Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

zbrane Howa 1500 - diskusia

pridané: 25.5.2013 0:24

Poprosim o skúsenosti s touto zbraňou, vaše postrehy s praxe a porovnania z inými značkami.

počet zobrazení: 10 123
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 31.7.2018 o 14:37

No keď si žiadaš fundovanú odpoveď tak ti napíšem moje postrehy s praxe. S 243w som začínal a doslova som ju miloval, strieľal som s ňou denne cca 30ks streliva . Naučila ma veľa a trvalo to pár rokov kým som začal strieľať na väčšie vzdialenosti . Za priaznivých poveternostných podmienok sa s ňou dá v celku úspešne strieľať do 1km ale ...! Vieš žiadaš radu s požiadavkou zasahovať zver na 400m? Už som to tu písal viac krát každú vzdialenosť vydeliť 1,5, čo to znamená? Keď úspešne strieľaš do terča na vzdialenosť 100m daj deleno 1,5 = 66,6m máš výsledok na dĺžky na ktorú strieľaj na zver. Čiže ak budeš trénovať a úspešne strieľať do terča na 200m poluješ na 133m ak na 300m tak poluj na 200m a takto dookola. Ak chceš úspešne podotýkam úspešne strieľať na líšky na 400m tak to chce toho trochu viac ako len dobrú zbraň a strelivo, treba ti slušný puškohĺad, dobrú optiku na meranie vzdialenosti a anemometer. Potom sa už len naučiť toto všetko používať naštudovať teóriu balistiky a všetko pretaviť do praxe a \\\\\\\" možno sa za pár rokov s teba stane úspešný poľovník. \\\\\\\" lebo nieje dôležité raz vystreliť na líšku na 400m a trafiť najdôležitejšie je to kedykoľvek bez chyby zopakovať. Živým príkladom tohoto všetkého čo som tu opisoval je tu na stránke Peťo ppeter29. Teraz sa vrátim k tvojej otázke či 22-250 alebo 243w , no ak to chceš len na líšky tak ber 22-250 s Vmax je to neskutočne kladivo na líšky a ti zaručujem že každá rána do tela je pre ňu smrteľná. S pozdravom len tréning s teba urobí dobrého lovca.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
off Moriak14, 1.8.2018 o 9:18

Reakcia na príspevok od MMasska, 31.7.2018 o 14:37 :
Ďakujem ti za dobrú radu a objasnenie veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 31.7.2018 o 14:37

Reakcia na príspevok od Moriak14, 31.7.2018 o 12:50 :
No keď si žiadaš fundovanú odpoveď tak ti napíšem moje postrehy s praxe. S 243w som začínal a doslova som ju miloval, strieľal som s ňou denne cca 30ks streliva . Naučila ma veľa a trvalo to pár rokov kým som začal strieľať na väčšie vzdialenosti . Za priaznivých poveternostných podmienok sa s ňou dá v celku úspešne strieľať do 1km ale ...! Vieš žiadaš radu s požiadavkou zasahovať zver na 400m? Už som to tu písal viac krát každú vzdialenosť vydeliť 1,5, čo to znamená? Keď úspešne strieľaš do terča na vzdialenosť 100m daj deleno 1,5 = 66,6m máš výsledok na dĺžky na ktorú strieľaj na zver. Čiže ak budeš trénovať a úspešne strieľať do terča na 200m poluješ na 133m ak na 300m tak poluj na 200m a takto dookola. Ak chceš úspešne podotýkam úspešne strieľať na líšky na 400m tak to chce toho trochu viac ako len dobrú zbraň a strelivo, treba ti slušný puškohĺad, dobrú optiku na meranie vzdialenosti a anemometer. Potom sa už len naučiť toto všetko používať naštudovať teóriu balistiky a všetko pretaviť do praxe a \\\\\\\" možno sa za pár rokov s teba stane úspešný poľovník. \\\\\\\" lebo nieje dôležité raz vystreliť na líšku na 400m a trafiť najdôležitejšie je to kedykoľvek bez chyby zopakovať. Živým príkladom tohoto všetkého čo som tu opisoval je tu na stránke Peťo ppeter29. Teraz sa vrátim k tvojej otázke či 22-250 alebo 243w , no ak to chceš len na líšky tak ber 22-250 s Vmax je to neskutočne kladivo na líšky a ti zaručujem že každá rána do tela je pre ňu smrteľná. S pozdravom len tréning s teba urobí dobrého lovca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Moriak14, 31.7.2018 o 12:50

Ja sa určite nehnevám len chcem počuť rady a nie doťahovať sa o slovíčka. Ja som vzdialenosť 400 m uviedol len ako príklad a nehovorím, že keby vidím líšku na 400 m tak na ňu musím vystreliť a uloviť ju, ale sú tu ľudia, ktorí sa venujú streľbe a lovu na väčšie vzdialenosti a práve na tých je smerovaná moje otázka či je zbraň HOWA M 1500 na to vhodná a aký kaliber by bol vhodnejší, či 22-250 alebo 243 win. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rudy72, 31.7.2018 o 12:37

Reakcia na príspevok od rudy72, 31.7.2018 o 12:01 :
Zase aby si sa až tak veľmi nenahneval,aj mňa poteší ak zasiahnem zver na väčšiu vzdialenosť ale odťiaľ poťiaľ!!!! Mám 223 rem. a to mi stačí na tu našu škodnú.A stačí mi aj do tých 300 m čo považujem za polovnícke maximum. Teda aspoň z môjho pohľadu. Naučme sa najprv strieľať na normalne vzdialenosti a až potom ako to budeme ovládať perfektne tak skúšajte do nekonečna. Ako bolo povedane v inej diskusii: Načo mi je nočným videním vidieť na kilometer keď ani za bieleho dňa nestrieľam na vysokú zver na viac ako 150metrov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Moriak14, 31.7.2018 o 12:30

Pýtal som sa na skúsenosti s konkrétnou zbraňou a ďalej sú uvedené dva kalibre, že ktorý by bol vhodnejší... Asi som sa zle vyjadril s " len vystreliť", ale nečakal som, že to sa bude riešiť najviac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rudy72, 31.7.2018 o 12:01

Reakcia na príspevok od rudy72, 31.7.2018 o 10:45 :
Ak chceš na škodnú len vystreliť(ako píšeš) tak Ti stačí akákoľvek ráž. Doslova a do písmena. Zdar.Hoci len na škodnú ale 400 metrov!!! Nehrajme sa tu na americkych ostreľovačov z afganistanu alebo iraku!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Moriak14, 31.7.2018 o 11:42

Čakal som, že tu každý pochopí čo myslím ale oukey, ďakujem za neskutočne prospešný a zmysluplný komentár. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rudy72, 31.7.2018 o 10:45

Reakcia na príspevok od Moriak14, 31.7.2018 o 9:00 :
Ak chceš na škodnú len vystreliť(ako píšeš) tak Ti stačí akákoľvek ráž. Doslova a do písmena. Zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Moriak14, 31.7.2018 o 9:00

HOWA M 1500 - Ahojte, chcel by som opýtať či má niekto skúsenosti so zbraňou HOWA M 1500 varmint. Túto zbraň by som si chcel zaobstarať čisto len na tlmenie škodnej. Neviem sa rozhodnúť, aký kaliber by bol vhodnejší či 22-250 alebo 243 win. Na väčšie vzdialenosti napr. do 400m. Viem, že je to už dosť veľká vzdialenosť, ale chcel by som mať doma zbraň s ktorou by som na tú diaľku mohol na škodnú vystreliť. Takže budem rád za každú vašu radu a skúsenosť s touto zbraňou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Moriak14, 30.7.2018 o 10:53

HOWA M 1500 - Ahojte, chcel by som opýtať či má niekto skúsenosti so zbraňou HOWA M 1500 varmint. Túto zbraň by som si chcel zaobstarať čisto len na tlmenie škodnej. Neviem sa rozhodnúť, aký kaliber by bol vhodnejší či 22-250 alebo 243 win. Na väčšie vzdialenosti napr. do 400m. Viem, že je to už dosť veľká vzdialenosť, ale chcel by som mať doma zbraň s ktorou by som na tú diaľku mohol na škodnú vystreliť. Takže budem rád za každú vašu radu a skúsenosť s touto zbraňou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hornet74, 21.5.2017 o 0:44

Páni neviete poradiť kde na Slovensku by sa dala kúpiť HOWA 1500 varmint 308w s laminated pažbou ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatoN, 28.6.2015 o 10:13

Ved este uvidim...je to len taky môj rozmar.Ja som uz 223 mal (savaga Axis) ale nebol som velmi spokojný najme so spuštou (nedala sa nastaviť podľa mojich predstav)..momentálne este pokukujem po cz 527 (carabine) v ráži 7,62x39. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 28.6.2015 o 7:47

Ak sa naučíš tolerovať tie neduhy ,budeš spokojný.Otec ju má ešte so starou pažbou a vláči to so sebou až do jesene stále.Ono v 223 nemáš velký výber zbraní-myslím takých pre "ludovú myslivost". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatoN, 27.6.2015 o 21:31

Ďakujem BLEIKER za info.Uvažujem nad tým že by som si ju kúpil.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 27.6.2015 o 20:44

MatoN-výhody-lahká na nosenie,súčasný model má aj slušnú pažbu.Spúšt je kus od kusu iná,taký priemer,detto napináčik.Poistka sa nelogicky odistuje k sebe-choré a kvoli záverovej kluke nedáš optiku nízko nad hlaven.Chod záveru-no malý mauser-takže žiadny zázrak.Ale inak je to taká slušná pracovná flintička na srnčiu,škodnú a potulky lesom.No a ešte jedna genialita-5 ranový zásobník ti bude trčať z pažby,ale dá sa už dokúpiť aj trojranový. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MatoN, 26.6.2015 o 14:50

Guľovnica CZ UB 527 Lux, kal. 223 rem. - Chcel by som poprosiť majiteľov a držiteľov guľovnice CZ 527 LUX (223 rem.) o praktické skúsenosti s touto zbraňou, ako sú s ňou spokojní a pod. ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 2.1.2014 o 8:02

O tom nepochybujem,je to taká modifikovaná Howa.A ešte k tej CZ-ergonomia pažby-pištolová rukovat ozaj riešená dobre,ale nakolko zbran nemá otvorené mieridlá a kluka záveru neumožnuje nainštaslovat optiku nízko nad hlaven,tak pažba mala byt riešená typom Monte Carlo.Lebo ak nebudeš mat optiku s 1"tubusom a objektív do 42mm,tak sa vačšina strelcov za optikou načahuje,resp.nemá riadny kontakt s lícnicou.A celkovo je puška taká subtílna,rwesp.krátka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 1.1.2014 o 21:42

dakujem BLEIKER...za chvilku zacne MOTAQ predavat WEATHERBY Vanguard series 2, myslim, ze tato zbran bude zaujimava pre vela strelcov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 1.1.2014 o 21:38

Uplne náhodou sa mi dostala jedna takmer nová 527 EE do rúk a mal som možnost si ju aj celú prezriet .Uvedený kus mal skutočne výberové drevo-kat 5-6 a celkové spracovanie bolo na vysokej urovni-teda,aspon na pohlad.Chod záveru-samotný super,ale pri podávaní do komory klasika-hrozné,vrátane zatvárania záveru.Napináčik radšej nekomentujem-nebol by som objektívny,ale priama spúšt bola jedna katastrofa.Nie odpor,ten po prekonaní dráhy cca 3mm bol slušný,ale dráha spúšte bola vyslovene sekaná v 2-3krokoch-jednoducho katastrofa.Ako može niekto niečo takéto pustit cez výstupnú kontrolu pri modely EXKLUSIV EBONY EDITION v cene cez 800 Eur-nechápem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 27.5.2013 o 18:45

ucinok ma zaujima na terc a max. lisku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 27.5.2013 o 18:34

Čo ja viem tak strelil dve a v pohode, ale líška padne spoľahlivo s 223ky aj po celoplášti. Výhoda matchov je práve presnosť je to terčové strelivo, ale na líšku nie je problém no na srnca by som to ja osobne neskúšal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 27.5.2013 o 18:28

a lisky to lame spolahlivo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 27.5.2013 o 14:34

Peter používa sel bel HPBT Match. Je to od nich jediné veľmi presné strelivo špeciálne vyvinuté na súťaže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vivatvikend, 27.5.2013 o 0:11

ppeter29-dakujem za priebezny prisun cennych informacii, striela ti to velmi presne,ake strelivo pouzivas? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off ppeter29, 25.5.2013 o 22:29

Howa ma este niekolko vyhod. Japonci sa vyhrali s Total Locktime v preklade zapalníkový cas- ide o dobu kde udernik udrie o zapalku. V podstate kratky cas od stlacenia spuste po inicializaciu zapalky opustenie streli prechod hlavnou trva len niekolko milisekud, ten pocit strhnutia po vystrele samotne udrzanie a chodenie zamerneho budu po terci je u HOWY detailne skoro detailne dotiahnute do konca. Tuto problematiku pozna kazdy kto striela K4M. Standardne kratky odpruzeny vytahovac, Howa ma priecne odvrtany udernik na odlahcenie ak sa nemylim a skrateny chod uderniku. Udernik o vahe 31 gramov. Priecne na 3 krat odvrtany valcovy zaver Nemusela byt pouzita kanelacia a tym sa nezvysila cena spracovania. V serii schranka, a ocelova vyberatelna sachta krasne opracovana moja v celenerezovom prevedeny krasny napis HOWA cierne pismena na akoby striebornej metalize. Upgrade dokupenie 10 ranoveho zasobnika a Konverzia sachty s Material- Polimer. Ziadne vole zasobnik sachta vybijanie nabijanie nic nehrkoce ako u CZ Rozne modely. Howa vsetko uz extremne presne. Vynimocnost prikladam uz seriovej schranke a sachte kde je vlozeni jednoduchy obmedzovac ktory sa da vybrat ak by som zacal pouzivat dlhsie streli prebijany naboj by bol dlhsi o pouzitu strelu (nevosiel by do schranky) kvoli strele napr: Hornady 60-V MAX alebo Strely Berger v rozsahu 50-65 gr. U CZ 527 Varmint Laminated ostava moznost vkladat vzdy len po 1 naboj klasicky zhora. Takze dalsie plusy pre tohto Japonca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 25.5.2013 o 17:03

ppeter-do frasa,tej zbrani niečo musí byt!:D ved ty nemáš ešte poriadne ani zabehnutú hlaven a už ti to takto striela.Kebyže na 50m tak je to super ,ale na 100m-klobúk dolu.Inak mat takú zbran je pre mna vždy flustrujúce-nemám šancu sa na nič vyhovorit,ak je chyba,jedine na mojej strane.AJ KED Tá TVOJA JE VARMINT, ale je videt ,že HOWA VIE UROBIT PARADNU ZBRAN. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ppeter29, 25.5.2013 o 15:01

Co viac dodat?! zbrane Howa 1500 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ppeter29, 25.5.2013 o 14:59

No a a nadovazok prikladam odkaz a fotku terca pred 2 hodinami som bol na strelnici. Terc na 100 m teplota 11 stupnou po dazdy 1 rana vymazavacia dalsich 5 uz do terca. Raster terca je 2,3 cm. Pobehol som si ho najprv nalepit takze 100 m tam -100 m naspet niernim klusom som dolahol k pripravenej zbrani. Niekolko krat sa vydychal kratka psych. priprava, ruka prst. Niesom ziaden spickovy strelec len 12 rokou Amater:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ppeter29, 25.5.2013 o 14:48

MMasska spust na novej HOWE M 1500 je uz v serii podla mna perfektny. A to je bez napinacika, ziadne vole ziadne stranove odchylky. Nova nastavitelna Origo spust sa da kupit za 200 eur alebo sportovu spust na HOWA Timney trigger. No to to uz je nad moje vlastne strielane limity od 350 m hore tak tam treba spickou spust. Nastavitelnu v chode spuste dlzke prepad spuste, tlaku proste vsetko. Hlaven je fakt nad limit bezneho strelca (aj mna podotykam ) co sa tika presnosty a kvality. Osobne by som najradsej porobnal HOWU M 1500 Varmint Pepper style ako mam ja- s CZ 527 VARMINT-Laminated. Rovnaka Optika rovnake strelivo. Porovnat spuste spracovanie, detaily pazby, ulozenia Zeleza, Ukoncenie hlavne. Strelba na 100m 200 m 300 m. Bolo by co otestovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ppeter29, 25.5.2013 o 14:23

BLEIKER vyborne tiez suhlasim. Ta kluka zaveru u CZ je nepochopitelne preco sa dotika objektivu puskohladu. Bratia Cesi to uz mohli prerobit davno v novsich seriach zbrani. Nove lomenie kluky by velmi pomohlo a aj vymenitelna gulicka uzaveru ako ma CZ 550 VARMINT. To len v pripade ak si strelec chce svoju zbran poupravit a trocha odlisit. Konkretne u HOWY si ju odladis a poskladas podla seba bud Lovecku polovnicku verziu alebo vo Varminte Pazba, Zelezo ,Spust, Montaz zo sklonom, Kruzka na optiku popr. Takticke Hlaven bez mieridiel. proste Howa rovnasa Vlastna uprava Tuning Upgrade. CZ konkretne 527 Ebony dostanes fix na ktorom moze poladit spust s napinacikom no musi sa vydarit tie jeho stranove vychylky su tiez niekedy az na smiech. Mam zbrane alebo som mal s napinacikom alebo bez tiez nastrelujem zbrane s aj bez napinacika. Vyhoda? sila zviku na konkretnu zbran Kvalitna vypracovana spust nepotrebuje napinacik. Dalsie moje zhrnutie ak by som chcel polovnicku zbran aby patricne vyzerala mala s optikou montazou a strelivom do 3,5 kg celkom slusne strielala beriem CZ 527 Ebony. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 25.5.2013 o 12:18

S tym co pisal BLEIKER sa plne stotoznujem az po tu spust skusal si tu novu HOWU1500M nie staru verziu ale tuto novu? J som na prezentacke jednu taku howu v 223rem. testoval aj s nastrelom a zaver slapal ako breitlingy a mne osobne spust vyladili bez mrtveho chodu a prestnost hlavne daleko presiahne prestnosti bezneho strelca da sa dostat sustrel na 300m do 35mm a to uz hej! Ale niekomu farar inemu fararka obe zbrane su perfektne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 25.5.2013 o 10:57

vdaka pani...CZ som mal v rukach, sikovna puska, aj sa mi dobre drzala,len to ovladanie...Howu som este ani nevidel, pocul som len nazory (vsetky kladne) tak preto sa pytam...asi to bude chciet navstivit predajnu pri Martine ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 25.5.2013 o 10:02

Inak toto zaujíma aj mna.Problém bude,že tažko sa nájdu užívatelia so skusenostami oboch zbraní.Skor treba porovnávat skusenosti majitelov CZ a Howa.Vzákladných modeloch stoja v polovnej verzii cca rovnako.Z mojich skúseností-CZ-KOMORA S HLAVNOU KOVANá NA HOTOVO JE PREDPOKLAD PRESNOSTI.Ergonomická pažba,strelba len s optikou-to su vyhody.Nevýhody-záver a jeho chod-chce to rozchodit a cvik,kluka záveru takmer vždy zapiera do tubusu optiky-geniálne,poistka sa odistuje presne opačne ako u ostatných zbraní-nechápem.Nastavenie spúšte-hodinárska robota,napináčik-to je lotéria,ako sa im podarí.HOWA-hlaven určite presná,tiež bez mech.mieridiel,pažba v základe plastová.Origo spúšt čo som nastreloval nič moc aj po nastavení-aspon mne nevyhovovala.aKO KVALITNá JE HLAVEN TAžKO NIEKTO POSúDI,PRI NASTRELOVANí-308wIN už po 5-7 výstreloch s prestávkami sa hlaven zahrievala,i ked na zoskupení sa to neprejavilo.V základe má len schránku,dá sa dokupit pre 223,22-250,243 a 308 set so zásobníkom,nový spúštový mech. aj s 3-polohovou poistkou detto-lenže prirátaj 300 EUR aj so zásobníkom.Ja to hjodnotím tak 50 na 50. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ppeter29, 25.5.2013 o 9:35

Spracovanie je u oboch zbrani na velmi vysokej urovni. Zalezi co ches u Howy tu kupis len zelezo podla kalibru lovecku hlaven alebo varmint a pazbu si das spravit alebo kupis upgrade vytunenu spoza mlaky USA. Materialy jedine u mna nevyhoda je ze o drevo sa treba obzvlast starat a davt pozor na odreniny na nom potom to vyzera strasne. Chod zaveru jednoznacne Howa ma niekolko vyhod. Cz ma stale zastarali ale bezproblemovy drapakovy vytahovac Howa kratky odpruzeny. Hlucnost poistky u oboch asi rovnaka zalezi od cviku. U CZ NEZMYSELNA POISTKA tak ako u varminta odystuje sa v k strelcovi nie smere strelby. Presnost sa da vyladit u oboch znaciek zalezi vela od streliva a zabehnutia hlavne.Pre polovnicku strelbu bohate postatuje CZ 527 Ebony nad 100 m a do 200 250m na skodnu vynikajuca volba. Podstatna je tiez volby optiky. Je tu este vela vyhod pre oba zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM