Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Karelský medvědí pes - diskusia

autor: off kasari
pridané: 17.6.2008 7:46
Jaké máte zkušenosti s tímto plemenem? Výcvik, chov, lovecké využití apod.
počet zobrazení: 5 328
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off traper1, 15.2.2016 o 20:18

ako sa píše v popise o týchto severských plemenách, je presné a trefné. Nie sú to duriče, i keď sa to môže naučiť, ale nikdy nebude robiť to čo klasické duriče. Čo je dané storočnou výchovou určite sa nezmení nejakým jedincom. Je to pes do zimy, kde si treba obuť lyže a loviť nejakú tú kožku, tam sa uplatní. Ale každému podľa chuti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peter10, 1.2.2016 o 19:21

Chovateľskú stanicu KMP má p.Marián Marek z L.Tepličky. Skús sa mu ozvať.Kontaktné údaje nájdeš na stránke KCHSPP. Je členom výboru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 1.2.2016 o 14:19

Patrac22 - Mám obavu že na SK nieje žiadna reálne chovná suka : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Patrac22, 1.2.2016 o 13:48

Zdravím, viete niekto poradiť chovateľskú stanicu KMP najlepšie na slovensku kde by sa dalo rezervovať šteňa? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 17.7.2013 o 16:42

Mal by som este jeden dotaz na chovatelov , KMP ale aj inych severskych polovnych psov .... co si myslite o vyuzivani tychto plemien na splocnych polovackach ? na jednej strane som videl ze niektory chovatelia sa ich zucastnuju , na druhej strane uz som cital clanky , kde sa to neodporuca pretoze by stratili svoje vlohy na drzanie zvery na mieste , teda to co ich robi specifickymi a pracovali by ako durici ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 15.7.2013 o 8:39

Tenhle chlapík s nima aktivně loví odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nivo, 13.7.2013 o 12:06

Taky jsem asi rozhodnutý,že narok koupím štěně KMP,takže bych poprosil majitele o zkušenosti s výcvikem a z praxe.A můžete hodit do placu nějaké dobré chovatelské stanice z CR a SR(i zahraniční). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasoo, 13.7.2013 o 10:45

Do oplotku sa chystam az teraz niekedy... z inymi psami ako sa sprava?? Podla mna to zalezi od vychovania moja je taka mierna psovi by neublizila aspon si myslim... zo zverov pracu strasne nadsene no nadhera ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 26.6.2013 o 18:00

a ako robi so zverou ? je pravda ze ju stava a drzi na mieste , a neduri ? a aka je na ine psy ? a je zo slovenskej chs ?a v oplotku , dava si pozor alebo ide ostro ? nerobi problem velka postava ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tomasoo, 26.6.2013 o 17:21

ja mam karelaka :P ale este je vo vyvojovom stadiu vycviku hh ale je neuveritelne inteligentny pes musim povedat.. nevymenil by som ju ani za nic ))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado59, 17.5.2013 o 20:57

tak kareláka som si vytiahol na skúškach z polovníctva bolo to dávno ale vždy si rád prečítam zaujimavosťi o tomto psíkovi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 17.5.2013 o 17:01

Minulý rok som videl na FSMP jedného, dobrá vyrovnaná práca, aj v praxi podľa majiteľa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 17.5.2013 o 14:02

Klub chovatelov Severských polovných psov: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Darius, 17.5.2013 o 13:33

a aky klub u nas , zastresuje toto plemeno ? pretoze v klube chovatelov psov severskych plemien som ho nenasiel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 17.5.2013 o 13:13

Ja som mal kareláka,ten držal diviaka alebo ho pomaly tlačil ku mne,nikdy zbytočne neduril zver ale ako náhle bola farba tak dohladal a ak bol kus postrelený držal.To bol pes ,popísat sa to nedá to by si musel vidiet.Ak bol trebárs jazvec vonku,už ho nepustil,na diviaky a medvede ako ras a dohladávok bolo dost,aj vysokú.Diviak ho za život ani neškrabol,je to vrtký pes a nedá sa rozpárat ako sa to stáva niektorím iným plemenám.Stopár vynikajúci,našiel večer postreleného diviaka ,celú noc lejak ,búrky a ráno bez problémov,úplne bez zaváhania a nebolo to raz. Ale kupuj LEN OD POLOVNE VEDENÝCH RODIČOV .Vedel sa orientovat v teréne,ani raz sa nezatúlal,nestratil a vo Velkej Fatre je poriadne zložitý terén.A obrovský záujem pracovat,ten v hore hladal,sliedil,ked nič aj veveričku vyštekával.Keby že kupujem,tak jedine toto plemeno,ale potrebuje pevné vedenie na začiatku a od mala,vela pohybu a volnost,velký priestor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Darius, 17.5.2013 o 12:39

Zdravim , rad by som ozivil tuto temu , prosim ak mat niekto skusenosti , podelte sa .... napriklad ci pracuje tak ze sa snazi drzat zver na mieste a nie durit ... tak ako lajky dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jakubson, 4.11.2008 o 19:56

Najlepší na medvede. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off max, 25.7.2008 o 22:27

osobne ziadne, ale videl som jeden dokument z lovu vo svedsku kde su tieto psy neodmyslitelnou sucastou lovu a bolo to uzasne! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM