárska kamarila svojimi rozhodnutiami slovenskú prírodu, slovenské poľovníctvo, poľovnú zver a tiež stáročné poľovnícke tradície a voči týmto niemandom je hociktorý pytliak hotový anjel. A čo sa týka vlka s prestrelenými slabinami tak vlk nebol upytliačený ale zneškodnený oveľa poľovníckejším spôsobom na rozdiel od hanebného protimedvedieho teamu ktorý hluší medvede spôsobom á la šarha. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off laco11, 20.1.2022 o 20:49

Reakcia na príspevok od Lysec, 20.1.2022 o 6:39 :
... verte, že žiaľ nebude zrejme trvať dlho a poľovník sa stane v spoločnosti personou non grata a áno aj iná zver sa bude usmrcovať inak ako lovom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 2332 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Poľovníctvo TEREM