Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Prvi Partizan vaše postrehy a skúsenosti - diskusia

autor: off pepies
pridané: 16.5.2013 15:31

Dobry deň,poprosím Vás o prakticke skusenosti na toto strelivo nakoľko nemám s tymto strelivom žiadnu skúsenosť strelivo je pre mojho znameho s ktorym polujem a ma Z-tku v kalibry 8x57JS

počet zobrazení: 26 615
počet hlasov: 3
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 87 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Lysec, 3.11.2021 o 17:51

Kamarát mi daroval 6 krabičiek streliva do Win.243 od rôznych výrobcov. Momentálne mám moju kozlicu Antonio Zoli s (brok .16, 65 cm hlavne, Delta Opt.Titanium 2,5 - 10 x 56)) nastrelenú na PP so 6,5 g poloplášťom. A skúsenosti : fantastická presnosť otestovaná na niekoľkých líškach okolo 200 m ...Len už sa mi tie PP míňajú, tak zrejme po nich prejdem na ďalší z toho podarúnku : 6,5 g poloplášť z Juhoafrickej republiky...Uvidíme...P.S.: Takisto mi to dobre strieľalo aj v bixe 7x57R s PP 11,2 g...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off doky222, 19.9.2017 o 7:57

Prví Partizán strela GROM - Podelte sa o praktické skúsenosti zo strelou GROM, od výrobcu PrvíPartizán. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sinko, 23.7.2017 o 19:18

Riadna kofotina ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janik250, 22.5.2017 o 20:27

No neviem neviem ale ja mam skúsenosť s partizánom len v kalibri 8x60S Aj to len preto lebo nedá sa zohnať nikde tento kaliber... Možno to fakt striela v inom kalibri dobre ale mojej flintičke nechuti,,,a ked jej dám skúsiť RWS čo mam posledne kusy idú tam kde mierim toľko moja skúsenosť ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lisiak29, 27.4.2017 o 19:26

223 rem maximalna spokojnosť, guľa sa vodec netriesti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lefthandgun, 25.4.2017 o 9:07

Používám v ráži 6,5x57 poloplášť 9.0g od roku 2011 a veliká spokojenost! Černá, srnčí, škodná vše v ohni a vždy vstřel i výstřel a barva. Jeden kus jsem dosledoval po 120 metrech od nástřelu bez barvy ve sledu, kus neprostřelen. Loveno na vzdálenosti od 5 do 230 metrů, zvěř do 90 kg po vývrhu. Je to hodně nadupané střelivo, troufám si říct, že téměř tak dobré jako RWS 8.2g KS! Lovu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Lisiak73, 18.3.2017 o 20:38

Nezanášajú ti nadmerne hlaveň? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarko94, 18.3.2017 o 15:43

V 6,5x57 používané na srnčiu a škodnú ..... úplná spokojnosť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off 650525, 28.2.2017 o 22:25

V Šuranoch Jáger! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jofo84, 28.2.2017 o 20:24

strelivo prví partián - Zdravým vás neviete poradiť kto predáva strelivo PRVÍ PARTIZÁN . Ďakujem za rady . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jofo84, 15.1.2016 o 19:52

ja to používam v 222 rem. a spokojný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 5.7.2013 o 21:21

no ved to a predajca mlci dovozca mlci a vyrobca sa rehoce ake chujoviny to kupujeme tuto vam pridavam dokaz aky sa nem vidi kazdy den na skatulke strela GROM o vahe 12g a konstrukcia streli hruby plast s hrubym dnom v skutocnocti rozobrana strela o hmotnosti 12,65g prerezana na polovicu po dlzke s tenuckym plastom po celej dlzke rovnakym az po dno pridavam foto ako dokaz Prvi Partizan vaše postrehy a skúsenosti - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off rado100, 5.7.2013 o 20:45

Karol no neviem či ten PP nie je krížený keď na krabičke máš napísané Grom a sú to obyčajné espéčka:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 5.7.2013 o 20:04

:-DDD nie Rišo diviak je bez PP ale streleny cistokrvnym PP :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 5.7.2013 o 18:29

Karči a má dobrý rodokmeň? :-))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 21.6.2013 o 21:30

lubos2 ta strela ktoru som rozobral a nasledne rozrezal po dlzke aby som vedel ako vyzera nieje GROM ako uvadz predajca na skatulke ale ta prva strela ktorou bol PP osadzany! Ta strela ma vazit 12.7 g ja co som vybral vazi 12.65g a grom vazi len 12g takze tu je rozdiel ako aj v celej konstrukcii streli takze budeme cakat na vyjadrenie predajcu , dovozcu a vyrobcu :-) :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubos2, 20.6.2013 o 22:42

Karol v prvom rade sa čudujem, že to PP má skoro o gram viacej ako uvádzajú... Druhé prekvapenie si mi spôsobil tým rezom strely, ktorá ma plášť rovnako hrubý od vrchu až po dno... Ale najviac ma prekvapuje, že to po takej super rane nefarbilo a o to viac, že to je v osmičke. Mal som rôzne druhy streliva, ale vždy mi to aspoň trochu farbilo. Vďaka za dokument ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nemcekma, 20.6.2013 o 19:14

Pre hyperon Prvi Partizan 8x57 12,7gr. - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 20.6.2013 o 18:55

este by bolo asi vhodne napisat, akym kalibrom boli tie ulovky strelene. je mozne ze tomu kalibru PP proste nesedi. pokial je to u viacery razi, tak potom je to na povazenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 20.6.2013 o 7:21

Karci aj podla mna ta rana za lopatku na rebra može byt riskantna ale tam sa ukažu naplno kvality PP.apropo test PP bola pomoc priatelovi za ktoru som ti vdačny,uvidime ked dostriela tuto poslednu krabicku ci neprejde na SAKO alebo mu nenabijem nieco ine... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 19.6.2013 o 23:53

Tak dlho čakať, to nevydržíš až z neho bude šampion, inač tiež sa dáš nahovoriť v slabej chvíľke na hocičo, najprv na eXergy potom na PP. Ale k veci po takejto fotke, ak by som musel použiť to isté strelivo, tak za uško, ale teraz vážne asi by som neriskoval prúser a keď tak znovu takú istú ranu a uvidí sa či je to pravidlom, mimochodom keď by si vážil projektil, odváž aj zvyšné náboje či medzi nimi nebude rozdiel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 19.6.2013 o 23:34

tak a co ten tvoj buduci sampion? a ty by si kde umiesttnil ranu po tejto fotkea. myslim s PP ak by si bol na mojom mieste? ja viem ty sa do takej situacie nedostenes ! ty rozmyslas triezvo a nemas pobluznenie mysle na kupu takehoto streliva,ale mna kuchtik chytil v slabomyselnej nalade a som mu to slubil.Poznas to ANO SEFEEEE!! :-) :-) :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 19.6.2013 o 23:23

Diviaka za lopatku na rebrá? No ako by som Ti to takto na rýchlo povedal, a akého máš psa? :-)))) No môže to dopadnúť všeliako, len aby to nebolo tri dni ma naháňali ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 19.6.2013 o 23:16

namor 676 aj rado100 mate pravdu ano s fotky jasne vidiet poskodenie, a s popisu ako znacil a reagoval! Gulka ho neprestrelila a zostala v nom zajtra ju dam zvazit na laboratornej vahe a pridam ti hodnotu. Foto srnca mam tiez spracovane takze vam ho poslem. Neviem mam zmiesane pocity s tejto streli zaver vam zatial nedam chce to aspon este jedneho diviaka, aj ked neviem ci mam odvahu strelit ho za lopatku cez rebra!? co vy nato? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 19.6.2013 o 22:59

Karol tak na môj vkus je to slušný masaker. Lopatka otrhaná ako samica a podliata nad rámec normy. To že to neprestrelí menšieho diviaka je prúser ako mraky. Je vidieť že iba jeden otvor na zabezpečenie dobrého farbenia nestačí. Predstav si že by diviak stál vedľa kukurice a po zásahu by do nej odskočil bez jedinej kvapky farby, bez oteru na steblách. Preto je dôležitý priestrel podtlak za strelou vždy nejakú farbu vytiahne. Pri takýchto zásahoch názor že strela odovzdala všetku energiu neobstojí. Podľa mňa strela hneď po vniknutí do tela stráca značnú časť hmotnosti a tým sa enormne znižuje hybnosť a zotrvačnosť strely ktorá je potrebná na zabezpečenie priestrelu. Skrátka je to mäkká strela a bolo by zaujímavé zistiť zostatkovú hmotnosť strely. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 19.6.2013 o 22:51

No tu sa prejavili ,,kvality" tohoto streliva naplno, pomerne mäkká strela ktorá sa naplno zdeformovala už na lopatkovej kosti, kde pomerne dosť poškodilo zverinu a prudko stratila rýchlosť a nenastal hydrodynamický efekt v plnej sile a preto to pomerne dlhé zhasínanie, si aspoň myslím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 19.6.2013 o 22:45

a co povies na znakovanie farbu a poskodenie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 19.6.2013 o 22:34

kamarat to strelivo pouziva v kalibri 7,62x39 a aj ked je to slaby kaliber, postrielal s nim uz kadeco a nevie si PP vynachvalit. pouziva to aj do pistole. hovoril ze vyskusal viacero znaciek a tato mu pasuje najviac. ale kazdemu moze pasovat nieco ine. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 19.6.2013 o 22:10

Karol porovnaval som foto tvojho projektylu ktore si mi zaslal mailom s projektylom mojho dochodcu a ten ho ma v tvare 4 cipej hviezdy a olovo v strede skoro žiadne škoda ze som nebol pritomny ked ho strelil a nemohol som to lepsie zdokumentovať.tiez pridam foto ked tu začne byt vetsi zaujem o kategoriu učinky nabojov na zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 19.6.2013 o 16:26

tak pani mame dalsie dve kusi / diviak ,srnec/ v teste PP ale fotky sa zatial pridavat nebudu! dalsie fotky budu zverejnovane na mojom profile a pristupne budu len tym ktori pri nas stali hned od zaciatku! ak sa nedohodneme inak s pozdravom LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 10.6.2013 o 10:01

Co tak dať zásah tesne vedľa lopatky hore na koreň krku a chrbtice. Treba trafiť, ale to viete. Aj psík z toho niečo málo má a bez roboty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 9.6.2013 o 17:50

stvrty srnec do testu identicky zasah s tretim srncom na ziadost rada a peta :-) odkaz- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 3.6.2013 o 0:35

Co som slubil to som splnil zasah za lavu prednu lopatku ako na terci :-DDDDD odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Edu, 27.5.2013 o 19:28

Kto chce špekulovať tak 3cm za popatku je ok . Ja si myslím že je škoda vymýšlať vymyslené u srnca je to už dávno vymyslené odkaz toto je dobrý zásah . Obdobné je to u diviaka odkaz . Zopakujem múdre slová klasika Findulu , ktorý sa vyjadril že striela na lopatku a to má ako svoje pravidlo ako jednu z výhod uviedol že mu to potom neodchádza a tých par deka mäsa i psík musí dostať odmenu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 27.5.2013 o 18:58

Ano petko nech je teda po tvojom dam to 5cm za lavu lopatku ako na terci ani nie za pravu lopatku ale presne tercovi zasah len a len za lavu lopatku OK :-DDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 27.5.2013 o 17:58

Priateľia poľovníci,v spolupráci s MMasskom sme sa rozhodli z atraktívniť tento test tím že vám dáme na výber kam má byť umiestnený zásah na zvery,aby ste vedeli lepšie posúdiť klady aj zápory tohto streliva.ďalší kus zvery bude strelený tesne za lopatku na rebrá ako si to prial Rado100 a ďalší...preto pridávajte aj vaše návrhy a tie najlepšie budú zrealizované a zdokumentované... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 24.5.2013 o 8:17

no tak pani polovnici mate tu novy ulovok v teste odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanbe, 22.5.2013 o 14:43

Srbi majú náhodou dobré patróny, arcivojvoda František Ferdinand d´Este vie o tom svoje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 87 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov