Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ďalekohľad Omegon - diskusia

autor: off tomas7
pridané: 16.8.2013 19:38

Nazdar mate skusenosti s týmto ďalekohľadom? odkaz Ma celkom dobre rozlišenie, ale aká je to kvalita?


počet zobrazení: 5 168
počet hlasov: 0
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off orim, 10.8.2015 o 16:49

ja planujem kupit na polovačku na srnčiu zber omegon 10x42 HD Má ho niekto, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maxo57, 10.8.2015 o 10:08

OMEGON HUNTER 8X56 HD - Co poviete na tento dalekohlad ??? chcem 8x56 do tych 350 eur a myslím ze tento je dost dobrý?? nie mam ho najdeneho za 300 eur vypredaj zo 430 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomas7, 26.8.2013 o 21:20

tak ďakujem vám za názory radšej našetrím a kúpim niečo lepšie ako ten Omegon a pod. ale asi to bude NIKON :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 22.8.2013 o 16:10

Nechcel by som ani zadarmo. Kup si 8x42 od Nikonu alebo Deltu poprípade Minox. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarianJ13, 22.8.2013 o 9:26

Ahoj Edu, prosim, prosim precitaj si este raz co som napisal, nerad by som sa opakoval:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.8.2013 o 18:35

MarianJ13 skôr by som povedal že nič horšie nenájdeš . Na polovačku nie je vhodný žiaden variabil trieder !!! Už vôbec nie 10-30x50 to je dalekohlad uplne k ničomu bez zorneho pola ! Tu máš za 43 € celkom dostačujúci ďalekohlad keď chceš veľa hudby za malo penazí . Bude oveľa lepší ako 10-30x50 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 21.8.2013 o 13:38

Marian ved o tom píšem že načo sa tu rieši, nešetri zainvestuj ked chalan dal link na dalekohlad o hodnote dvoch krabičiek streliva..ja som mu len odporučil optiku čo je aj na pohlad krajšia ako tie staré rámi.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarianJ13, 21.8.2013 o 13:19

Jozef Omegon Farsight je seriozny dalekohlad na polovacku v cene 100 Euro, opticky za 100 Euro nic lepsie nenajdes, ak ti bude niekto tvrdit, ze ano, tak klame, alebo je to o preferovani inych znaciek. Fomei ma tiez podobny model za takuto cenu, ktory je absolutne totozny co do kvality, prevedenia, celkoveho drzania v ruke. Delta Forest 8.5x50, pekny dalekohlad, ale opticky absolutne totozny s fomei alebo omegonom v cene cca 100, takze nic nove na svete. Takze je to o vyzore, kazdemu sa nam paci nieco ineho. Niekto tu pisal, ze dalsi kram z Ciny.....kde myslite ze sa vyraba Nikon Monarch.....vsetky telefony, ktore kazdy den pouzivame.....atd, prikladov je X, ale to nie je o tom, kde sa to vyraba..... Este poznamka niekto skusil dat Delta Titianum na rovnaku uroven ako Ranger Pro, verim, ze si robil, dobre som sa zasmial. Na druhu stranu nema zmysel doporucit Tomasovi7 dalekohlad za 500, ked si pozeral model za 60. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 21.8.2013 o 11:43

Tomáš,nekupuj si zoom dalekohlad,má malé zorné pole a zlú priepustnost svetla.Kúp si radšej nejaký 8X,alebo 10X,12X,len nie zuum. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 21.8.2013 o 10:47

Stagst... chalanisko má šestnásť nekúpi si swara ani zeiss a možno ani na steiner mu neostane.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 20.8.2013 o 22:59

tak v tom prípade platí to, čo som napísal vo svojom príspevku o 19:21. Skutočne sa oplatí priplatiť, ďalekohľad si nekupuješ na jeden rok a pri optike neplatí slovné spojenie typu "to mi zatiaľ teraz stačí", nie, ak to chceš seriózne využívať. Zbytočne v konečnom dôsledku preplatíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 20.8.2013 o 22:57

Nikon sporter EX /Delta forest II 8.5x50 na začiatok ti niečo z toho bude stačiť! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomas7, 20.8.2013 o 22:52

ďalekohľad chcem používať na poľovačky a keďže sa blíži ruja potrebujeme kupiť niečo lepšie ako ten môj rusky 10x50 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 20.8.2013 o 22:47

nie. zbytočné veľké zväčšenie, kvalita čínskeho výrobku, znova si prečítaj príspevky postnuté nižšie. Navyše si stále nešpecifikoval použitie. Ak chceš mať aspoň akú takú úžitkovú hodnotu, kúp si aspoň toto- odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomas7, 20.8.2013 o 22:35

a čo odkaz oplatí sa ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Stagstalker, 20.8.2013 o 19:21

Ak chceš ďalekohľad na poľovníctvo a teda aj do horších svetelných podmienok, nechoď pod nižšiu kvalitu ako je Nikon, ale aspoň rada Monarch(8,5x56), prípadne Vixen new foresta, Delta titanium alebo Steiner Ranger pro 8x56. Keď máš málo bubákov tak by som možno skúsil vixen atrek 8x56 alebo minox BV 8x56. Tu sa neoplatí šetriť, pokiaľ chceš cez to sklo aj niečo vidieť a rozoznať. Pri vyššie uvedených značkách si za relatívne malé peniaze kúpiš v praxi použiteľný výrobok. 59 eurový ďalekohľad je hračka, resp. doplnok pre sviatočného turistu na slnečný deň na horách. PS: Až teraz som si pozrel tvoj profil a vek- pokiaľ nemáš možnosť investovať do toho čo som ti vymenoval vyššie, kúp si niečo z nižších rád minoxu či nikonu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 20.8.2013 o 19:09

Haraburda jak sa patrí! Pozri si niečo od Nikonu sú celkom slušné a za dobré peniaze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kestrel1, 20.8.2013 o 18:43

kup Deltu alebo Nikon, tam mas dobru kvalitu za dobru cenu. Delta ma aj model 8,5x50 co je vhodne do lesa a za sera. Nikon Action 10x50 ma siroke zorne pole, ale vo vodotesnom prevedeni je drahsi, a asi aj tazsi od delty. Navstiv nejaku predajnu a vyskusaj, v porro patrne dostanes vacsiu kvalitu za rovnaku cenu oproti roof, ale mozu byt aj vinimky. Bushnell ma dobry model LEGEND ULTRA HD, ale na Slovensku stoji 400eur zatial co v USA 240dolarov, ten sa oplati len ak ti ho ma kto kupit a poslat z USA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 20.8.2013 o 16:42

Marián neviem čo na ňom vyzerá dobre ale neberiem ti názor...dať za to stovku pri skutočnosi že za 120má delto forest alebo nejaký fomei,viem nieje to nič extra ale pre bežnú prax to stačí! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarianJ13, 20.8.2013 o 16:03

ano, ten zoom asi vela nestoji, nemam rad dalekohlady s premenlivym zvacsenim. Pokial Omegon tak tento vyzera velmi dobre: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomas7, 20.8.2013 o 14:19

a čo ďalekohľady od Fomei, Yukon, Bushnell ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 20.8.2013 o 11:49

tomas7 - Keď chceš niečo lacné od slušnej firmy tak sa mrkni na napr.:odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomas7, 20.8.2013 o 11:25

zatiaľ ďakujem a ešte nejaké iné tipy ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kestrel1, 16.8.2013 o 21:45

Velmi úzke zorné pole pri 10x 67m bude robit pohlad s tunelovym efektom, radsej dosetri a kup si nejaky Nikon action 10x50, rozhodne bude daleko lepsi, kvalitnejsi, so svetlejsim obrazom, aj ked je made in China, Nikon ma daleko lepsiu kontrolu kvality pri vyrobe, skratka radsej zober znacku ktora vyraba aj fotaky, ako nejaku co je zcela neznama. Naviac 30x sa da len tazko udrzat stabilne v ruke, a vyzaduje podperu ci stativ, a v slabsich svetelnych podmienkach je tiez nevyuzitelny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off parohac222, 16.8.2013 o 20:44

jedna vec je že premenlivý zoom za takúto cenu nebude asi bohvie čo.Ďalšia vec priblíženie 30x je asi tiež nereálne v tomto prípade ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatusBe, 16.8.2013 o 20:28

Uz na prvy pohlad je jasne, ze sa jedna o klasicky pripad cinskeho vyrobku na ktorom je nalepena nejaka znacka, navyse ten velky variabil slubuje mizernu kvalitu obrazu, nehovorim, ze nema taky dalekohlad vyuzitie ale taky druh dalekohladu sa da zohnat aj za menej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM