Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vaše postrehy a skúsenosti s ďalekohľadmi FOMEI - diskusia

autor: off BasakNM
pridané: 24.5.2013 14:11

Zdravim, má niekto skusenosti so značkou Fomei?


počet zobrazení: 13 863
počet hlasov: 0
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 150 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off legy, 13.7.2017 o 19:21

Dalekohlad zn. 10x42 - Dobrý deň chcem sa opýtať aku mate skúsenosť s tym to ďalekohľadom fomei beater 10x42 Ďakujem za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off osmi, 12.6.2016 o 20:30

Ktorý ďalekohľad?? - Dobrý deň viete niekto poradiť medzi ktorými troma ďalekohľadmi sa mám rozhodnúť?? Nikon Action EX WP 10x50 alebo Fomei Leader 8x56 DCF alebo Fomei Leader 10x56 DCF. Neviete niekto pomôcť kto mal s týmito 3 ďalekohľadmi skúsenosť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Fomei 8x56 alebo 10x56 (autor: siro121).

off muska83, 25.10.2014 o 11:23

8micka priblizenie uplne staci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Fomei 8x56 alebo 10x56 (autor: siro121).

off janblha, 25.10.2014 o 8:48

Ja osobne mam 8x56 a som spokojny.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Fomei 8x56 alebo 10x56 (autor: siro121).

off siro121, 25.10.2014 o 0:04

Prepáčte za prvý odkaz.Mal som namysli tento ďalekohľad -- odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Fomei 8x56 alebo 10x56 (autor: siro121).

off Daniel8, 24.10.2014 o 23:40

prvy odkaz vyhodi fotaky? Asi by si to mal zmenit.Ja by som uprednostnil na tvoje poziadavky 8x56. Ked viac cez den tak 10x56. Mam Fomei 8x56 ED skla a neviem si ho vynachvalit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off sako80, 11.7.2013 o 7:40

pre serax: jednoznačne 10x , neni problém ti dať do ruky obidva a možeš si vybrať odkaz taktiež mám na sklade steiner ranger pro 8x42, 10x42 aj 8x56 takže sa dá porovnávať , u mňa neni problém aj večer za šera odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off Jager68, 10.7.2013 o 10:03

Dobry je aj Minox BL 10x52.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off MarianJ13, 10.7.2013 o 9:10

u mna jednoznacne 8x56 Ranger Pro> odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off Bradacik, 10.7.2013 o 6:53

Ja mam podobny problem. Neviem sa rozhodnut medzi 7x50 a 8x56. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off serax, 9.7.2013 o 22:20

fakt sa este neviem rozhodnut medzi 10X42 ALEBO 8X42 Conquest HD...___??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off motaq, 9.7.2013 o 21:29

steiner ranger extreme 8x56 v nemecku cena 749 Eur ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off kestrel1, 9.7.2013 o 17:26

Steiner dokonca v blizkej dobe da na trh vylepsenu verziu Ranger Pro, odkaz Predpokladam ze cena bude asi ako pri meo(s)tare, Meopta vraj planuje rozsirit svoju modelovu radu HD, ale to bude trvat asi dlhsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off Bradacik, 9.7.2013 o 13:48

Jozef - Vdaka za tip. Poskuloval som uz nad nim. Asi to bude ta stredna cesta, po ktorej sa dam, len treba este dosporit par dukatikov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off jozef, 9.7.2013 o 13:29

Kaci tento som myslel: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off Bradacik, 9.7.2013 o 13:18

Jozef - vies mi odporucit konkretny typ? Vseobecne sa neviem rozhodnut medzi 7x50 8x56. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off jozef, 9.7.2013 o 13:05

kaci miesto tej meopty si kúp steiner a za ti dve stovky si kúp strelivo,aj ja som tak spravil...sako80 ho má za 510eur! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off jancigas, 9.7.2013 o 12:45

Ja mám toto BARR&STROUD 10x42 Skyline a som úplne spokojný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off Bradacik, 9.7.2013 o 12:18

Zdravim, ma niekto prakticke skusenosti odkaz alebo odkaz. Pripadne mam racej dosporit na nieco taketo odkaz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off sako80, 16.6.2013 o 16:08

Porovnaval som pár značiek v rozmeroch 8x42 a 10x42 vždy rovnakého výrobcu a typu, len iného rozmeru, vždy bola lepšia 10x aj v šere, rozdiel vo svetelnosti vôbec nebol badateľný ale 10 mala lepšiu rozoznatelnost. Porovnával som Steiner Ranger pro, zeiss conquest HD, zeiss HT, swarovski EL range vždy platilo to iste 10x lepšia . Ten conquest je výborný! odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off Fehir, 16.6.2013 o 14:48

serax : určite je to dobrý dalekohlad a išiel by som skôr do 8x42 , 10x je pre starších ludí, večinou pre ludí nad 50 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off MatusBe, 16.6.2013 o 12:06

Presne tak ono to rozdiel ked je nieco vyrobene v Cine, a ked je nieco cisto cinsky tovar, lebo ak je nieco znackove a danej znacke verim, tak verim aj tomu, ze aj ked je to vyrobene v Cine na kvalitu si daju pozor, co sa ale tyka tych akoze "znaciek" ako je Delta a vela vela inych, tam je to cisto len o tom napise, dalekohlad v cene 30€ predavany za 250 len kvoli napisu, ale nechcem nikoho urazit len moj nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off serax, 16.6.2013 o 11:42

Ahojte mam v plane si kupit zeiss conquest hd, len sa neviem rozhodnut medzi 8x42 alebo 10x42. Kazdej rade, skusenosti a nazoru sa potesim. Vopred dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off Jager68, 16.6.2013 o 11:27

tomko..budes tak spokjný ako len môžeš byť s optikou za 130 eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off kestrel1, 16.6.2013 o 10:04

To ano, vela modelov od roznych vyrobcov sa velmi podoba, casto je rozdiel len v logu a farbe pogumovania. Niektore modely Vixen, Vortex, Fomei... su na jedno kopyto. V ponuke DDoptics je tiez docela zmes, podobna niektorym modelom Bresseru, Vixen, Fujinon, Docter. Wiliam optics a Delta Extreme vyzeraju ako vyrabane v licencii s Fujinon. Cinska optika Hawke, Zen Ray, GHT ponuka aj modely s relativne vysokou kvalitou, ale ich cena je tiez od 500 do 800 eur, kvalitna optika sa neda vyrobit lacno, a pri tejto cene uz clovek radsej dolozi a kupy pouzivaneho Swara ci Zeissa, kde je mechanicka kvalita a zaruka ze vydrzi overena. Inak v Cine vyraba aj Nikon vela modelov a dokonca aj Zeiss zacal vyrobu dalekohladu Terra ED v Cine (skla ale dodava SCHOTT), predava sa na US trhu v cene do 400$, a ma byt konkurentom Monarchu5 a 7 tiez vyrabaneho v Cine. odkaz odkaz Samozrejme kontrola kvality u Nikonu a Zeissu je niekde inde ako u lacnych znaciek. Leica vyraba niektore modely v Portugalsku, Vortex Viper a Alpen Rainier sa vyrabaju v Japonsku. Ja som preto kupil stary Docter Nobilem, ktory je vyrobeny v Nemecku a u neho mam kvalitu zarucenu, uz 10 rokov sa drzi na spici 8x56. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off MatusBe, 16.6.2013 o 7:19

Divili by ste sa kolko znaciek prislo na výhodnú novodobú obchodnú taktiku - nakupit v Cine tovaru za kontajner a uz tam len dorobit svoje logo :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off tomko, 15.6.2013 o 21:53

odkaz včera mi došiel tento dúfam že budem spokojný....čo povite? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off jozef, 15.6.2013 o 17:39

Migg hej hej dalekohlad,a tak stále si stojíš za tvrdením optika cca 50eur=1000eur (v kvalite)?To nemyslíš vážne! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off kestrel1, 15.6.2013 o 17:35

Tu maju podobne dela odkaz odkaz cena dopravy prekonava cenu dalekohladu. Doctor Steinopta Leissowski a Kowa Fujikon by si mali na taku konkurenciu dat velky pozor!!! :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off Turbiak, 15.6.2013 o 16:37

Migg: Pan ma zmysel pre humor, a este aj dnes stihol zaregistrovat niekolko nickov a uz si aj robi reklamu kde sa da - podla mna dost negativnu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off Migg, 15.6.2013 o 15:54

V linku hlavne nie je puškohľad. A nemal som v úmysle nikoho presviedčať, ale ak ťa to zaujíma mám v šuflíku napr. starši Steiner. Niesom si istý na 100% či to bolo nad 1000 bolo to ešte na koruny, ale môžes si byť istý, že lacný nebol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off jozef, 15.6.2013 o 15:28

Migg aký puškohlad 1000e+ je porovnatelný s čudom čo si uviedol v linku ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off Fehir, 15.6.2013 o 15:06

Zdravím neviete niekto či sa oplatí zainvestovať do tohoto odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off MatusBe, 15.6.2013 o 14:59

Minox su super, aj Leupold, Vixen celkom ujdu, co ma ale prekvapilo bola kvalita pre mna uplne neznamej znacny Fujinon, to uz je na urovni Swarovskeho alebo Zeiss pri ovela nizsich cenach ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vyber dalekohladu (autor: slotik).

off george, 4.6.2013 o 20:43

Pre jakub13 : odkaz alebo odkaz. Kôli váhe asi druhú možnosť, kôli obrazu asi prvú... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off george, 29.5.2013 o 11:35

Súhlasím s kestrel1. Preto myslím, že porro (klasická) konštrukcia sa dá kúpiť lacnejšie. Ja by som odporúčal ten NIKON Action a je už len na ňom, aby si vyskúšal, ktorý mu najlepšie sadne a hlavne zhodnotil, na čo ho bude používať (7x50, 8x40,...). Ja som potreboval ďalekohľad na denné nosenie a roof konštrukcia mi nevyhovovala (Delta Forest som bez vyskusania kupil ale hned som ho aj vratil), takže pre mňa porro 7x30 - 8x40 boli jasným riešením. A keďže som hľadal aj kvalitu a dobré spracovanie, dostal som sa k Steineru Wildlife Pro 8x30. Som nadmieru spokojný, je ostrý ako britva, ľahký, robustný, výborne spracovaný (čo sa o niektorých aj "značkových" ďalekohľadoch nedá povedať). Stál síce 300€, ale aj napr. 30-ročná záruka hovorí za všetko. A z vlastnej skúsenosti odporúčam tohto predajcu odkaz dá sa dohodnúť aj na takom modeli, ktorý nemá v ponuke - môj prípad. BasakNM daj potom vediet ako si sa rozhodol a ci budes spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kestrel1, 29.5.2013 o 9:53

V porro konstrukcii dostanes za rovnaku cenu zvycajne vyssiu opticku kvalitu (viac plasticky obraz, menej zfialovenych okrajov, lepsiu svetelnu priepustnost), preto len málo porro dalekohladov potrebuje ED/FL skla, nehovoriac o povlakovaní hranolov a presnom brusení u roof konštrukcie, ktoré navyšujú výrobnú cenu. Roof je zase ale lahší, zvyčajne odolnejší, ľahko prenositeľný a trhovo viac žiadaný, preto veľa výrobcov opúšťa porro konštrukciu. Keď chces dalekohlad do šera (7x50, 8x56..), tak pri porro nie je problem 90% svetelna priepustnosť i pri nakupnej cene okolo 200eur. Pri roof existuju dva zakladne usporiadania, a to Schmidt-Perchan hranoly vyžadujúce odrazivu vrstvu (hliník, striebro alebo dielectric zrkadlo ktore ma odrazivosť 99,9%) pricom dochadza ku strate na odraze, pricom na hranolch je aj vela pasaži sklo-vzduch co taktiez sposobuje stratu. Druhe usporiadanie je Abbe-Koenig s totalnym odrazom ako u porro, ale tie do roofiek dava iba Zeiss a myslim este Optolyth a Docter v modeli 8x58, a tusim aj Vixen v New Foresta 8x56 ale tym som si neni isty. Tento system ma aj menej pasazi sklo-vzduch. U porro je vyhodnejsie usporiadanie Porro2. Pozri si testy dalekohladov na strankach allbinos.com , binomania.it, opticsreviewer.com, birdwatching.com ,co to najdes aj na birdforum.net a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BasakNM, 29.5.2013 o 8:40

precital som si pozorne vsetky komentare, ale aj tak nie som stale rozhodnuty. Dost ma zaujalo co napisal george ohladom priamej konstrukcie, a kedze som nikdy taky dalekohlad nedrzal v rukach tak si to pojdem vyskusat do predajne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 29.5.2013 o 7:50

MarianJ13, meia culpa :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off george, 28.5.2013 o 18:56

Koľko ľudí, toľko chutí. Ale myslím, že ak lacnejší ďalekohľad, tak Delta Optical / Nikon Action budú lepšia voľba ako Fomei. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 150 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM