Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia

autor: off duro123
pridané: 2.7.2013 22:25
Prosím vas o nejaku radu na vykurovanie posedu cez zimu nakolko som postavil posed a uz rozmyšlam len nad detailami za všetky napady ďakujem
počet zobrazení: 36 297
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off agbar, 11.7.2013 o 23:04

Este v decembri som si z bazosa /autor neh promine/ stiahol foto takeho topneho telesa na 3 kahancove vacsie sviecky, no nemal som cas to zostrojit, ale fungovat by to mohlo dobre, kedze je to asi z hlinika.LZ lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 18

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 67 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off citra, 1.4.2021 o 13:01

vykurovanie posedu - Poprosím o možnosť vykurovania posedu pomocou kolektora a akumulátora. Ak máte s takýmto vykurovaním skúsenosti, chcem poprosiť o radu pri zriadení takéhoto vykurovania. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off keceram1, 1.12.2020 o 5:27

petrolejovy-ohrievac lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 1.12.2020 o 1:20

Ano to je přesně ono.Omlouvám se ne umbro ale zimbro.Mám dvoje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 1.12.2020 o 0:32

Reakcia na príspevok od mako747, 28.11.2020 o 20:20 :
Zdar. Zrejme niečo taketo viď foto myslel findula. Bohuzial na SK som to nasiel a ked aj tak je dlhodobo nedostupne... lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mako747, 28.11.2020 o 20:20

Reakcia na príspevok od findula, 4.11.2020 o 19:50 :
Kde sa dajú kúpiť tie kamna UMBRO, ako tu píšeš??? Hoď som link na výrobcu prosím, ak ho máš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tryskaci, 12.11.2020 o 2:26

Príspevok bol administrátorom (MMasska) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off findula, 4.11.2020 o 19:50

Znovu opakuji kamna Umbro.Sedím 17 hodin i při -15C jen v jegrovkách.Klidně spím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on Ondrik, 4.11.2020 o 18:43

Reakcia na príspevok od antonspelec, 4.11.2020 o 18:28 :
Daj si do čaju niečo tuhšie. Aj ťa zohreje aj si pospíš...ak to chces urýchliť tak čaj vynechaj....srandujem. lovu zdar každému čo dokáže v zime presedieť noc na posede. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off antonspelec, 4.11.2020 o 18:28

Priatelia, rád by som oživil debatu na tému plynového vykurovania posedu. Čo by ste odporúčali? Aby sa pritom dalo aj pospať. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off volis, 14.1.2019 o 13:02

Foto pre srenkyho 2 lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off volis, 14.1.2019 o 13:00

Foto pre srenkyho lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 3.1.2019 o 15:55

Takto to vyzerá...vykurovacia plocha je 9m3 lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 3.1.2019 o 15:03

Niečo takéto.... lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Elo, 30.12.2018 o 16:23

Reakcia na príspevok od srenky, 23.12.2018 o 21:54 :
Takto som urobil ten kryt, aby ma neoslepoval modrý plameň horaku lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off srenky, 23.12.2018 o 21:54

Reakcia na príspevok od Elo, 28.11.2017 o 12:02 :
Pozdravujem, dal by si sem foto ? ako si to zmajstroval ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off volis, 16.5.2018 o 9:37

ohrievač na posed - Chcel by som si z tejo pokladničky urobiť ohrievač na posed.dám tam nožičky,na vrchnú platňu hrubú pásovinu aby akumulovalo teplotu.len neviem kam by bolo navhodnejšie navŕtať otvory na prúdenie vzduchu.ak má niekto skúsenosti poraďte prosím. lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LV19, 17.1.2018 o 22:15

Používam Seven oaks 4 mesiac .Mám dobre zateplený posed a môžem potvrdiť že je vynikajúci.Vetrám len cez posedové okienko .To malé svetielko čo vydáva netreba zakrývať ,je to zanedbatelné.Môžem len doporučiť.Teraz objednávam druhý kus. lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off SimBa, 8.1.2018 o 22:15

Našiel som po dlhom hľadaní fotku ohrievača ktorú som opisoval v komentári nižšie lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Elo, 28.11.2017 o 12:02

Ja mám tiež už 3 zimné sezóny bezpečnostný ohrievač Seven - Oaks na malú PB fľašu. Oslňovanie vnútorného priestoru posedu v noci som tiež vyriešil hliníkovým plechom, ktorý som na vrch ohrievača priskrutkoval pod rukoväť ohrievača, slúži ako tienidlo proti svetlu a zároveň po nahriatí sála do okolia teplo. Aj keď výrobca píše, že ohrievač má bezpečnostnú poistku a vypne sa pri nedostatku kyslíka (zatiaľ som to nemal možnosť prakticky overiť), pre istotu mávam aj tak stále mierne pootvorené bočné okienko posedu, kvôli prísunu čerstvého vzduchu. Interiér posedu to vykúri v priebehu pár minút a sedieť v teple a užívať si potom postriežku je balada... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canadier, 24.11.2017 o 10:52

Ja používam plechovú nádobu s viečkom, na spodnom okraji dierky pre prívod vzduchu, a na miesto sviečok dávam gelový horák. Funguje to dobre je to bez zápachu a vydrží asi 3-4 hod. Gelová náplň sa dá kúpiť aj zvlášť asi 3,-€/liter. lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off spito270, 23.11.2017 o 23:52

Stvrty rok pouzivam tento obycajny ohrievac, dorobil som na vrch plechovy kryt,aby neosvetloval. Prvu zimu som pre istotu mal pri sebe vzdy dreger na meranie co2, ktory zaznamenal zvysene hodnoty len ked som ohrievac zapaloval, tj, pri nedokonalom spalovani,ked sa topne teleso zahrievalo. Trvalo to len par sekund,potom boli hodnoty po cely cas takmer nulove. Kazdu pol hodinku vyvetram. Spat si pri tom ale aj tak nedovolim. Pb flasu menim po vycerpani cca 3/4 plynu,ohrievac pri slabom tlaku nehori ako by mal, a myslim,ze toto je najnebezpecnejsia situacia, ktoru netreba podcenovat. Pouzivam aj posedovy vak,ale v posede vo svetri, s teplym cajom v ruke sa citim najlepsie lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off agbar, 23.11.2017 o 20:14

Po roznych experimemtoch s minimalnym efektom som si aj zakupil aj a seven oaks a je to to, co som hladal, na posede teplucko ako nikdy predtym aj pri pootvorenom okne, ta cena stoji za to, male prenosne, ucinne a snad snad aj bezpecne. Proti osvetleniu staci dat zvrchu plechovy kryt a nastavit podla potreby. Slabucke svetlo je aj od spodu, co vobec neprekaza a ppstavu neosvetluje, ale aspon vidno ako tak pod nohy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 22.11.2017 o 11:31

Mám v posede bezpecnostny posedovy ohrievac-seven ( vid foto) je istený dvoma poistkami takže je veľká pravdepodobnosť že sa človek ráno aj zobudí :-) Samozrejme vyvetranie posedu po pár hodinách kúrenia je fajn. Na pozorovacie posedové okienko treba dať záves, lebo zariadenie svieti a zver registruje váš pohyb pri príprave k streľbe. lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off SimBa, 4.11.2017 o 23:49

Zdravím Vás ja osobne mam dobru skúsenosť na ohrev posedu: Na statív, som upevnil z drôtom 4 prázdne oplachnuté plechovky od piva (môžte tam nechať poldeci čistej vody, pod to zapáliť väčšie čajové sviečky ..... posed veľmi príjemne ohrialo nerobilo to veľkú svetelnosť .... preto statív lebo sa dá regulovať výška plechoviek keď sviečka klesá stále plameň ohrieva plechovku naplno ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matejos, 18.11.2015 o 19:17

Pro agbar: Podle tvého obrázku kamínek na svíčky jsem si udělal něco podobného. Je to ze starého vojenského KDéčka pro důstojníky - kdo nebyl na vojně, tak konzervy, čokoláda, prášek na čištění vody - plechová krabička s víčkem, asi 15x13x6 cm, vejdou se tam 4 čajové svíčky - je provrtaná několika otvory, má nožičky a ouško na nošení. Je od ní opravdu teplo, vyzkoušejte. Mám ji v autě, proto nedávám foto, a nechce se mi pro ni. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peters, 18.11.2015 o 18:00

Ja som kúpil Campingaz Bluecat tak túto zimu otestujem či to je dobré. Čítal som na to pozitívne referencie tak uvidím... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 18.11.2015 o 8:50

S mojim riesenim sice posed nevykurite, ale ruky prijemne ohrejete. Vojdu tam 4 vacsie sviecky, ktore na niekolko hodin prijemne ohreju ruky, pripadne kolena, ked sa nimi o schranku opriem. lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off borza222, 17.11.2015 o 17:41

Raz som skusal podobny ohrievac ale v uzavretom posede bolo dost citit horiace sviečky...neprijemny zapach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on caddis, 17.11.2015 o 13:33

Nemám osobne skúsenosť ale som počul od výrobcu, ktorý je poľovník, že je to super. Pravdepodobne to kúpim na zimu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 16.11.2015 o 11:34

Caddis mas stym osobnu skusenost? Meral si teplotu na povrchu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MackoPu, 16.11.2015 o 10:58

zdar zamrznutým ... poprosím o vaše skúseností s vykurovaním utepleného posedu klasickou plynovou gamatkou. Má to nasávanie aj "výfuk" vonku z posedu takže by to malo byť aj bezpečné. Máte niekto praktické poznámky ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Elo, 3.12.2013 o 16:23

a čo toto? kanzelheizung-bezpecnostny-posedovy-ohrievac. Trochu drahý špás, ale môže to byť dobré a pohodlné, len nezabudnúť na vetranie posedu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovec84, 28.11.2013 o 18:18

Nemáte niekto skúsenosť? lahke a zaroveň efektívne vykurovanie posedu cez zimu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off dusanbe, 28.11.2013 o 16:48

A preto ja stále tvrdím, že lepšie je zohrievať sa z vnútra:-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off apple, 28.11.2013 o 15:39

áno, je to smutné.... pri používaní horiacich zdrojov si treba dávať veľký pozor aj na dostatok čerstvého vzduchu vo vnútri posedu. v teple zadriemeš a je zle... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 28.11.2013 o 14:52

apple takových případů je každý rok několik buď uhoří nebo se otráví lidi prostě nemají rozum :-(( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 23.11.2013 o 20:54

Petrolejová kamna typu Zumbro.Sedím 16 hodin při optimální teplotě 26+ ikdyž je venku -15 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jancigas, 1.9.2013 o 16:31

Edu a co ta "ohrievacka" od nasich sev. susedov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 67 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov