dnes je pondelok,  20. október 2014,  meniny má Vendelín,  spln: 6. november 2014,  dnes východ slnka: 07:17,  dnes západ slnka: 17:44
Predajňa poľovníckych potrieb Németh

slovensky kopov-vycvik - diskusia

autor: off marko897
pridané: 7.2.2013 8:16

dobry den mam 6 mesacneho kopova no pocuva ma len vtedy ked je na remeni akonahle ho pustim tak mozem robit hocico a má ma v ...poradte mi co s tym robit...a este jedna vec dnes som bol v lese zbadal som diviakov no moj pes ani raz na nich nezabrechal iba sa snazil ist k nim,preco je to tak,preco zver nehlasil?...za odpovedee dakujem

počet zobrazení: 3 090
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy

komentáre

zoradiť
off pavian, 23.6.2014 o 17:37

Ja som nikdy nemal psa, čo by ma poslúchal na slovo. Skrátka aký gazda - taký pes, vždy im niečo tolerujem na úkor vlôh a lovu, preň som si psov predsa zaobstaral. Aj pes by mal mať nárok na to užiť si, lepšie teraz, ako potom, keď od neho budeš čakať nejakú adekvátnu robotu. Ako iní už napísali, chce to čas, primerané zaťaženie - výcvik, vychádzky a samozrejme poľovanie. Ja hodnotím psa tak po 2-3 rokoch, keď už čosi zažil, cez niečo preskákal, niečo dokázal, vtedy je podľa mňa dospelý a vtedy by už mal vyzerať ako pes hotový na poľovačku. A ešte ti garantujem, že žiaden pes nebude taký istý... Možno máš divocha, ktorý čaká na to až v ňom vybuchnú vlohy, len mu to treba umožniť a nebyť z neho sklamaný, pes to hneď spozná a ak s ním nebudeš hrať fér a on to bude určite vedieť, hneď sa ti to vypomstí ;)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orionko, 23.6.2014 o 10:51

Kup si ine plemeno :D

off marko897, 23.6.2014 o 9:35

neviete mi poradit o nejakej dobrej chovnej stanici?rozmyslal som nad chovnou stanicou zo Šarampova a Holubníky

off IvanPB, 29.11.2013 o 18:13

Áno,pravdepodobne dostal maxigadiralnu traumosilifatnu harampadu....

off marko897, 29.11.2013 o 15:28

nazdar,,mam otazku ohladom kopova,,pocas roka mi robil dohladavky, na spolocnej plasil diviaky no teraz bol asi dva tyzdne chory a od vtedy sa boji strielania,,do trnia uz nechce vojst,,a ked najde diaviaka tak len za nim bezi ale nehlasi ho,,v com moze byt chyba, stretli ste sa s niecim takym??

off jozef, 13.11.2013 o 18:55

gabi nikto ti cez net ohladom tohto problému nepomôže..vyhladaj skúsenejšieho kynológa v tvojom okolí..

off gabi0811l, 13.11.2013 o 18:08

Zdravím! Chcel by som sa spytat, či sa niekto stretol s takým problémom, že pes( Slovenský kopov) teda už trojročný ešte stále nerobí? Teda vôbec nejaví záujem o diviaky, v obore ešte ako tak, ale ani to nie je ono a na poľovačkách už vôbec. Či sa ešte takýto pes uchytí, resp. či sa s tým ešte dá niečo robiť? Za radu Ďakujem .

on saris, 16.3.2013 o 22:40

Aaaaaaaach jaj............DVD mi došlo............pozrel som si ho ale nejako som ostal sklamaný. Skôr by som ho nazval "poľovačka na diviaky". 3/4 filmu tam prácu kopovov poriadne nie je vidieť..........

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on saris, 6.3.2013 o 10:46

už som si dvd objednal cez sms lebo cez objednavkový list z tejto stránky mi to nešlo. Už sa teším :-)

off cucka119, 4.3.2013 o 19:49

Veď je reklama aj na tejto stránke :) Tu je link: odkaz

on saris, 4.3.2013 o 16:05

Vie mi niekto poradiť stránku kde si možem objednať dvd "S kopovom na diviaky" ???

off snipko, 13.2.2013 o 10:58

Mám kopova a aj farbiara. Treba trpezlivosť, neustále návštevy revíru, tréning, motivácia a neposlednom rade aj tvrdú ruku. Všetko záleží na povahe a génoch psa. Na každého platí niečo iné. Dobrým riešením je aj výcvikový obojok odkaz Tiež sú dobré tu už spomenuté knihy.

off mlsrb, 12.2.2013 o 22:22

Počuvajte chlapi neposmievajte sa mlademu!A tebe mladý,len bud pokojný a uvidíš že sa to zmení a pes zmení aj povahu a upokojí sa!U kopova vek 6 mesiacov je len na hranie a preto nebud smutný že nehlási diviaka aj to má svoj čas,vela uspechov!

off tomasjanus, 7.2.2013 o 20:54

ja mam svojho prveho kopova ale moj otec ich mal viac je pravda ze vela ma naucil ale je tiez pravda ze aj ty aj pes sa mate co ucit ale treba len trpezlivost, pytal si si radu a kazdy iba mudruje. skus dat macku do klietky a nechaj ho ako sa bude spravat tym zacnes pracovat na hlasitosti a tak oplotok. vodenie na remeni je dôlezite tak rob aj to a dost casto a hlavne pes ti musi verit a tiez aj ty jemu kopov je mudry pes a vela sa nauci v reviri aj sam len ho nenut ak nema naladu kopov je temperamentne plemeno a dospieva az v 3 roku. vela trpezlivostia aby som nezabudol uz potrebuje aj stopu :-D Kopoviarom Zdar!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pacenko, 7.2.2013 o 20:10

ahoj.Na tejto stránke odkaz si objednaj knižku SLOVENSKÝ KOPOV V POĽOVNÍCKEJ PRAXI a tu odkaz by ešte možno mohli mať aj tie HORSKÉ PLEMENÁ PSOV V SLUŽBÁCH POĽOVNÍCTVA..držím palce pri výcviku...

off marko897, 7.2.2013 o 19:57

tak ti poviem maju tu dvaja polovnici psa ale ani jeden neni vycviceny,, denne som s nim od kedy pridem zo skoly do tmy cize kazdy den rozne ale vacsinou tak 3 a pol hodky cez vikendy som s nimtakmer cely den,,literaturu mam ale tam je len vycvik v skratke pokusam sa zohnat Slovenský kopov v polovníckej praxi a horske plemena psov v sluzbach polovnictva ale vsade to je vypredane

off archer, 7.2.2013 o 19:40

ach jaj.. chlape.. toto je moc ťažké moc.. neodsudzujem ťa že to nevieš.. pretože nik učený z neba nespadol.. Priklánam sa k názoru 3006sprg ten pes sa rozhodne potrebuje vylietať.. kolko času s ním stráviš v revíry? denne? Máš nejaké knihy? Ak nemáš kúp ak nemáš vatu na knihy tak sú tu knižnice.. skús si aspon niečo prečítať.. prípadne internet ten je zadarmo.. skús sa popozerať po nejakom kynologickom klube v okolí.. toto sám proste nedáš.. je vidieť že psom nerozumieš.. neber to zle.. to sú proste fakty.. musíš sa to naučiť.. Ešte otázka.. to mi nevrav že v dedine nemá nik z polovníkov psa.. to sa mi proste nechce veriť..

off marko897, 7.2.2013 o 19:22

tak on ku mne pride ale musim nanho zavolat asi tak 7 krat aby si ma vsimol,,kdezto ked ho mam na remeni zavolam raz a hned pride...mal by som si zaobstarat trubku a ucit ho na to alebo to nepotrebujem

off 3006sprg, 7.2.2013 o 19:06

problem moze byt v tom ze ten pes sa potrebuje poriadne vybehat, s tymto som sa stretol vtedy ak pes nebol od malicka pravidelne bravany von na prechadzky...co sa tyka tych diviakov skus ist k obore s diviakmi a nechaj ho len cez plot nech na nich pozera, myslim ze ta hlasitost sa tam prebudi, pokial nie tak by to trebalo skusit este raz ale za pritomnosti psa ktory zver hlasi...

off jozef, 7.2.2013 o 18:57

Ked ho privoláš ´´ a ak príde´´ to je čo?Jeden krát s piatich privolaní? Osobne mám trúbku využíva sa na spoločných polovačkách na oznámenie: začiatok a koniec pohonu ja to mám na psa,dobrá vec.

off marko897, 7.2.2013 o 17:46

toto ze tu u nas v dedine mam psa iba ja a nemam sa koho spytat ako ho spravne cvicit,,neviem v com je chyba,,ked ho privolam a ak pride tak dostane odmenu a pochvalim...a este sa chcem spytat ci ucite psa na roh alebo pistalku??

off jozef, 7.2.2013 o 16:55

To ako kúpim si auto a nemám vodičák...má šesť mesiacov nebude ťi ovládať všetko,ale v pol roku už privolanie musí byť...alebo aspon z časti zvládnuté bez toho sa nepohneš..je to štena tak formou:hra,maškrta..neučíš ho ani na volno a primne?

off Stopinko, 7.2.2013 o 12:08

Marco uz si videl 4 rocne dieta pocuvat na slovo a ovlada pri tom aspon rozbiehanie sa na aute? Presne toto ocakavas od svojho psa. Zacni od seba v psovi nieje chyba. Najdi si niekoho skuseneho, kto ti co to ukaze a nauci ta ako rozumiet psom. Zaobstaral si si psa bez toho aby si mal aspon zakladne vedomosti.

off archer, 7.2.2013 o 12:06

no chyba bude niekde medzi vodítkom a psom..