Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

program na orezanie foto - diskusia

autor: off david3
pridané: 15.7.2013 23:16

prosim poradte nejake programi na orezanie foto podla vlastnej skusenosty


počet zobrazení: 4 098
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off 357AS, 11.6.2019 o 10:36

Reakcia na príspevok od Viki22, 11.6.2019 o 8:54 :
Viki22,už je rok 2019 ! ,téma založená v r.2013 ,myslím že už to má dávno vyriešené :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Viki22, 11.6.2019 o 8:54

Na orezanie fotky úplne stačí aj PhotoScape či Picasa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.7.2013 o 23:15

jozef tu slovenčinu tam treba prekopírovať podla návodu. Nechcem to rozvadzat. duso2 nemyslím si že by mal byť frajer kto vie v RAW editore robit :-D S tým som robil v roku 2005 a faktom je že raw nepreferujem z mojej lenivosti . RAW edítorov je free plno jeden si dostal na dvd k fotáku . To sa vždy dodáva . V raw edítore viem pracovať i si zrovnať histogram , vyvážiť bielu lebo mám spolahlivo nakalibrovaný monitor . V RGB kanaloch viem robit tiež ako i vo vrstvách . Môj adobe photoshop professionál 6 má samozrejme raw edítor v sebe zabudovaný . Moja rada je kto to nevie nech sa do rawu upráv nepúšťa lebo rozhasí fotku tak že bude horšia ako bez RAW. Tiež sa da vytiahnuť určitý drobný prepal a mnoho iného v raw . Ja sa snažím správne exponovať poloautomatom dovážim bielu a všetko ostatné urobím najračej vo fotofiltroch je to rýchle účelné a jednoduché . Toľko k mojim úpravám . Samozrejme mam programov habadej od odšumovákov neat image či ninja noise . Exif ti prečíta aj obyčajný windovs prehliadač netreba na to soft . Ak chceš však exif zmenit zmeníš ho v opanda exif programe ktorý je tiež free . Takže taký som ja frajer že aj raw fotku dokážem otvoriť :-DDD nasledne je najlepšia volba upravenu fotku z RAW uložiť v bezstratovom TIFF formáte najsamlepšie vo fotobanke ! takže ak chceš profi program jedine adobe cs 6 napríklad . Bude to síce pre teba španielska dedina a nebudeš tomu rozumieť lebo je to dosť zložitý soft . Ak máš office je tam pictuers manager ktorý ti na orez tiež poslúži . Ja len nedočkavo očakavam tu fantasticku fotku z tej kuzelnej mašinky čo nám raz možno ukážeš . Prajem vela šťastia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 16.7.2013 o 22:41

Edo a este nam porad program na upravu v Raw Formate,silno pochybujem ze si taky frajer a vies s tym robit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 16.7.2013 o 22:38

Jednoznacne Irfanview.Xnview ma otrasne graficke rozhranie.Spominany program ma kopec funkcii,dokaze vidiet Exify a kopec dalsich intuitivnych funkcii.Nemusi sa instalovat,je portable malo pamati,da sa preniest a spustit z druheho usb kluca a hlavne ma Slovencinu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Brut, 16.7.2013 o 15:15

Ja tiež používam XnView ako kaso a som spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 16.7.2013 o 14:52

češtinu resp. slovenčinu najdeš napr. na ulozto.sk bud samostatne alebo spolu s programom photofiltre... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 16.7.2013 o 14:49

Edu a kde nájdem zmenu jazyka? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 16.7.2013 o 14:42

XnView je spolahlivy tiez...a v slovencine..free na stiahnutie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.7.2013 o 11:53

obdobne ako ondrik photofiltre najdeš free v slovenskom či českom jazyku. maličký program v ktorom ja upravujem všetky fotky . Obsahuju všetko čo potrebuješ . Jednoduche a účinné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ondrik, 16.7.2013 o 11:15

na najzákladnejšie úpravy postačuje program PhotoFiltre...stiahni si ho z netu aj s češtinou a úpravu fotiek zvládneš ľavou zadnou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 16.7.2013 o 11:05

Zoner Photo Studio,ACDSee,Adobe Photoshop ,atd.atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM