Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

psychotesty - diskusia

autor: off jancigas
pridané: 15.1.2013 20:46

otázka znie: k vydaniu ZP skupiny D potrebujem doložiť aj psychotesty? Ďakujem za odpovede


počet zobrazení: 16 912
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 61 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jaro1, 3.5.2018 o 18:48

Tym padom sme zhodni v nazore na vec, potvrdil si, dakujem Jozko! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 3.5.2018 o 17:45

Jarko - Pre A skupinu neplatí výnimka "nad 62 r ". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 3.5.2018 o 16:42

64 rocnemu obcanovi, drzitelovi ZP sk. A konci doba platnosti ZP a vybavuje novy ZP detto sk. A. Treba obcanovi nanovo absolvovat "psychotesty" ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nocpet, 16.2.2016 o 8:31

Ahoj Oleg, ked som si robil ja papiere jeden den som spravil testy, dalsi den som zbehol na policiu, samozrejme strankovy den a zistil som si, kedy policia bude organizovat skusky na ZP. Bolo to myslim 2 tyzdne po testoch. Cakali, kym sa bude viac uchadzacov. Na testoch boli 2 policajti a nejaka prokuratorka, co ma skusala. Tam som samozrejme musel doniest potvrdenie od psychologa a vysvedcenie z polovn. skusok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kettner11, 16.2.2016 o 7:42

Oleg, skuska na ZP moze byt aj v den skusok z polovnictva, ale to by vas mali informovat na vasej komore. Ku skuske psychotesty nepotrebujes. Tie budes potrebovat, az k vydaniu ZP. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off olegxx, 15.2.2016 o 23:37

Neviem ci je to do tejto diskusie, ale urcite mi poradite. Ked skoncim skusku z polovnictva (urobim tie testy) hned bude pripravena komisia v ten den na vykonanie skusky na ZP? Ak ano predpokladam ze musim mat absolvovane psychotesty aj prehliadku u lekara?..Alebo skusky na ZP su v iny den a treba sa na ne pisomne prihlasit? DAKUJEM za Vase info ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lukas01315, 8.2.2014 o 18:06

ked chces vybavit zbrojny a mas uz termin skusok alebo po skuskach na ZP tak potrebujes... Lekarsky posudok 2x pre seba a na policiu Psychotesty 3x na policiu ku doktorke a pre seba.. prefoteny preukaz o zlozeni polovnych skusok a to potrebujes notarsky overene a aj o zlozeni skusok na ZP a ties notarsky overeny a z polovnickej komory potrebujes taky maly papier ze odporucenie na vydanie ZP a samozrejme platny polovny listok ja som to vybavoval pred dvoma tyzdnami :) dost toho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 8.2.2014 o 14:29

Orol, ale hrozí, len k tomuto sú tolerantní (ale ako ktorý :-) ). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off elciervo, 8.2.2014 o 12:30

Tak ako Rimo píše,majú v tom bordel :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rimo, 8.2.2014 o 12:29

Polícia to nie je povinná robiť a ani to nerobí :) bol som sa informovat priamo na polícii a ze pokuta je ako bolo spomínané az do výsky 630 eur. Len keby vseobecní lekári v tom nemali bordel, ani nevedia ako majú tie nové posudky vydávat... A to nehovorím o tom ze ked mi trebalo výpis zo zdravotnej dokumentácie k psychologicke tak ani nevedel o co ide :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.2.2014 o 14:05

Ano, ale pri VP, CP, TP podla mna ziadna sankcia nehrozi, kdezto pri ZP podla mna hrozi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 7.2.2014 o 13:29

nie nemusí, potom by musela informovať aj o skončení platnosti Op, VP, CP, TP a podobne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.2.2014 o 11:21

O novy ZP treba poziadat NAJMENEJ 30 DNI PRED SKONCENIM JEHO PLATNOSII, tak hovori zakon. P.s- v pripade zmeskania lehoty by zrejme?? islo o priestupok, kde je mozna sankcia az do vysky asi 630 € (opravte ma ak sa mylim) A teraz otazka: JE alebo NIE JE policia POVINNA pisomne upozornit osobu, ktorej konci doba platnosti ZP ? SPK predsa vyzve osobu pisomne, ze jej konci platnost polovneho listka a policia co ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.2.2014 o 20:32

Lanus, Hekler to velmi dobre napisal - reagoval na mna - on vie, ze mam aj kratku gulovu zbran ... P.s- inac dobre pises, no a apple to dal priamo zo zakona, cize vdaka Vam, pozdravujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 4.2.2014 o 15:41

Hekler -" Nemúť vodu" a prečítaj si zadanie otázky !!! ( Tvoje posledné dva príspevky sú slušne povedané "mimo misu" !!! ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 4.2.2014 o 15:16

samozrejme taký stav nastane u drvivej väčšiny držiteľov ZP, ale nie u všetkých, tu si netreba pliesť kategórie zbrojných preukazov a kategórie zbraní ktoré sú rozhodujúce ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.2.2014 o 11:23

t.j. stačí raz, ale musí ísť o psychotesty v súvislosti s vydaním (obnovením) ZP ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 4.2.2014 o 9:56

zacitujem: § 72d .... Prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. mája 2011 ... ... (1) Držiteľ zbrane kategórie A uvedenej v § 4 ods. 2 písm. b) alebo kategórie B uvedenej v § 5 ods. 1 písm. f) je povinný prvýkrát podrobiť sa posúdeniu psychickej spôsobilosti podľa § 20 ods. 3 do 30. apríla 2012; nesplnenie tejto povinnosti sa považuje za stratu psychickej spôsobilosti. .... ..... (2) Držiteľ skupiny B, D, E alebo F zbrojného preukazu, alebo držiteľ skupiny C zbrojného preukazu, ktorý má vydaný zbrojný preukaz na výkon oprávnenia podľa osobitného predpisu, ktorý sa do 30. apríla 2011 nepodrobil psychologickému vyšetreniu v súvislosti s vydaním zbrojného preukazu, nového zbrojného preukazu alebo v súvislosti s preskúmaním zdravotnej spôsobilosti držať alebo nosiť zbraň a strelivo, je povinný pri vydaní nového zbrojného preukazu podrobiť sa posúdeniu psychickej spôsobilosti podľa § 20 ods. 3; to neplatí pre osobu, ktorá v čase podania žiadosti dosiahla 62 rokov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lanus, 4.2.2014 o 9:56

Psychotesty na "D" stačí úspešne absolvovať len raz za život !!! (ak nevznikne dôvodná pochybnosť o zmene psychického stavu ) ! Hranica 62 r. poslúži tým, čo síce ešte nemajú psychotesty dosial absolvované ,ale ich vek už prekročil túto hranicu !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igoret, 4.2.2014 o 9:04

len tá logika po 62 sú psychická spôsobili nemusia na testy ...ako pred 62 roku života ...treba preskúmať jeho psychická spôsobili ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 4.2.2014 o 6:55

nemýliš, kto neabsolvoval psychotesty za posledných 10 r musí ich absolvovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 4.2.2014 o 0:21

Tak ja ked budem predlzovat ZP- presnejsie ked poziadam o novy ZP, tak si prestudujem zakon o zbraniach a strelive v platnom zneni. Mam vsak zato, ze aj ked som sa uz podrobil psychologickemu vysetreniu v minulosti ( po roku 1990) a v tomto roku "predlzujem ZP" a nemam este 62 rokov, tak sa musim podrobit psychologickemu vysetreniu nanovo, resp. znovu. P.s- ci sa mylim? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabriel8, 3.2.2014 o 21:42

mne tiež končí zbroják tento rok, ako som sa informoval u policajtov, tí ktorí už robili psychotesty ,nemusia ich absolvovať,keď sa dobre pamätáte už v 90 rokoch to tu bolo, hádam jeden rok a potom to zrušili,tak tie testy sú platné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igoret, 3.2.2014 o 21:26

lubenko práve môj kolega poľovník má 67 rokov a ide obnovovať zbrojak ..smeje sa jeho sa to netýka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.2.2014 o 20:44

igoret,myslim že všetci než dosiahli vek 62r ,už na psychotestoch boli a po 62 rokoch už malo kto robi zbrojak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.2.2014 o 20:41

čo prepad banky,lebo poštových aut s kratkou zbranou ,lebo posledne vraždy,všetko bývali policajti,čo nemali psychotesty??????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 3.2.2014 o 20:33

To už táto vláda s takým človekom nepočíta.Už by nemal žiť lebo bude pýtať dôchodok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igoret, 3.2.2014 o 20:12

ja len nechápem prečo nad 62 rokov netreba psychotesty, vie mi niekto odpovedať ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.2.2014 o 19:11

Vôbec na nič psychotesty urobím a s troma promile ide o poplatok a ten si mohli vypýtat šekom a všetci by sme boli spokojný . Ak sa najde polovník , ktorý je debil a neurobí test netreba zufat v skorumpovanom štate sa to vždy da zakupit . Kto peniaze ma na tieto bolševícke sprostosti ani nejde ani sa s nimi nezatažuje zaplatí a vybavene . PS : strelec v Devinskej mal takýchto testov niekolko všetky úspešné !!! Minister však zistil , že na svoju obhajobu potrebuje vyvodiť zodpovednosť čiže sk bude mat každy psychorest bude na rovnakej urovni ako strelec v Devínskej čiže masaker nebude hroziť !!! Každopadne desatisíce ludí budu otiahnuty o nemalu čiastku za štempel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Rimo, 3.2.2014 o 15:10

otazka do pľacu, ako to prebieha na tych psychotestoch? Idem vo stvrtok tak zeby som vedel na co sa mam pripravit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igoret, 26.1.2014 o 20:12

Držitelia skupín B,D,E,F alebo, ktorí neabsolvovali psychotesty do 30.4.2012 ich musia absolvovať pri vydaní nového zbrojného preukazu. Táto povinnosť neplatí pre držiteľov zbraní nad 62 rokov prosím Vás to platí ? nad 62 rokov netreba psychotesty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maty, 16.1.2013 o 23:57

aby som to zhrnul ZP na skupinu D: žiadosť 16,50 €, 2x foto 3x3,5 cm vzdialenosť medzi bradou a koreňom nosa min. 1,3 cm,ak si dobre pamätám, čestné prehlásenie o pobyte v zahraničí, to tu bolo spomenuté, preukaz o zdravotnej spôsobilosti cca 20€ od praktického lekára, tu si treba dať pozor, lebo veľa lekárov nevie, že má vydať preukaz (zákon č. 229 z roku 2011, to č. nie som istý na 100%, doplnený 105 z roku 2012 zákon vydalo MZ) a vytlačia to aj na recepte, čo je však neplatné, klinický psychológ cca70 € (pozor! novelizované môžu ešte pred vyšetrením požadovať aj výpis zo zdravotnej karty od praktického lekára, čo je dákych 15€ navyše. Všetky lustrácie a previerky si robia policajti.Toto platí ak si robil doplnkovú skúšku na poľovnom zväze, ak ju nemáš tak skúšky na polícii.Pozor !všetky podklady na vydanie ZP platia len 3 mesiace aj psychotesty, na 10 rokov platia len ak sa vydáva nový ZP, čo je vlastne každý ďalší po prvom. Ak budeš držiteľom ZP len skupiny D, psycho platí doživotne, aspoň zatiaľ. Ostatný každých 10 rokov. Ak si robil doplnkovú skúšku na SPZ môžeš požiadať aj o E, ale musíš byť členom športového streleckého klubu. A k skupine F musíš mať ako držiteľ ZP na túto skupinu zaevidovanú "záznamovú knihu na strelivo do zbraní kat. A-C) nesplnenie tejto povinnosti sa posudzuje ako priestupok, platné od 5/2011. v skratke asi toľko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 16.1.2013 o 18:27

ale neplatia neobmedzene, 10 ročnú platnosť potvrdenia o psychotestoch ste prehliadli ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marco8811, 16.1.2013 o 16:06

no veď to je pravda :) tak už mi ostáva len veľa zdaru vám zaželať :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 16.1.2013 o 15:56

marco8811 ok nehadam sa. Ked si to pred rokom robil tak to tak bude. dakujem, ze si to objasnil, lebo zakony su vselijako napisane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marco8811, 16.1.2013 o 15:55

kto absolvoval tak už nie ... teda ak nemáš A alebo C skupinu zapísanú... ak tomu dobre rozumiem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 16.1.2013 o 15:50

odkaz, tak už som si to našiel a ak sa nemýlim tak podľa § 72d /ods.2 ktorý sme to absolvovali tak ich už robiť nemusíme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marco8811, 16.1.2013 o 15:50

ak zákon neustanovuje inak v tomto prípade § 16 ktorý som skopíroval v mojom príspevku nižšie ustanovuje že treba dokázať psychickú spôsobilosť ... je to proste tak zmierte sa s tým že psychotesty treba absolvovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 16.1.2013 o 15:46

Teda by to nemalo platit aj pre D kategoriu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 16.1.2013 o 15:45

Na konanie o vydaní nového zbrojného preukazu sa primerane vzťahujú § 16 až 20 s tým, že sa preukázanie odbornej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti nevyžaduje, ak tento zákon neustanovuje inak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 61 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov