Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

políčko pre zver - diskusia

autor: off novic
pridané: 4.4.2013 14:03

dobrý den



pôvodný plán som mal taký že na jeseň pooriem a na jar zasejem.to musel som odcestovat čiže som to nestihol.No teraz na jar by som chcel nejake poličko pre zver spravit.nejake rady na založenie políčka na jar?


počet zobrazení: 6 423
počet hlasov: 1
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off sporko1234, 23.5.2018 o 22:01

Páni kolegovia máte niekto skúsenosti so siatím vičenca vikolistého?a jeho siatím na poľovníckom políčku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zoli8x57, 1.4.2014 o 14:53

Daj tam radšej lucernu siatu a máš pokoj 4 roky a všetka raticová zver ju s obľubou konzumuje. Neviem aké veľké políčko chceš spraviť, ale čo sme mali my dve políčka tak ovos nám v dobe mliečnej zrelosti všetok spásli. Ak nechceš lucernu, tak daj radšej kŕmny hrach ako ovos. A ak lucernu zver nespasie tak to môžeš pokosiť, usušiť a budeš mať kvalitné objemové krmivo na zimu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dandy, 1.4.2014 o 11:13

daj tam ovos, je nenáročký a nič s ním nepokazíš, zver ho rada berie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off novic, 31.3.2014 o 20:35

zdravim, podu mam teda pripravenu. Co davate ovos,hrach ci este aj nieco ine? Policko aj nejak ochranujete docastne pred zverou ci nechavate len tak? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mbartko41, 11.4.2013 o 17:49

Poľujem v oblasti Čierneho Balogu, revír je zaradený do oblasti Poľana. Zver z jari nemá čo spásať, dobrá je aj ozimina. V PZ Veľká Dolina Čierny Balog pripravujeme na osev 3 polička z miešankou. Sú však rôzne názory medzi členmi.Celú akciu pripravujeme na Jar. Je vtom výhoda, že zver v neskoršom termíne nemá čo spásať, políčka sú pre ňu prínosom.Zároveň zlepšujeme úživnosť poľovného revíru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabriel8, 10.4.2013 o 20:30

lovec84 predbehol si ma,pokuta za pestovanie inváznych rastlín sa môže vyšplhať na 3000 ečok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 10.4.2013 o 20:22

Pestovanie topinamburu bolo zakázané a bol zaradený medzi invázne plodiny. Za jeho pestovanie môže byť udelená pokuta. ( ak ťa niekto natrie ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dubm, 10.4.2013 o 18:05

a aj od nadmorskej viški zaleži ale ovos možeš všade pšenicu už ked je nad 600 nad morom je problem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dubm, 10.4.2013 o 18:04

ahoj mi mame topinambur a neje to nič moc svine sa do neho pustia až najar ked je meka pvoda ale celi rok nič a ked maš len kultivator musiš to po orať hodiš ten ovos lebo čo ja viem pod kukuricu sa pripravuje pvoda ako pod zemjaki tak nahrubo zorať vikultivatorovať von pir znova po orať zase kultivator a ovos nečakaj zazraki a trochu NPK pomože aj ked je to novina odichnuta zem potom v jeseni možeš robiť viac ovos ako som pisal predtim skipri pvodu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off novic, 10.4.2013 o 10:50

dik za rady. na radie mam len kultivator nie a to bude asik probelem..ako te to pestovanie stym topinaburom je to zakazane ci dovolene ci ako?ake sakncie za to mozu byt popripadne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dubm, 4.4.2013 o 23:57

a vieme čo a aké náradie máš, chceš už toho roku mať úrodu, koľko chceš do toho investovať aký je rozpočet koľko arou obe predošle rady sú dobre ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 4.4.2013 o 22:58

Ak by sial dolu spomínaný ovos tak žihlava a púpava nie je žiaden problém z dôvodu, že sú to dvojkličnolistové rastliny a ovos je jednoklíčnolistový. Takže všetko zvládne jeden postrek určený do obilnín. Horšie by bolo ak by sa na danom pozemku vyskytol pýr, ovos hluchý alebo trávovité buriny. Alebo ak by chcel siať kukuricu tak by políčko pooral, následne kultivácia a sejba. Po vzídení kukurice použiť postrek Milagro extra 6 OD +Casper 55WG a okrem kukurice ti na poličku nezostane nič. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michmich, 4.4.2013 o 22:33

Ak chceš orať hrubú lúku, je to tvrdší oriešok, najma ak tam rástla povodne žihľava,pupava a podobné pliagy. Kamarát chce takisto na jar založiť taketo políčko.Radil som mu nasledovne: hlbšie poorať,najlepsie je počkať pokym nie je poda tak akurát na orbu, ani suchá ani primoc vlhká, skultivovať- zplečkovať, pobrániť, povyhadzovať vybránené korene a burinu, nechať ležať, kým nevyjde burina ktorej korienky a semená tam ešte ostali, postriekať totálnym herbicídom ( RoundUp; najlepsie ked je teplo a slnečno),ked vyjdena burina vyschne pobrániť, vyhodiť ju znova preč, (pre poriadne odstranenie by najlepsie bolo keby sa proces postreku opakoval - dobre je zabojovat so starou travou a burinou hned na zaciatku este pred sejbou ako potom,lebo rastu rychlejsie ako plodina, sutazia s nou v raste a tak ju vytláčaju), a do pripravenej pody rozsiať a zabrániť.(ešte najlepsie je rozhodiť hnojivo vhodne na hnojenie pri sejbe- štartovacie) Problémom by však mohlo byt časove rozpatie činností hlavne ten postrek (určitý čas trvá kým burina zjari vyjde a zozelenie,je to potrebne na jej zničenie postrekom plus teplo a slnko aby vyschla) lebo pri dnešnom počasí sa načakáš do mája kým budeš moct začať a do júna kým vyjde :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dubm, 4.4.2013 o 19:41

ahoj skus po orať a skultivatoruj a zasej na hrubo ovos je nenaročni a prekipri pvodu potom postriekaj proti burine ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM