Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Brokový ruský bajkal 5 ranový model mp 153 - diskusia

autor: off paliTT
pridané: 3.6.2008 11:12
Brokový ruský bajkal 5 ranový model mp 153

Ahojte, poradí mi niekto kúpil som ruskú brokovnicu 5 ranovú mam k nej 3 nadstavce na čokovanie hlavne.Ktorý nadstavec na ktorú velkosť brokov mam použiť ?a na esbal? Vopred ďakujem za info s pozdrvom Palo.
počet zobrazení: 14 042
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Tristan, 25.2.2018 o 15:31

Ahoj, mám asi mesiac novú MP 155 a vystrieľaných asi 600 nábojov S&B 24g aj 28g a len dva krát neprebila lebo sa tak otvorila nábojnica v komore že som ju mal čo vytiahnuť nožom. Inak nemôžem povedať jedno zlé slovo. Skúšal som aj 5 rán rýchlo po sebe a úplne v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 10.11.2017 o 19:05

Dafi26: mám novší model 155 a nikto mi k nej nič nepovedal vsetko som si našiel ohľadne rozoberania na YouTube a montaz ti najlepšie poradí puškár ktory s takýmito modelmi pracoval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dafi26, 10.11.2017 o 18:21

Zdravim priatelia prave som sa stal vlastnikom MP 153 a kedze som treti majitel a predosly mi moc rad k nej nedal tak by ma zaujimalo neaky navod na obsluhu ako vybijat kde zohnat montaz a aku na kolimator pripadne mieridla ako s nou polovat a ako cistit pripadne dalsie postrehy na manipulaciu dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Mysho22, 23.2.2016 o 13:09

servus vladis026: Tiež vlastním tebou spomínaný automat a mal som tie isté problémy najprv som strielal Corony 32g no vyhodilo mi každý druhý tretí aj po všemožnom prestavení pružiny na pieste padlo pár rán a bol som znova v starých kolajách. Preto som pritvrdil nakúpil Fortuny 36g a mám po starostiach. Len treba v budúcnosti prestreknúť olejom či nejakým lubrikantom komoru a vystriekať kompresorom kvoli nečistotam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vladis026, 23.2.2016 o 12:47

Zdravím, som čerstvý majiteľ 155ťky, 66 hlaveň, komora 89. Práve som vo fáze testovania a ladenia. Továrne nastavenie nebralo 24g ani 28g S&B. Trochu som sa s tým potrápil, minulo 70 nábojov a 28g už bral, ale tie 24g vôbec. V prílohe posielam fotku ako to mám teraz nastavené na tie 28g. Cez víkend skúsim 32g a 36g a tie už by podľa diskusií a odporúčaní mali ísť bez problémov. Brokový ruský bajkal 5 ranový model mp 153 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nivo, 14.8.2015 o 11:22

Taky mě zajímá(v plastu). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukino2506, 14.8.2015 o 10:51

Baikal MP 155 - Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či máte niekto skúsenosti s poloautomatickou brokovnicou Baikal MP 155. Chcel by som si ju zadovážiť najmä pre jej dobrú cenovú reláciu. Zaujímala by ma však aj kvalita tohto výrobku. Za každý názor Vám vopred ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 24.4.2015 o 23:08

Dnes vyskusana nova mp 155 12/76 hlaven 66 cm. Nalepena svetlovodna muska. Na 50 m zo stojana dve rany ddupleks 32 monolit sa mne dotykali no cez 20 cm vlavo. Brat dve rany na 2 cm od seba /medzera medzi dierami/ a jemu len mierne cca 2 cm vlavo. Chok IC. Ta presnost ma prekvapila. Dam kolimator tak by to malo byt lepsie ako cez musku. Rus ani ddupkeksy nesklamali ocakavania. Na diviaky v pohone super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 2.3.2015 o 8:39

Mysho22, vdaka za info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 2.3.2015 o 8:25

Vlastním 12/76 s najdlhšou hlavňou. K spolahlivosti nemôžem nič vytknúť bere všetko dostupné strelivo do 12tok. Len nešteluj piest na plyny nakoľko je nastavený od výroby aby sa ti nepodarilo ho rozštelovať ako mne potom mi nebralo SBčkové Corony ale vymenil som ich za Fortuny a problém vyriešený. Presnosť som skúšal SB Slug a ZVS Break na 25m cez pevné mieridlá z voľnej ruky opretý o strom s plným chokom odskok od 2 do 5cm na 50m tie isté podmienky akurát odskok bol do 12cm rozdiel v použitom strelivo som nebadal skoro žiadny respekt nemal som viacej času sa venovať tejto problematike. Spracovanie trošku pokulháva vidno hrubé opracovanie na hlavni choky idu trošku tuhšie šroubovať rukou no s kľúčom neni problém vo chvíli vymeniť. Jediné čo môžem vytknúť je povrchová uprava baskule ktorá je slabšia a to vidno už aj po kratšom čase či pri polovačkách kedy sa predieraš horším terénom vidno menšie oderky.Pažba v dreve pekne spracovaná dokonca aj drevo neni žiadny šuvix akurát hrúbka steny predpažbia sa mi zdá trošku malá čo by neskôr mohol byť problém. Spracovanie v plase sa mi zdá viacej bezúdržbové a znesie viac hrubšieho zaobchádzania. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off agbar, 2.3.2015 o 7:31

No celkovo, spolahlivost, presnost jednotnych striel, aky je ten plast, drevo by si dal zrobit. Chcem 12/76 no neviem sa rozhodnut pre dlzku hlavne. Kedze to chcem hlavne do pohonu tak asi 660 cm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 2.3.2015 o 7:02

agbar:Čo by ťa zaujímalo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 1.3.2015 o 20:53

Vazne uvazujem nad kupou mp 155. Ma niekto s tou 155-kou skusenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 23.7.2014 o 0:11

Pani ma tu niekto z vas mp 153 a subleru ?prosim ozvite sa mi do spravy dakujem,potrebujem nieco odmerat.velmi pekne dalukkujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off SIAD, 30.1.2014 o 16:29

porovnanie s MC-21 kríva pretože je to iný systém, ale ak máš pre ňu využitie bez obáv si ju kúp funguje k spokojnosti, má ju aj kolega a tiež OK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 29.1.2014 o 22:12

Chlapci, "kto maže ten jede..." a u ruských "belzebukov" to platí obzvlášť. Máme dva kusy MC-21, ale ešte ani jeden nezlyhal a to dostávajú pri škodnej zabrať. Po love treba riadne vyčistiť, dokonca mechanizmus riadne vyfúkame kompresorom, to by ste sa čudovali, koľko bordelu sa odtiaľ dostane von, no a potom stačí "obyčajný" Konkor a je to OK. Ide ako pila! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peters, 29.1.2014 o 20:56

Ja som s ňou spokojný. Zatiaľ som vystrielal tak okolo 300 nábojov a žiadny problém /zatiaľ/ Ešte sa mi nezasekla a chod vporiadku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BettinsoliCombo308win, 29.1.2014 o 10:38

nezasekáva sa ta zbran??aky je chod? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 25.6.2008 o 23:57

paliTT - úplne ti stačí (ak si chlap okolo 80 kg) strielať magnumy... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paliTT, 24.6.2008 o 18:23

iboo skusim to, ale radsej sa oprem o strom :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 23.6.2008 o 0:10

paliTT - nalož do toho magnumy a strunu nastav na standard load a budeš vidieť tie pecky :-) alebo ešte na small load (24g) a daj magnum, pecka ako z tanku :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paliTT, 22.6.2008 o 21:30

snipo nieje tam ziadna rybina, uz ju mame doma aj my :) celkom slusne strielanie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 16.6.2008 o 0:42

snipko - konský oný tam je, a nie rybina! možno na tých super lux radách, ale to čo mám doma tak tam nieje nič, ale už sa to ide dať puškárovi spraviť, lebo kolimátor už čaká :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 15.6.2008 o 14:19

... a zabudol som na jednu vec, je na tomto MP 153 aj nejaká rybina na montáž?? Mne Jáger v Šuranoch povedal že áno, preto sa pýtam aj Vás či je to pravda. Zatiaľ ďakujem každému za rady a postrehy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 15.6.2008 o 14:17

Napíšte viac praktických skúseností s používaním a uvítal by som aj porovnanie MP 153 a Yildiz. Uvažujem o jeho kúpe a rozhodujem sa medzi týmito dvomi značkami. Ďakujem za rady. Lovu a Lesu Zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 4.6.2008 o 12:26

paliTT - tak je to dlhá flinta, mne bohvieako nesedí, vnímam to že je dlhá, ja mám rád skôr kratšie. Fakt ale je, že je otcova (ale to je jedno, používame obaja) ale tak zatial na ňu nemôžem povedať zlého slova, akurát že je tak dlhá, že parkuje mimo trezora, lebo sa do neho v zloženom stave nevojde :D skús sa ale pozrieť po kratšej hlavni, alebo potom tiež ruský automat Bekas s kratšou hlavňou. ten účinný dostrel pri tej (neviem rpesne či 680mm hlavni či len 650mm?) hlavni ostáva pri plnom čokovaní cca rovnaký. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paliTT, 4.6.2008 o 11:41

bodo1948 dik za info skusim to s tym tercom aspon budem mudrejsi.
iboo si snu spokojny? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 3.6.2008 o 22:10

Mne sa tiež tento MP 153 pozdáva. Videl som ho u Jágra a neviem sa rozhodnúť či ho zobrať alebo radšej dáku dvojku alebo kozlicu. Chcel by som to hlavne na líšky. Čo by Ste mi poradili??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 3.6.2008 o 21:55

inak fakt, je to dobrý návod na zistenie aj rozptylu u jednotnej, aj krytia u brokov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 3.6.2008 o 20:23

Zober si prazdne biele terče a skus strelit z každeho čoku na prazny terč a sam zistiš ako si na tom.Skus vzdialenost asi 35 metrov.mne sa to osvedčilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 3.6.2008 o 14:43

serus, máme ho tiež doma. k esbalom - vzhladom k náporovému zúženiu hlavne to bude asi jedno, ale najmenej budeš opotrebovávať hlaveň s cylindrom (bez zúženia). Ostatné čoky vyberaj podla lovenej zveri, ja neviem na kačky plné zúženie, na bažanty polovičné, alebo 3/4, alebo v podstate aký si strelec :) Tie čoky vydržia všetky druhy všetky priemery brokov, takže neboj nezničíš :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM