Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

DEZINFEKCIA KŔMNYCH ZARIADENÍ - diskusia

autor: off Mysanecko
pridané: 13.3.2013 10:03

Prosím vás poraďte mi ako dezinfikujete kŕmne zariadenia po zime a aké prípravky používate. Ďakujem.


počet zobrazení: 4 872
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off 650525, 22.3.2017 o 18:50

Prečo nabádate na klamstvo - dezinfekcia je potrebná. V našom PZ dezinfekciu vykonávame 2x ročne. Kŕmidlá,soľníky a okolo nich. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 21.3.2017 o 22:30

ferco posyp soľou vápnom len tak postraš a bude aj výbor spokojný aj jeleň vydezinfikovaný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off ferco, 21.3.2017 o 21:07

Sennik to je v poriadku. Ale solisko? Mám dlhodobe skusenosti, že diviaky žeru zem okolo soliska. Mladý výbor tlači posypať okolie vapnom. Zato je ten dopyt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 13.3.2017 o 19:45

Vápno sa používa na dezinfekciu okolia krmidiel na jar, ked sa tieto čistia. Pretože v zimnom období, počas intenzívneho prikrmovania, je predpoklad zvýšeného výskytu zveri v jeho okolí a tým pádom vačší predpoklad prenosu chorôb.Soľ sa môže primiešať do ílovitej zeminy a takto predkladať zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off ferco, 12.3.2017 o 21:42

vápnenie solisk. - Ma sa okolo soliska vápniť?. Váš názor. Ked tam diviaky žeru slanu zem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 14.3.2013 o 9:48

Tak,ako ti radia kolegovci. Najprv odstranit zbytky krmiva,hlavne granulky s oblubou ostavaju v rohoch samospadovych krmitok a naberaju vzdusnu vlhkost. Na taketo miesta pouzi bud Savo,alebo obycajnu kuchynsku sol. Na okolie krmnych zariadeni pouzivam vapno,bud chlorove, alebo staci aj,obycajne krmne,ktore kupis v polnonakupe. Zem da este dezinfikovat modrou skalicou,len tam musi byt predpoklad dlhsieho sucha,kdezto vyvapnenie ucinkuje aj pri urcitom stupni vlhkosti. No aj najlacnejsi a relativne ucinny prostriedok je vybudovanie krmnych miest na takych lokalitach,kde sa aspon na par hodin na ne usmeje indianske slnko.....hygiene v lese zdar! ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 13.3.2013 o 23:21

Správne, slnečné lúče - ekologické a nechemické. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 13.3.2013 o 22:41

ja dezinfikujem virkonom a vsetko vycistim stare vyhrabem odstranim a celu plochu postriekam virkonom a ostatne spravi slnecne UV ziarenie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 13.3.2013 o 21:41

Povinnosťou je zlikvid. nespotreb. objem. a iné krmivo a toto najlepšie spáliť -s ohňom opatrne !. Takisto dôkladne pohrabať okolie (trus, zbytky, bordel) a na oheň. P.s- dez. chlór. vápnom a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 13.3.2013 o 20:48

Daniel odhrab lístie a pod. a daj vápno tak isto ako krmelec v nedelu to aj mna čaká.. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Daniel8, 13.3.2013 o 19:59

Chcel by som sa tiez spytat, ako dezinfikovat solnik a hlavne zem okolo. dakujem za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 13.3.2013 o 19:16

vyhrabem koľko sa dá, čo najdalej od kŕm.zariiadenia a potom dezinfikujem vápnom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 13.3.2013 o 10:15

Na výber je toho neúrekom... Ja používam Savo a postrekovač, kúpiš všade, dobrá cena. Podstatné je podľa mňa dobre vyhrabať okolie a všetko spáliť ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov