Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Hľadám niekoho na točenie dokumentu v prírode nemusíš byť poľovník - diskusia

autor: off jimmyjazz
pridané: 7.2.2013 14:07

Hľadám natčencov!!! Nejde o zárobok.

Zaťial mám k dispozícií nahrávacie a strihové štúdio, kameru fullhd a človeka na hovorene slovo hľadam aj fotografa.

Točiť sa bude v okolí žiliny hlavne zver a príroda. Veľmo sa teším na spoluprácu. Ak ťa to láka a si milovník prírody čo je aj podmienka napíš. Ja to beriem ako koníček a chcem mať vlastný dokument. Do prírody chodím stále a miesta mám v hlave kde sa bude točiť! Chcem začať od skorej jari čiže už už. Ak budeme dobrý tým podniknme spolu veľa projektov! Nakrucat sa bude v žilinskom kraji ale kto vie kde este. Tak ak rád chodíš do priirody a si blízko mňa ja som zo žiliny určite napíš a dáme sa do toho. Bude to naše spoločné dielo:)

počet zobrazení: 22 782
počet hlasov: 1
okruh tém: video, kamerovanie
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 128 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off archer, 27.2.2013 o 22:17

toto je slušná mašinka.. ešte k nej pár objektívov.. ajajaj... Hľadám niekoho na točenie dokumentu v prírode nemusíš byť poľovník - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 22.2.2013 o 9:01

hehe.. tak tak.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.2.2013 o 8:59

archer plne Ti davam za pravdu . Treba byť stale v strehu premýšlať nad tým kam sa postaviť ak sa ešte mení svetlo je o zábavu postarané :-D . Fajn drina je i stočenie svadby a následna soft úprava . Už som videl i takých umelcov čo odvzdali svadbu s 5hodinami zaznamu :-D si to mladomanženia môžu púšťať ako 10 dielny serial . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 21.2.2013 o 9:40

to je tá nevýhoda posliedky a nevýhoda krytu.. nemám rád posliedku... teda pri kamerovaní.. radšej si zver vykukám vychodím vyzistím kde o kolkej odkial prichádza a ked som tam aj tak sa neukáže :DDDDD.. klasika.. a to je už potom o nervy :DDDD.. skutočný wildlife je hlavne o šťastí.. Inak kamerovanie wildlife nieje ani zdaleka tak ťažké ako kamerovanie živých vystúpení a rôznych akcií.. tomu ver!(hovorím o psychickej náročnosti nie fyzickej ked máš 20 kg na chrbte a trepeš sa po horách tak tam je to zas iné) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jirik, 21.2.2013 o 6:50

EDO, to je slípka pod tím hluchánom?Pěkně zabarvená.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.2.2013 o 0:55

Ako Karči spomenul hluchana máme tod odkaz kamzíky tu odkaz líška tiež zapozuje odkaz a všetko je widlife. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 21.2.2013 o 0:48

libor33 vsetko ide ako po masle skontaktuj sa s edom a za 2 dni mas natoceny celovecerny dokument:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.2.2013 o 0:42

vieme kde žiju hluchane pred ktorým musiš utekat a zlateho jelena ti tiež dám natočit . zlate daniele vo volnej prírode tiež nie je problem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Libor-NatureFilm, 21.2.2013 o 0:01

Mam taketo veci nastudovane len problem je ten ze v divokej prirode nejde skoro nic podla planu. Iba ak cakam niekde v kryte. Tam sa da predpokladat ze kedy a z kade pride zver, ake bude svetlo, ake sklo budem mat na kamere a podobne. Pri posliedke mam na zaber casto len par sekund a v sekunde sa musim rozhodnut ci spravim detail alebo celok. Takto doma spoza pc sa to pise pekne ale ked niekde cakam 4 dni na hluchana alebo cez ruju hladam medajloveho jelena a nakoniec mam na nafilmovanie len par sekund prinajlepsom minutu tak je to vec ina. Ale to urcite vsetci co tocia alebo fotia wild dobre poznaju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 20.2.2013 o 21:53

skús sa aj sem pozrieť odkaz... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.2.2013 o 21:07

libor33 si jeden z mála čo sa neurazil . To je jediná cesta ako napredovať . K filmovaniu Ti radiť nemôžem lebo ja nemám žiadne skúsenosti . Možno nejaká rada tu by sa našla ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 20.2.2013 o 20:53

samozrejme na orez sa spoliehať netreba.. treba robiť tak aby bol material hned použiteľný :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 20.2.2013 o 20:40

no libor keby si mal full HD kameru s poriadnym čipom ver že orezať môžeš.. nie samozrejme moc.. ale len v prípade že výsledný materiál renderuješ napr do DVD.. vtedy to bude zreteľné len minimálne a všimne si to len ten kto to robil prípadne skúsené oko.. ak by si to daval do full HD orez je viditeľný.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Libor-NatureFilm, 20.2.2013 o 20:36

Edu rad si necham poradit. Filmovaniu sa venujem 4 roky takze sa da povedat ze som zaciatocnik ale robim maximum aby som napredoval dopredu. Pri filmovani je nevyhoda ze natoceny material sa uz neda orezat ale na kompozicii musim zamakat. Dakujem aj tebe dobre svetlo a lovu zdar... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 20.2.2013 o 19:15

to Admin: tak ak je to tak ako píšeš.. teším sa na film.. teda teším sa každopádne.. rád si ho pozriem.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.2.2013 o 18:47

libor33 tak že je to z videa sú vo výbornej kvalite . Len by som doporučil máličko popracovať na kompozícii . Vláčiť batoh skla po horách nie je žiadna výhra preto máš vela fotiek z Panasonic -FZ50 . Neber prosím ťa moju kritiku v zlom iba ako priateľskú radu ako sa zlepšovať . Ak dožijem film si rád pozriem . Prajem dobré svetlo a veľa šťastia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Libor-NatureFilm, 20.2.2013 o 15:20

Jasne chapem. Tie foto co som sem dal tak su screenshoty z videa cize ziadny orez. Fotit som uz uplne prestal. Ked nosim viac ako 20 kg po horach tak na fotak uz jednoducho miesto neni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.2.2013 o 14:37

357AS samozrejme že v prírode nie je niekedy čas na komponovanie . Preto je fotka lahšia lebo ju proste orežem a je to . Ja vo väčšine fotím ostrením jedným bodom na oko . Potom už robím len výrez . Ako si povedal dokonalá výstroj nezaručuje dokonalu fotku to je fakt . Treba i znalosť prírody atď . mnoho vecí .libor33 uplne najlepšie je keby si publikoval na fotoservroch tam sa ti dostane uznania za to čo je dobré a naopak kritiky čo je zlé . Napríklad odkaz alebo odkaz. a mnoho iných tam sa ti dostane kritiky i pochvaly . Nehovorím že sú tvoje fotky zlé alebo že ťa chcem nejako doondiať . Proste chýba tomu niekedy maličkosť . No neni dobrá tato strnadka odkaz lebo ti chýba spodok a naopak nemáš vyplnený obraz . odkaz tu je zopar praktických rad odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 20.2.2013 o 14:05

Len taký postreh. Čo píše Edo o kompozícii,svetle atd. je pravda,ale.Jeden fotograf z Luxemburska chcel nafotit nejaké zviera,živé v prírode bolo mu jedno aké,tak som ho sprevádzal ,chodil som fotit medvedíky,jemu som samozrejme nepovedal na čo čakáme,výstroj aj znalosti mal zmáknuté,myslel som že ho nemôže nič zaskočit. Sedeli sme na nízkom posedíku asi 2m nad zemou a vyšla medvedica s mladými,všetko sme mali pripravené ,pán bol v úžase,začal fotit,nacvakal asi 350 záberov,ale v snahe dodržat všetky naučené veci o kompozícii,pozadí a čo ja viem čom,z 350 fotiek použitelných boli 3 fotky,mám ich doteraz uložené a keby ste ich videli,nič moc.Takže ani dokonalá výstroj a všetky poučky o fotografii nezaručujú super fotografie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Libor-NatureFilm, 20.2.2013 o 13:39

toto moze byt ci nie? dakujem za rady Hľadám niekoho na točenie dokumentu v prírode nemusíš byť poľovník - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jimmyjazz, 20.2.2013 o 13:34

Edu nedá mi nereagovať máš uuuuuplnuu pravdu v tom čo píšeš aj ja som sa učil to čo píšeš ale v prírode je to docela ani nie umenie ale niekedy zázrak držať sa týchto zásad keď ti vbehne napr. vlk alebo medveď do záberu ale zas tý čo to dokážu sú majstry remesla. (zámerne som nedal srnu alebo niečo podobné lebo tých je dosť a je pomerne ľahšie ich stretnúť). Pre mňa by mal a má cenu akýkoľvek záber a newiem či by som myslel na kompozíciu xixi pri točení macka... ale ja som čo sa týka kamery amater.p.Barabáš ma toto zmaknuté všetko čo si písal je to profík o tom nieje pochýb ale vo filme krajina zamrznutá v čase mal vlčí kompars o tom nieje pochýb.Ale takto to vraj robí veľa ľudía ja ich za to neosudzujem.a cením si ich prácu pretože aspoň oni ukazuju našu krajinu v peknom svetle. Ale máš pravdu v tom čo si písal o tom nieje reč. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Libor-NatureFilm, 20.2.2013 o 13:24

mozno tu bude ok :) Hľadám niekoho na točenie dokumentu v prírode nemusíš byť poľovník - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Libor-NatureFilm, 20.2.2013 o 13:23

tu je kopozicia ok?? :) Hľadám niekoho na točenie dokumentu v prírode nemusíš byť poľovník - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.2.2013 o 13:02

admin jedna vec je kvalita obrazu tá sa dá samozrejme pri dobrej technike a základoch svetla ,ktoré je základnou surovinou technickej kvality obrazu či pri filmovaní alebo pri fotografovaní . Ďalšia velmi podstatná vec je ,že fotograf alebo kameraman musí mať zmáknuté aspoň základy kompozície fotografie . Od jimmyjazz som nevidel ani film ani foto tak vyjadriť sa nemôžem . Každopádne libor33 troška podľa môjho oka v kompozícii pokulháva . Proste keď je zvieratko širšie ako vyššie je vhodné komponovať na šírku .Ďalšia zásada je že pred zvieraťom sa necháva priestor vpredu aby nám tzv neutekalo z obrazu a malo priestor . Tiež stredová kompozícia nepôsobí pre ľudské oko prirodzene a pôsobí na diváka nehybnosťou . Stále platí tretinový spôsob komponovania i zlatý rez . Samozrejme tieto zásady sa nemusia striktne dodržiavať je priestor kedy porušenie týchto pravidiel je veľmi vhodné . Na to však treba mať oko ako i zmáknuté zásady kompozície . Pri filmovaní je tých vychytávok ešte viac . Preto má Barabáš 180 medzinárodných ocenení lebo má školu ktorá sa zaoberala práve filmovaním . To ostatné už bolo iba jeho umenie . Zloženie malicherností vzniká jedna velka vec ak je tých maličkých chýb veľa nebude to dobrá vec . Fotograf a kameraman sa musí učiť celý život . Veľkou školou motivácie je napozerávanie fotiek či filmov iných autorov. Toľko môj postreh . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 20.2.2013 o 12:07

archer nespoliehal by som sa na tie fotky čo tu zavesil libor33 čo sa týka kvality. Sú to iba ilustračné foto. Videl som pár jeho záberov osobne naživo a tá kvalita obrazu je naozaj super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 20.2.2013 o 12:06

jimmyjazz pekne si o napísal, súhlas! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jimmyjazz, 20.2.2013 o 11:05

No vidím Páni ste machri ja mám kameru do 1000eur takže sa Vám nemôžem rovnať ani.... Ale ako som písal robím to pre vlastnú potrebu a pre zážitky s tým spojené. Ale veľmo dobrých vecí ste popísali za čo ďakujeeem. Čo sa zvuku týka myslím že mám TOP vybavenie ako hardver aj softver ( skuusenosti) a kamera no mne stačí má asi cca 1Kg. (aj keď sa netajím že by som xel lepšiu xixi) ale treba si uvážiť pred kúpov či to stojí za to do zvuku som investoval podľa mňa veľké finančné prostriedky a xem si urobiť niečo aj z videom a preto som hľadal niekoho z kamerou, ale nenašiel som a tak si postačím z tým čo mám, veď nič iné mi neostáva ale musím si kúpiť statív ešte. Povedzme to tak pracujem v oblasti zvuku milujem prírodu to je moje hobby zvuk práca a to točenie je len hobby a tak to aj bude bol by som rád keby bol niekto z kamerou ale predsa sa na to nevykašlem len kvôli tomu že som nikoho nenašiel. Ukážem kamošom detom moju prácu nie pre to aby videli aký som filmár ale aby videli aká je tá naša príroda krásna a tááá teda jeeee nádherna aj keď newiem dokedy:( Takže naozaj ďakujem ti archer za tipy na statív a veľa rád naozaj cením si tvoj čas ktorý si venoval písaniu do tohto vlákna ako aj všetkým ostatným:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 19.2.2013 o 18:51

nechcem aby to vyzeralo že zo seba robím majstra sveta.. aby som objasnil moju robotu nepovažujem za dokonalú to vonkoncom nie.. robím vela chýb niekedy začiatočníckych.. no človek sa učí len neustýlym cvičením zdokonalovaním a priznaním si vlastných chýb.. takže aby si si libor nemyslel že seba považujem za majstra filmového umenia to vonkoncom nie.. len píšem o tom čo hodnotím ked si pozerám nejaký wildlife filmík.. rovnakými merítkami hodnotím aj svoju prácu takže som sám sebe tvrdým učiteľom.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 19.2.2013 o 18:45

pozri nepochopil si to.. toč si čím chceš používaj sklá aké len chceš.. mne to je úúplne jedno.. Je pravdou že skutočne veľký filmári pri točení naozajstných dokumentárnych filmov využívajú výmenné sklá.. ale to sú už skutočne výmenné sklá pre kamery..a teda filmárske objektívy.. ja sa nepotrebujem hrať na profi filmára... nepotrebujem silou mocou vlastniť staršiu kameru a hádzať na nu "druhotriedne" sklá... tak ako sa to robí na slovensku... tým sa ťa nechcem dotknúť aj ked to tak možno vyzerá.. len vysvetlujem pointu predošlého príspevku.. Pretože tie filmy potom tak vyzerajú.. kvalita obrazu ide rapidne dolu... trochu sebareflexie: ten údajný detail ktorý si sem dal bol moc neostrý, biela mi prišla tiež nedovyvážená atd..ja si radše všetko obehám svojou kamerkou s 20 násobným zoomom a všetkými výhodami takéhoto objektívu.. radšej si počkám.. ja mám času dosť.. Vieš ale ja mám iné merítko čo sa kvality týka.. niekomu stačí rozmazaný záber a na nom prasa.. ale mne nie.. ak to nie je čisté, ostré, farebne vyvážené a doladené.. tak to podľa mna nemá zmysel.. ako som už predtým písal.. ked už kameru s výmennými sklami tak poriadnu a ked už sklá tak špičkové.. ale na takú kameru ja mať nikdy nebudem :DDD.. takže radšej ostanem u tej svojej.. som s nou moc spokojný.. ešte aby bolo úplne jasné že prečo pri nej ostanem.. pretože nechcem robiť niečo polovičate.. ak viem že z obrazu nedostanem požadovanú kvalitu tak sa na to radšej vyseriem.. ja osobne hodnotím obrazovú kvalitu, zvuk, strihovú skladbu a samotné spracovanie filmu.. ak z toho vypadne jedna vec tak to stojí za houby.. btw.. Libor ja wildlife film netočím takže sa tešíš zbytočne :).. ale stretnúť sa môžeme ;).. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Libor-NatureFilm, 19.2.2013 o 17:27

Mozes mi prezradit kto na sk toci bez vymennych skiel. Ludia ako zdeno vlach, dobrovodsky,mikus alebo presinsky ich urcite maju. Fujinon skla su top ale stale nemam kameru na ktoru ho "nasrobujem" Fujinon a canon nemozes porovnavat. Ked som kupoval kameru tak som mal 18 rokov a ropocet nieco cez 4000e. xl2-ka a canon skla boli v tej dobe jedina moznost. Ked moze otmar penker na svojej hdw 750p pouzivat okrem fujinon skiel aj staru ed 300ku od nikonu tak neviem preco by som ja v buducnosti nemohol pouzivat nikon skla na ex3 ke. Natocil napr film "der prinz der alpen" odporucam pozriet aspon ukazku na youtube. AK by bol zaujem mozem ho niekam dat na stiahnutie. Sikovnost je jedna vec ale cas druha. Viac ako polovicu materialu co mam natocenu mam s canon sklami ktore si neviem vynachvalit. AF nepouzivam vobec. 600ka je na xl2 ke nepouzitelna lebo by si sa dostal na take priblizenie ze by si potreboval kolimator na kamere aby si zver v hladaciku nasiel.Toto je nadho. Chcelo by to stretko. Dakujem aj ja sa tesim na tvoj. Nasiel som jednu foto kamery. Hľadám niekoho na točenie dokumentu v prírode nemusíš byť poľovník - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 19.2.2013 o 14:58

ospravedlnujem sa.. ex1 a pmw200-ka má zoom 14 nie 20... 20 má moja NX5 tka (tá svetelnosť je o trochu horšia než pri objektíve fujinon).. pri tom množstre kamier sa mi to už nejak pletie.. ale inak platí všetko čo som napísal nižšie.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 19.2.2013 o 14:42

Inak ak sa nemýlim, čo môžem... pri zoome 20x by malo byť ohnisko pri prepočte na kinofilm cca 580 aj nejaké drobné.. Objektív Fujinon s clonou f 1,6 po celej svojej dlžke je daleko svetelnejší než akýkoľvek objektív od canonu pri ohnisku 580 (600).. taaakže.. fakt neviem na čo sú ti vlastne tie výmenné sklá.. skús uviesť jeden ktorý je lepší.. plus dalšie nevýhody strata zoomu.. môžeš len krútiť a krútiť.. potom by som už investoval do follow focus.. ak použiješ sklo z canonu ako funguje autofocus?? toto by ma zaujímalo.. prípadne ak dáš sklo z nikonu na EX3.. bude fungovať AF??? ja ostrím automaticky zriedkakedy no som rád že mám takú možnosť.. nemať ju by ma asi sralo.. Taaakže.. stále nevidím dôvod prečo sú lepšie výmenné sklá z foťáku.. navyše ťahať sa s množstvom skiel by ma tiež nebavilo..samozrejme ak točím s dlsr tak to ano inak to proste ani nejde.. ja sám dslr používam.. ale robím s tým vačšinou len také chuťovky, klipy.. to je to o čom som písal.. zámer/cieľ ktorý chcem dosiahnúť.. ak by som šiel do kamery na wildlife a používal by som výmenné sklá tak kamerové odkaz.. ak by som si chcel len robiť klipy, pár minútové filmy.. stačí mi dlsr a pár skiel.. ušetrím prachy a natočím krásne zábery.. navyše s dlsr získam špecifický look.. ten bežnou nie filmovou kamerou nedocielim.. resp. len ťažko.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 19.2.2013 o 14:17

odkaz, odkaz snáď to pomôže.. :).. libor držím palce pri filmovaní.. teším sa na film.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 19.2.2013 o 14:15

libor33: nesúhlasím tých kamier na wildlife je fúúúra.. poznám chlapov ktorý točia wildlife bez možnosti výmeny skiel.. vieš niekto potrebuje veľké priblíženie, niekto svoju šikovnosť.. Dovolím si ťa opraviť.. to na fotke z filmového hlľadiska ani z daľeka nie je detail..techníkú stránku záberu rozoberať nejdem... Mal by si si preštudovať základy strihovej skladby, striedanie, VC,C,D,VD, P, Americký záber a iné... myslím to v dobrom.. Stačí byť šikovný a potom človek nepotrebuje mať 600vku sklo :D... EX3 je fajn kamera.. no 7 litrov za tak starú kameru by som nedal ani náhodou.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.2.2013 o 13:42

libor33 ohnisko 50 je označované ako ohnisko základné preto lebo je to tak pri kamere ako i pri fotoaprate približne reálny pohlad bez zväčšenia . V praxi platí Ohnisko delené 50 pre zistenie optického priblíženia . To či dám sklo ktoré má zväčšenie 8 násobné čiže ohnisko 400 na canon 40 d kde je crop faktor 1,6 alebo ho dám na full frame bude znamenať že objektív bude rovnako približovať stále či bude prenášať obraz na čip 36 × 24 alebo menší . Meniť sa bude iba zorné pole čo má za následok že priblíženie sa bude zdať väčšie pri menšom čipe . Iné je výrez alebo približovanie kamerou tzv . neoptické ale digitálne . Ak máš trieder 7x50 bude jeho optické priblíženie stále iba 7x či dáš na výstup oko alebo mobil alebo čip akejkoľvek veľkosti . To optické sa totiž nemá ako zmeniť . Čím väčší čip tým väčšie zorné pole nič viac nič menej . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Libor-NatureFilm, 19.2.2013 o 11:42

archer. Ak bude dost financii tak kupujem sony ex3. Vyraba sa ns nu adapter na nikon skla. Venujem sa iba wild filmovaniu takze ziadne svadby a podobne. Preto su vymenne skla pre mna nevyhnutnostou. Ako hovoris dobrych kamier je stasne vela ale na wild sa okruh zuzuje len na par. Moj nazor je ze bez vymennych skiel nenatocis take detaily ako toto.. Hľadám niekoho na točenie dokumentu v prírode nemusíš byť poľovník - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Libor-NatureFilm, 19.2.2013 o 11:35

Edu. Opticke priblizenie s 400-kou objektivom odhadujem na cca 60x Fotka na konci komentu je z videa ktore som tocil tuto ruju v tatrach. Tocil som to krizom cez dolinu z jedneho hrebena na druhy. Vzdialenost odhadujem na 400-450m . Ked bude dalsie stretko LZ tak ti to tam mozem predviest a mozme otom pokecat. Hľadám niekoho na točenie dokumentu v prírode nemusíš byť poľovník - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 18.2.2013 o 21:45

výmenné sklá super.. ja som po nej kedysi tiež moc túžil.. no nebral som ju pretože ide len o DV kameru.. v súčasnosti je to už tak trochu málo.. Výber kamery záleží od toho čo s nou chcem docieliť.. pretože tých typov je množstvo.. a samozrejme od rozpočtu.. Dobrý statív je na nezaplatenie.. a podľa mojich skúseností je aj tá 501 pri plnom tele proste málo.. Lanc. ako píše jirik je proste nevyhnutnosť..9kg statív je už fajn.. nie len ako váha na chrbte pri potulkách lesom.. ale aj ako dobrá stabilizácia pre kvalitné zábery.. odkaz, odkaz moji favoriti... Ak kameru tak odkaz alebo odkaz, majú super kodek.. s obrazom sa bude krásne pracovať.. sony má lepší čip.. bude svetlejšia.. no panasonic za nou moc nezaostáva.. samozrejme že kamier je fúra.. tieto dve považujem za univerzálnejšie kamery.. reportáž, svadby a podobné akcie aj rôzne dokumenty.. Tí čo točia dlhší čas vedia o čom hovorím..Jirik: medvede u nás ano nie je to taký problém.. stačí zbehnúť pár km tu odomna a dohodnúť sa s jedným pánom.. :).. No norsko je norsko.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.2.2013 o 20:17

libor33 crop faktor iba mení uhol nie zoom ,priblíženie či optické zväčšenie . Preto zväčšenie bude iba 8x pri ohnisku 400 . Priblíženie môžeš zmeniť iba TC . canon xl2 je výborná i dnes . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 128 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM